پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

10سگ رباتیک معروف دنیا

10سگ رباتیک معروف دنیا

شرکت سونی، ساخت AIBO را از سال ۱۹۹۹ آغاز نمود و این ربات های خانگی به یکی از محبوب ترین ربات ها برای کسانی که عاشق سگ بودند تبدیل شدند. سونی این سگ رباتی را با توانایی یادگیری از محیط اطرافش ابداع کرده است. AIBO که بیشتر به سگهای فضایی شباهت دارد علاوه بر حیوان خانگی مجازی می تواند در مطالعات برنامه نویسی رایانه ای شرکت کرده تا برنامه های مختلف بر روی آن آزمایش شود،  این سگ رباتی توانایی یادگیری و برقراری ارتباط با صاحب خود را دارد. این نام در زبان ژاپنی به معنی همراه است و به همین علت برروی این سگ روباتی این نام گذاشته شد است. این سگ، اولین سگ روباتی بود که قدرت دیدن داشت. سال ۲۰۰۶ را سال مرگ سگ های رباتیک می دانند. زیرا در این سال سونی خط تولید روبات دوست داشتنی خود (AIBO)  را متوقف کرد بااینکه در تحقیقات پزشکی و رفتارشناسی بالاترین امتیازات و تائید را گرفته بود! AIBO در روبوکاپ ۲۰۰۰ در بخش سگ های رباتیک فوتبالی بسیار درخشید و ستاره شد.

 

(Genibo)

10سگ رباتیک معروف دنیاGenibo نام سگ رباتیکی است که در پیش دبستانی در شهر دیژئون به معلم ها در آموزش دادن به کودکان کمک می کند. این ربات با استفاده از برنامۀ تشخیص چهره از کودکان دربارۀ حالات روحی آنها سئوال می کند، این ربات که در اصل به عنوان یک حیوان خانگی رباتیک ساخته شده بود، برای آموزش دادن حرکات موزون و ژیمناستیک به کودکان دوباره برنامه ریزی شده است.  Genibo که به شکل سگ طراحی شده، دارای هوش مصنوعی می باشد و چشم آن با توجه به رفتار فرد مقابل به ۱۰۰ شکل مختلف در می آید که هر کدام از شکل ها بیانگر احساس روبات هستند!

بر اساس گزارش CNN، کره جنوبی در نظر داشت ۸۳۰ دستگاه از این نوع ربات را تا پایان ۲۰۱۱ در پیش دبستانی ها به کار بگیرد و در برنامه ای بزرگتر تمامی مهدکودک های کشور کره تا پایان سال ۲۰۱۳ به این ربات تجهیز خواهند شد. به گفته “چوی” به دلیل وجود محدودیتهای تکنولوژیکی در سیستم رباتها، این ساخته های هوشمند نمی توانند در حال حاضر جایگزین انسانها شوند و گمان نمی رود هرگز از چنین قابلیتی برخوردار شوند.

 

 (I-Cybie)

10سگ رباتیک معروف دنیااین سگ رباتی در گروه اولین سگهای رباتی قرار دارد و ساختۀ شرکت (Silverlit Electronics) می باشد. این سگ به صدا کردن نامش، لمس شدن و همچنین فرمانهای صوتی پاسخ می دهد و شارژ خود را از راه رفتن به دست می آورد I-Cybie یکی از اولین سگ های رباتی است که با استفاده از صدا، صاحب خود را از دیگر افراد شناسایی می کند. این سگ در ژانویه سال ۲۰۰۱ منتشر گردید.

 

(iDog)

10سگ رباتیک معروف دنیایک سگ رباتی اسباب بازی است که توسط شرکت (sega toys) به سفارش آمریکا طراحی و ساخته شده و در اصل یک دستگاه پخش MP3 می باشد که نسبت به ریتم موسیقی می رقصد و نورهایش تغییر پیدا می کند. این سگ در بازار آلمان، ایتالیا و هلند به نام  (eDog) عرضه شد. باوجود اینکه iDog اصلی توسط شرکت سگا طراحی و تولید شد نمونه های دیگر آن با نام های: iDog Amped, iDog Dance, iCat, iCy, iTurtle, iDog Soft Speaker توسط شرکت (Hasbro) طراحی شد.

 

(Robopet)

10سگ رباتیک معروف دنیایک سگ رباتیک است که توسط شرکت (WowWee) طراحی و ساخته شده است و قادر به حرکت برروی سطح های شیب دار می باشد و قابلیت تشخیص و واکنش نسبت به اشیا و صداها را دارا می باشد. این سگ رباتی می تواند مانند سگ های واقعی رفتارهای تصادفی مانند زوزه کشیدن و گدایی کردن غذا در زمانی که صاحبش درحال غذا خوردن است از خود نشان دهد همچنین انجام بازیهای گوناگون و فرمانپذیری.

 

(Poo-Chi)

10سگ رباتیک معروف دنیاسگ رباتی است از نسل سگهای روباتی (Robopet) که توسط شرکت (Tiger Electronics) تولید گردیده و طراح آن ساموئل جیمزلوید می باشد.

 

(Tekno)

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

این سگ زیبای رباتیک توسط شرکت (Manley Toys) طراحی و ساخته شده است. Tekno مشابه یک توله سگ ۸ هفته برنامه ربزی شده است. او می تواند هر کاری که یک توله سگ واقعی انجام می دهد را تغلید کند. Tekno راه می رود، پارس می کند (چندنوع پارس، ناله و نفس نفس) و به کمک صاحبش می تواند ترفندهای شگفت انگیزی را بیاموزد. همچنین می تواند احساساتش را نسبت به صاحبش نشان دهد. Tekno زمان غذا خوردنش را می داند و در زمان مشخص گرسنگی خود و زمان تغذیه را با پارس کردن به صاحبش یادآوری می کند. این سگ رباتی به کمک سنسورهای حسی توانایی دیدن و شنیدن چیزهای اطراف خود را دارد و چهره و صدای صاحبش را می شناسد و نسبت به آن از خود واکنش نشان می دهد. Teknoبه وسیلۀ مغز کامپیوتری خود می تواند در تاریکی به خوبی ببیند و اگر چراغ خانه به طور ناگهانی روشن گردد یا فردی به در ضربه بزند پارس می کند.

 

(Wrex)

10سگ رباتیک معروف دنیا

Wrex  سگ رباتی است که توسط شرکت ( WowWee ) با خصوصیاتی ممتاز طراحی و ساخته شده و قیمت آن ۱۴۹٫۹۹ دلار اعلام شده است. ظاهر این ربات کمی غیرعادی بوده و توانایی جست و خیز، بازی کردن و اطاعت از دستورات را داشته و می تواند مانند یک سگ واقعی بدود.این ربات قابلیت چرخاندن سر، کشش گوشها و تکان دادن دم را داشته و همچنین قادر به انجام انواع بازیهایی می باشد که میان سگهای خانگی متداول است. Wrex  دارای سه حالت شاد، عصبانی و دیوانه وار بوده که به کمک حالت و تکنولوژی چشمها، این احساسات القا می شوند. همچنین میزان وسیعی از انرژی بدن این ربات از قبیل زبان، گوشها، دهان، پاها و دم و بقیه قسمت های بدن توسط ۹ موتور الکتریکی تامین می شوند.زمانی که Wrex به برنامه ریزی مجدد نیاز داشته باشد اعمال او غیر عادی شده و گاهی اوقات از فرمانهای فرد نیز سرپیچی خواهد کرد. در این شرایط می توان با استفاده از صفحه کنترل ربات که در پشت آن واقع شده است، برنامه ریزی مجدد انجام گیرد. این صفحه کنترل با وجود پیچیدگی ظاهری به گونه ای طراحی شده است که کودکان به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.طبق قراردادی که این شرکت در اوایل سال ۲۰۰۸ منعقد کرد، شرکت WowWee به همراه شرکت پیکسار و “Thinkway” خط تولیدی برای تولید اسباب بازیهای رباتیک شرکت دیزنی ایجاد کرده اند.

 

(BigDog)

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

ربات BigDog یکی از رباتهای مشهور شرکت بوستون داینامیکس است. این شرکت سعی داشت رباتی بسازند که قادر باشد در روی زمین های خشن در هر سطحی مثل انسانها و حیوانات حرکت کند. هدف نهایی از ساخت BigDog توسعه علم رباتیک و استفادۀ بیشتر از رباتها در جامعه است. کار اصلی این ربات حمل مهمات، مواد غذایی و کمک های اولیه می باشد که به سفارش وزارت دفاع امریکا ساخته شده است و از پروژه های آژانس تحقیقاتی پنتاگون محسوب می شود.

10سگ رباتیک معروف دنیا

 

اکثر ربات هایی که تاکنون برای مصارف نظامی ساخته شده اند دارای چرخ هستند در صورتی که روبات جدید بوستون چهارپا دارد و به همین دلیل لقب سگ بزرگ (BigDog) را برای آن انتخاب کرده اند. عملکرد این ربات به این شکل است که درپی نظامیان روانه شده، تجهیزات آنها را در زمین هایی که برای حرکت خودروها ناهموار است، با خود حمل می کنند و همچون یک نیروی نظامی در روند عملیات به فعالیت می پردازد. این ربات می تواند بیش از ۶٫۵ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد و با چهار پا قادر به راه رفتن، دویدن، شنا در آب و صعود از محیطهای صعب العبور و حمل بارهای سنگین به وزن ۱۵۰ کیلوگرم، بالارفتن از سطوح شیبدار ، توانایی افزایش و کاهش سرعت و حرکت مورب است.

10سگ رباتیک معروف دنیا

BigDog قدرت محرکۀ خود را توسط یک موتور بنزینی تولید میکند، و بر پاهائی استوار است که از پاهای سگ الهام گرفته شده اند و در عین حال به نحوی طراحی شده اند که انرژی بازتابیده از برخورد پا با سطوح سخت در هر قدم را بازیافت وبه مصرف قدم بعدی میرسانند. این ربات با یک متر طول، ارتفاعی در حدود ۷۰ سانتیمتر و وزن ۷۵ کیلو گرم، شباهت زیادی به یک سگ بزرگ دارد.

10سگ رباتیک معروف دنیاربات BigDog مجهز به یک پردازش‌گر مستقر بر روی بدن می‌باشد که حرکت، کنترل پاها و ‌بکارگیری انواع گسترده‌ای از حس‌گرها را بر عهده دارد. هدایتگر ربات تلاش می‌کند تا پویایی رفتارهای ربات را به گونه‌ای مدیریت نماید که ربات بتواند در وضعیتی متعادل به حرکت، جابه‌جایی و رفتارهای پر انرژی خود همراه با تغییر شرایط کاری ادامه دهد. برای نشان دادن گوشه ای از کار این ربات به این نکته توجه کنید که تنها برای حرکت عادی به سمت جلو در هرثانیه ۵۰۰ فرمان از کامپیوتر به جک های هیدرولیک و سازه های مکانیکی فرستاده می شود.

 

10سگ رباتیک معروف دنیا

حس‌گرهای متعدد و متنوعی در طراحی این ربات به کار رفته‌اند. حس‌گرهایی که اطلاعاتی از موقعیت مفاصل، نیروی وارد شونده بر مفاصل، نحوۀ تماس با زمین، باری که از سوی زمین به ربات وارد می‌آید را دریافت کرده و انتقال می دهند. حس بینایی این ربات توسط ژیروسکوپ لیزری تامین می گردد که بینایی استریو را برای سیستم پردازش‌گر ربات فراهم می‌سازند تا چه در شب چه در روز دید آن یکسان باشد، این سیستم سبب می شود که ربات از چشم بسیار تیزبینی برخوردار گردد. یک دستگاه اندازه گیری لیزری در زیر صفحه اصلی (که در واقع سر سگ رباتی را تشکیل می دهد) کار گذاشته شده که با فیبر های اپتیکی فواصل و موانع موجود را تخمین می زند و می تواند تا چند صد متر جلوتر را تحت پوشش لیزری قرار دهد و تمامی اطلاعات را به کامپیوتر مرکزی مخابره کند. حس‌گرهای دیگری نیز در این ربات به کار گرفته شده است که وضعیت های درونی مانند کنترل فشار هیدرولیک، فشار و درجه حرارت روغن، دمای موتور، دور موتور و عملکرد آن، توان باطری‌ها (میزان شارژ) و سایر مسائل از این گروه می پردازد.

10سگ رباتیک معروف دنیا

سیستم کنترلی ربات، آنرا در وضیعت تعادل، هدایت (navigation) اداره می کند و نیرو و برآیند نیرو های وارد بر ربات را تحت شرایط گوناگون تنظیم می نماید. این ربات میتواند به صورت عمودی تا ارتفاع یک متر و افقی تا دومتر مانند آهو بپرد و تا دو ساعت کار بدون وقفه انجام دهد. وجود حسگرها و برنامه ریزی دقیق و حرفه ای باعث شده که این ربات قادر به تحلیل شُک، باز سازی و یا باز یافت انرژی قدم به قدم در پا مانند انسان و حیوانات است گردد و بتواند در هر حالت و موقعیتی تعادل خود را حفظ کند، حتی وقتی که یک ضربه خارجی از بیرون به آن وارد شود و یا روی یخ راه رود.

مواد بدنۀ آن از آلیاژ مخصوصی (بیشتر از آلومینیوم است) ساخته شده و در صورتی که چندین گلوله به آن بخورد داشته باشد نیز بدنه نمی شکند. وزن بدنه بسیار کم است و به همین دلیل قادر به حمل ۵۵ کیلوگرم بار انواع تسلیحات و جنگ افزار ها باشد. چندین سلاح سبک و سنگین روی آن نصب می شود که با دقتی بسیار بالا به اهداف مورد نظر شلیک می کند و جالب اینکه قادر به شناخت نیروهای خودی از غیرخودی می باشد.

10سگ رباتیک معروف دنیا

BigDog  در آزمایشهای گوناگونی مورد بررسی قرار گرفته است که بعضی از این آزمایشات عبارتند از: صعود دامنه های تا شیب ۳۵ درجه، پیاده روی بر روی مسیرها پوشیده شده از سنگها صیقلی، صعود از دامنه های پر از گل و لای، پیاده روی برروی برف و یخ، حمل ۳۴۰ کیلوگرم بار. BigDog رکورد جهانی در حمل بار رباتهای بدون چرخ را با طی مسافت ۲۱ کیلومتر بدون توقف و سوخت گیری را بشکست. این یک رکورد جهانی دربین ربات های پا دار (legged Robots) است.

 

(littleDog)

10سگ رباتیک معروف دنیا

این ربات در واقع برادر کوچکتر BigDog است و از محصولات شرکت بوستن دینامیکس می باشد. این روبات نیز چهارپا است و برای تحقیقات در خصوص حرکت رباتیک طراحی شده است. در واقع هدف از طراحی این ربات این بوده است که دانشمندان بتوانند رابطۀ بنیادین میان موتور کنترل دینامیک، فهم ربات از محیط و چگونگی حرکت آن در سطوح مختلف را دریابند.
دانشگاه های آکسفورد، MIT، USS و دانشگاه پنسیلوانیا در ساخت این روبات مشارکت کرده اند. این ربات چهارپا دارد که هرکدام از آنها قدرتشان را از موتور الکتریکی میگیرند و پاها از حسگرهای گوناگون بهره مند هستند.

 

10سگ رباتیک معروف دنیا

littleDog توانایی صعود از موانع و یورتمه رفتن را دارد. کامپیوتر مرکزی که در این ربات به کار گرفته شده توانایی حس کردن و کنترل حرکتی روبات را دارد. همچنین دارای دور موتور است که حرکت مفصل های ربات، جهت یابی و تماس هماهنگ چهارپا به زمین را کنترل می کند. نیروی موتور این ربات توسط چند باطری لیتیوم پولیمری تأمین می شود که می توانند به مدت ۳۰ دقیقه روبات را در حرکت نگه دارند. ارتباط بی سیم و کنترل از راه دور از دیگر ویژگی های این ربات است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

مار

آموزش

کنترل

نام

خرس

حیوانات

مورد

زیبا

فیلم

همه

حیوان

خانگی

اسب

بازی

دارو

ایران

ژاپنی

ی

کودکان

فروش

ببر

جهان

بوستون

Dog

بزرگ

خرگوش

انواع

خصوصیات

طرح

روی

همستر

حیواناتی

روباتیک

کتاب

توله

معرفی

کوچک

اسباب

بازیهای

ايران

سگهای

خريد

راه

ترین

چند

محصولات

رفتار

ساخت

وسایل

سلاح

بچه

جنگ

د

نوع

دنیای

فروشگاه

شرکت

آدمها

پیش

مطالبی

طوطی

روش

وحشی

صورت

خرید

دنیا

پلنگ

شبیه

اموزش

نحوه

دستور

مشهور

تصویر

توانایی

یادگیری

شوند

خطرناک

اصول

بالا

عاشق

خاص

میکند

تجهیزات

فشار

اوليه

درجه

حرارت

لانه

مراحل

طرز

دور

سیستم

لازم

علت

چگونگی

شکل

امریکا

دنبال

سطح

ژرمن

وزارت

مختلف

ساخته

اسم

موجود

حمل

شیب

مدل

خریدن

تکنولوژی

دايناسور

تبدیل

شكل

مقاله

زیبای

حرکتی

ي

بازي

مجهز

صاحبش

چهارپای

جدیدترین

واقعی

الهام

حرکت

چهار

بینایی

دفاع

روبات

رباتيك

هدف

کوچکترین

معروف

قیمت

قيمت

خورشیدی

هوشمند

موتور

الکتریکی

مفصل

سازه

وارد

سگی

the

نیروی

نظامی

اهن

فرمان

لیزر

ربات

درمورد

دبستانی

معنی

110

طراحی

ساده

جایگزین

خرگوشي

درست

موتورهای

مفاصل

استریو

مکانیکی

سونی

حسگر

اشیا

میتوان

كنترلي

روباتي

پنتاگون

ساختن

بدنه

شبها

سطوح

ن

کاره

كمكهاي

کارمند

نیرو

رباتی

آهني

انسانهاي

روباتی

س

بنزینی

میره

شونده

راهنما

اجزای

‬I‪

قطعات

درایران

رباط

چهارپایان

مهمات

وسايل

هــــا

بـا

یکــــــ

بـه

10

پت

جا

من

دار

پا

بازیافتی

چهارپا

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی