پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مسمومیت آمونیاک (ترجمه)

 

 

مسمومیت آمونیاک (ترجمه)
نام: مسمومیت آمونیاک
نوع بیماری: محیطی
علت: آمونیاک (NH3)

تشریح
مسمومیت آمونیاک یکی از شایع ترین علل مرگ و میر ماهی های آکواریومی است. اغلب هنگامی اتفاق می افتد که تانک به تازگی راه اندازی شده است. اگرچه می تواند هنگامی که تعداد زیادی ماهی به یکباره به آکواریوم اضافه می شوند، هنگامی که فیلتر از کار می افتد و یا زمانی که کلونی های باکتری به دلیل استفاده از دارو ها و یا تغییرات ناگهانی شرایط آب از بین می روند نیز اتفاق بیفتد.
بدترین فاکتور در مسمومیت آمونیاک این است که افزایش سطح آمونیاک با چشم دیده نمی شود. اگرچه آثار ثانویه ی آن قابل رویت اند، اما در بسیاری از موارد به درستی تشخیص داده نمی شوند و یا حتی به طور کلی نادیده گرفته می شوند. تست کردن منظم آب و یادگیری علائم و نشانه های مسمومیت آمونیاک، از راه های مقابله با این قاتل نامرئی آکواریوم است.

نشانه ها
ماهی با دهان باز برای تنفس در سطح آب دم میزند.
آبشش های بنفش یا قرمز
بی حالی ماهی
از دست دادن اشتها
ماهی در کف تانک دراز می کشد.
خطوط قرمز بر روی باله و یا بدن ماهی

مسمومیت آمونیاک می تواند ناگهانی و یا در طول یک بازه ی چند روزه اتفاق بیفتد. در ابتدا ممکن است ماهی در حالی که برای تنفس اکسیژن به سطح آب آمده است مشاهده شود. آبشش ها قرمز یا بنفش می شوند و ممکن است اینگونه به نظر برسد که در حال خونریزی اند. ماهی اشتهای خود را از دست می دهد و بی حال و بی حال تر می شود. در بعضی از موارد، ماهی ممکن است در حالی مشاهده شود که با باله های به هم چسبیده در کف تانک دراز کشیده است.
چنانچه خسارت های ناشی از مسمومیت آمونیاک ادامه پیدا کند، بافت ها نیز آسیب خواهند دید و خطوط قرمزی که بر روی باله و یا بدن ماهی به وجود می آیند، گواهی بر این ادعا خواهد بود. آسیب های داخلی به مغز، ارگان ها و سیستم عصبی مرکزی وارد می شود. ماهی شروع به خونریزی داخلی و خارجی می کند و سر انجام خواهد مرد.

مسمومیت آمونیاک (ترجمه)

درمان
اسیدیته (pH) آب را به زیر 7.0 برسانید.
25 تا 50 درصد از آب را تعویض کنید.
از دارو های مخصوص خنثی کردن آمونیاک استفاده کنید.
غذا دادن را قطع کنید یا کاهش دهید.

اگر سطح آمونیاک نشان داده شده با یک تست کیت استاندارد، بالای 1 ppm باشد، بلافاصله درمان را شروع کنید. کاهش pH و تعویض 50 درصد آب، تسکینی فوری خواهند بود (توجه داشته باشید از آب استفاده کنید که با آب آکواریومتان هم دما باشد). برای رساندن pH آب به زیر 1 ppm، ممکن است مجبور شوید در یک مدت زمانی کوتاه، چندین بار آب آکواریوم را تعویض کنید.
اگر اوضاع ماهی ها وخیم است، توصیه می شود که از دارو های شیمیایی برای خنثی کردن آمونیاک استفاده کنید. تغذیه باید محدود شود تا پسماند ها در آب کاهش یابند. در مواردی که سطح آمونیاک بسیار بالاست، غذادهی باید برای چند روز متوقف شود. تا زمانی که سطح آمونیاک و نیتریت آب صفر نشده است، نباید ماهی جدیدی را به تانک اضافه کرد.
چون سمیت آمونیاک به pH آب مرتبط است، سنجش همزمان سطح آنها در آب ضروری است. هنگامی که میزان pH آب به بالای 7.0 برسد، سمیت آمونیاک به طور فزاینده ای بیشتر می شود.
در سطح 1.0 ppm یا 1 mg/l ماهی ها تحت استرس اند، اگرچه ممکن است اوضاع آنها وخیم به نظر نرسد. سطوح کمتر از این نیز می تواند کشنده باشد، در صورتی که ماهی برای مدت چند روز به طور مستمر در معرض آن قرار بگیرد. به همین دلیل تا زمانی که سطح آمونیاک به صفر می رسد، ادامه ی درمان و تست روزانه ی آب ضروری است. چنانچه سطح آمونیاک برای مدت طولانی بالا باشد، مردن ماهی ها حتی پس از رسیدن آمونیاک به صفر به هیچ وجه غیر عادی نیست.

مسمومیت آمونیاک (ترجمه) 

پیشگیری
در تکمیل تانک های جدید عجله نکنید.
به مقدار کم غذا دهی کنید و غذا های خورده نشده را سیفون کنید.
آب را به طور منظم سیفون کنید.
تست کردن آب را به طور منظم انجام دهید تا قبل از اینکه دیر شود به مشکلات پی ببرید.

کلید جلوگیری از مرگ ماهی بر اثر مسمومیت آمونیاک این است که از افزایش آمونیاک پیشگیری کنید. هنگام راه اندازی یک تانک جدید، تنها دو ماهی به تانک اضافه کنید و افزایش تعداد ماهی ها را به بعد از طی شدن سیکل ازت موکول کنید. حتی در تانک هایی که سیکل آنها طی شده است نیز در هر دوره بیش از دو ماهی اضافه نکنید و از شلوغ کردن بیش از حد آکواریوم بپرهیزید.
به مقدار کم غذا دهی کنید و غذا های خورده نشده پس از 5 دقیقه را از آب خارج کنید. تانک را به صورت هفتگی تمیز کنید و گیاهان مرده و دیگر پسماند ها را از آب خارج کنید. هر هفته بخشی از آب را تعویض کنید، خصوصا در تانک های کوچک شلوغ. برای اینکه بتوانید قبل از جدی شدن مشکل تانک از آن پیشگیری کنید، در هر ماه حداقل دو بار تست آمونیاک را انجام دهید.
هرگاه که ماهی مریض به نظر رسید، برای جلو گیری از مسمومیت آمونیاک، آب را تست کنید. هنگامی که فیلتر از کار می افتد، پس از 24 ساعت آب را تست کنید تا مطمئن شوید که باکتری هایی که پسماند ها را تجزیه می کنند تحت تاثیر قرار نگرفته اند.


منبع: freshaquarium.about.com
ترجمه: میلادPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread105514.html#ixzz24Xtu4MM4 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی