پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مسمومیت نیتریت (ترجمه)-در ماهی

 

 

نوع بیماری: محیطی
علت: نیتریت
اسامی: بیماری خون قهوه ای، مسمومیت نیتریت

مسمومیت نیتریت (ترجمه)-در ماهی

تشریح:

مسمومیت نیتریت، بلافاصله پس از مسمومیت آمونیاک (که یکی از قاتلان اصلی ماهیان آکواریوم است) بروز می کند. درست زمانی که فکر میکنید که همه چیز بعد از مردن نیمی از ماهی هایتان با مسمومیت آمونیاک تمام شده است، میزان نیتریت بالا می رود و ماهی ها را دوباره در معرض خطر قرار می دهد. هر زمان که سطح آمونیاک بالا رود، بلافاصله پس از آن سطح نیتریت هم افزایش می یابد. برای پیشگیری از مسمومیت نیتریت هرگاه آکواریومی را راه اندازی کردید، اولین ماهی ها به تانک معرفی شدند، فیلتر به درستی کار نکرد و یا دارویی را به آکواریوم اضافه کردید، آب راچک کنید.

مسمومیت نیتریت (ترجمه)-در ماهی

نشانه ها
ماهی در سطح آب نفس نفس می زند.
ماهی در نزدیکی خروجی های آب می ماند.
بی حرکت و بی حال می شود.
آبشش ماهی به رنگ قهوه ای یا قهوهای مایل به زرد در می آید.
حرکات آبشش تند می شود.

این بیماری با نام "بیماری خون قهوه ای" نیز شناخته می شود، زیرا رنگ خون به دلیل افزایش ماده ای به نام "methemoglobin" قهوه ای می شود. اگرچه، مشکلاتی که "methemoglobin" به وجود می آورد، بسیار جدی تر از تغییر رنگ خون است. این ماده قابلیت حمل اکسیژن را از خون می گیرد و حتی اگر اکسیژن به اندازه کافی در آب وجود داشته باشد نیز، به معنی واقعی کلمه، ماهی را "خفه" می کند.
میزان تحمل گونه های متمایز، در برابر سطوح مختلف نیتریت با یکدیگر متفاوت است. برخی از ماهی ها ممکن است فقط بی حال شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به طور ناگهانی و بدون بروز کوچکترین نشانه ای از بیماری بمیرند. رایج ترین نشانه های بیماری عبارتند از: نفس نفس زدن در سطح آب، ماندن در نزدیکی خروجی های آب، بی حالی، قهوه ای شدن آبشش و حرکات سریع آن.
سیستم ایمنی ماهی هایی که برای طولانی مدت در معرض نیتریت قرار می گیرند، ضعیف می شود و آنها را مستعد ابتلا به بیماری های ثانویه ای همچون سفیدک، دم خوره و عفونت های باکتریایی می سازد. بالا رفتن سطح "methemoglobin"، سبب آسیب رسیدن به کبد، آبشش و سلول های خونی می شود. در صورتی که بیماری به موقع درمان نشود، ماهی بر اثر کمبود اکسیژن و یا بیماری های ثانویه خواهد مرد.

مسمومیت نیتریت (ترجمه)-در ماهی

درمان
تعویض قسمت زیادی از آب
اضافه کردن نمک بدون ید
کم کردن غذا دهی
افزایش هوا رسانی

علاوه بر این، افزودن نیم اونس نمک به ازای هر یک گالون آب آکواریوم، از ساخته شدن "methemoglobin" پیشگیری خواهد کرد. برای جلو گیری از کم شدن سطح اکسیژن در آب، هوا رسانی باید افزایش یابد. غذا دهی باید کاهش یابد و تا زمانی که میزان آمونیاک و نیتریت آب صفر نشده است، نباید ماهی جدیدی به تانک اضافه کرد.

مسمومیت نیتریت (ترجمه)-در ماهی

پیشگیری
در کامل کردن تانک های جدید عجله نکنید.
به اندازه غذا دهی کنید و غذا های خورده نشده را از آب خارج کنید.
آب را به طور منظم سیفون کنید.
تست آب را به طور منظم انجام دهید تا پیش از آنکه اوضاع وخیم شود به مشکلات آب پی ببرید.

کلید جلوگیری از مردن ماهی ها، این است که از افزایش تدریجی یا ناگهانی نیتریت آب پیشگیری کنید. هنگامی که تانک جدیدی را راه اندازی می کنید، ابتدا فقط یک یا دو ماهی را به آن اضافه کنید و تا زمانی که سیکل آب به طور کامل طی نشده، تعداد آنها را افزایش ندهید. به تانکی که سیکل آن قبلا طی شده است، در هر دفعه بیش از دو ماهی اضافه نکنید و سعی کنید که تعداد ماهیانتان از ظرفیت تانک بیشتر نباشد.
به ماهی ها کم کم غذا دهید و تمام غذاهای خورده نشده پس از پنج دقیقه را از آب خارج کنید. هر هفته تانک خود را تمیز کنید و گیاهان مرده و دیگر ضایعات را از آب خارج کنید. همچنین عمل سیفون کردن آب را، خصوصا در تانک های کوچک شلوغ، به طور هفتگی انجام دهید. همیشه پس از اینکه با افزایش سطح آمونیاک در تانک خود مواجه شدید، میزان نیتریت آب را نیز بسنجید، زیرا بلافاصه پس از افزایش آمونیاک، عموما افزایش نیتریت هم رخ می دهد.


منبع: freshaquarium.about.com
ترجمه: میلاد
آخرین ویرایش miladbr; امروز در 12:01 AM.
 • You پاداش گرفته شده miladbr برای 150,000 سپکا: . [x]PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread105441.html#ixzz23Ptks67P 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

ماده

مسمومیت

بيماري

درمان

غذای

نام

ماهی

ماهي

مورد

بیماری

ی

قرمز

خرگوش

انواع

کاهش

آبزيان

خون

معرفی

دستگاه

تولید

راه

افزایش

گیاهخوار

غذا

ماهیان

دلقک

اکواریومی

آکواریومی

کره

شیرین

قهوه

فروشگاه

نمک

تخم

گذار

آکواریوم

زینتی

جلوگیری

روش

رنگ

دنیا

مرد

حمام

کبد

فيلتر

کلیه

بدون

پیشگیری

مثل

مریض

باکتریایی

اندازی

نقاشی

سلول

علت

هفته

مختلف

آبزیان

کبوتر

نوزاد

مسموميت

مقاله

خونی

گورخری

خوراكي

قسمتهای

مجاز

اکسیژن

کبدی

پوستی

زیباترین

قیمت

تشریح

تصویری

تصوير

سلولهای

علایم

پارکینسون

اختراعات

اینتل

كبد

كليه

مخترع

حالی

فیلتر

مریضی

تعویض

آبشش

فانتزی

مردن

کالر

آمونیاک

اکواریوم

کبوتری

خوشگل

ویدئو

ابزیان

دوزیست

هــــا

بـا

آب

حال

گامبوزیا

نیتریت

اب

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی