رهاسازی گربه سیاه گوش به دامن طبیعت

سیاه گوش گرفتار شده در روستای چول قشلاقی از توابع بخش مرکزی شهرستان اهر باحمایت دوست داران حیات وحش و اداره محیط زیست به دامن طبیعت با زگردانده شد.
گربه سیاه گوش

در تبریز، جمالی، معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، گفت: گربه های سیاه گوش از خانواده گربه سانان می باشد که در روستای چولقشلاقی گرفتار سگ های گله شده بود که با تلاش یکی از اهالی روستا این حیوان نجات یافته و با هماهنگی لازم با یگان حفاظت محیط زیست اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و نیروی انتظامی شهرستان اهر و حضور کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان این حیوان تحویل گرفته شده و پس از مراقبت های ویژه در طبیعت رهاسازی شد.

وی با بیان اینکه گربه سیاه گوش یکی از گونه های کمیاب و جزء حمایت شده ها می باشد از شهروندان و هم استانی ها خواست در صورت مشاهده اینگونه موارد به یکی از یگان های حفاظت محیط زیست و یا ادارات حفاظت محیط زیست نزدیک و یا تماس با شماره تلفن ۱۸۱۲ خبر دهند.
وی افزود: زیستگاه این حیوان مناطق جنگلی و بوته زارهای کوهستانی مرتفع و پراکندگی در مناطق کوهستانی البرز از جنوب گرگان تا تهران، الموت ، استان های آذربایجان شرقی و غربی و کوه میمند واقع در منطقه حفاظت شده دنا می باشد.
منبع : ایسنا