پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جزئیات قیمت جدید انواع میوه

جزئیات قیمت جدید انواع میوه
بررسی‌های میدانی مهر نشانگر این است که تفاوت قیمت میان انواع میوه در بازار میوه و تره بار با مغازه‌ها در مناطق مرکزی شهر بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم است
 
چند روزی بیشتر به پایان سال ۹۱ باقی نمانده و همه چیز رنگ و بوی بهاری پیدا کرده است؛ از خیابانها و پارکها گرفته تا جای جای شهر، همگی بوی بهار می‌دهد، این بهاری شدن اما به بازار میوه نیز رسیده است و ورود میوه‌های نوبرانه، رنگ و لعاب جدیدی به بازار این کالا داده است.

در این میان، ورود میوه‌های تابستانی البته با قیمتهای بالا، سبب شده است تا مردم احساس بیشتری نسبت به تغییر فصل در بازار میوه داشته باشند و تغییرات فصلی را در بازار میوه هم احساس کنند. در این میان، ورود میوه‌های نوبرانه به بازار به دلیل اینکه قیمتهای بالایی دارد، در بسته‌بندی‌های کوچک عرضه می‌شود و به صورت گرمی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

البته مردم هم توقع ندارند میوه‌ای که فصل آن نیست را به صورت کیلویی خریداری کرده و به منزل ببرند، بلکه به دلیل اینکه تنها طعم این میوه‌ها را بچشند، اندکی از آن خریداری کرده و طعم آن را امتحان می‌کنند. در عین حال، بازار میوه‌های زمستانی همچنان داغ است و قیمتها نیز به دلیل بالا رفتن تقاضا، اندکی افزایش یافته است، البته میوه‌های تنظیم بازاری نیز به بازار وارد شده است که شاید اندکی در متعادل کردن قیمت موثر باشد.

در عین حال، امسال بازار میوه‌هایی که در داخل تولید ندارند و واردات آنها همه ساله برای تامین نیاز شب عید صورت می‌گرفته، امسال بدون حمایت دولتی وارد بازار شده است و به همین دلیل قیمتهای بالایی دارد. نمونه آن هم موز است که به دلیل اینکه با ارز آزاد وارد کشور شده است و حتی دولت به آن ارز مبادلاتی هم نداده است، قیمتهای گزافی دارد و اختلاف قیمت آن در میادین میوه و تره بار با دیگر نقاط شهر، گاه به ۱۲۰۰ تومان هم در هر کیلوگرم می‌رسد.

میوه‎های دیگری همچون آناناس نیز که تا پیش از سختگیری‌ها برای تخصیص ارز، به قیمت ۱۰ هزار تومان در بهترین نوع خود عرضه می‌شد، اکنون به ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان رسیده است و همین امر سبب شده تا قدرت خرید مردم نسبت به آن به شدت کاهش یابد و کمتر کسی جرات این را داشته باشند که به جای خرید ده کیلو میوه به طور متوسط، یک عدد آناناس را با خود به منزل ببرد.

به هرحال بازار خرید میوه و عرضه میوه‌های تنظیم بازاری این روزها گرم است و مردم هم اشتیاق بیشتری به خرید نشان می‌دهند، چراکه از چند روز دیگر باید میزبان میهمانان خود باشند که برای تازه کردن دیدار، به منزل آنها خواهند آمد.

کیفیت میوه‌های تنظیم بازاری
بررسی‌های میدانی مهر نشانگر این است که اگرچه دولت تلاش کرده است که امسال میوه‌های تنظیم بازاری را به قول خودش با کیفیت عرضه کند، اما استقبال مردم آنگونه که حسن رادمرد، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که مسئولیت تنظیم بازار را به عهده دارد، می گوید مطلوب نیست و مردم تنها دلیل خرید میوه‌های تنظیم بازاری را تفاوت قیمت آن می‌دانند.

این در شرایطی است که البته همه ساله عرضه میوه تنظیم بازاری به این شکل بوده است و برخی از مردم از خرید این میوه‎‌ها راضی و برخی دیگر ناراضی بوده‌اند. به هرحال باید صحبت‌های مردم را هم در این رابطه شنید و قضاوت را نه به تعریف‌های مسئولان دولتی بلکه به مردم که ذی‌نفعان اصلی خرید میوه‌های تنظیم بازاری هستند سپرد.

یکی از افرادی که برای خرید پرتقال تنظیم بازاری به میادین میوه و تره‌بار خیابان سئول آمده است، در گفتگو با خبرنگار مهر از کیفیت میوه عرضه شده به طور نسبی ابراز رضایت می‌کند و می‌گوید: کیفیت میوه نسبتا خوب است و قیمت آن ولی تفاوت فاحشی با مغازه ندارد.

وی می‌افزاید: البته کیفیت میوه عرضه شده در تمام نقاط تهران مشابه نیست و برخی از میوه‌های عرضه شده، از کیفیت کمتری برخوردار هستند که به نظر می‌رسد مسئولان بسته به مناطق تهران و شمال شهر و جنوب شهر، میوه‌ها را به لحاظ کیفی دسته بندی کرده‌اند.

یکی دیگر از خریداران میوه تنظیم بازاری می‌گوید: بیشتر مانورها بر روی میوه شب عید که از سوی دولت توزیع می شود و نرخ مناسب تری دارد، تبلیغاتی است و کیفیت آنچنان هم که گفته می‌شود خوب نیست.

وی می‌افزاید: میوه‌ای که توزیع می‌شود از سوی مباشران مختلف است و کیفیت های گوناگونی دارد که باید نظارت شود تا کیفیت یکسان باشد تا مردم در خرید خود دچار اشتباه نشوند.

قیمت انواع میوه در بازار آزاد

بررسی‌های میدانی مهر نشانگر این است که تفاوت قیمت میان انواع میوه در بازار میوه و تره بار با مغازه‌ها در مناطق مرکزی شهر بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم است و البته در موز به ۱۲۰۰ تومان هم میرسد، چراکه موز در میادین میوه و تره بار ۴ هزار تومان و در مغازه های سطح شهر بین ۵۰۰۰ تا ۵۲۰۰ تومان است.

قیمت هر کیلوگرم موز در بازار آزاد ۵۲۰۰ تومان، هر عدد آناناس ۱۸ هزار تومان، هر کیلوگرم پرتقال تامسون مجلسی ۲۸۰۰ تومان، پرتقال شمال ۲۲۰۰ تومان، پرتقال تامسون معمولی ۱۸۰۰ تومان، پرتقال تامسون جنوب ۱۶۰۰ تومان و پرتقال تنظیم بازاری ۱۵۰۰ تومان است.

همچنین هر کیلوگرم سیب تنظیم بازاری ۱۶۰۰ تومان، سیب قرمز مجلسی ۲۵۰۰ تومان، سیب زرد ۲۴۰۰ تومان، خیار ۱۵۰۰ تومان، توت فرنگی ۱۴ هزار تومان، چغاله بادام ۲۸ هزار تومان، کیوی ۱۸۰۰ تومان و لیموشیرین ۱۷۰۰ تومان است.

در عین حال، هر کیلوگرم انار ۳۵۰۰ تومان، نارنگی ۲۵۰۰ تومان و هندوانه در میادین میوه و تره بار ۱۸۰۰ تومان و در مغازه‌ها ۲۵۰۰ تومان است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)