پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

توانایی ایران در نفوذ به سیستم پیچیده كنترل و فرماندهی هواپیماهای پیشرفته آمریكا و انهدام موشك‏های ك

 

توانایی ایران در نفوذ به سیستم پیچیده كنترل و فرماندهی هواپیماهای پیشرفته آمریكا و انهدام موشك‏های ك
ایران علاوه بر توانایی ایران در نفوذ به سیستم پیچیده كنترل و فرماندهی هواپیماهای پیشرفته آمریكا قادر به انهدام موشك‏های كروز با ارتفاع پست نیز است.


 تجربه جنگ‏های گذشته نشان می‏دهد نتایج جنگ تا حد زیادی تحت تأثیر توانمندی‏های كشور یا كشورهای پیروز در عرصه جنگ الكترونیك قرار دارد.

یكی از این نوع توانمندی‏ها؛ بهره گیری از توان الكترونیك در صحنه نبرد است. امروزه جنگ الكترونیك یكی از انواع جنگ‏های جدید محسوب می‏شود كه در فرایند و نتیجه جنگ‏ها ‏و رقابت‏ها ‏نقش مهمی ایفا می‏كند.

توانایی كشورها در عرصه مدیریت، كنترل و جنگ الكترونیك در دوران صلح نیز نقش مهمی در عرصه فعالیت‏های اطلاعاتی و جاسوسی دارد. بنابراین می‏توان گفت كارایی و استفاده از توانمندی‏ها ‏و ظرفیت‏ها ‏جنگ الكترونیك فقط در در عرصه نظامی و در صحنه نبرد خلاصه نمی‏شود. لذا شاهد این هستیم كه اكثر كشورها به شدت به دنبال سرمایه‏گذاری در عرصه جنگ الكترونیك و داشتن دست بالا در مقابل رقبا و دشمنان در این زمینه هستند.

جنگ تحمیلی، جنگ آمریكا و عراق در سال 1991، حمله آمریكا به عراق در سال 2003 و حمله آمریكا به افغانستان در سال 2001 موجب گردید جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری گسترده از تجربیات ناشی از تحولات سه دهه گذشته در منطقه و دنیا به اهمیت این موضوع اشراف كامل پیدا نموده و سرمایه‏گذاری خوبی برای فعال شدن توانایی‏هایی ‏كشور در این حوزه انجام دهد. وهم‏چنین با توجه به تجربیات گسترده ناشی از روندهای موجود نظامی و رویدادهای چند سال اخیر سرمایه‏گذاری‏های صورت گرفته در عرصه جنگ الكترونیك با توجه به سرمایه انسانی موجود در كشور نتایج موفقیت‏ آمیزی به دنبال داشته است.

ازجمله این موفقیت‌ها می‏توان به موفقیت ایران در كنترل و مدیریت هواپیمای بدون سرنشین آمریكایی و توانمندی ایران در مقابله با حملات سایبری و كنترل موشك‏های دشمن اشاره كرد كه همگی نمایانگر توانمندی ایران در این حوزه است.

*مقابله و كنترل هواپیماهای جاسوسی پهپاد
بدون شك یكی از مهم‌ترین موفقیت‌های ایران در عرصه جنگ الكترونیك، كنترل هواپیمای بدون سرنشین آمریكایی با نام آر.كیو 170 بود.

در حالی كه كارشناسان آمریكایی احتمال انجام چنین كاری را در حد صفر ارزیابی می‏كردند ولی این هواپیما در خاك ایران بدون هیچ گونه آسیب جدی بر زمین نشست و تحت كنترل قرار گرفت.

واكنش كارشناسان نظامی و امنیتی آمریكا بسیار عجولانه بوده و توانایی ایران در كنترل این هواپیما را رد كردند و علت اصلی سقوط آن و اشتباه در كنترل هواپیما عنوان نمودند.

با این حال پس از آن‏كه توسط نیروهای ایرانی اعلام شد، هواپیمای مذكور رمزگشایی شده و به برای اثبات این ادعا، كدهایی در این زمینه ارائه شد، به خوبی روشن گردید؛ ایران توانمندی لازم برای رمزگشایی و كنترل كامل این نوع هواپیما‏ها را دارد. افزون بر این‌ها، هم اكنون جمهوری اسلامی با هدف ساخت نمونه داخلی و استفاده از تكنولوژی به كار رفته در آن در تولیدات نظامی داخلی در حال نمونه برداری از این هواپیما است.

همین امر موجب شد نگرانی‏های گسترده‏ای در آمریكا در زمینه توانمندی ایران در عرصه مهندسی معكوس و امكان ساخت نمونه‏هایی ‏از پهپاد آر.كیو 170 بوجود آید. گفتنی است در برخی از هواپیماهای نظامی آمریكا همین نوع تكنولوژی شبیه به تكنولوژی هواپیمای پهپاد به كار رفته است. بنابراین امكان بالقوه بوجود امده تا ایران توانایی خارج كردن كنترل پهپاد آر. كیو 170 از قدرت نظامی آمریكا فراهم آید.

هرچند به اعتقاد فرماندهان نظامی آمریكا احتمال چنین رویدادی بسیار كم است اما همین امر نگرانی گسترده‏ای در بین مقامات و جامعه نظامی آمریكا ایجاد نموده است. حتی برخی از كارشناسان آمریكایی بر این باورند كه ایران می‏تواند به سیستم پیچیده كنترل و فرماندهی هواپیماهای پیشرفته آمریكا نفوذ كند و مشكلات گسترده‏ای برای نیروی نظامی آمریكا در سطح خاورمیانه ایجاد نماید.

* تاثیر نظامی موفقیت ایران در كسب دانش سایبری
در شرایط فعلی توانایی تهاجمی و تدافعی كشورها در حوزه حملات سایبری یكی دیگر از جلوه‏های جنگ الكترونیك محسوب می‏شود. این نوع جنگ‏ها ‏اصولاً دارای زمان و مكان مشخص نمی‌باشند و به عبارتی این گونه نبردها را نبردهای فاقد زمان و مكان ارزیابی می‏كنند.

در چنین فضایی ایران با توجه به تجربه حملات سایبری علیه تأسیسات نظامی و هسته‏ای خود، سرمایه گذاری مناسبی در این زمینه انجام داده است. كارشناسان غربی معتقدند كه ایران با توجه به سرمایه علمی و انسانی گسترده‏ای كه در اختیار دارد، در حال حاضر به عنوان یكی از كشورهای توانمند در عرصه دفاع و حملات سایبری محسوب می‏شود. همین نگاه باعث گردیده برخی از كارشناسان آمریكایی اصولاً مخالف حملات سایبری علیه تأسیسات نظامی و هسته‏ای ایران باشند.

به باور آن‏ها چنین اقداماتی در نهایت منجر به اقدامات متقابل علیه تأسیسات هسته‏ای و نظامی آمریكا و رژیم صهیونیستی خواهد شد كه با توجه به ضعف‏های موجود در این عرصه و هم‏چنین گستردگی شبكه‏های اینترنتی آمریكا می‏تواند فاجعه بار باشد. در آمریكا بخش مهمی از تأسیسات هسته‏ای و نظامی از طریق شبكه‏های اینترنت كنترل و مدیریت می‏شوند. درنتیجه هرگونه حمله سایبری موفق علیه آن‏ها می‏تواند مشكلات جدی برای این كشور ایجاد نماید.

براساس گزارش سایت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، در گزارشی كه توسط كارشناسان آمریكایی به كمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان ارائه شد، قدرت حملات تلافی جویانه ایران در زمینه حملات سایبری را «كمرشكن» توصیف نموده و تأكید كردند كه ایران قادر است حملات سنگینی را علیه آمریكا تدارك ببنید. هم‏چنین در این گزارش آمده است : «ایران پس از حملات ویروسی به تأسیسات هسته‏ای خود در سال 1389 (ویروس استاكس نت) كه با اخلال در فعالیت برخی سانتریفیوژها همراه بود، اقدام به سرمایه‏گذاری گسترده در زمینه توانایی‏های سایبری نمود و دانش فنی خود را در این زمینه تقویت كرده است.»

در این زمینه «ایلان برمن» معاون رئیس مركز تحقیقات شورای سیاست خارجی آمریكا اظهار داشت : «در سه سال اخیر ایران سرمایه گذاری كلانی برای تقویت توانایی‏های تهاجمی و هم‏چنین دفاعی خود در شبكه اینترنتی و دنیای مجازی انجام داده است. آن‏ها بیش از پیش از جنگ سایبری به عنوان راه‏كاری بالقوه برای حمله به آمریكا یاد می‏كنند».

هم‏چنین «اریك اشمیت» مدیر كمپانی گوگل ـ شركتی كه هم‏كاری‏های نزدیكی با سازمان سیا دارد ـ در مصاحبه با سی ان ان تصریح كرد : «استعداد بالای ایرانی‏ها ‏در جنگ سایبری تهدیدی برای غرب است. ایرانی‏ها ‏به دلایلی كه به درستی برای ما روشن نیست، به طرز غیرمنتظره‏ای در جنگ سایبری با استعداد هستند؛ بنابراین به وضوح در آینده تهدیدی برای امنیت سایبری ما به شمار خواهند رفت.»

این موارد به خوبی نشان می‏دهد كه كارشناسان نظامی و امنیتی كشورهای غربی به خوبی نسبت به توانایی‏های ایران در عرصه حملات سایبری آگاه هستند و نگرانی‏های جدی در این زمینه دارند.

*كنترل و هدایت موشك‏های دشمن در هوا

از توانمندی‏های دیگر ایران در عرصه نبرد الكترونیك، قدرت مقابله به مثل نیروهای نظامی ایران در برابر حملات موشكی كشورهای متجاوز است. امروزه كشورها در چارچوب نبردهای نظامی سنتی برای مقابله با حملات موشك‏های دشمن معمولاً از سیستم‏ها ‏پدافند موشكی و مقابله مستقیم استفاده می‏كنند. در این روش موشك‏های دشمن پس از شناسایی مورد حمله قرار می‏گیرند و قبل از اصابت به هدف نابود می‏گردند.

سامانه‏های دفاع موشكی كه هم اكنون در خاك تركیه و برخی از كشورهای عربی فعال است و هم‏چنین سامانه اس 300 روسیه دقیقاً از این الگو استفاده می‏كنند. در این الگو كه از تكنولوژی‏های پیش‏رفته شناسایی و هدف گیری استفاده می‏كند در غایت امر آن هدف قرار دادن موشك دشمن است اما توانایی شناسایی و كنترل موشك‏های دشمن بدون از بین بردن آن یكی از مهم‏ترین حوزه‏های جنگ الكترونیك محسوب می‏شود. در این نوع جنگ به جای نابودی در هوا موشك ، كنترل آن در دست گرفته می‏شود و موشك از مسیر اصلی منحرف می‏گردد.

هم‏چنین این احتمال وجود دارد كه موشك‏های كنترل شده علیه مواضع دشمن مورد استفاده قرار گیرند و به عبارت دیگر توانمندی موشكی دشمن عملاً علیه خود دشمن به كار برده شود. بنابراین توانایی ایران در این حوزه یكی از جدیدترین موفقیت‏های كشور در عرصه جنگ الكترونیك محسوب می‏شود.

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) در ارتباط با این موضوع اظهار داشت: «هر موشكی قبل از این‏كه به پیكره مقدس جمهوری اسلامی ایران آسیب برساند، منهدم یا منحرف می‏شود و به هدفی كه ما تعیین می‏كنیم اصابت می‏كند. این قابلیت جنگ الكترونیك است كه طی آن، این ما هستیم كه برای موشك دشمن برنامه ریزی می‏كنیم. پروژه فریب موشك‏های دشمن در پدافند هوایی كلید خورده و زمان عملیاتی شدن آن نیز به تشخیص قرارگاه است ».

گفتنی است ایران نزدیك به سه سال است كه پروژه‏های انهدام موشك‏های كروز با ارتفاع پست را آغاز كرده است. هر زمان كه تهدیدی صورت بگیرد، این سامانه‏ها ‏به صحنه می‏آیند و وظیفه خودشان را انجام می‏دهند. این موضوع به خوبی نشان می‏دهد كه متخصصان داخلی در حال ارائه الگوی جدیدی در مقابله با حملات موشكی دشمن هستند. ضمن این‏كه به دنبال عدم پایبندی روس‏ها ‏در زمینه تحویل اس 300، كارشناسان داخلی ساخت نمونه داخلی آن را در اولویت قرار داده‏اند. به گفته مقامات نظامی سامانه جای‏گزین كه باور 373 نام دارد در حال نهایی شدن است. این سامانه علاوه بر داشتن ویژگی‏های اس 300 روسی، توانمندی‏های بیش‏تری در زمینه مقابله با حملات موشكی دشمن دارد.

ظرفیت‏های كشور در عرصه جنگ الكترونیك نشان از تأثیرگذاری آن در زمینه مقابله با هواپیماهای نظامی بدون سرنشین دشمن دارد.

توانایی ایران و كدبرداری و در نهایت تلاش برای ساخت نمونه‏های داخلی هواپیماهای نظامی امریكایی نشان از توانمندی‏های كشور در نبرد سایبری است. نبردی كه اختصاص به دوران جنگ نداشته و همواره بین رقبا و دشمنان وجود داشته است.

عزم و اراده متخصصان داخلی در ساخت مشابه سامانه ضد هوایی اس 300 روسی و ظرفیت شناسایی موشك‏های دشمن و مدیریت آن‏ها ‏برای اصابت به هدف دلخواه، نشانگر توانایی كشور برای پوشش نقاط ضعف خود و تضعیف نقاط قوت دشمن است. در نتیجه تداوم موفقیت‏های ایران در عرصه جنگ الكترونیك می‏تواند تهدیدات را خنثی نماید و بر ظرفیت‏ها ‏و حوزه‏های تأثیرگذاری ایران در عرصه بین المللی بیفزاید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)