پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

برترین داروهای جهان در آشپزخانه

خیلی از داروهای شیمیایی را تاحدودی می شناسیم و می دانیم کدام آنها را، البته داروهای با مصرف وسیع و قابل تهیه بدون نیاز به نسخه پزشک، برای چه مشکلی باید به کار ببریم، این گونه اطلاعات را هم درمورد برخی مواد غذایی، داروهای سنتی و گیاهی داریم اما معمولا اطلاعات ما درمورد اینگونه داروها و درمان ها علمی نیست.

 

برترین داروهای جهان در آشپزخانهخیلی از داروهای شیمیایی را تاحدودی می شناسیم و می دانیم کدام آنها را، البته داروهای با مصرف وسیع و قابل تهیه بدون نیاز به نسخه پزشک، برای چه مشکلی باید به کار ببریم، این گونه اطلاعات را هم درمورد برخی مواد غذایی، داروهای سنتی و گیاهی داریم اما معمولا اطلاعات ما درمورد اینگونه داروها و درمان ها علمی نیست.
درست است که برای هر مشکل جدی باید به پزشک متخصص آن حیطه مراجعه کنیم اما برخی مشکلات و شکایات و حتی بیماری های نه چندان جدی وجود دارد که با مواد خوراکی و وسایل مورد دسترس در آشپزخانه هم می توان آنها را درمان کرد یا بهبود بخشید.
تازه اینگونه درمان ها به نفع شما هم هستند، زیرا هزینه ای برای شما رقم نمی زنند.
شایان ذکر است درمان های گفته شده در ادامه از لحاظ علمی و با تحقیقات انجام شده موردتایید قرار گرفته اند.


این بار روی زخم نمک بپاشید
مورداستفاده: زخم پا
یک محلول شکل گرفته از آب و نمک، می تواند تعریق پوستی را کمتر کند و در عین حال محیطی را رقم بزند که برای قارچ ها و سایر میکروب ها اصلا مساعد نیست، در ضمن این محلول می تواند پوست پا را نرم کند که این باعث می شود محلول ها و داروهای موضعی ضدقارچی بتوانند عمیق تر به پا نفوذ کنند.
با تمام این مکانیسم ها محلول آب و نمک زخم های پا و عفونت های پوستی را بهبود می بخشد.
بهترین کار این است که پاهایتان را برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در محلول آب نمک که با یک سطل کوچک آب و قاشق غذاخوری نمک تهیه شده است، بگذارید.
دکتر سوزان ماری لوین، متخصص ارتوپدی می گوید: اگر پاهایتان زیاد زخم می شود یا عفونت های قارچی بین انگشتان دارید، حتما از این شیوه استفاده کنید.


پوست تان را لیمویی کنید
لیمو مورد استفاده: لکه های پوستی که براثر بالا رفتن سن به وجود می آیند
دکتـــر اودری کانیــن، متخصص پوست در مرکز درمانی بلاویل سنتر در کانزاس می گوید: برای آنکه با لکه های قهوه ای رنگ یا تیره رنگ ناشی از بالا رفتن سن خداحافظی کنید، یک لیموترش را چند تکه کرده و هر تکه را مستقیم روی پوست خود بگذارید.
این لیموها باید تازه باشند تا اسید موجود در آنها به کمرنگ شدن لک ها و برطرف شدن آنها کمک کند، اما حواس تان باشد که با یک بار انجام دادن این کار نتیجه نمی گیرید، بلکه باید حداقل بین ۶ تا ۱۲ هفته هر روز این کار را انجام دهید.
یک نکته مهم: استفاده زیاد از این شیوه ممکن است باعث لایه ریزی پوست و پوسته پوسته شدن آن شود.


هم پانسمان، هم ضدعفونی کننده
عسل مورداستفاده: بریدگی ها و خراش ها
این خوراکی که خوشمزه و شیرین است ۳مزیت دارد که می تواند باعث بهبود زخم ها، آسیب دیدگی ها و کاهش التهاب شود؛ شکر که محیط را به گونه ای می کند که باکتری ها و میکروب ها نمی توانند در آن رشد کنند، هیدروژن پراکساید که باعث ضدعفونی شدن موضعی می شود و ترکیب «پروپولیس» که یک ترکیب طبیعی است و باکتری ها را از بین می برد، برای همین می توانید روی زخم ها، بریدگی ها و خراش های کوچک عسل بگذارید.
یک نکته جالب درمورد عسل هم این است که می تواند مثل یک پانسمان عمل کند و روی زخم را بپوشاند تا بهبود یابد.

نکته مهم: برای نوزادان و بچه ها به هیچ عنوان از عسل استفاده نکنید. درمورد افراد بزرگسال هم حتما از عسل پاستوریزه و کاملا سالم استفاده کنید.


طبیعت بهترین ها را دارد
روغن زیتون مورداستفاده: حساسیت و اگزما
روغن زیتون غنی از آنتی اکسیدان های کاهش دهنده التهاب است و برای همین است که از آن در ترکیب بسیاری از مرطوب کننده های پوست استفاده می شود.
به تنهایی این ترکیب طبیعی عاری از مواد شیمیایی است که ممکن است عوارض ناخوشایندی داشته باشد.
یک قاشق چای خوری از روغن زیتون را به منطقه ای به وسعت چند سانتی متر از پوست تان بمالید.
این روغن نه تنها میزان حساسیت پوست تان را کم خواهد کرد، بلکه پوست شما را از خشک شدن هم نجات می دهد، حتی می توانید روغن زیتون را روی پوست بریزید و روی آن باند پارچه ای بگذارید تا حساسیت پوستی تان کاملا کاهش یابد.


بهترین خواب شبانه را داشته باشید
شیر مورد استفاده: اضطراب
برای آنکه قبل از خواب اضطراب خودتان را کم کنید یک لیوان شیر گرم بنوشید.
دکتر برنارد ویتونه، متخصص روانشناسی در مرکز درمانی سنت جورف می گوید: «نسخه مادربزرگ ها برای قبل از خواب کاملا جواب می دهد.
شیر گرم حاوی ترکیباتی ازجمله تریپتوفان است که می تواند شما را از اضطراب خلاص کند و به شما آرامش بدهد.
گرم کردن شیر این خاصیت را اضافه می کند، اگر شیر سرد بخورید احتمالا آن حالت آرامش و خواب آلودگی سراغ شما نخواهد آمد.


پاک کننده کبودی ها
سرکه سیب مورداستفاده: برای رفع کبودی ها
به دنبال ضربه خوردن ها و آسیب های کوچک و جزئی، کبودی و لک شدن پوست رقم می خورد که حالت نامناسبی برای پوست دارد.
سرکه سیب یک ترکیب عالی ضدالتهاب است.
برای استفاده از این خاصیت یک پارچه کتانی را بردارید و آن را به سرکه سیب آغشته کنید سپس روی محل کبودی بکشید.
می توانید سفیده تخم مرغ و کمی سرکه سیب را مخلوط کنید و آن را روی منطقه کبودی و آسیب دیده بمالید.


میخچه ای ها بخوانند
چای بابونه مورداستفاده: میخچه و پینه های پا
درمان های علمی و سنتی زیادی برای میخچه و پینه بستن دست و پا دردسترس است، اما اگر پاهایتان مستعد ابتلا به میخچه و پینه بستن است آنها را در محلول چای بابونه بگذارید.
دکتر کانین می گوید: «از لحاظ علمی ثابت شده چای بابونه خاصیت بهبود آسیب های پوستی و نرم کردن پوست سفت شده را دارد. برای این کار یک سطل کوچک را پر از چای بابونه ولرم کنید و پاهایتان را در آن بگذارید، برای چند هفته هر شب این کار را انجام دهید.»
البته ممکن است گذاشتن پاها در چنین محلولی بوی نامناسبی به آنها بدهد اما نگران نباشید با یک بار شستن پاها با صابون و آب مشکل حل خواهد شد.


آرامش بخش کلیه های شما
سودا مورد استفاده: عفونت های ادراری
دکتر لاریان گیلسی، از مرکز درمانی نایل وست شیکاگو می گوید: «سودا محیط داخلی مثانه را قلیایی تر می کند و اجازه رشد و تکثیر را از باکتری ها می گیرد و احتمال عفونت های ادراری یا شدت آنها را کم می کند.
برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید یک چهارم یک شیشه سودا را با ۳۰۰میلی لیتر آب مخلوط کنید و روزی چهار بار این محلول را بخورید. حداقل برای ۳ روز این محلول را بخورید.
یادتان باشد در هرحال برای هرگونه عفونت ادراری حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا از گسترش عفونت و احتمال ابتلا به بیماری های جانبی بکاهید.


اگر در حرکت دچار مشکل می شوید
زنجبیل مورد استفاده: درد معده
این ریشه گیاهی سال هاست که در طب سنتی بسیاری از نقاط جهان به کار گرفته می شود.
اثر ثابت شده آن کاهش دهنده درد معده و آرامش بخش دردهای گوارش است.
به نظر می رسد زنجبیل می تواند تمام مشکلات گوارشی را کم و بیش کاهش دهد، برای مثال زنجبیل در کاهش بیماری حرکت (بیماری مسافران) و نیز حالت تهوع صبحگاهی زنان باردار هم مفید است.
برای آنکه چای زنجبیل آماده کنید یک قاشق غذاخوری از زنجبیل تازه را در آب گرم ریخته و پس از ۱۰ دقیقه آن را بیرون بیاورید و چای را نوش جان کنید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی