پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گرگی که سگ شد !

آنچه شیران را کند روبه مزاج، احتیاج است احتیاج است احتیاج. به نظر می‎رسد این ضرب‎المثل باستانی درمورد گروهی از خانواده گرگ‎ها مصداق عینی پیدا کرده و ریشه تفاوت بین سگ‎ها و گرگ‎ ها را مشخص کرده باشد.

 

گرگی که سگ شد !
به گزارش خبر آنلاین،  حالا سگ‌ها بهانه‌ای برای دم تکان دادن زیر میز غذاخوری دارند: احتمالا اهلی سازی آن‌ها را به گونه‌ای سازگار کرده که از غذاهای پخته‌ای که مالکانشان می‌خوردند بهره‌مند شوند.
به گزارش نیچر، نتایج تحقیقی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که سگ‌ها ژن‌هایی برای هضم غذاهای پخته دارند که آن‌ها را از پسرعموهای خام خوارشان یعنی گرگ‌ها جدا می‌کند. به گفته نویسندگان این مقاله، نتایج این تحقیق، این ایده جنجالی را که سگ‌ها به خاطر در کنار انسان بودن اهلی شده‌اند، تقویت می‌کند.
کریستین لیندبلاد- توه سرپرست این تحقیق و متخصص ژنتیک در دانشگاه اوپسالا در سوئد می‌گوید: «به رغم این که این احتمال وجود دارد که بشر توله‌های گرگ را گرفته و آن‌ها را اهلی کرده باشد، ولی شاید برای سگ‌ها جذاب‌تر این بوده که با آغاز کشاورزی نوین، از پسماند غذای انسان‌ها تغذیه کنند».
پژوهشگران اهلی سازی سگ‌ها معتقدند که همه سگ‌ها؛ از سگ‌های شکاری گرفته تا سگ‌های گله اسکاتلندی؛ فرزندان کوچک‌تر، اجتماعی‌تر و کمتر پرخاشگر گرگ‌ها هستند. زمان و مکان اولین باری که سگ‌ها اهلی شدند، ناشناخته است: چنان چه از فسیل‌ها بر می‌آید، نخستین سگ‌ها می‌توانند هر جایی بین ۳۳ هزار سال پیش در سیبری تا ۱۱ هزار سال پیش در فلسطین ظهور کرده باشند، در حالی که مطالعات دی‌ان‌ای سگ‌های مدرن، اهلی کردن را به دست کم ۱۰ هزار سال قبل و در جایی جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه مربوط می‌داند. بسیاری از محققین بر این باورند که سگ‌ها بیشتر از یک بار اهلی شدند و حتی بعد از اهلی شدن، گهگاهی با گرگ‌های وحشی می‌آمیختند.

رشد همزمان
لیندبلاد-توه و گروه همکارانش، تغییرات ژنتیک ناشی از اهلی شدن را با جستجوی تفاوت‌های بین ژن‌های ۱۲ قلاده گرگ و ۶۰ قلاده سگ از ۱۴ نژاد مختلف دسته بندی کردند. تحقیق آن‌ها، ۳۶ ناحیه از ژنوم را که باعت تمایز بین سگ‌ها و گرگ‌ها می‌شوند، (ولی مسئول تفاوت‌های بین نژادهای مختلف سگ‌ها نمی‌شود) مشخص کرد.
۱۹ مورد از این مناطق حاوی ژن‌هایی بودند که در رشد و عملکرد مغز نقش دارند. لیندبلاد- توه می‌گوید که شاید این ژن‌ها توضیحی بر این باشند که چرا سگ‌ها بسیار مهربان‌تر از گرگ‌ها هستند. شگفت این که این گروه همچنین ۱۰ ژن پیدا کرده‌اند که سبب هضم نشاسته و چربی در سگ‌ها می‌شوند. این تحقیق بیان می‌کند که تغییر در سه مورد این ژن‌ها منجر به این شده که سگ‌ها بهتر از گرگ‌های گوشت‌خوار، نشاسته را به قند تبدیل کرده و سپس هضم کنند.
اغلب انسان‌ها می‌توانند به راحتی نشاسته را هضم کنند. لیندبلاد- توه بیان می‌کند که ظهور کشاورزی (که پیدایش آن به ۱۰ هزار سال پیش در خاورمیانه برمی‌گردد) منجر به انطباق هر دو گونه شد. او می‌گوید: «این نشانه برجسته‌ای از تکامل همزمان است و نشان می‌دهد که چطورسگ‌ها و انسان‌ها در کنار یکدیگر، برای اینکه توانایی هضم نشاسته را داشته باشند، تکامل یافته‌اند».

شام با دوستان
ولی گریگر لارسون، باستان‌شناس تکاملی در دانشگاه دورهام انگلستان در این امر تردید دارد که این ژن‌ها که مسئول هضم نشاسته هستند به تسریع اهلی شدن سگ‌ها کمک کنند، و اشاره می‌کند که اولین فسیل‌های یافت شده سگ‌ها مربوط به قبل از آغاز دوران کشاورزی است. گروه او در نظر دارد دی‌ان‌ای حفظ شده در فسیل سگ‌ها را تحلیل کند، و به دنبال کشف تغییرات ژنتیکی است که در اولین روزهای اهلی شدن، در آن دخالت داشتند.
روبرت واین؛ متخصص ژنتیک در یو.سی.ال.ای (دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس) که بر روی ژنوم سگ‌های باستانی مطالعه می‌کند، می‌گوید که متابولیسم هضم نشاسته شاید مهم‌ترین سازگاری سگ‌ها بوده باشد. ولی به عقیده او، احتمالا چنین ویژگی‌هایی، بعد از تغییرات رفتاری توسعه یافتند که اولین بار هنگامی ظاهر شدند که انسان‌ها سگ‌ها را پذیرفتند، در زمانی که اکثر نیاکان ما، هنوز در دوران شکارگری به سر می‌بردند.
با این وجود به گفته واین، این تحقیق شواهدی را که به موجب آن‌ها سگ‌ها نباید غذایی مشابه با غذای گرگ‌ها را بخورند، تقویت می‌کند. او به این نکته اشاره می‌کند که غذای سگ‌ها سرشار از کربوهیدرات است و پروتئین کمتری نسبت به گوشت خالص دارد. او می‌افزاید: «هر روز من ای‌میلی دریافت می‌کنم که صاحب سگ می‌پرسد که آیا سگ‌هایشان باید همانند یک گرگ تغذیه شوند؟ به عقیده من این مقاله پاسخ این پرسش است: خیر».

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی