پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ربات توپی با ویژگی‌های حرکتی مشابه انسان در ایران ساخته شد

 

ربات توپی با ویژگی‌های حرکتی مشابه انسان در ایران ساخته شد
محققان کشورمان موفق به ساخت یک ربات با ویژگی‌های رفتاری و حرکتی شبیه به انسان شدند.
 
حسین ذبیحی خیبری، یکی ازسازندگان این ربات که درباره ویژگی‌های منحصر به فرد آن با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سخن می‌گفت توضیح داد: این ربات می‌تواند تعادل خود را مانند انسان به صورت هوشمندانه حفظ کند یا بارهای سنگین را با حفظ پایداری دینامیکی بلند کرده و با ایجاد تعادل میان نیروهای خود و محیط در جهات مختلف از شیب بالا برود. البته ویژگی‌های انسانی این ربات به معنی تشابه ظاهر آن به ظاهر یک انسان نیست اما بعید نیست در آینده‌ای نزدیک این ربات به دلیل ویژگی‌های خاص خود تبدیل به یک ربات خانگی و همراهی همیشگی برای انسان شود.

آنچه این ربات را از سایرین متمایز می‌کند

به گفته عضو تیم سازنده این ربات، مهمترین ویژگی آن شعاع گردشی صفر است که به ربات اجازه می‌دهد بدون آنکه از جای خود حرکت کند، 360 درجه به دور خود بچرخد.

وی گفت: شعاع گردشی صفر در مکانیسم‌های دیگر مانند ربات‌ها یا ماشین‌های چهار چرخ وجود ندارد و همین موضوع محدودیت‌هایی را برای آنها به وجود می‌آورد.

ذبیحی با بیان اینکه به دلیل الگوریتمی که برای این ربات نوشته شده، ربات از ویژگی پایداری دینامیکی برخوردار است، گفت: این ربات مانند سایر ربات‌ها در حالت عادی بر روی زمین نمی‌ایستد و مانند انسان که در مواقع بیهوشی روی زمین می‌افتد و به صورت خودخواسته می‌ایستد، این ربات نیز می‌تواند بر اساس الگوریتم خود برای ایستادن تصمیم‌گیری کند و ایستادن آن ربطی به ساختار مکانیکی‌اش ندارد.

به گفته وی این ویژگی منحصر به فرد به ربات قابلیت انجام فعالیت‌های خاصی مانند بالا رفتن از شیب را می‌دهد که از سوی سایر ربات‌ها به راحتی قابل انجام نیست. به دلیل آنکه این ربات می‌تواند نیروهای خود را به جهات مختلف معطوف کند، می‌تواند روی توپ خود از شیب بالا برود و یا روی شیب بایستد.

عضو تیم سازنده این ربات افزود: ربات ساخته شده مانند یک انسان مقاوم می‌تواند در برابر ضرباتی که به او وارد می‌شود بایستد و کمی خود را به عقب بکشد تا تعادلش به هم نخورد. این عکس‌العمل هر چه بیشتر آن را به انسان شبیه می‌کند و می‌تواند کاربردهایی برای حضور در محیط‌های انسانی و کار در کنار آنها به او بدهد.

ذبیحی خاطرنشان کرد: همین ویژگی پایداری دینامیکی می‌تواند برای این ربات شرایط قدبلند بودن ایجاد کند. ربات‌های دیگر به دلیل آن که پایداری دینامیکی ندارند در برابر ضربه مقاوم نیستند و به زمین می‌افتند به همین دلیل نمی‌توانند بلندقد ساخته شوند؛ اما این ربات می‌تواند قدبلند باشد که این امکان تعریف کاربری‌های بیشتری برای او به وجود می‌آورد.

وی درباره بلند کردن بار توسط این ربات نیز گفت: ربات تک چرخ می‌تواند مانند انسان خم شود و بارهای سنگین را از روی زمین بردارد و برای حفظ تعادل در هنگام برداشتن بار، کمی خود را به عقب بیاورد.

ربات توپی

ایران، چهارمین سازنده ربات با چرخ توپی

به گفته ذبیحی ایران چهارمین کشوری است که توانسته یک ربات با چرخ توپی بسازد. آغاز ساخت این ربات‌ها به سال 2005 در آمریکا باز می‌گردد و پس از آن به ترتیب در سالهای 2008 و 2011 کشورهای ژاپن و سوییس موفق به ساخت نمونه‌ای از آن شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این طرح دو سال پیش و همزمان با دوران دانشجویی تیم سازنده آن در موسسه غیر انتفاعی شهاب دانش قم آغاز شده است، تصریح کرد: هم اکنون مراحل توسعه‌یی این ربات با همکاری همین موسسه و دانشگاه تهران پیگیری می‌شود و چند دانشگاه کشور نیز به صورت همزمان بر روی این نوع ربات کار می‌کنند.

ربات با چرخ توپی که طرح ساخت آن رتبه سوم طرح‌های کاربردی جشنواره جوان خوارزمی را به خود اختصاص داده است، پیش از این نیز در مسابقات رباتیک جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مسابقات ملی رباتیک خوارزمی و مسابقات ربوکاپ آزاد ایران مقام‌هایی را به دست آورده است.

آینده ربات و کاربردهای آن

عضو تیم سازنده ربات با چرخ توپی معتقد است: مهمترین کارکرد این نوع ربات که فناوری به کار رفته در آن شبیه فناوری هواپیماهای بدون سرنشین است، ساخت نوع خاصی از وسایل نقلیه خواهد بود. چنانچه جنرال موتورز سعی کرده با استفاده از این فناوری خودرویی بسازد که بر روی دو چرخ حرکت می‌کند و شرکت هیوندا نیز از یک صندلی چرخدار برای محیط کار پرده‌برداری کرده است که با همین سیستم کار می‌کند.

به گفته وی ویژگی خاص این ربات در رساندن سرعت از صد به صفر در کمترین زمان (مانند انسان که سعی می‌کند با عقب کشیدن خود پس از دویدن زودتر به سرعت عادی برسد) می‌تواند ویژگی منحصر به فرد دیگری برای ورود آن به دنیای خودروها باشد.

البته او و همکارانش درصدد هستند که مانند برخی از سازندگان این ربات درآمریکا، از آن یک نمونه ربات خانگی بسازند. البته برای این کار ربات تک چرخ باید برای تعامل با انسان و محیط، بینایی و هوش مصنوعی داشته باشد و بازوهایی مکانیکی بر روی آن نصب شود.
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی