پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قوی‌ترین گرگ ایران

عبدالعظیم شکاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در نواحی بیابانی حیوانات متنوعی وجود دارد زیرا فضاهای باز و دشت، قدرت تاخت و تاز بیشتری به حیوانات می‌دهد، اما حیوانات به این دلیل که می‌توانند خود را هم‌رنگ مناطق کنند چندان قابل رویت نیستند.

قوی‌ترین گرگ ایران

وی بیان کرد: شهر بادرود به دلیل قرار گرفتن در ابتدای بیابان مرکزی ایران برخلاف تصورات عامه مردم از نظر حیات وحش بسیار قوی‌تر از نواحی کوهستانی و جنگلی است.

مسؤول انجمن حافظان محیط زیست آخشی‌جان (بادرود) با اشاره به اینکه منطقه بادرود از نظر وجود گربه‌سانان قوی است، افزود: منطقه بادرود تا پشت بند نرگسی در پارک ملی کویر قرار دارد و این منطقه دارای یوز پلنگ آسیایی، گربه وحشی و کاراکال است.

شکاری ادامه داد: شهر بادرود از نظر وجود سگ‌سانان نیز بسیار قوی است؛ قوی‌ترین و فربه‌ترین گرگ ایران در نزدیکی این شهر زندگی می‌کند.

وی با بیان این‌که شکار بیش از حد حیوانات حلال گوشت و تخریب محیط زیست جانوران دو معضل بزرگ کشور است، تاکید کرد: در منطقه بادرود گرگ‌ها توانستند خود را با این شرایط عادت دهند و جمعیت خود را افزایش داده و امروز گرگ‌ها برای جست و جوی غذا به شهر بادرود و دامداری‌ها حمله می‌برند و این یک تهدید بسیار بزرگ برای منطقه است.

مسؤول انجمن حافظان محیط زیست آخشی‌جان (بادرود) بیان کرد: این منطقه از نظر وجود خزندگان نیز بسیار قوی بوده و یکی از نیرومندترین عقرب‌های کشور یعنی عقرب سیاه هفت بند در بادرود زندگی می‌کند.

شکاری به کارخانه سیمان موجود در نزدیکی بادرود اشاره کرد و گفت: در هر مکانی که کارخانه سیمان وجود داشته باشد شیوع بیماری‌های ریوی، قلبی و پوستی به شدت افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه فیلتراسیون کارخانه‌ها در کشور آلودگی‌ها را به میزان استاندارد کاهش نمی‌دهد، بیان کرد: فیلترهای موجود در کارخانه‌های سیمان دارای حجم خاصی از فیلتراسیون است و هر چند مدت باید تعویض شود و این کار معمولا در کشور به صورت شبانه انجام می‌شود.

مسؤول انجمن حافظان محیط زیست آخشی‌جان (بادرود) به جانمایی این کارخانه اشاره کرد و گفت: بادرود در ابتدای بیابان مرکزی ایران قرار دارد و سمت وزش باد در این منطقه به شدت تغییر می‌کند و باید پرسید چرا آلودگی کارخانه‌ای که درآمد حاصل از آن به شهرستان نطنز اختصاص می‌یابد باید سهم مردم بادرود شود؟!

شکاری با اشاره به اینکه سیستم‌های اداری در شهرهای کوچک کشور، NGOها را مدنظر قرار نمی‌دهند، افزود: چندین بار اعتراض اعضای این انجمن به دفن زباله در نزدیکی امامزاده آقا علی عباس(ع) با جواب “به شما مربوط نیست ” مسؤولان مواجه شد و اما سرانجام پیگیری این موضوع سبب شد شهرداری مکان دفن زباله را تغییر دهد.

وی به منطقه‌ای مشترک برای دفن زباله‌های بادرود، نطنز و اردستان اشاره کرد و گفت: در جلسه‌ای که با رییس اداره کل محیط زیست استان اصفهان برگزار شد مقرر شد که این مکان هرچه زودتر در اختیار مسؤولان این مناطق قرار گیرد اما متاسفانه تا این لحظه پاسخی دریافت نشده است.

مسؤول انجمن حافظان محیط زیست آخشی‌جان (بادرود) با اشاره به این‌که گیاهان موجود در دنیا در حال از بین رفتن است و بیابان‌ها افزایش یافته‌اند، ادامه داد: قرار است پارک ملی کویر ۵۰ کیلومتر گسترش یابد که قسمت اعظم منطقه بادرود را در بر خواهد گرفت.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

سگ

عليرضا

منطقه

شکار

میان

حیوانات

سگها

عکس

ایرانی

نژادهای

نگهداری

حیوان

پرندگان

خانگی

اسب

بزرگترين

وحش

توسط

ایران

فروش

گوش

بول

جهان

دنيا

مرکزی

حيواناتي

بزرگ

انواع

بین

نژاد

حیواناتی

توله

فرق

ايراني

ايران

سگهای

کدام

ترین

برابر

حیات

جنگ

عقاب

نوع

استان

تصاویر

وحشی

پرنده

ترين

خرید

دنیا

پلنگ

کشته

گرگ

بهترین

سياه

تصویر

پیت

بزرگترین

قوي

جدال

تفاوت

شیر

یوزپلنگ

کشتن

بیابانی

موجود

داگ

گوریل

بومی

عکسهای

ايرانى

مبارزه

شكارچي

ي

خوب

اصیل

حاصل

اصفهان

جفت

عكس

بیابان

قوی

قیمت

بيابان

قزوین

روسی

قويتر

نگهبان

روسیه

کوهستان

نوه

فروشی

درگیری

خوابند

کوهستانی

شبها

حملات

سراب

سگهاي

رویت

ملانیستیک

دعوا

گرگی

جنگی

ویکی

گرگها

بیابانهای

دوبرمن

ايا

گرگهای

قویتر

کاراکال

گالری

ترن

قدرتمند

سرابی

معرفى

خمینی

گرگاس

قوی‌ترین

قویترین

ايان

جفتگیری

هــــا

بيدارند

بـا

است

کش

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی