پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فروش پارک پردیسان «ممنوع» است

 

فروش پارک پردیسان «ممنوع» است
قائم‌مقام سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه سازمان هیچ برنامه‌ای برای فروش پارک پردیسان ندارد، گفت: فروش این پارک ممنوع است و اگر این پارک به فروش برسد خیانت است.

علی محمد شاعری در چهارصد و هشتادونهمین جلسه شورای شهربا اشاره به اینکه سازمان محیط‌ زیست هیچ صحبتی درخصوص فروش پارک پردیسان نکرده است گفت: این اخباری است که در رسانه‌ها از سوی برخی از افراد اعلام می‌شود و بنده در اینجا از سوی سازمان محیط‌زیست اعلام می‌کنم که فروش پارک پردیسان غیرقانونی است.

شاعری بیان داشت: در سال 89 مصوبه‌ای را داشته‌ایم در خصوص طرح جامع پارک پردیسان که براساس این طرح قرار بود پارک پردیسان از نظر فضای سبزی توسعه پیدا کند.

قائم مقام سازمان محیط‌زیست تاکید کرد: فروش پارک پردیسان ممنوع است و فروش این پارک خیانت است و بنده تأکید می‌کنم در چهار سال گذشته حتی یک ساختمان در پارک پردیسان ساخته نشده است.

وی اضافه کرد: مگر ما می‌توانیم پارک پردیسان که یک پارک ملی محسوب می‌شود و یا به فروش برسانیم و اگر این کار صورت پذیرد بنده اولین نفری خواهم بود که از سازمان محیط‌ زیست بیرون بروم.

شاعری اضافه کرد: سازمان محیط زیست برای اجرای طرح جامع پارک پردیسان بنا دارد با استفاده از ظرفیت‌های موجود این پارک را توسعه دهد و در این زمینه نیز فراخوانی منتشر کرده است که البته اولویت اول ما برای همکاری شهرداری تهران است چرا که ما اعتقاد داریم شهرداری تهران می‌تواند در این بخش همکاری مطلوبی در توسعه فضای سبز به پارک پردیسان داشته باشد.

قائم‌سازمان محیط زیست اضافه کرد: پارک پردیسان همانند برج میلاد، آزادی و پارک‌هایی از جمله چیتگر و لویزان نمادهای ملی محسوب می‌شود و هیچ کس نمی‌تواند این نمادهای ملی را تخریب و خراب کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اجرای طرح پارک پردیسان بدون مشارکت NGO ها کاری نشدنی است چرا که با پول‌های قطره چکانی دولت نمی‌توان این طرح را اجرا کرد ضمن اینکه ما اگر شهرداری بخواهد در خصوص مشارکت پارک پردیسان اعلام آمادگی کند از آن استقبال خواهیم کرد.

به گزارش فارس در ادامه چهارصدوهشتادونهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران مهدی چمران گفت: در جلسه امروز قرار بود رئیس سازمان محیط زیست حاضر شود و پیرامون مسئله پارک پردیسان و مواردی که در چند وقت اخیر مطرح شده است مطالبی را بیان کند که به دلایلی نتوانست در این جلسه حاضر شود و قائم‌مقام خود را در این جلسه فرستاد.

چمران با اشاره به مصوبه هیئت وزیران خاطر نشان کرد: از تصویب این مصوبه توسط هیئت دولت که قرار شد پارک پردیسان در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد دغدغه‌هایی بین مردم و به خصوص نمایندگان شورای شهر به وجود آمد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: پارک پردیسان یکی از بزرگترین پارک‌های تهران است که نمونه آن را نیز نداریم و چنانچه این پارک در اختیار بخش خصوصی قرار داده شود به تدریج از بین خواهد رفت.

چمران با اشاره به نگرانی‌های اعضاء شورای شهر گفت: در همین رابطه شورای شهر نامه‌ای را به رئیس‌سازمان محیط زیست نوشت و از آنها خواست در خصوص فروش پارک پردیسان توضیحاتی را ارائه دهند که خوشبختانه پس از ارسال این نامه، رئیس سازمان محیط زیست تأکید کرد که هیچ قصدی برای فروش پارک پردیسان وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در نامه‌ای که از سوی سازمان محیط زیست به شورای شهر نوشته شده است تأکید شده است که هیچ صحبتی از فروش پارک پردیسان وجود ندارد ضمن اینکه کاربری این پارک نیز تغییر نخواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اعضاء شورا با توجه به اهمیت پارک پردیسان یک فوریت طرحی را تصویب کرده‌اند که در آن به دولت پیشنهاد دادیم که هیچ تغییر کاربری در پارک اشاره شده به وجود نیاید و اگر کمکی در این زمینه نیاز است شورا می‌تواند از شهرداری تهران بخواهد در این بخش همکاری‌های لازم را برای حفاظت و ایجاد فضای سبز به پارک پردیسان با سازمان محیط زیست انجام دهد .

چمران اضافه کرد: چنانچه پارک پردیسان به بخش خصوصی واگذار شود در آینده نه چندان دور شاهد از بین رفتن این پارک و ساخت و سازهای غیرقانونی خواهیم بود که در این زمینه از سازمان محیط زیست درخواست جدی داریم که ماهیت پارک پردیسان حفظ شود و به عنوان یک ظرفیت قابل توجه برای محیط‌زیست استفاده شود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی