پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

اغلب اوقات بگذاريد "حق" با ديگران باشد

يكي از مهمترين پرسش‌هايي كه مي‌توانيد از خودتان بپرسيد اين است كه؛ آيا مي‌خواهم ''حق'' با من باشد؟ يا مي‌خواهم خوشحال باشم؟ بسياري اوقات، اين دو پرسش يكديگر را نفي مي‌كنند.
حق به جانب بودن و دفاع از مواضع خود، مستلزم صرف نيروي ذهني بسيار زيادي است و اغلب ما را با اشخاصي كه در زندگي‌مان هستند بيگانه مي‌كند. لازمه حق به جانب بودن ما، يا لازمه حق به جانب نبودن اشخاص ديگر، آنها را ترغيب به دفاع مي‌كند و ما را تحت فشار قرار مي‌دهد كه به دفاع ادامه دهيم. با وجود اين، بسياري از ما (گاهي من هم همين طور) مقدار زيادي وقت و نيرو صرف مي‌كنيم تا ثابت كنيم (يا نشان دهيم) كه حق به جانب ماست، و يا اين كه ديگران در اشتباه هستند.
بسياري از مردم، آگاهانه يا ناآگاهانه بر اين باورند كه تا حدي وظيفه آنهاست كه به ديگران نشان دهند كه چطور مواضع، گفتارها و نقطه نظرهاي آنها نادرست است و اين كه در انجام چنين وظيفه‌اي، شخصي كه از اشتباه در مي‌آيد به نحوي از آن سپاسگزاري خواهد كرد، يا دست كم چيزي ياد مي‌گيرد: حق به جانب نبودن را!
در اين باره فكر كنيد. آيا تا به حال شده كه كسي شما را از اشتباه درآورد؟ و آن وقت شما به كسي كه تلاش مي‌كرد حق با او باشد گفته‌ايد "از اين كه نشان داديد من در اشتباهم و حق با شماست خيلي متشكرم. حالا مي‌فهمم، واقعاً محشريد!" اصلاً كسي را مي‌شناسيد كه وقتي او را از اشتباه در آورديد يا خود را به قيمت حق به جانب نبودن او، (حق به جانب) نشان داديد از شما تشكر كرده باشد (يا حتي با شما موافق بوده باشد) ؟ البته كه نه. حقيقت اين است كه همه ما از اين كه كسي ما را از اشتباه در بياورد نفرت داريم. همه مي‌خواهيم كه ديگران موضع ما را محترم بشمارند و درك كنند.
شنونده و شنوا بودن يكي از بزرگترين آرزوهاي قلبي انسان است. و آنهايي كه گوش كردن را ياد مي‌گيرند عزيزترين و محترم‌ترين اشخاص هستند. آنهايي كه عادت دارند ديگران را اصلاح كرده و از اشتباه در آورند اغلب مورد نفرت واقع مي‌شوند و از آنها دور مي‌شوند.
البته اين طور نيست كه حق به جانب بودن هيچ وقت درست نباشد، گاهي اوقات واقعاً بايد حق به جانب شما باشد يا بخواهيد كه حق به جانب باشيد. شايد برخي مواضع فلسفي مانند وقتي كه اظهار نظر يك نژاد پرست را مي‌شنويد وجود داشته باشد كه نمي‌خواهيد تغيير عقيده بدهيد. در اينجا مهم است كه نظرتان را ابراز كنيد.
يك راهبرد عالي و عميق براي آرام‌تر و با محبت‌تر شدن اين است كه تمرين كنيم به ديگران اجازه دهيم از حق به جانب بودن شاد شوند، به آنها فرصت دهيم كه بدرخشند. پس، از اصلاح ديگران دست برداريد. هر چند كه ممكن است تغيير اين عادت سخت باشد، ارزش تلاش و تمرين لازم را دارد. وقتي كه شخصي مي‌گويد؛ حقيقتاً احساس مي‌كنم مهم است كه...، به جاي آن كه توي حرف او بدويد و بگوييد "نه، مهم‌تر آن است كه ..."، و يا يكي ديگر از صدها نوع جملات اصلاح مكالمه را به كار بريد، فقط بگذاريد حرفش را بزند و اجازه دهيد كه بيان او برتر باشد. در اين صورت مردم اطراف شما كمتر تدافعي و بيشتر با محبت خواهند شد. آنها براي شما بيش از آنچه كه فكرش را بكنيد ارزش قائل خواهند شد، حتي اگر دقيقاً علت آن را ندانند. شما شادي شركت داشتن و شاهد خوشحالي ديگران بودن را درك خواهيد كرد كه خیلی بهتر از جنگ من‌ها است. شما به هيچ وجه مجبور نيستيد حقايق فلسفي عميق يا عقايد قلبي خود را فدا كنيد، اما از امروز اجازه دهيد كه بيشتر اوقات "حق" با ديگران باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی