پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

در تعقیب خرس و شکارچی!

 زیست بوم/ خسرو بهلولی* : ساعت ۱۲ ظهر به چشمه رسیدیم ، چشمه خشک شده بود. چهار ساعت می شد که بدون آب آمده بودیم به خیال استفاده از آب چشمه! ستار شروع کرد به کندن زمین برای دستیابی به آب، به سختی به اندازه یک کتری آب مانده گندیده از چاله بیرون آورد و حاجی مراد و حبیب نیز برای آماده کردن غذا و جوشاندن آب آتش روشن کردند. پس از خوردن غذا و چای با توجه به خشک شدن چشمه تصمیم گرفتیم که به سمت رودخانه که در ته دره قرار داشت حرکت کنیم. در مسیر نمایه یک پلنگ را مشاهده کردیم که تعداد زیادی  جونده را خورده بود و آرواره های این جونده ها در مدفوع به جا مانده مشخص بود، مشغول نمونه برداری و عکاسی در محل بودیم که صدای دو شلیک شنیده شد به سرعت پشت صخره ها پناه گرفتیم و مشغول دوربین کشی شدیم که صدای چهارده شلیک دیگر را شنیدیم. به سرعت مسیر شلیک ها را شناسایی کردیم و با دوربین عکاسی از حدود محل چند قطعه عکس گرفتیم. در یکی از عکسها به سختی می شد تشخیص داد که شکارچی در حال بریدن سر شکار است. ساعت حدود ۱۴ بود، این مواقع که صدای تیر می آید و حس می کنی شکارچی دارد سلاخی می کند حس عجیبی از غم و نفرت وجود آدم را پر می کند و در عین حال توان و انرژی مضاعفی را در ماهیچه ها و ذهنت برای برخورد و دستگیری متخلف پیدا می کنی.

 

بلافاصله با توجه به منطقه نقشه ای کشیدیم که چطور شکارچی ها را دستگیر کنیم، اشترانکوه پر است از قله های سر به فلک کشیده و صخره ای، اگر از مسیر می رفتیم بدون استراحت به ۳۶ ساعت زمان برای رسیدن به محل متخلف نیاز داشتیم که با توجه به اینکه کار متخلف به پایان رسیده بود امکان دستگیری آن از این راه وجود نداشت. حاجی مراد پیشنهادی دیگری داد و گفت که برای دستگیری متخلف می باید از همین بند به پایین برویم اما تا کنون کسی از این مسیر عبور نکرده است. چاره ای نبود شروع به حرکت نمودیم در راه به یک پرتگاه برخوردیم که برای عبور از آن مجبور شدیم که تنه خشکیده یک درخت را بین دو صخره بگذاریم و عبور کنیم کار بسیار خطرناکی بود ارتفاع پرتگاه به صد متر می رسید. با صلوات و آیت الکرسی از این مسیر عبور کردیم، شیب کوه بسیار زیاد بود و مسیر پر از سنگریزه، هوا کم کم تاریک می شد که یک خرس و دو توله اش را در فاصله ۳۰۰ متری مشاهده کردیم به سرعت دوربین عکاسی را بیرون آوردم و چند عکس از فاصله دور از خرسها گرفتم، خرس ها که شامه تیزی دارند، قبلا متوجه ما شده بودند در مسیر ما و جلوتر حرکت می کردند و ما نیز پشت سر آنها می رفتیم، راه دیگری نبود، مسیر بسیار باریک بود و چاره ای جز این را نداشتیم . ناگهان در قسمتی از راه خرس مادر برگشت و چند قدمی به سوی ما دوید و برگشت و دوباره به راه ادامه داد. حدس زدم در راه باید مشکلی وجود داشته باشد که خرس این کار را کرد، این مشکل یک پرتگاه بود که خرس مادر به همراه توله ای که جثه بزرگتری داشت از آن عبور کردند و توله خرس دیگر قادر به عبور نبود، به هر زحمتی بود ماده خرس توله اش را از پرتگاه عبور داد. هنگامی که به محل پرتگاه رسیدیم متوجه شدم که چرا کسی تاکنون از این راه عبور نکرده است و چرا ماده خرس تصمیم گرفت که برگردد و حتی به ما حمله کند تا راهش را باز نماید. ارتفاع پرتگاه به بیش از ۲۵۰ متر می رسید و تنها چند تکه سنگ نامطمئن از دیواره کوه بیرون آمده بود که مجبور بودیم از آن عبور کنیم. باید از راهی که آمده بودیم برمی گشیتم ولی دلمان پیش شکار و شکارچی بود، باید محیط بان باشی و عاشق کارت تا بدانی چه می گویم، گفتنی و نوشتنی نیست که با چه دشواریی از آن گذرگاه عبور کردیم، هوا تاریک شده بود و برای استتار مجبور بودیم بدون روشن کردن چراغ قوه و روشنایی به مسیر ادامه دهیم. شیب زمین بسیار زیاد بود و مرتب در اثر تاریکی هوا زمین می خوردیم و کف دست و آرنج هایمان زخمی شده بود. کمی پایین تر راه بهتر شد و خرس مادر و توله های به بند پایین رفتند حدود ساعت ۱۱ شب خسته و تشنه به کف دره رسیدیم. قرار شد با توجه به خستگی زیاد و سنگین بودن کوله من کنار وسایل بمانم و بچه ها ساعت۱ شب به سمت محل شب مانی شکارچی در بالای کوه حرکت کنند. ساعت یک شب بچه ها حرکت کردند و قرار گذاشتیم ساعت ۷ صبح با بی سیم با هم تماس بگیریم. به بچه ها تأکید کردم در صورت دیدن شکارچیان متخلف تا روشن نشدن هوا هیچ اقدام خاصی انجام ندهند. تا صبح بیدار بودم و نگران سلامتی دوستانم که ممکن بود در نتیجه رویایی با شکارچی گرفتار تیراندازی شوند، ساعت ۶:۳۰ بی سیم را روشن کردم و مشغول صدا زدن بچه ها شدم که صدای پیروزمندانه حبیب از آن طرف بی سیم گفت هر چهار نفرمان سالم هستیم و تا ساعت ۸:۰۰ به پایین می رسیم. از اینکه بچه سالم بودند و  کارشان را  با موفقیت انجام داده بودند و متخلف دستگیر شده بود خوشحال شدم و سجده شکر به جای آوردم و مشغول روشن کردن آتش و آماده کردن صبحانه برای بچه ها شدم.

 

حبیب تعریف کرد که هنگامی که به محل اختفاء شکارچیان رسیده بودند هوا کاملا تاریک بوده و تا صبح میان شکاف صخره ها پنهان شده بودند و صبح حبیب طبق نقشه برای پشتیبانی،  عقب مانده و ستار و حاجی مراد به داخل غار حمله برده بودند، متخلفان بلافاصله با مشاهده دو نفر نیرو با فکر اینکه تعداد نیروها کم هستند اسلحه را مسلح نموده و محیط بانان را تهدید کرده بودند. در این هنگام با شلیک گلوله توسط حبیب متخلفان سراسیمه پا به فرار گذاشته و از صخره خود را به پایین می اندازند و ستار و حاجی مراد موفق به دستگیری متخلف اصلی به همراه یک قبضه سلاح جنگی سیمینف و لاشه شکار که یک کل یک ساله بود می شوند.

 

در مسیر که متخلف را برای تحویل به مراجع قضایی می بردیم گردشگرانی که ما را می دیدند روحیه می دادند و  تشکر می کردند، با همه خستگی و شب نخوابیدن و اضطرابی که پشت سر گذاشته بودیم، این میزان آگاهی مردم و حمایت شان باعث دلگرمی ما می شود و برای حفاظت از محیط زیست بیش از هر زمان دیگری امیدوار می شویم.

 

* محیط بان (مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه)

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی