پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

کشتن حیات وحش با مجوز!

کرمان در حالی یکی از بزرگترین عرصه های منابع طبیعی، زیستگاه های گیاهی و جانوری کشور است که صدور مجوزهای شکار و سایر عوامل انسانی حیات حیوانات در معرض انقراض این استان را به خطر انداخته است.

 

به گزارش مهر، صدور مجوز شکار، ارائه جواز حمل معتبر و صدور کارت شناسایی و ... در محیط زیست کرمان به وجود آورنده معضل بزرگی به نام شکار به صورت قانونی در سطح این استان شده است که باعث انقراض نسل برخی از حیوانات به جهات مختلف شده است این درحالی است که نباید از کنار شکارهای غیر قانونی نیز به سادگی گذشت.
خشکسالی، دخالت انسان در محیط زیست، جاده های پرتردد در نزدیکی محل سکونت حیوانات، تله گذاری چوپانان به وسیله طعمه های آلوده به سم، حمله به حیوانات توسط شکارچیان غیرمجاز؛ ناامن بودن محیط زندگی حیوانات و در نهایت حذف حیوانات در معرض خطر انقراض را به دنبال داشته است.
آموزش و آگاه سازی اشخاص متقاضی مجوز شکار و حتی افراد بومی ساکن در مناطق حفاظت شده محیط زیست باید یکی از مبناهای سازمان محیط زیست قرار گیرد چرا که تا زمانیکه فروش تفنگ های بادی و ... برای شکار وجود دارد، هر روز تعداد بسیاری از مردم در کشتار حیوانات حتی یک پرنده کوچک سهیم می شوند و این امر نشاندهنده نیاز جامعه به آموزش و آگاهی است.
یکی از ناآگاهی هایی که دلیل منقرض شدن نسل برخی حیوانات کم یاب است بی توجهی شکارچیان به نر یا ماده بودن شکار است و همین ناآگاهی باعث کشته شدن حیوانات ماده زیادی در طول سال می شود.
این بی توجهی سبب می شود که برخی حیوانات از چرخه طبیعت خارج شوند و با یک حساب سرانگشتی با شکار نکردن مثلا یک میش یا یک بز ماده حتی اگر به جای دو بچه یک بچه به دنیا بیاورد در طول دو سال تعداد آن ها حتی با احتساب خطرات طبیعی حداقل به شش راس خواهد رسید اما با شلیک یک گلوله طبیعت زنده و بیدار خود را دستخوش هدف های خام خود می کنیم.
طبق روابط متقابلی که مابین محیط زیست و حیات وحش وجود دارد، اگر محیط زیست ویران شود حیوانات نیز از این نابودی مصون نخواهند ماند و خود نیز خطرآفرین خواهند شد.
کشتن حیات وحش با مجوز!
این در حالی است که دخالت های انسان در این امر تهدیدی جدی برای محیط زیست و حیواناتی که نسل آن ها در حال انقراض است به شمار می رود.
با توجه به اینکه محیط زیست این حیوانات عامل اصلی انقراض آن هاست و با سرعتی باورنکردنی به دلایل جوی ناپایدار و دخالت های انسان رو به تخریب است منجر به پیامدهای جبران ناپذیری خواهد شد و ده ها یا صدها سال جبران آن به طول خواهد انجامید.
تفریحی که حیات وحش را با خطر مواجه می کند
بهتر است مسئولان تدابیر ویژه ای به خصوص در زمینه حفاظت از محیط زندگی این حیوانات در نظر بگیرند.
همچنین جای تامل دارد که بدانیم شکارچیان رسمی ما انگشت شمارند و متاسفانه روز به روز بر تعداد مجوزهای شکار آن هم به افرادی که شکار جزء نیازهای اساسی آن ها به حساب نمی آید و صرفا برای تفریح و خوردن گوشت شکار و یا گرفتن عکس یادگاری کنار شکار، اضافه می شود.
این شکارچیان غیررسمی با یک مجوز شکار با یک تیر دو هدف را نشانه می روند یکی شکار و دیگری طبیعت را! فقط شلیک می کنند آن هم شکاری که نمی دانند چیست ماده است یا نر؟ آبستن است؟ در حال انقراض است؟ حلال است؟ و ... با این مجوزها تنها کاری که انجام می دهیم به جای جان بخشیدن به طبیعت و حیوانات نام و شکل آن ها را بر صفحه کاغذی کتاب حک می کنیم.
گرچه در مجوزهایی که از سوی سازمان برای شکارچی صادر می شود محدودیت هایی نیز قید شده است اما صدور همین مجوزها، برگ ورودی است برای آن ها، برای وارد شدن به مناطق زیستی حفاظت شده و زمینه ساز سوء استفاده های جبران ناپذیری نیز خواهد بود.
کشتن حیات وحش با مجوز!
این درگیری ها تنها ما بین انسان، طبیعت و حیوانات رخ نمی دهد و در حالت های بدتر نیز ما بین شکارچیان مسلح و محیط بانان نیز به وجود می آید حتی منجر به کشته شدن افراد مسئول یا غیرمسئول نیز خواهد شد.
طبیعت در کرمان آنچنان غرق حیوانات و پرندگان نشده است که زیبایی طبیعت و یا جان ما را تهدید کنند که مجوز شکار را به شکارچیان غیررسمی می دهیم بهتر است تنها مجوز یا صدور پروانه شکار را برای شکارچیان رسمی مجاز بدانیم که نیاز واقعی به آن دارند مانند کشاورزان که خود یا زمین هایشان در معرض حمله حیوانات بیابانی یا جنگلی قرار می گیرد، آن هم نه برای شکار بلکه برای دفاع و ضرورت های دیگری که ایجاب می کند به آن ها مجوز شکار دهیم.
مجوزهایی که هوشمندانه باید صادر شود
ضرورتی در این نیست که فردی که در جامعه مشغول به کار اداری یا بازاری است با گرفتن مجوز شکار بخواهد جریان زندگی حیوانی را در محیط زیست با گلوله ای مختل کند گرچه در صورت ندادن مجوز یا برچیده شدن آن باز هم شاهد درگیری هایی در این خصوص خواهیم بود اما حداقل می توان روند تخریب شدن و انقراض را کندتر کرد و با این کندتر شدن و فرصت ایجاد شده برای بعضی تمهیدات از منقرض شدن نسل حیوانات کمیاب و ویران شدن طبیعت جلوگیری کرد.
با توجه به زیاد بودن مناطق مختلف حفاظت شده در استان کرمان و درخواست افراد برای مجوز شکار، بهتر است قبل از صدور مجوز یا پروانه شکار آموزش تخصصی اجباری را طی چند دوره برای این افراد در نظر گرفت، چرا که مطمئنا با آگاهی های داده شده در این زمینه اهداف آن ها عالی تر خواهد شد.
همچنین آگاهی و آموزش های لازم در ارتباط با مراقبت از محیط زیست به افراد بومی خصوصا کسانی که در نزدیکی مناطق حفاظت شده زندگی می کنند نیز داده شود.
در نهایت راهی برای نهادینه کردن فرهنگ دوستداران محیط زیست و در تعامل بودن افراد بومی منطقه های مذکور با ایستگاه های احداث شده توسط سازمان محیط زیست ایجاد شود که مطمئنا این امر نتایج بسیار مطلوبی را در پی خواهد داشت.
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی