در ژاپن می توانید از فروشگاه های عرضه میوه های لوکس، یک خوشه انگور را به قیمت ۱۰۰ دلار و یا یک خربزه با کیفیت را به بهای ۴ هزار دلار خریداری کنید.

العالم: شرکت «میوه های آفتاب» در ژاپن میوه های با کیفیتی را به فروش می رساند، البته بسیاری از این میوه ها به بالاترین پیشنهاد به فروش می رسند. در ماه جولای سال جاری یک خوشه انگور از نوع «رابی رومن» به قیمت ۴۰۰ هزار ین ژاپن یا ۴ هزار دلار به فروش رسید و قیمت هر دانه توت فرنگی قرمز هم تا ۱۱ هزار ین رسید.
بوتیک های میوه فروشی در ژاپن!در ماه می خربزه های «کانتلوپ» که در شمال هوکایدومی رویند، به حراج گذاشته می شوند. هر کدام از این خربزه ها به اندازه یک خودروی معمولی ژاپنی قیمت دارند. امسال یکی از این خربزه ها به قیمت ۱.۶ میلیون ین به فروش رسید. البته این میوه ها معمولا به عنوان هدایایی گرانبها هستند. قیمت برخی میوه ها در این فروشگاه اینگونه گزارش شده است: یک دانه هلوی سفید ۲۶۲۵ ین، یک خوشه انگور مسقطی اسکندریه ۷۳۵۰ ین و هندوانه های مکعبی هم هر کدام ۵ هزار ین قیمت دارند. اما در این بین «خربزه» عطری گرانقیمت ترین هدیه در ژاپن به شمار می آید؛ هر کدام از این خربزه ها به قیمت ۱۶۰۰۰ ین به فروش می رسد