پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اسباب کشی از پاستور سخت است!؟

 

اسباب کشی از پاستور سخت است!؟
کاندیداهای سفارش شده دولتی ها با اقبال مردمی روبه رو نمی شود. تلاش های دولت های هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی برای استمرار قدرت در حزب و جریان و باند خود کارگر نیافتاد و مکانیسم چرخش نخبگان به عنوان یکی از مولفه های مهم نظام های مردمسالار، محقق شد. آنچه در تجربه های گذشته اتفاق افتاده حکایت گر این است که« مردم به کاندیداهای دولتی رای نمی دهند. مردم خواهان تغییر هستند و بدنبال حفظ وضع موجود نیستند».
سرویس سیاسی «فردا»:اظهار نظر رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی که تلویحا از تمایل خود برای تداوم قدرت دولت در دوره آینده خبر می داد، واکنش ها و تحلیل های مختلفی را بدنبال داشته است. او در برابر این توضیح مجری برنامه که به آخرین سال عمر دولت اشاره می کرد از این تعبیر استفاده کرد که « از کجا معلوم این سال آخر دولت باشد...»

بسیاری از کارشناسان و فعالان سیاسی این جمله احمدی نژاد را حاوی پیامی دانستند که در ذیل همان استرانژی معروف « مدودوف- پوتین» تعریف می شود یعنی ابقای قدرت سیاسی در مجموعه دولتی ها. انتخاب این عنوان به تحولات سیاسی روسیه بر می گردد که ولادیمیر پوتین در برابر منع قانونی این کشور برای تصدی بیش از دو دوره ریاست جمهوری، مدود ف از نزدیکان خود را وارد میدان کرد و با حمایت از او و در اختیار قرار دادن امکانات دولتی او را وارد کاخ کرملین نمود. مدودف هر چند رئیس جمهور بود اما سایه نخست وزیر ( پوتین) بر سر او سنگینی می کرد و بعد از یک دوره و بر طرف شدن منع قانونی، پوتین دوباره وارد میدان شد و قدرت را در دست گرفت.

با مروری بر تحولات سیاسی طی یکی- دودهه اخیر در ایران رگه هایی از این قبیل تمایلات در دولت ها را مشاهده می کنیم. هر چند شاید نتوان عنوان ایده « پوتین- مدودوف» را برای دولتهای سازندگی و اصلاحات با ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی به کار برد، اما تمایل این دولت ها در آخرین سال عمر خود برای حفظ قدرت و باقی ماندن مجموعه همفکران و نزدیکان در قدرت محسوس و برجسته است. به تعبیری هم دولت هاشمی رفسنجانی و هم دولت سید محمد خاتمی برخی تحرکات و اقدامات روشن و معنادار انجام دادند تا قدرت از طیف همفکر آنها خارج نشود.

تمایل دولت برای ابقای در قدرت در حال حاضر هم دیده می شود و آنگونه که از قرائن و شواهد پیداست، دولتی ها تدارکات بسیاری دیده اند تا مجبور نباشند از پاستور اسباب کشی کنند. ایده پوتین- مدودوف ناظر بر همین تمایل دولتی هاست که اخیرا شخص رئیس جمهور هم تلویحا به آن اشاره داشته است.

اینکه اطرافیان و نزدیکان رئیس جمهور و مجموعه صاحب قدرت سیاسی برای آینده سیاسی خود چاره اندیشی کند و اقدام به معرفی و حمایت از کاندیدایی کند یک بحث است و اینکه در جریان این حمایت حدو مرزهای قانونی رعایت شود و امکانات دولتی و بیت المال صرف تبلغات انتخاباتی نشود، بحث دیگری است. بر فراز این دو بحث نکته دیگری هم وجود دارد که سابقه تاریخی آن را به صورت روشن نمایش داده است و آن اینکه؛ کاندیداهای سفارش شده دولتی ها با اقبال مردمی روبه رو نمی شود. تلاش های دولت های هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی برای استمرار قدرت در حزب و جریان و باند خود کارگر نیافتاد و مکانیسم چرخش نخبگان به عنوان یکی از مولفه های مهم نظام های مردمسالار، محقق شد.

آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری اخیرا در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دولت ها در سال آخر کمی سست می شوند خطاب به دولتمردان گفت که «دولت باید برنامه خود را دنبال کند و فکر نکند کاندیدایش در دور بعدی رای می‌آورد».

محمد دهقان نماینده مجلس هم در واکنش به تمایل رئیس جمهور برای تحقق ایده « پوتین- مدودوف» گفته است:«مدودف مورد نظر آقای احمدی‌نژاد جایگاهی در میان افکار عمومی ندارد و نخواهد داشت البته چون احمدی‌نژاد از ابتدا برای انتخاب وزرا به‌جای ژنرال به دنبال سرباز بود، لذا انسان‌های با ظرفیت بالا که بتوانند نقش مدودف را بازی کنند در اطراف وی وجود ندارد.»

به هر حال اینکه آقای احمدی نژاد تمایل به استمرار قدرت دولت خود در دوره های بعدی دارد، چیز جدیدی نیست. البته در دولت های گذشته این تمایل به صورت صریح و شفاف از طرف خود روسای جمهور بیان نشده بود اما آنچه در تجربه های گذشته اتفاق افتاده حکایت گر این است که« مردم به کاندیداهای دولتی رای نمی دهند. مردم خواهان تغییر هستند و بدنبال حفظ وضع موجود نیستند». چرخش نخبگان در حقیقت به معنای انتقال مسئولیت ها و قدرت از مدیران یک مجموعه سیاسی به مدیرانی دیگر از همان مجموعه سیاسی که برنامه ها و سیاست های خود را پس داده نیست، بلکه به مفهوم آن است که دیدگاههای مختلف و مدیریت های متفاوت امکان طرح ایده ها و برنامه های خود را داشته باشند. تجربه نشان داده که اطرافیان رئیس جمهور و دولتی ها باید به فکر اسباب کشی از پاستور باشند هر چند برای آنها سخت است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی