چگونه میتوانیم یک بالکن مناسب برای سگمان درست کنیم؟!


امروزه در ساختمان تمامی خانه های اپارتمانی ،قسمتی به اسم بالکن وجود دارد که معروف به ایوان شهری است .همانطوری که میدانید در این ناحیه تداخل فضای بیرون از خانه و خانه برقرار است و فرصتی برای تماشای منظره ی بیرون ،تنفسی تازه و ... است بنابراین این ناحیه برای سگهایی که داخل اپارتمان زندگی میکنند محبوب است.اما با این وجود باید خیلی احتیاط کرد که بالکن خانه طوری باشد که خطر سقوط ،فرار و ... را برای سگ فراهم کند.
اول از همه نکات ایمنی


هیچ سگی تمام روز را داخل بالکن نمیگذراند .با اینحال شما باید یک سری نکات ایمنی را در این ناحیه رعایت کنید .ابتدا نرده ها راچک اندازه وفاصله ی انها از هم باید ایمن باشد .اگر حس میکنید نرده ها کوتاه هستند سریعا ان را بلند تر کنید زیرا سگ میتواند با دیدن منظره ی بیرون تحریک شود و از روی نرده ها بپرد وسقوط کند.این در پر کردن فاصله ی بین نرده ها نیز صدق میکند .سگ شما میتواند بوسیله ی نرده های غیر مناسب یا سقوط کند و یا به بالکن های همسایه ها تجاوز کند .هرگز سگتان را با قلاده ها در بالکن نبندید و او را تنها نگهذارید زیرا ممکن است سگ در هنگام پرش رهایی از نرده اویزان شود و موجب خفگی اش شود .
اطمینان حاصل کنید که شرایط بالکن برای رفتن سگ به انجا مناسب باشد .برای مثال در هوای بسیار گرم یک ظرف اب در بالکن بگذارید و سایه بانی برایش فراهم کنید.همانطور که داخل خانه سگ را از گرما و سرما،باران و ... حفظ میکند داخل بالکن نیز باید اینگونه باشد .

چگونه میتوانیم یک بالکن مناسب برای سگمان درست کنیم؟!
(استفاده از نوعی قلاده برای ایمن کردن سگ از فاصله ی نرده ها)

تامین ارامش

اگر سگ شما علاقه ی وافری به ناحیه دارد میتوانید برای راحتی و رضایت هر چه بیشتر او درب مخصوص(داگ دور) به در بالکن نیز وصل کنید .همچنین گذاشتن یک تکه چمن مصنوعی یا واقعی در گوشه ای از بالک میتواند حیوان را خوشحالتر کند .

احتیاطات

همیشه به سگتان اجازه ندهید که به این مکان برود مهم نیست که چقدر مسائل ایمنی را رعایت میکنید .یک بالکن میتواند تهدید شوم و سرپناهی ضعیف در برار عوامل طبیعی باشد .در عوض اگر شما همیشه به سگتان اجازه ندهید مواقعی که نمیتوانید سگ را گردش ببرید میتوانید بالکن را جاگزین کنید و در هوای تازه سگتان را برس بکشید که سگ نیز احساس رضایت کند .اگر گیاه و چمن بخاطر سگتان در این ناحیه ی پرورش میدهید باید ملاحظه ی همسایگان را نیز بکنید و به نظافت انها اهمییت فراوانی بدهید زیرا این گیاهان مخصوصا چمن میتواند بوی بدی از خود تولید کند.

ترجمه:مهرناز قاسمی-moko

منبع:goodpet

نویسنده:Elle Smith