پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اوبامای جدید چگونه می تواند در مورد ایران موفق شود

 

اوبامای جدید چگونه می تواند در مورد ایران موفق شود
اوباما در فاصله بین 8 نوامبر تا 20 مارس که سال نو در ایران آغاز می شود، فرصت منحصر به فردی برای اقدام در جبهه دیپلماتیک پیش رو دارد. پس از این زمان فصل انتخابات و رخوت ناشی از آن در ایران آغاز می شود. این شاید آخرین فرصت مطلوب اوباما برای حل مشکلات ایران و آمریکا به شیوه ای مسالمت آمیز باشد.

 

دیپلماسی ایرانی: با پشت سر گذاشته شدن انتخابات ریاست جمهوری 6 نوامبر، اینک اوباما باید به سرعت تمرکز خود را بر چالش های سیاست خارجی کلیدی معطوف کند که به دلیل فصل انتخابات در حالت تعلیق قرار گرفته بودند. یکی از مهمترین مسائل برای اوباما، موضوع ایران است.

اوباما در فاصله بین 8 نوامبر تا 20 مارس که سال نو در ایران آغاز می شود، فرصت منحصر به فردی برای اقدام در جبهه دیپلماتیک پیش رو دارد. پس از این زمان فصل انتخابات و رخوت ناشی از آن در ایران آغاز می شود. این شاید آخرین فرصت مطلوب اوباما برای حل مشکلات ایران و آمریکا به شیوه ای مسالمت آمیز باشد.

در شرایطی که هر دو طرف گمان می کنند در موضع قدرت قرار دارند، واقعیت این است که نه تهران و نه واشینگتن کارت برنده را در اختیار ندارند. تحریم های اعمالی علیه ایران به رهبری آمریکا نمی تواند موجب تغییر رژیم یا تسلیم در ایران شود ( در این مورد می توان به نمونه عراق توجه کرد) و در مقابل نیز آمریکا نیز در مقابل تمایلات هسته ای جمهوری اسلامی سر تعظیم فرود نمی آورد.

تنها راه حل واقعی در این زمینه ، راه حل مذاکره ای است . اما اوباما چگونه می تواند به موفقیت دیپلماسی کمک کند. در زیر به 4 توصیه برای دولت اوباما اشاره می شود.

1. توافق جامع ماندگار

هر دو طرف بر روندی گام به گام بر مبنای تناسب و اقدام متقابل توافق می کنند اما باید ترتیب گذاری هوشمندانه ای بین  لغو تحریم ها و توافق تهران بر سر غنی سازی در نظر گرفته شود. تفاوت بین لغو تحریم ها و معافیت از تحریم ها ظریف اما حیاتی است . اوباما از ایران می خواهد که سه گام برگشت ناپذیر را بردارد، نخست توقف غنی سازی 20 درصدی، دوم  انتقال ذخایر موجود به خارج از کشور و سوم تعطیلی تاسیسات غنی سازی زیرزمینی فوردو، در مقابل ایرانیان بر لغو تحریم ها تاکید دارند.

این در حالی است که اوباما تنها از قدرت ایجاد معافیت در برخی تحریم ها برخوردار است. این کنگره است که در نهایت دستور لغو تحریم ها را صادر می کند و باید گفت که شماری از کارشناسان بر این باورند این امر در آینده ای نزدیک به وقوع نخواهد پیوست.

در این بین جدال بین کاخ سفید و کنگره بر سر لغو تحریم ها بسیار حساس است. در صورتی که اوباما نتواند تحریم ها را لغو کند، وی دو گزینه پیش رو خواهد داشت، یکی موافقت با تعلیق موقتی تحریم ها در مقابل تعلیق موقتی غنی سازی در ایران و دیگری همکاری با متحدان اروپایی در جهت متوقف کردن تحریم ها علیه ایران در مقابل متوقف شدن بخش تردید آمیز فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی.

با این وجود باید گفت که توافق محدود شده نمی تواند ماندگار باشد. هرچه توافق جامع تر باشد، ثبات آن بیشتر خواهد بود. برای تحقق این هدف، هم ایران و هم آمریکا باید مصالحه ای را انجام دهند که به موجب آن ایران محدودیت قابل ملاحظه در برنامه های غنی سازی خود را می پذیرد و به طور کامل با شفافیت عمل می کند و در مقابل آمریکا تحریم ها را لغو می کند نه اینکه معافیت از تحریم ها ایجاد کند.

2. گفت و گوی مستقیم و محتاطانه

مکانیسم گروه 1+5 ( آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) برای مذاکرات باید با گفت و گو های مستقیم ایران و آمریکا تکمیل شود. هیچ تضمینی وجود ندارد که مذاکرات مستقیم موفق باشد اما روند مذاکرات گروه 1+5 بدون این گفت و گو های مستقیم، محکوم به شکست است. البته تهران از اکتبر 2009 با ملاقات دوجانبه با آمریکا مخالفت کرده است، اما همچنان راه هایی وجود دارد که بتوان موافقت تهران را از طریق آن به دست آورد.

ایران تاکید دارد که در مذاکرات دوجانبه باید علاوه بر مساله هسته ای، موضوعات منطقه ای شامل سوریه، افغانستان و عراق نیز مظرح شود. اما آمریکا ترجیح می دهد که مذاکرات تنها به مساله هسته ای محدود بماند. این در حالی است که با این رویکرد تنها شرایط وخیم تر می شود. واشینگتن باید به ایران دستور کار گسترده ای برای مذاکرات ارائه کند اما اعلام کند که این دستور کار تنها محدود به مذاکرات دوجانبه و خصوصی و نه مکانیسم مذاکرات گروه 1+5 است. از سوی دیگر بحث در خصوص این مسائل لزوما به معنی ارتباط آنها با یکدیگر نیست.  با جداسازی موضوعات از یکدیگر آمریکا می تواند به کانالی دوجانبه برای مذاکره دست یابد که با مذاکرات 1+5 با دستور کاری طولانی همپوشانی پیدا نمی کند.

3. از دست ندادن متحدان

در حالی که به نمایش گذاشتن جبهه ای متحد در قابل تهران از اهمیت خاصی برخوردار است اما مکانیسم گروه 1+5 به نوبه خود دچار مشکلاتی است. در صورتی که آمریکا انعطاف بیشتری در مورد تحریم ها نشان ندهد،  اتحاد 1+5 به زودی در هم می شکند. روسیه در حال حاضر پیشنهاد خود را ارائه داده است و در صورتی که ایران به بازی با کارت های هر یک از اعضای گروه 1+5 ادامه دهد، شکست این اتحاد تضمینی است. به همین دلیل انعطاف پذیری و مدیریت اتحاد برای حفظ اتحاد گروه 1+5 اهمیت زیادی دارد.

4. پرهیز از ترکیب زیاده خواهی با اولتیماتوم

هم تهران و هم واشینگتن بر این نکته اتفاق نظر دارند که پیشنهاد هایی که در جریان مذاکرات اوایل سال جاری روی میز گذاشته شد برای از سرگیری جدی مذاکرات کافی نبود. ایران خواستار لغو تمامی تحرمی ها پیش از آغاز ایجاد محدودیت در غنی سازی اورانیوم بود. اما آمریکا می خواست تنها در مراحل پایانی روند گام به گام  نسبت به لغو تحریم ها اقدام کند.

این روند موجب شد ایده زیاده خواهی شکل گیرد. به این ترتیب که ترتیب گذاری های فریب دهنده سیاسی دور زده شود و در مقابل همه چیز روی میز قرار گیرد. اما این استراتژی به طور اسرار آمیزی با اولتیماتوم  اجین است. در صورتی که ایرانیان با پیشنهاد نخست و آخر آمریکا موافقت نکنند، آنگاه جنگ در می گیرد.

این یک اشتباه جدی خواهد  که جنگ و درگیری را تضمین می کند. در حالی که زیاده خواهی مبنای یک توافق می شود، نمی توان تنها از طریق یک تلاش پیشنهاد بزرگ را به دست آورد. از سوی دیگر در نظر گرفتن اولتیماتوم به معنی هموار کردن راه برای جنگ است. دیپلماسی باید برای پرهیز از جنگ به کار گرفته شود نه فراهم کردن زمینه برای آن .

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی