پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اسباب بازی های مناسب برای چینچیلا

اسباب بازی های مناسب برای چینچیلا

 

اسباب بازی های مناسب برای چینچیلا

 

 

چینچیلاها حیوانات بسیار کنجکاوی هستند و به اسباب بازی ها و وسایل زیادی نیاز دارند تا در داخل و خارج از قفس، به اندازه کافی بتوانند این حس خود را تهییج و ارضا کنند.

 

چینچیلاها جوندگانی هستند که عادتی طبیعی مبنی بر جویدن اشیا و سوهان کشیدن دندان هایشان دارند. بنابراین برای یک چینچیلای اهلی بسیار مهم است که موقعیت های زیادی برای انجام این کار فراهم شده باشد و این کار میتواند به وسیله در اختیار گذاشتن تعداد زیادی اسباب بازی و وسیله انجام شود.

 

 

ممکن است چینچیلا اقدام به جویدن لبه تاقچه های کناره قفس خود کند اما جنس آنها به دلیل چوبی بودن، برای کوتاه کردن و فرسودن دندان ها مناسب نبوده و بیش از اندازه نرم است. شما باید همواره اسباب بازی ها و لوازمی را برای چینچیلا مهیا کنید که نیازهای او را به درستی برطرف نمایند، نه وسایلی که منجر به بروز مشکلات دهان و دندان برای چینچیلا شوند.

 

برای جلوگیری از کسل شدن چینچیلا و افزایش انگیزه بازی و تفریح در او، باید اسباب بازی ها و وسایل را هر زمان که قفس را تمیز میکنید به شکل جدیدی آرایش داده و یا هر بار که او را برای بازی از قفس خارج میکنید، محل و نحوه قرار گرفتن آنها را تغییر دهید.

 

تمامی اسباب بازی ها و وسایل باید هر چند وقت یک بار بررسی شده و اطمینان حاصل شود که دارای لبه های تیز نباشند. ضمنا باید از جنسی ساخته شده باشند که بتوان هر از گاهی آنها را به طور کامل ضد عفونی کرد.

 

 

 

شاخه های درخت

 

شاخه های برخی از درختان یکی از وسایل جالب و مفرح برای چینچیلا در داخل قفس به شمار میروند. چینچیلا به جویدن پوست این درختان مشغول میشود و این کار کمک میکند که دندان های حیوان، سوهان کشیده شده و کوتاه بماند. همچنین از این شاخه ها به منظور بالا رفتن و صعود توسط چینچیلا مورد استفاده قرار میگیرند. مطمئن شوید هر شاخه ای که درون قفس قرار میدهید کاملا ایمن و مستحکم باشد. برای این کار میتوانید شاخه ها را بین میله های قفس قرار دهید تا کاملا در جای خود محکم شده و غیرقابل حرکت باشد. ایمن ترین درختانی که میتوانید از چوب آنها استفاده کنید درختان سیب، گلابی، بید مجنون و فندق هستند. درختان و پوست تازه درخت کاج به هیچ عنوان نباید در قفس چینچیلا قرار گیرد زیرا مواد داخل پوست آن، منجر به بروز مشکلات تنفسی و تنگی نفس در چینچیلای شما میشود.

 

 

 

لوله ها

 

روش های مختلفی از لوله سازی وجود دارند که میتوان آنها را برای ایجاد تفریح و سرگرمی چینچیلا مهیا کرد اما بهترین آنها، استفاده از لوله های ساخته شده با مقوای نازک است. این نوع از لوله میتواند شامل لوله مخصوص فرش و رول های دستمال توالت یا هر نوع دیگری از لوله باشد که چینچیلا امکان قرار گرفتن در داخل آن را داشته باشد. این لوله نباید دارای سطح جلادار و براق و یا سطوحی که بر روی آنها چاپ شده باشند باشد.

 

همچنین میتوانید لوله های پلاستیکی مخصوص را از فروشگاه حیوانات خانگی محل زندگی خود تهیه کنید. دقت داشته باشید که این لوله ها باید به اندازه ای باشند که چینچیلا امکان ورود و بازی در داخل آنها را داشته باشد. این لوله ها امکان اتصال به یکدیگر را دارند و میتوانند با ایجاد محیط جذابی در داخل خود، فضایی بسیار جالب و محیطی قابل کشف و تجسس در اختیار چینچیلا قرار دهند.

 

 

رول های دستمال توالت / رول های مخصوص فرش

 

زمانی که چینچیلای شما این لوله ها را در دهان گرفته و در حال جست و خیر در اطراف است و سعی در دزدیدن آنها و بردن به داخل لانه دارد صحنه های جذاب و جالبی را میتوان مشاهده کرد. به بیان دیگر میتوان گفت اگر در تمام لحظاتی که چینچیلا در حال بازی کردن با این لوله هاست بر آن نظارت دقیق نداشته باشید یا قسمتی از لوله را از قبل، نشکافته باشید ممکن است یکباره با صحنه ای روبه رو شوید که چینچیلا سعی در وارد کردن سر خود به داخل لوله کرده و دیگر توانایی خارج شدن از آن را ندارد. اگر این اتفاق رخ دهد و شما بر چینچیلای خود نظارت نداشته باشید اینگونه حوادث میتواند مشکلات جدی ایجاد کند از جمله امکان بروز شکستگی گردن یا آسیب به سر وجود دارد.

 

همه انواع لوله ها، این عادت طبیعی چینچیلاها به حفر کردن را افزایش داده و همچنین میتوانند به عنوان مخفیگاهی مناسب برای آنها محسوب شوند.

 

 

 

بلوک های چوبی

 

بلوک های چوبی که از جنس «چولا» هستند و در واقع از کاکتوس خشک شده ساخته شده اند یکی از گزینه های مناسبی هستند که میتوانید برای چینچیلا، از فروشگاه حیوانات خانگی محل زندگی خود تهیه کنید. چوب های چولا فقط جنبه بازی و تفریح برای چینچیلا را ندارند (به عنوان یک تاس برای بازی داخل قفس) بلکه یک سوهان مناسب برای دندان های چینچیلا نیز به شمار میروند. این چوب ها نیز دارای پوست خاصی هستند که میتواند به عنوان جویدنی مناسب برای چینچیلا و نیز برای آویزان کردن در قسمت مختلف داخل قفس، مناسب باشد.

 

 

 

چوب های دسته ای

 

چوب های دسته ای یکی از بهترین لوازم تفریح و بازی برای چینچیلاها به شمار میروند. آنها شاخه هایی هستند که از داخل به وسیله سیم به هم متصل شده اند و به اشکال مختلفی از جمله شیب دار، آرک، خانه و مخفیگاه ساخته میشوند. چوب های دسته ای اسباب بازی های مناسب و ایمنی هستند که میتوانید از فروشگاه حیوانات خانگی محل خود، آنها را خریداری کنید.

 

 

 

نردبان

 

وقتی که سطوح مختلفی داخل قفس چینچیلا وجود داشته باشد برخی از صاحبان چینچیلاها، از نردبان استفاده میکنند. در این مورد باید مراقبت های خاصی صورت گیرد زیرا هر نردبانی برای چینچیلا مناسب نیست و نردبان های مخصوص چینچیلا نیز وسایلی نیستند که همواره در دسترس شما باشند. ضمنا نردبان هایی که مخصوص چینچیلا نباشد معمولا ایمنی لازم را دارا نیستند. یک نردبان مخصوص چینچیلا باید دارای قسمت پشتی کاملا مستحکمی باشد تا در صورتی که حیوان دچار لغزش شد از بین آن سقوط نکرده و درون قفس پرتاب نشود.

 

 

 

سنگریزه / صخره های بزرگ

 

شما میتوانید از سنگ ها و صخره ها برای بازسازی محیط طبیعی زیست چینچیلا استفاده کنید و بدین شکل غریزه طبیعی آنان برای جویدن سنگ ها و صخره ها و «سوهان کشیدن دندان با یک جسم سخت» را تحریک کنید. میتوانید این سنگ ها و صخره ها را در قسمت های مختلف قفس قرار داده و جا به جا کنید تا تنوع موقعیت داشته و کنجکاوی چینچیلا را بیشتر تحریک کنید. میتوانید گاهی اوقات به کلی آنها را از داخل قفس بردارید تا محیطی شنی شبیه به ساحل در داخل قفس ایجاد گردد. قبل از اینکه هر قطعه سنگ یا صخره ای را در اختیار چینچیلا بگذارید باید آن را کاملا ضدعفونی کرده و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

ضمنا مطمئن شوید که وزن بیش از حد به داخل قفس تحمیل نکرده باشید و وزن وسایل و سنگ ها و صخره ها، به اندازه میزان مقاومت قفس بوده و امکان سقوط و فروپاشی قفس وجود نداشته باشد.

 

 

 

استخوان ماهی مرکب

 

این استخوان های داخلی شکننده ماهی مرکب یک اسباب بازی و وسیله سرگرم کننده بسیار مناسب برای چینچیلا به شمار میروند و یکی از موارد لازم و از ملزومات ضروری داخل قفس چینچیلا است. این استخوان ها غنی از کلسیم بوده و در صورتی که سوراخ شوند، میتوانند به کناره های قفس آویزان شوند. این وسیله را نیز میتوانید از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید

 

 

 

جعبه های مقوایی

 

این وسیله را به سادگی و بدون کمترین هزینه ای میتوانید از سوپرمارکت محل تهیه کنید. این جعبه ها میتوانند در صورتی که به درستی در محل مناسب قرار داده شوند که چینچیلا بتواند به سادگی وارد آنها شده و از آن خارج شود، اندازه قفس را بزرگتر کنند. با توجه به جنس نه چندان محکم، این جعبه ها میتوانند به سرعت توسط چینچیلا تخریب شوند و بدین شکل شما باید به سرعت، این جعبه را با یک جعبه نو تعویض کنید. پیش از استفاده از جعبه ها، مطمئن شوید که هیچ جوهری (چاپ شده) بر روی جعبه وجود نداشته باشد.

 

 

 

ساخت اسباب بازی دستی برای چینچیلا

 

برخی از صاحبان تصمیم میگیرند که خودشان برای چینچیلا خود، شروع به ساخت اسباب بازی و لوازم کنند و در صورتی که شما امکان این کار را داشته باشید میتوانید اسباب بازی های جالب و سرگرم کننده ای برای چینچیلای خود بسازید. تنها نکته ای که باید مدنظر داشته باشید این است که برخی از انواع چوب ها و وسایل، برای چینچیلاها مضر محسوب میشوند و در صورتی که چینچیلا اقدام به جویدن آنها کند دچار مشکلات سلامتی خواهد شد.

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)