پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

هیبرید چیست؟


هیبرید در زیست شناسی به دو معنی به کار می رود.
هیبرید گونه های مختلف
هنگامی که دو حیوان یا گیاه ازگونه های مختلف تولید مثل می کنند، نتیجه یک هیبرید است. هیبرید سازی بین گونه های متعلق به یک جنس "intergeneric"، و هیبرید سازی بین گونه های متعلق به یک جنس "interspecific" نامیده می شود. هیبرید های متعلق به زیر گونه های مختلف یک گونه ی مشخص "intra-specific" نامیده می شوند. تولید مثل بین گونه هایی از خانواده های مختلف بسیار دشوار است؛ اما گهگاه اتفاق می افتد و نتیجه با عنوان هیبرید "interfamilial" شناخته می شود.
هیبرید های جمعیت / نژاد
هیبرید نوع دوم، از تلاقی بین جمعیت یا نژادهای مختلف از یک گونه به وجود می آید. این نوع هیبرید معمولا به طور آگاهانه و توسط پرورش دهندگان و به منظور ترویج یا ادغام ویژگی های مطلوب، حاصل می شود.


 هیبرید چیست؟
 

چرا هیبریدها به وجود می آیند؟

هیبریدها به دلایل مختلفی به وجود می آیند، و هیبرید سازی در طبیعت نیز وجود دارد. عمده ترین دلیل هیبرید سازی در اسارت، این است که آکواریومیست، بدون اینکه از ریسک بالای هیبرید سازی اطلاع خاصی داشته باشد، گونه هایی که نسبت نزدیکی با یکدیگر دارند را، در یک آکواریوم قرار می دهد.
از آنجایی که در برخی موارد تشخیص قطعی برخی گونه ها از یکدیگر بسار مشکل است، هیبرید سازی می تواند ناخواسته هم باشد. ماده های گونه های نزدیک به هم، که رنگ آمیزی خاصی ندارند را، به هیچ وجه نمی توان با چشم تشخیص داد. اگرچه تمایز بین نرهای گونه های مختلف نیز برای بسیاری از آکواریومیست ها دشوار است.
افرادی نیز وجود دارند که آگاهانه و برای به وجود آوردن ماهی هایی که برای بازار آکواریوم جذابیت بیشتری داشته باشند، دست به هیبرید سازی می زنند. در بسیاری از موارد، ماهی های ایجاد شده با نام "هیبرید" خرید و فروش می شوند؛ در حالی که پرورش دهندگان متقلبی نیز وجود دارند که تلاش می کنند آنها را به عنوان یک گونه ی فریبنده ی جدید جا بزنند و یا ادعا می کنند که نژادی جدید از یکی از گونه هایی که هیبرید را به وجود آورده، کشف کرده اند.
آخرین دلیل به وجود آمدن هیبریدها، آکواریومیست هایی هستند که تمام سعی شان را می کنند تا ماهی خود را تکثیر کنند، اما در یافتن جفت مناسب موفق نمی شوند. پس از آن بسیای از آکواریومیست ها شانس خود را با یک ماهی از گونه ایی نزدیک به ماهی خود امتحان می کنند.


 هیبرید چیست؟
 

مشکل هیبرید سازی چیست؟

امروزه، بسیاری از ماهی ها در طبیعت، در خطر انقراض قرار دارند و یکی از راه های حفظ آنها برای آینده، زنده نگه داشتن آنها در آکواریوم است. این کار باید با پروژه های قدرتمند زیست محیطی ادغام تا زندگی آنها در طبیعت نیز حفظ شود، اما در عین حال پرورش در اسارت می تواند به جلوگیری از ناپدید شدن آنها از روی کره ی خاکی کمک نماید. در حال حاضر سیکلیده های آفریقایی زیادی وجود دارند که زندگی آنها در دست آکواریومیست های خاصی است، زیرا به طور کامل در طبیعت ریشه کن شده اند. با این پیش زمینه به سادگی می توان فهمید که چرا نگهداری از هیبرید ها می تواند مشکل ساز باشد. ما اگر سیکلیده ی آفریقایی کمیابی داشته باشیم و اجازه دهیم با گونه های دیگر تولید مثل کند، به حفظ حیات آن هیچ کمکی نکرده ایم.
موقعیت هنگامی وخیم تر می شود که پرورش دهندگان، هیبرید های خود را با عنوان غیر هیبریدی می فروشند. تصور کنیم شما می خواهید با صرف وقت و انرژی، با پرورش و تکثیر گونه ای خاص از سیکلیده های آفریقایی در اسارت، به حفظ حیات و جلوگیری از انقراض آن کمک کنید. اگر شخصی به شما ماهی هیبرید بفروشد و ادعا کند که خالص است، شما وقت و انرژی چشمگیری را هدر خواهید داد و حتی ممکن است با جفت زدن ماهی ای که فکر میکنید غیر هیبریدی است، با یکی با یکی از گونه های نزدیک یا مشابه، میزان ژن خالص را کاهش دهید. دیر یا زود، مثلا در نسل بعدی یا نسل بعد از آن، شما با ماهی هایی مواجه خواهید شد که به سیکلیده های آفریقایی که قصد حفاظت از آن را داشتید هیچ شباهتی ندارند. برخی از مردم عقیده دارند که هیبرید ها عقیم اند؛ اما این تصور اشتباهی است، خصوصا در مورد ماهی ها.
مشکل دیگر مربوط به قوانین و مقررات در زمینه ی جمع آوری و واردات ماهیان زنده است. معمولا وقتی گونه ای در طبیعت در معرض خطر قرار می گیرد، برای اینکه جمعیتِ کم باقیمانده، از زیستگاه طبیعی خود خارج نشوند، صید و خرید و فروش آنها ممنوع می شود. هنگامی که این ممنوعیت اعمال می شود، علاقه مندان به آکواریوم چاره ای ندارند جز اینکه با نمونه هایی که پیش از این به دنیای آکواریوم وارد شده اند سر کنند. طبیعتا هیبرید سازی از چنین ماهی هایی در این شرایط عمل مطلوبی نیست.
حتی دسترسی به ماهیانی که در طبیعت در خطر انقراض قرار ندارند نیز میتواند دشوار باشد، زیرا ممکن است کشور یا ایالت شما محدودیت هایی در برابر آن داشته باشد. به عنوان مثال استرالیا برای واردات گونه های بیگانه قوانین سفت و سختی دارد؛ زیرا تاکنون مشکلات زیادی را با گونه های مهاجمی که از نقاط دیگر جهان وارد شده اند، تجربه کرده است. درست همانند وضعیتی که در بالا توضیح داده شد، علاقمندان مجبورند با نمونه هایی که قبلا وارد شده اند سر کنند و استفاده از این ماهی برای هیبرید سازی، می تواند موجب ناپدید شدن کامل آن از کشور یا ایالت مورد نظر شود.


 هیبرید چیست؟
 

نژادهای مختلف

نژاد های مختلف از یک گونه می توانند با یکدیگر بسیار متفاوت باشند. این مورد، به عنوان مثال، در سیکلیده های دریاچه ی مالاوی به خوبی مشاهده می شود، جایی که دو نژاد از یک گونه در فاصله ی چند صد متر از یکدیگر زندگی می کنند، درحالی که تفاوت های ظاهری زیادی با هم دارند. اگر می خواهیم تمایز های هر کدام از این نژاد ها را حفظ کنیم، باید از ادغام کردن گونه های مختلف در یک آکواریوم خودداری کنیم. بنابراین توصیه می شود که بر روی هر نژاد به طور جداگانه و اختصاصی کار کنید.

چه کاری از دست ما بر می آید؟

گونه های نزدیک به هم را در یک آکواریم نگه ندارید.
نژاد های مختلف یک گونه را با هم ادغام نکنید.
قبل از اینکه شروع به تکثیر کنید، از اصل و نسب ماهی خود اطمینان حاصل کنید. این مورد، هنگام تکثیر از گونه های نادر اهمیت دو چندان می یابد. مقایسه ی ماهی با توضیحات و تصاویر آن در طبیعت همواره توصیه می شود. پیش از اینکه به ماهی اجازه ی تولید مثل بدهید، با پرورش دهندگان و آکواریومیست های با تجربه مشورت کنید و نظر آنها را جویا شوید.
هنگامی که یک گونه ی جدید به طور ناگهانی وارد بازار آکواریوم می شود هشیار باشید، زیرا می تواند هیبرید باشد و کسی سعی داشته باشد که آن را یک گونه ی جدید معرفی کند. این حالت در مورد گونه هایی که به کشور شما قاچاق می شوند نیز صحیح است. پرورش دهندگان متقلب، می توانند هیبرید های مشابه گونه های ممنوعه را ایجاد کنند و آنها را به افرادی که به دنبال وارد کردن ماهی به صورت قاچاق هستند بفروشند.


 هیبرید چیست؟

(پ.ن: از اونجایی که بنده تخصصی در زمینه ی زیست شناسی و اصطلاحات اون ندارم، اگر در بین دوستان کسی هست که برای واژه های تخصصی معادل بهتری تو فارسی سراغ داره، ممنون میشم اگه گوشزد کنه تا اصلاح کنم)

منبع: aquaticcommunity.com
ترجمه: میلاد

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread105399.html#ixzz24XrzmmaY 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

طریقه

ماده

)

چيست

ماهی

ماهي

ماشین

حیوانات

مورد

عکس

افراد

نژادهای

حیوان

پرندگان

بیماری

انسان

زیست

اشپیتز

ی

جوجه

گونه

گیاهان

بوقلمون

ظاهری

خرگوش

انواع

بین

نژاد

مرغ

.

همستر

حیواناتی

معرفی

زنبورعسل

حیوانی

تولید

راه

شناسی

"

مشخصات

ماهیان

اکواریومی

نوع

؟

جانور

وارداتی

پرشین

مواد

طوطی

زیستگاه

روش

خانه

تصاویر

رنگ

(

پرنده

عنکبوت

لوازم

سازی

نحوه

رشته

گياه

تصویر

چیه

زرد

گياهان

مورچه

شوند

طبیعت

روشهای

خانواده

مثل

عقیم

تفاوت

توليد

گیاه

گیاهی

ویژگی

سیستم

داخل

خزندگان

مختلف

آبزیان

کجا

تعریف

نتیجه

بالی

آشیانه

اصطلاح

پوشش

اكواريوم

واژه

حالت

میکرو

جفت

ساختمان

گرانترین

منظور

چیست

فضاي

سازي

تحقیق

هسته

انسانی

هوشمند

موتور

ماد

تار

میگو

شیوه

معنی

=

یعنی

جنس

کلمه

گندم

تقویت

فارسی

هویج

ماهیها

واردات

میتوان

مرکب

غشای

فیلتر

يعني

برزیلی

عکسی

جانواران

اسامی

ماهى

فیلترهای

حيواني

هيبريدي

هیبرید

هیبریدی

کیست

معنا

پ

ناخالص

نازایی

کدامند

گرانترين

اکراین

مختلفی

هــــا

یکــــــ

بـه

است

پت

خر

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)