پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آغاز کدگذاری کارت‌ بنزین خودروها/ نقل و انتقال سهمیه‌های بنزین ممنوع شد

 

آغاز کدگذاری کارت‌ بنزین خودروها/ نقل و انتقال سهمیه‌های بنزین ممنوع شد
با اجرای طرح کدگذاری کارت‌های سوخت در مبادی مرزی، علاوه بر تشدید مقابله با بازارهای سیاه خرید و فروش کارت‌های اجاره‌ای سوخت، نقل و انتقال سهمیه بنزین 400 و 700 تومانی کارت‌ها ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، از ابتدای سالجاری تاکنون متوسط مصرف بنزین کشور به 64 میلیون لیتر در روز افزایش یافته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 5 درصد رشد داشته است.
از سوی دیگر با وجود سرمای شدید زمستانی در اکثر استان‌های کشور و کاهش سفرهای برون شهری اما متوسط مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی نه تنها کاهش نیافته است که میانگین روزانه مصرف بنزین در هفته ابتدایی بهمن ماه بیش از8 درصد افزایش یافته است.
 
مسئولان وزارت نفت یکی از مهمترین دلایل افزایش مصرف بنزین را قاچاق این فرآورده پرطرفدار نفتی به کشورهای همسایه و به ویژه افغانستان و پاکستان اعلام می‌کنند به طوری‌که با افزایش قیمت دلار، انگیزه سودجویان به منظور قاچاق بنزین هم دو چندان شده است.
 
یکی از مهمترین مسیرهای قاچاق بنزین به کشورهای همسایه مهاجرت کارت‌های سوخت به مبادی مرزی و کرایه این کارت‌های بنزین توسط افراد سودجو است که این اقدام حتی منجر به ایجاد بازارهای سیاه خرید و فروش کارت‌های کرایه ای بنزین هم شده است.
 
بر این اساس مجموعه وزارت نفت به‌منظور مقابله با طرح مهاجرت و کرایه کارت‌های بنزین، یک طرح جدید را در دستور کار قرار داده است که فاز اول این پروژه به صورت آزمایشی در سطح برخی از شهرهای مرزی کشور اجرایی شده است.
 
کد گذاری کارت‌های بنزین آغاز شد
 
با هماهنگی و توافق شرکت ملی پالایش و پخش نفتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح " کد گذاری" کارت‌های هوشمند سوخت در برخی از شهرهای مرزی کشور آغاز شده است.
 
به طور معمول دارنده هر کارت هوشمند بنزین در طول شبانه روز می تواند سه بار با کارت سوخت شخصی خود اقدام به دریافت 180 لیتر بنزین با قیمت نیمه یارانه ای کند اما با اجرای طرح کد گذاری کارت‌های هوشمند سوخت در مبادی مرزی سوخت گیری با کارت بنزین خودروها به یک مرحله در شبانه روز کاهش یافته است.
 
از این رو دارندگان کارت‌های هوشمند سوخت در مبادی مرزی در طول 24 ساعت تنها یک مرحله می توانند 60 لیتر بنزین با قیمت نیمه یارانه ای 400 تومان در جایگاه‌ها خریداری کند.
 
از سوی دیگر به منظور مقابله با پروژه "اجاره" و "مهاجرت" کارت‌های بنزین در مبادی مرزی، با کد گذاری کارت‌های سوخت بومی، تمامی کارت‌هایی که از سایر شهرها در جایگاه‌های سوخت مناطق مرزی مورد استفاده می گیرند، غیر فعال می شوند.
 
با آغاز کد گذاری کارت‌های بنزین، تنها کارت‌های سوختی در مناطق مرزی قابلیت دریافت بنزین را دارند که متعلق به ساکنان بومی آن منطقه باشند تا عملا مقدمات برچیده شدن بازارهای سیاه خرید و فروش کارت‌های بنزین اجاره‌ای فراهم شود.
 
نقل و انتقال سهمیه‌های بنزین ممنوع شد
 
مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پیش بینی می کنند با اجرای این طرح علاوه بر توقف مهاجرت و انتقال کارت‌های بنزین به مناطق مرزی، امکان قاچاق بنزین ذخیره سازی شده در کارت‌های سوخت به کشورهای همسایه هم به حداقل کاهش یابد.
 
یکی دیگر از دستاوردهای این طرح از نگاه مسئولان وزارت نفت، ممنوعیت نقل و انتقالات سهمیه‌های بنزین 400 و 700 تومانی ذخیره سازی شده در کارت‌های هوشمند سوخت به مبادی و شهرهای مرزی کشور است که قطعا آمارهای قاچق این فرآورده نفتی را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 
ساز و کار خرید بنزین مسافران در شهرهای مرزی
 
به گزارش مهر، از حدود یک ماه آینده و همزمان به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، به تدریج مسافرت های نوروزی به شهرهای مختلف کشور شتاب می گیرد و در این بین با کد گذاری کارت‌های سوخت امکان خرید بنزین با کار‌ت‌‌های موجود برای بسیاری از مسافران غیر ممکن خواهد شد.
 
از این رو با توافق تمامی دستگاه‌های مرتبط یک ساز و کار جدید برای خرید بنزین توسط مسافران در شهرهای مرزی تعریف و اجرائی شده است. با هماهنگی شرکت های منطقه ای پخش فرآورده های نفتی و فرمانداری های سراسر کشور، به تمامی مسافران در برخی از مناطق مرزی معرفی نامه هایی صادر می شود که با ارائه این معرفی نامه به جایگاه های سوخت امکان خرید بنزین فراهم می شود.
 
آمارهای رسمی نشان می دهد که اجرای آزمایشی این پروژه در برخی از استان های مرزی به ویژه در شرق کشور منجر به کاهش 20 تا 25 درصدی مصرف بنزین شده است.
 
بهمن نیازمند اقدم مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هم پیشتر در گفتگو با مهر با بیان اینکه با نظر مقامات قضائی کارت‌های هوشمند سوخت متخلف جمع آوری و ضبط خواهد شد، گفته بود: با رصد تراکنش برخی از کارت‌های هوشمند سوخت در مبادی مرزی نسبت به جمع آوری این کارت ها و جلوگیری از انحراف فرآورده‌های نفتی اقدام می شود.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی