پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اوبامای جدید چگونه می تواند در مورد ایران موفق شود

 

اوبامای جدید چگونه می تواند در مورد ایران موفق شود
اوباما در فاصله بین 8 نوامبر تا 20 مارس که سال نو در ایران آغاز می شود، فرصت منحصر به فردی برای اقدام در جبهه دیپلماتیک پیش رو دارد. پس از این زمان فصل انتخابات و رخوت ناشی از آن در ایران آغاز می شود. این شاید آخرین فرصت مطلوب اوباما برای حل مشکلات ایران و آمریکا به شیوه ای مسالمت آمیز باشد.

 

دیپلماسی ایرانی: با پشت سر گذاشته شدن انتخابات ریاست جمهوری 6 نوامبر، اینک اوباما باید به سرعت تمرکز خود را بر چالش های سیاست خارجی کلیدی معطوف کند که به دلیل فصل انتخابات در حالت تعلیق قرار گرفته بودند. یکی از مهمترین مسائل برای اوباما، موضوع ایران است.

اوباما در فاصله بین 8 نوامبر تا 20 مارس که سال نو در ایران آغاز می شود، فرصت منحصر به فردی برای اقدام در جبهه دیپلماتیک پیش رو دارد. پس از این زمان فصل انتخابات و رخوت ناشی از آن در ایران آغاز می شود. این شاید آخرین فرصت مطلوب اوباما برای حل مشکلات ایران و آمریکا به شیوه ای مسالمت آمیز باشد.

در شرایطی که هر دو طرف گمان می کنند در موضع قدرت قرار دارند، واقعیت این است که نه تهران و نه واشینگتن کارت برنده را در اختیار ندارند. تحریم های اعمالی علیه ایران به رهبری آمریکا نمی تواند موجب تغییر رژیم یا تسلیم در ایران شود ( در این مورد می توان به نمونه عراق توجه کرد) و در مقابل نیز آمریکا نیز در مقابل تمایلات هسته ای جمهوری اسلامی سر تعظیم فرود نمی آورد.

تنها راه حل واقعی در این زمینه ، راه حل مذاکره ای است . اما اوباما چگونه می تواند به موفقیت دیپلماسی کمک کند. در زیر به 4 توصیه برای دولت اوباما اشاره می شود.

1. توافق جامع ماندگار

هر دو طرف بر روندی گام به گام بر مبنای تناسب و اقدام متقابل توافق می کنند اما باید ترتیب گذاری هوشمندانه ای بین  لغو تحریم ها و توافق تهران بر سر غنی سازی در نظر گرفته شود. تفاوت بین لغو تحریم ها و معافیت از تحریم ها ظریف اما حیاتی است . اوباما از ایران می خواهد که سه گام برگشت ناپذیر را بردارد، نخست توقف غنی سازی 20 درصدی، دوم  انتقال ذخایر موجود به خارج از کشور و سوم تعطیلی تاسیسات غنی سازی زیرزمینی فوردو، در مقابل ایرانیان بر لغو تحریم ها تاکید دارند.

این در حالی است که اوباما تنها از قدرت ایجاد معافیت در برخی تحریم ها برخوردار است. این کنگره است که در نهایت دستور لغو تحریم ها را صادر می کند و باید گفت که شماری از کارشناسان بر این باورند این امر در آینده ای نزدیک به وقوع نخواهد پیوست.

در این بین جدال بین کاخ سفید و کنگره بر سر لغو تحریم ها بسیار حساس است. در صورتی که اوباما نتواند تحریم ها را لغو کند، وی دو گزینه پیش رو خواهد داشت، یکی موافقت با تعلیق موقتی تحریم ها در مقابل تعلیق موقتی غنی سازی در ایران و دیگری همکاری با متحدان اروپایی در جهت متوقف کردن تحریم ها علیه ایران در مقابل متوقف شدن بخش تردید آمیز فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی.

با این وجود باید گفت که توافق محدود شده نمی تواند ماندگار باشد. هرچه توافق جامع تر باشد، ثبات آن بیشتر خواهد بود. برای تحقق این هدف، هم ایران و هم آمریکا باید مصالحه ای را انجام دهند که به موجب آن ایران محدودیت قابل ملاحظه در برنامه های غنی سازی خود را می پذیرد و به طور کامل با شفافیت عمل می کند و در مقابل آمریکا تحریم ها را لغو می کند نه اینکه معافیت از تحریم ها ایجاد کند.

2. گفت و گوی مستقیم و محتاطانه

مکانیسم گروه 1+5 ( آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) برای مذاکرات باید با گفت و گو های مستقیم ایران و آمریکا تکمیل شود. هیچ تضمینی وجود ندارد که مذاکرات مستقیم موفق باشد اما روند مذاکرات گروه 1+5 بدون این گفت و گو های مستقیم، محکوم به شکست است. البته تهران از اکتبر 2009 با ملاقات دوجانبه با آمریکا مخالفت کرده است، اما همچنان راه هایی وجود دارد که بتوان موافقت تهران را از طریق آن به دست آورد.

ایران تاکید دارد که در مذاکرات دوجانبه باید علاوه بر مساله هسته ای، موضوعات منطقه ای شامل سوریه، افغانستان و عراق نیز مظرح شود. اما آمریکا ترجیح می دهد که مذاکرات تنها به مساله هسته ای محدود بماند. این در حالی است که با این رویکرد تنها شرایط وخیم تر می شود. واشینگتن باید به ایران دستور کار گسترده ای برای مذاکرات ارائه کند اما اعلام کند که این دستور کار تنها محدود به مذاکرات دوجانبه و خصوصی و نه مکانیسم مذاکرات گروه 1+5 است. از سوی دیگر بحث در خصوص این مسائل لزوما به معنی ارتباط آنها با یکدیگر نیست.  با جداسازی موضوعات از یکدیگر آمریکا می تواند به کانالی دوجانبه برای مذاکره دست یابد که با مذاکرات 1+5 با دستور کاری طولانی همپوشانی پیدا نمی کند.

3. از دست ندادن متحدان

در حالی که به نمایش گذاشتن جبهه ای متحد در قابل تهران از اهمیت خاصی برخوردار است اما مکانیسم گروه 1+5 به نوبه خود دچار مشکلاتی است. در صورتی که آمریکا انعطاف بیشتری در مورد تحریم ها نشان ندهد،  اتحاد 1+5 به زودی در هم می شکند. روسیه در حال حاضر پیشنهاد خود را ارائه داده است و در صورتی که ایران به بازی با کارت های هر یک از اعضای گروه 1+5 ادامه دهد، شکست این اتحاد تضمینی است. به همین دلیل انعطاف پذیری و مدیریت اتحاد برای حفظ اتحاد گروه 1+5 اهمیت زیادی دارد.

4. پرهیز از ترکیب زیاده خواهی با اولتیماتوم

هم تهران و هم واشینگتن بر این نکته اتفاق نظر دارند که پیشنهاد هایی که در جریان مذاکرات اوایل سال جاری روی میز گذاشته شد برای از سرگیری جدی مذاکرات کافی نبود. ایران خواستار لغو تمامی تحرمی ها پیش از آغاز ایجاد محدودیت در غنی سازی اورانیوم بود. اما آمریکا می خواست تنها در مراحل پایانی روند گام به گام  نسبت به لغو تحریم ها اقدام کند.

این روند موجب شد ایده زیاده خواهی شکل گیرد. به این ترتیب که ترتیب گذاری های فریب دهنده سیاسی دور زده شود و در مقابل همه چیز روی میز قرار گیرد. اما این استراتژی به طور اسرار آمیزی با اولتیماتوم  اجین است. در صورتی که ایرانیان با پیشنهاد نخست و آخر آمریکا موافقت نکنند، آنگاه جنگ در می گیرد.

این یک اشتباه جدی خواهد  که جنگ و درگیری را تضمین می کند. در حالی که زیاده خواهی مبنای یک توافق می شود، نمی توان تنها از طریق یک تلاش پیشنهاد بزرگ را به دست آورد. از سوی دیگر در نظر گرفتن اولتیماتوم به معنی هموار کردن راه برای جنگ است. دیپلماسی باید برای پرهیز از جنگ به کار گرفته شود نه فراهم کردن زمینه برای آن .

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)