پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

حیوانات از آنچه فکر می کنید باهوشترند

زیست بوم/ امیر طلوعی: در سال 1977 خانم ایرن پپرینگ، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد دست به تحقیق حالب توجهی زد. در روزگاری حیوانات هنوز مانند روبات موجودی مکانیکی فرض می شدند، او تصمیم گرفت از طریق صحبت کردن با حیوانات به ذهن آنها نفوذ کند. بنابراین، یک طوطی نر ...

 زیست بوم/ امیر طلوعی: در سال ۱۹۷۷ خانم ایرن پپرینگ، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد دست به تحقیق حالب توجهی زد. در روزگاری حیوانات هنوز مانند روبات موجودی مکانیکی فرض می شدند، او تصمیم گرفت از طریق صحبت کردن با حیوانات به ذهن آنها نفوذ کند. بنابراین، یک طوطی نر خاکستری یک ساله به نام آلکس را به آزمایشگاه خود آورد و به او یاد داد صدای کلمات زبان انگلیسی را تقلید کند. او فکر می کرد اگر صحبت کردن را به این طوطی بیاموزد خواهد توانست از او بپرسد جهان را چگونه می بیند.

 

وقتی که پپربرگ گفتگویش را با آلکس که سال گذشته در سن ۳۱ سالگی در گذشت آغاز کرد، بسیاری از دانشمندان بر این باور بودند که حیوانات به هیچ وجه قادر به فکر کردن نیستند، بلکه مثل یک روبات طوری برنامه ریزی شده اند که به محرکها عکس العمل نشان دهند، اما فاقد قدرت تفکر و احساس هستند، اما اگر سگ خانگی داشته باشید، حتماً محبت را در چشمانش دیده اید. اما چنین ادعاهایی بسیار مناقشه برانگیز هستند. احساسات درونی علمی نیستند و ممکن است اینها صرفاً تصورات ما باشند که آنها را به حیوانات نسبت می دهیم. بنابراین پپرینگ برای اثبات اینکه حیوانات نیز فکر و احساس دارند و می توانند از جهان اطراف اطلاعات به دست بیاورند و بر اساس آن عکس العمل نشان دهند.

 

علائم خاصی وجود دارند که به عنوان علائم توانایی بالاتر ذهنی محسوب می شوند: حافظۀ خوب، آشنایی با دستور زبان و علائم، خودآگاهی، درک انگیزه های دیگران، تقلید از دیگران و خلاقیت. به مرور زمان با انجام آزمایشات متعدد دانشمندان توانسته اند چنین مهارتهایی را در سایر گونه ها به ثبت برسانند و به تدریج این توهم که این مهارتها در انسان منحصر به فرد است به تدریج برطرف شد و در عوض فهمیدیم که این مهارتها از کجا ریشه گرفته اند. کلاغها می دانند کلاغهای دیگر دزد هستند و حواسشان هست که غذایی که پنهان کرده اند فاسد نشود. گوسفندها می توانند چهره ها را تشخیص بدهند. شامپانزه ها راه های مختلفی را جستجوی پشته های موریانه ها بلدند و حتی برای شکار پستانداران کوچک از سلاح استفاده می کنند. دلفینها قادرند ژست های انسان را تقلید کنند، نوعی ماهی به نام Archerfish که برای شکار حشرات به آنها آب دهان پرتاب می کند می تواند چگونگی پرتاب فوارۀ آب به هدفش را با نگاه کردن به نحوۀ شکار یک ماهی با تجربه بیاموزد و در آخر اینکه آلکس طوطی پپربرگ هم توانست به یک طوطی کاملاً سخنگو تبدیل شود.

 

تا سی سال بعد از آنکه آموزش زبان به آلکس آغاز شد، پپربرگ با کمک دستیاران متعددی آموزش این طوطی را ادامه دادند و دو طوطی جوان تر هم به آزمایشگاه آورده شد تا این حیوان تنها نباشد و ارتباطات اجتماعی که همه طوطی ها به آن نیاز دارند با حضور انسان و طوطی تأمین شود. مثل هر جمع اجتماعی دیگری این جمع نیز نوسانات عاطفی خود را داشت. آلکس رئیس این جمع بود و گاهی در حضور پپربرگ از خود ترشرویی نشان می داد. همچنین آلکس زنها را تحمل می کرد، اما اصلاً حوصلۀ مردها را نداشت و در صورتی که مردها به آزمایشگاه می آمدند به روی شانه های آنها رفته و بادام هندی را در گوش آنها فرو می کرد.

 

پپرینگ آلکس را در یک فروشگاه حیوانات خانگی خریداری کرد و انتخاب طوطی را به فروشندۀ مغازه واگذار کرد تا بعدها به برگزیدن یک طوطی با هوش متهم نشود. با توجه به آنکه اندازۀ مغز یک طوطی معادل یک گردو با پوست است، اغلب محققان بر این باور بودند که ارتباط بین گونه ای پپرینگ به شکست خواهد انجامید و تصور می کردند که شامپانزه ها موضوع بهتری برای آزمایش چنین ارتباطی هستند، البته مشکل اینجا بود که شامپانزه ها قادر به صحبت کردن نیستند.

 حیوانات از آنچه فکر می کنید باهوشترند

استفاده از زبان علائم و نشانه ها برای ارتباط با انسان به شامپانزه ها، بونبوها و گوریلها آموزش داده شده است و اغلب نیز نتایج جالب توجهی به همراه داشته است. مثلاً بونبویی به نام کانزی تختۀ علائم ارتباطی دارد که آن را با خود حمل می کند و با استفاده از آن قادر باشد با محققانی که بر روی تحقیق می کنند ارتباط برقرار کند و حتی ترکیبی از علائم را برای بیان افکار خود ابداع کرده است، اما مطمئناً این نوع ارتباط قابل مقایسه با حیوانی نیست که به شما نگاه کند، دهانش را باز کند و شروع به صحبت کند.

 

ویرجینیا مورل- نشنال جئوگرافی

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی