پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گیاهخواران جوان!برخی از کودکان و نوجوانان از بدو تولد گیاهخوار بوده اند، بعضی از آنها به علت گیاهخوار شدن افراد خانواده به پیروی از آنها پرداخته اند، و برخی دیگر هم تصمیم گرفته اند که به طور مستقل سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر دهند. مهم نیست که یک جوان برای چه مدتی و با چه انگیزه ای گیاهخواری را برمیگزیند؛ به هر صورتی که باشد کلید سلامتی در این رژیم، فقط استفاده از انواع متنوع مواد مغذی است. غذاهای گیاهی عمدتا شامل انواع غلات، حبوبات، آجیل، دانه ها، میوه ها و سبزیجات هستند.
یکی از نکات مهم این است که کودکان گیاهخوار حتما باید به منابع گیاهی قابل اطمینان کلسیم، ویتامین D و ویتامین B12 دسترسی داشته و مواد غذایی دارنده ی این مواد را به خوبی بشناسند.

گیاهخواران جوان!


کودکان و نوجوانان گیاهخوار چه میخورند؟

غذاهای گیاهی مورد علاقه ی بسیاری از جوانان وگان عبارتند از همبرگر گیاهی، توفو، سانویچ کره ی بادام زمینی و ژله های گیاهی، غلات صبحانه با آبمیوه و شیر سویا، پنکیک، ماکارونی، پیتزای سبزیجات با پنیر سویا، سیب زمینی له شده، سبزیجات خام، میوه های تازه، کلم بروکلی با سس سویا و بسیاری از غذاهای ساده که افراد غیر گیاهخوار هم مصرف میکنند، مثل انواع خورش ها و سوپها و غذاهای برنجی که همیشه میتوان مواد گوشتی آنها را با سویا و قارچ و سبزیجات مختلف جایگزین کرد. 

غذاهای گیاهی تنوع زیادی دارند و تقریبا هر غذایی را میتوان با استفاده از مواد گیاهی جایگزین و مصرف کرد. دستورهای غذایی گیاهی زیادی در سایتهای مختلف موجود است و معمولا شهرهای بزرگ همگی رستوران گیاهی دارند.


در مورد فشار همسالان چطور؟

همه ی خانواده ها و افراد گیاهخوار سعی میکنند از عقاید خود در برابر فشار دیگران دفاع کنند. اکثر خانواده ها، چه گیاهخوار و چه غیر گیاهخوار، در کارهای متفاوت، شیوه های متفاوتی را مورد استفاده قرار میدهند. در خانواده های گیاهخوار توضیحات متناسب با سن فرزندان در رابطه با گیاهخواری، به آنها کمک میکند که بتوانند برای همسالان مخالف خود شیوه های خانوادگی خویش در تغذیه و سبک زندگی را توضیح داده و با فشار آنان کنار بیایند. 

در بسیاری از مناطق ایالات متحده گیاهخواران را افرادی سرد مزاج خطاب میکنند! 
اریک بلوم، نوجوانی 13 ساله است که از بدو تولد گیاهخوار بوده است و به افراد پیشنهاد میکند که "گیاهخواری را آسان و طبیعی در نظر بگیرید و بدانید که با مواد ساده ی فروشگاه ها هم میتوان یک گیاهخوار بود."
ساری استایلر کودکی 8 ساله است و توضیح میدهد که " من بیشتر اوقات به اینکه گیاهخوار بشوم علاقه دارم. گاه اوقات که من به خانه ی افرادی میروم که گوشت میخورند، از من میپرسند "تو چه چیزی میخوری؟!" و من جواب میدهم هر چه که داشته باشید! و معمولا برای من پاستا و همبرگر گیاهی می آورند که خیلی هم دوست دارم!

نوجوانان و کودکان گیاهخوار میتوانند با تقسیم غذاهای گیاهی خود با همسالان، به آنها ثابت کنند که گیاهخواری بر خلاف تصور عموم، دارای تنوع فراوانی است.


گیاهخواران جوان مواد مغذی مورد نیاز را چگونه بدست می آورند؟

ویتامین B12: این ویتامین در غذاهای غنی شده شامل شیر سویا و شیر برنج، غلات صبحانه و برخی از سبزیجات ارگانیک وجود دارد.

ویتامین D: قرار گرفتن در نور خورشید طبیعی ترین راه دریافت ویتامین D است. اما اگر به اندازه ی کافی زمان برای قرار گرفتن در نور خورشید وجود نداشته باشد، باز هم برخی از آبمیوه ها و شیرهای گیاهی با این ویتامین غنی شده اند. (قارچ های ارگانیک نیز مقداری از این ویتامین را در اثر تابش نور خورشید در خود ذخیره کرده اند.)

کلسیم: منابع گیاهی اصلی کلسیم عبارت اند از پرتقال، توفو، سبزیجات برگ سبز تیره مانند گل کلم، کلم پیچ، شلغم و اسفناج، لوبیا چیتی، بادام و شیر سویا.

پروتئین: لوبیاها و حبوبات، غلات، محصولات سویا، آجیل، روغن انواع دانه ها و برخی میوه جات و سبزیجات مانند کاهو، کلم بروکلی، هندوانه، آووکادو و انواع توت بهترین منابع پروتئین برای کودکان هستند که باید انواعی از این مواد به طور روزانه توسز آنها مورد استفاده قرار بگیرد.

آهن: آهن در غلات کامل و سبوسدار، لوبیای خشک، سبزیجات سبز رنگ و انواع میوه ها، به ویژه میوه های خشک، به فراوانی وجود دارد. (برای جذب بهتر آهن، باید همراه آنها ویتامین C، مثلا گوجه فرنگی و پرتقال مصرف شود)


میان وعده های غذایی

کودکان و به ویژه کودکان فعال در بین وعده های غذایی احساس گرسنگی میکنند. بهترین میان وعده ها برای آنها سبزیجات و میوه جات و آجیل و ذرت بو داده و سپس انواع محصولات سویا و آبمیوه ها و غذاهای گیاهی ساده هستند. اطمینان حاصل کنید که در میان وعده های غذایی مقدار زیادی میوه و سبزی مصرف میکنید.


کودکان را در آماده سازی مواد غذایی مشارکت بدهید

حتی کودکان خیلی کوچک هم در آماده سازی سالاد میوه ها و سبزیجات و انتخاب مواد اولیه ی مناسب برای غذاها توانایی زیادی دارند. نوجوانان بزرگتر هم میتوانند انواع ساندویچ ها و غذاهای گیاهی را به تنهایی آماده کنند. اگر آنها را در پخث غذا شرکت دهید، علاقه ی آنها به خوردن غذاهایی که خود در آماده کردن آن نقش داشتند، بیشتر و بیشتر میشود.


تغذیه ی گیاهخواران تازه کار!

برای کودکانی که به تازگی گیاهخوار شده اند، ساندویچ های گیاهی در اشکال مختلف، مخلوطی از سبزیجات و میوه های تکه تکه شده، و غذاهای خودمانی و نزدیک تر به عرف جامعه مثل ماکارونی، سانویچ کره ی بادام زمینی (و غذاهای سنتی ایرانی) را بیشتر امتحان کنید. سعی کنید غذاها را به شکل های مختلف در بیاورید و در آنها تنوع ایجاد کنید.
برخی از کودکان دوست ندارند که متفاوت از بقیه باشند. اگر کودکی اینگونه بود، سعی کنید اکثر اوقات به او غذاهایی ارائه دهید که معمولا افراد غیر گیاهخوار هم مصرف میکنند و به نوعی آن را با مواد گیاهی جایگزین کنید تا کودک احساس متفاوت بودن نداشته باشد. در خانواده هایی که همه ی اعضا گیاهخوار نیستند سعی کنید غذاهایی آماده کنید که مورد علاقه ی همه باشد یا بتوان آن را به چند شکل مختلف آماده کرد.

در نهایت، اگر فرزند شما تصمیم به گیاهخوار شدن گرفته است، به دلایل و حرفهای او گوش دهید و سعی کنید به این تصمیم او احترام بگذارید.مترجم: 
ToOoTi

منبع: Vegetarian Resource Group

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread127036.html#ixzz2ZJHXs3ep 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی