پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گرفتگی بینی را درمان كنید

 

گرفتگی بینی را درمان كنید
برخی دیگر از افراد هم مدام دست به قطره‌های بینی می‌برند و با چكاندن چند قطره، برای چند ساعتی از تنفسی راحت لذت می‌برند اما این افراد،...

 

 

 خیلی از افراد تقریبا در تمام طول زندگی‌شان دچار نوعی گرفتگی بینی خفیف هستند و به جای آن كه برای یافتن علت این عارضه آزاردهنده و درمان آن اقدام كنند، به نوعی همزیستی با آن دست پیدا كرده و هر ساعت یا چند ساعت یك بار، با شدت اقدام به تخلیه بینی‌شان می‌كنند.

برخی دیگر از افراد هم مدام دست به قطره‌های بینی می‌برند و با چكاندن چند قطره، برای چند ساعتی از تنفسی راحت لذت می‌برند اما این افراد، ناآگاهانه خود را در معرض آسیب‌های بیشتر به مخاط بینی‌شان با مصرف مكرر و طولانی‌مدت قطره بینی قرار می‌دهند.

دكتر ابراهیم رزم‌پا، متخصص گوش و حلق و بینی می‌گوید: قطره بینی نباید به طور دائم برای رفع گرفتگی بینی استفاده شود، چراكه نه‌تنها استفاده طولانی‌مدت از این قطره‌ها وابستگی ایجاد می‌كند، بلكه به مرور، مخاط بینی را دچار آسیب می‌كند، مژك‌های داخل بینی را از كار می‌اندازد و به تشدید گرفتگی بینی منجر می‌شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی اضافه می‌كند: البته منظور ما از قطره بینی، سرم‌های شست‌وشوی نمكی (مانند قطره كلرور سدیم) كه به كودكان نیز داده می‌شود نیست؛ این نوع قطره‌ها كاملا بی‌خطر است، اما استفاده مكرر و بیش از سه روز از سایر قطره‌های بازكننده بینی (مانند فنیل‌افرین) به مخاط بینی آسیب می‌رساند. پس بهتر است كه مصرف این قطره‌ها پس از سه روز قطع و با فاصله، دوباره استفاده شود.

چرا بینی می‌گیرد؟

بسیاری از افراد نمی‌دانند كه باید از بینی‌شان در مقابل تغییرات شدید دمای هوا مراقبت كنند، چراكه بینی عضو بسیار حساسی است كه دمای هوایی را كه وارد ریه‌ها می‌شود، تنظیم می‌كند.

یعنی وقتی در هوای سرد قرار می‌گیرید، بینی تلاش می‌كند دمای هوای طبیعی ورودی به ریه‌ها را حفظ كند، اما اگر دمای هوا سردتر یا گرم‌تر از حد متعادل بینی باشد، باعث گرفتگی بینی و آبریزش مخاط آن می‌شود.

به بیان دیگر، سرما با افزایش و غلیظ شدن مخاط‌های بینی و ریه باعث گرفتگی شده و در این شرایط بافت بینی تحریك و به بروز واكنش حساسیت‌زا منجر می‌شود.

دكتر رزم‌پا با اشاره به علل داخلی گرفتگی بینی می‌گوید: در برخی كودكان انحراف تیغه بینی، بزرگی شاخك‌های بینی، اشكالات جنینی و نیز وجود تومورهای خوش‌خیم یا بدخیم می‌تواند به گرفتگی بینی منجر شود. از سوی دیگر، بزرگی لوزه سوم یا وجود یك جسم خارجی در بینی كودك از عوامل اصلی گرفتگی بینی محسوب می‌شود. بر این اساس ترشح یكطرفه و بدبو از بینی كودك، احتمال گرفتگی این عضو با جسم خارجی را تقویت می‌كند.

این متخصص گوش، حلق و بینی اضافه می‌كند: البته گرفتگی یا احتقان بینی در بسیاری از افراد، معمولا با سرماخوردگی معمولی، عفونت سینوسی، آنفلوآنزا و حساسیت یا آلرژی در ارتباط است و ایجاد هریك از این عوامل می‌تواند باعث بروز گرفتگی بینی شود. هریك از این موارد ممكن است حتی تنفس را برای شخص مبتلا به تورم مخاط بینی (رینیت) مشكل كند و به این دلیل فرد باید مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرد.

از اختلالات هورمونی تا استرس

جدا از آن كه در برخی افراد، حساسیت به برخی مواد همچون گرد و غبار، گرده‌های گل و گیاه، گرده‌های ریز موی حیوانات خانگی، مواد غذایی پرادویه و قرار گرفتن در معرض دود سیگار هم می‌تواند باعث بروز گرفتگی و حتی تشدید گرفتگی بینی شود.

عوامل دیگری از جمله مشكلات هورمونی، عوارض مصرف برخی داروها و مهم‌تر از آن قرار گرفتن در دوره‌های همراه با استرس‌های روحی و روانی نیز می‌تواند در گرفتگی بینی موثر باشد.

دكتر رزم‌پا در این ارتباط توضیح می‌دهد: مشكلات هورمونی در سه ماهه اول بارداری، حتی در دوره‌های نزدیك به عادت ماهانه یا كم‌كاری تیروئید می‌تواند از علل گرفتگی بینی باشد.

همچنین افرادی كه داروهای فشار خون مصرف می‌كنند به گرفتگی بینی مبتلا می‌شوند. استرس نیز با تاثیر بر سیستم‌های سمپاتیك و پاراسمپاتیك (دستگاه سمپاتیك در واكنش‏هاى هیجانى مانند خشم و ترس وارد عمل مى‏شود، در حالى كه برعكس، سیستم پاراسمپاتیك از عمل سمپاتیك جلوگیرى كرده، باعث آرامش و سكون مى‏شود و در فعالیت‌هاى روزمره به طور طبیعى و آرام نقش دارد) میزان ترشحات و حالت تورمی بینی را تشدید می‌كند.

بینی را با شدت تخلیه نكنید

به گفته دكتر رزم‌پا، افرادی كه دچار گرفتگی بینی همیشگی هستند، باید از تخلیه بینی‌شان با فشار و بشدت خودداری كنند.

این متخصص اضافه می‌كند: از آنجا كه بینی به گوش میانی متصل است، وارد آمدن فشار ناگهانی به پرده گوش با تخلیه شدید بینی می‌تواند به وارد آمدن آسیب به پرده گوش و در مواردی پارگی آن منجر شود. به همین علت، شست‌وشوی بینی با سرم‌های نمكی به طور روزانه و هر چند ساعت یك بار توصیه می‌شود.

گرفتگی بینی را درمان كنید

شاید بسیاری از افراد با بینی‌شان كه نمی‌توانند از طریق آن براحتی نفس بكشند، به نوعی همزیستی دست پیدا كرده باشند؛ اما گرفتگی بینی درمان‌نشده می‌تواند به بیماری‌هایی چون مشكلات خواب، عفونت گوش، آسم و حتی عوارضی چون خرخر كردن تبدیل شود.

همچنین اكثر افرادی كه دچار گرفتگی بینی هستند، معمولا با دهان باز تنفس می‌كنند و همین امر باعث خشكی دهانشان می‌شود. رفع گرفتگی بینی در نوزادان و كودكان نیز از ‌نظر تنفسی بسیار اهمیت دارد.

دكتر رزم‌پا در ارتباط با روش‌های تشخیصی و درمانی گرفتگی بینی یا رینیت می‌گوید: مهم‌ترین راه تشخیص، بعد از گرفتن تاریخچه بیماری و این‌ كه بیمار از چه موقع دچار گرفتگی بینی شده و شدت گرفتگی چقدر بوده، معاینه پزشك است.

یعنی در اغلب موارد، از طریق معاینه داخل بینی، علت گرفتگی مشخص می‌شود. در مواردی كه علت گرفتگی بینی از طریق معاینه قابل تشخیص نباشد، از طریق آندوسكوپی، رادیوگرافی و سی‌تی‌اسكن می‌توان مشكل را ارزیابی و برای تجویز درمان‌های دارویی یا حتی جراحی تصمیم‌گیری كرد.

البته جراحی انحراف یا پولیپ بینی هم همیشه به نفع بیمار نیست و انجام آن باید در صورت ضرورت و توسط پزشك متخصص صورت بگیرد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)