پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

  • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
      هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
  • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
      درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
  • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
      آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
  • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
      اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
  • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
      احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
  • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
      بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
  • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
      خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
  • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
      ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
  • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
      پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
  • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
      اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
  • imha در سگ  ها ◄ imha در سگ ها
      کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
  • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
      مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
  • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
     
  • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
     
  • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
     
  • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
     
  • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
     
  • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
      تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کشتن نهنگها یک سنت !


نهنگ های خلبان را می کشند برای اینکه ثابت کنند بزرگ شده اند !

" نهنگ های خلبان Pilot Whales "که به " ماهی سیاه
blackfish " معروفند ، پستاندارانی هستند که دو گونه باله بلند و باله کوتاه دارند و اگر چه به ظاهر از دلفین سانان می باشند اما از نظر رفتاری به نهنگ های بزرگ نزدیک ترند.


--------------------
مجمع الجزایر فرو Faroe / دانمارک ...

یک رسم ... یک سنت ...

کشتار نهنگ های خلبان !!!

نهنگ های خلبان به دام افتاده اند و اینک زمان اثبات بزرگسالی است برای کودکانی که تا دیروز کسی به حسابشان نمی آورد. اگر بتوانند یک نهنگ خلبان را در آب های کم عمق ساحلی اسیر و قطعه قطعه کنند ، ثابت می کنند که دیگر کودکی را پشت سر گذاشته اند و بزرگ شده اند. چنین کشتاری آن هم با چنین توحشی حقیقتا" کار بزرگی است که فقط از عهده اینان برمی آید !!!


این رسم در نهایت به قرن دهم میلادی برمی گردد. از آن زمان تا به امروز همه ساله حدود 1000 نهنگ خلبان در مراسم شکار نهنگ " grindadráp " کشته می شوند. این اتفاق معمولا" در ماه های تابستان رخ می دهد.


این نهنگ ها که حیواناتی اجتماعی هستند در دسته های بزرگی که گاهی تا بیش از 200 عضو دارد، اقدام به سفر برای جستجوی غذا می کنند. عمده تغذیه آنها از سرپاوران و ماهیان است. از آنجایی که گروه نهنگ ها به هنگام عبور از کانال ها و آبدره ها به وضوح دیده می شوند ، خبر رسیدنشان به جزیره خیلی زود توسط پیام آورانی شوم منتشر می شود و حتی همسایگان جزیره هم که رسم و آیینشان به مانند اهالی جزیره است، با تابانیدن نور توسط نورافکن خبر می شوند. اما خبر چیست؟

" نهنگ ها از راه رسیده اند . لحظه شکار نزدیک است. "


شکارچیان ، دیوانه وار به قایق هایشان یورش می برند تا نهنگ ها را محاصره و در یک نیم دایره بزرگ اسیر کنند. با علامت رئیس گروه صید، شکارچیان اقدام به انداختن سنگ به درون آب می کنند و با ایجاد صدای برخورد سنگ ها به سطح آب ، نهنگ ها که وحشت زده شده اند، اجبارا" به طرف ساحل رانده می شوند و ناگاه خود را در آب های کم عمق ساحلی می بینند. برای نهنگ ها لحظات واپسین فرا رسیده است. این نقطه شروع برای دیگران است...


نهنگ های وحشت زده حتی فرصت نمی کنند که ببینند چه بر سرشان آمده. دیگرانی در ساحل انتظار آنها را می کشیده اند .


با رسیدن نهنگ ها ناگهان چنگک های تیزی موسوم به " gaff " با شدت بر سر و بدنشان فرود می آید. آنها این چنگک ها را در بدن یا منفذ هواگیری نهنگ فرو می کنند و حیوان را به ساحل می کشند.ناگهان کشتار شروع می شود. نهنگ های خلبان - از بچه نهنگ ها تا بالغین - وحشیانه قطعه قطعه می شوند. می توان جهش خون را دید. با قطع کردن ستون مهره های حیوانات بیچاره، خون در هوا پاشیده می شود. باله پشت نهنگ ها را با چاقویی موسوم به " grindaknívur " می برند و در نهایت شریان اصلی حیوان را قطع می کنند .


این کارها با چنان سرعتی انجام می شود که حتی مرگ هم عقب می ماند. بین 30 ثانیه تا چندین دقیقه طول می کشد تا نهنگ های بیچاره جان دهند.


سرانجام ، مراسم به پایان می رسد. حس غروری وصف ناپذیر جوانان را فرا گرفته است.

و اینک آوردگاه ...چه اهمیتی دارد. آنها ثابت کرده اند که بزرگ شده اند. آب دوباره آبی خواهد شد و ... شاید فقط ساحل به خاطر بسپارد !

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی