پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پاسخ شهردار منطقه ۶: خیابان انقلاب یک ماه بسته است

 

پاسخ شهردار منطقه ۶: خیابان انقلاب یک ماه بسته است
درپی اعتراض یکی از خوانندگان خبرآنلاین به افزایش بار ترافیکی خیابان روانمهر به دلیل مسدود شدن خیابان انقلاب حد فاصل ابوریحان، شهردار منطقه 6 ضمن عذرخواهی گفت:«حفاری زیرگذر ولیعصر(عج) تا یک‌ ماه دیگر تمام می‌شود»فخرالدین سلیمانی ،شهردار منطقه 6: ضمن عذرخواهی از شهروندان به دلیل مسدود شدن موقت خیابان انقلاب حد فاصل فلسطین تا چهارراه ولیعصر در مسیر غرب به شرق، گفت:«برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی به شاه لوله اصلی آبرسانی در مرکز پایتخت، این مسیر تا پایان هفته مسدود خواهد بود تا عملیات لاینینگ بخشی از زیرگذر ولیعصر که از زیر این لوله بیش از 50 ساله عبور می‌کند، به اتمام برسد.» وی در ادامه با اشاره به پیشرفت 54 درصدی حفاری زیرگذر ولیعصر، ابراز امیدواری کرد که عملیات حفاری حداکثر تا یک ماه آینده به اتمام برسد.»

فخرالدین سلیمانی می گوید یکی از دلایل طولانی شدن روند اجرای پروژه زیرگذر چهارراه ولیعصر (عج) را وجود برخی معرضان تاسیساتی که از قبل پیش‌بینی نشده بود، دانست و گفت:«از سوی دیگر با توجه به مسائل اقتصادی و تغییرات قیمت ارز برای ورود برخی تجهیزات و تاسیسات به داخل کشور با مشکلاتی مواجه شدیم که موجب طولانی شدن زمان اجرای پروژه شد.»

وی با بیان اینکه کار عمرانی درزیرگذرولیعصر در سه شیفت کاری دنبال می‌شود، اظهار کرد:«به دلیل محدودیت‌های ترافیکی برای ورود ماشین‌آلات سنگین به کارگاه، بخش عمده کار همچون تخلیه خاک و انتقال و تزریق بتن در ساعات شب انجام می‌شود تا به این ترتیب اجرای این پروژه کمترین دخل و تصرف سوئی در زندگی روزمره مردم نداشته باشد.»

سلیمانی با بیان اینکه توافقات نهایی برای خریداری پله‌برقی‌ها انجام شده است، اظهارکرد:« برابرآخرین پیگیری‌ها، ظاهرا نمی‌توانیم از ارز دولتی برای واردات پله‌برقی استفاده کنیم، چرا که این کالا جزو کالاهای تزئینی دسته‌بندی شده است.»

شهردار منطقه 6 در ادامه برآورد اولیه پروژه زیرگذر ولیعصر را هفت میلیارد تومان عنوان کرد، اما گفت: «با توجه به تغییرات قیمتی عمده و نوسانات نرخ ارز، احتمالا هزینه تمام شده این پروژه بسیار بیشتر خواهد بود.»

سلیمانی در عین حال از آمادگی برای پرداخت هزینه‌های بیشتری که در جریان اجرای این پروژه ضرورت دارد، خبر داد و گفت: «در جریان تدوین متمم بودجه تقاضای پنج میلیارد تومان اعتبار بیشتر داشتیم، اما ممکن است هزینه تمام شده باز هم افزایش یابد.»

به گفته وی، سه دستگاه آسانسور نیز برای استفاده معلولان و جانبازان در تعدادی از ورودی و خروجی‌های زیرگذر نصب خواهد شد.

به گفته شهردار منطقه 6، عملیات لاینینگ و پوشش نهایی بتنی در زیرگذر ولیعصر از روز گذشته آغاز شده و این پروژه پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

سلیمانی در ادامه ضمن عذرخواهی از شهروندان به دلیل مسدود شدن موقت خیابان انقلاب حد فاصل فلسطین تا چهارراه ولیعصر در مسیر غرب به شرق، اظهار کرد: برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی به شاه لوله اصلی آبرسانی در مرکز پایتخت، این مسیر تا پایان هفته مسدود خواهد بود تا عملیات لاینینگ بخشی از زیرگذر ولیعصر که از زیر این لوله بیش از 50 ساله عبور می‌کند، به اتمام برسد.

وی اطمینان داد که پس از اجرای این بخش از پروژه، کار عمرانی در زیرگذر ولیعصر هیچ مشکلی برای این لوله اصلی آب ایجاد نکند، کما اینکه تونل مترو و تونل توحید نیز در جریان احداث با این خط لوله مواجه بوده‌اند.

شهردار منطقه 6 شمار مبادی ورودی و خروجی زیرگذر ولیعصر را هشت مورد عنوان کرد و گفت: سه مورد از این ورودی و خروجی‌ها در محور BRT قرار دارد و چهار طرف چهارراه ولیعصر از طریق این زیرگذر به یکدیگر متصل خواهد شد.

سلیمانی همچنین از اتصال زیرگذر ولیعصر به سالن بلیت ایستگاه مترو خبر داد و گفت: به این ترتیب با فرو رفت 15 متری از سطح زمین در ضلع شمال شرقی چهارراه ولیعصر، ایستگاه مترو صاحب یک ورودی جدید خواهد شد.

وی با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده برای جلوگیری از آسیب به منظر ساختمان تئاتر شهر، توضیح داد: در مبادی ورودی و خروجی، سازه‌های سبک فلزی و شیشه‌ای بدون هر گونه نمای بیرونی خاصی و با کمترین حجم پیش‌بینی شده است.

شهردار منطقه 6 در ادامه از عبور 12 تا 14 هزار نفر عابر پیاده در ساعات پیک ترافیک از چهارراه ولیعصر خبر داد و گفت: علاوه بر این حدود 5600 خودروی سواری و 270 دستگاه اتوبوس BRT نیز در ساعات پیک از این چهارراه عبور می‌کنند و این حجم تردد ضرورت جداسازی مسیر عابران پیاده و خودروها را بیش از پیش نشان می‌دهد.

سلیمانی در پاسخ به اینکه آیا پس از بهره‌برداری از این زیرگذر، عبور عابران پیاده از سطح چهارراه ولیعصر ممنوع خواهد شد؟ گفت: زیرگذر ولیعصر با هدف فراهم کردن فضای ایمن برای عبور شهروندان از این منطقه ساخته می‌شود و برنامه‌ای برای ممنوعیت عبور عابران از سطح چهارراه وجود ندارد. شهرداری تهران با احترام به شهروندان فضای امن را احداث می‌کند و تشخیص اینکه از کدام مسیر برای عبور از چهارراه استفاده شود، با خود مردم است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی