پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اسباب بازی های مناسب برای چینچیلا

اسباب بازی های مناسب برای چینچیلا

 

اسباب بازی های مناسب برای چینچیلا

 

 

چینچیلاها حیوانات بسیار کنجکاوی هستند و به اسباب بازی ها و وسایل زیادی نیاز دارند تا در داخل و خارج از قفس، به اندازه کافی بتوانند این حس خود را تهییج و ارضا کنند.

 

چینچیلاها جوندگانی هستند که عادتی طبیعی مبنی بر جویدن اشیا و سوهان کشیدن دندان هایشان دارند. بنابراین برای یک چینچیلای اهلی بسیار مهم است که موقعیت های زیادی برای انجام این کار فراهم شده باشد و این کار میتواند به وسیله در اختیار گذاشتن تعداد زیادی اسباب بازی و وسیله انجام شود.

 

 

ممکن است چینچیلا اقدام به جویدن لبه تاقچه های کناره قفس خود کند اما جنس آنها به دلیل چوبی بودن، برای کوتاه کردن و فرسودن دندان ها مناسب نبوده و بیش از اندازه نرم است. شما باید همواره اسباب بازی ها و لوازمی را برای چینچیلا مهیا کنید که نیازهای او را به درستی برطرف نمایند، نه وسایلی که منجر به بروز مشکلات دهان و دندان برای چینچیلا شوند.

 

برای جلوگیری از کسل شدن چینچیلا و افزایش انگیزه بازی و تفریح در او، باید اسباب بازی ها و وسایل را هر زمان که قفس را تمیز میکنید به شکل جدیدی آرایش داده و یا هر بار که او را برای بازی از قفس خارج میکنید، محل و نحوه قرار گرفتن آنها را تغییر دهید.

 

تمامی اسباب بازی ها و وسایل باید هر چند وقت یک بار بررسی شده و اطمینان حاصل شود که دارای لبه های تیز نباشند. ضمنا باید از جنسی ساخته شده باشند که بتوان هر از گاهی آنها را به طور کامل ضد عفونی کرد.

 

 

 

شاخه های درخت

 

شاخه های برخی از درختان یکی از وسایل جالب و مفرح برای چینچیلا در داخل قفس به شمار میروند. چینچیلا به جویدن پوست این درختان مشغول میشود و این کار کمک میکند که دندان های حیوان، سوهان کشیده شده و کوتاه بماند. همچنین از این شاخه ها به منظور بالا رفتن و صعود توسط چینچیلا مورد استفاده قرار میگیرند. مطمئن شوید هر شاخه ای که درون قفس قرار میدهید کاملا ایمن و مستحکم باشد. برای این کار میتوانید شاخه ها را بین میله های قفس قرار دهید تا کاملا در جای خود محکم شده و غیرقابل حرکت باشد. ایمن ترین درختانی که میتوانید از چوب آنها استفاده کنید درختان سیب، گلابی، بید مجنون و فندق هستند. درختان و پوست تازه درخت کاج به هیچ عنوان نباید در قفس چینچیلا قرار گیرد زیرا مواد داخل پوست آن، منجر به بروز مشکلات تنفسی و تنگی نفس در چینچیلای شما میشود.

 

 

 

لوله ها

 

روش های مختلفی از لوله سازی وجود دارند که میتوان آنها را برای ایجاد تفریح و سرگرمی چینچیلا مهیا کرد اما بهترین آنها، استفاده از لوله های ساخته شده با مقوای نازک است. این نوع از لوله میتواند شامل لوله مخصوص فرش و رول های دستمال توالت یا هر نوع دیگری از لوله باشد که چینچیلا امکان قرار گرفتن در داخل آن را داشته باشد. این لوله نباید دارای سطح جلادار و براق و یا سطوحی که بر روی آنها چاپ شده باشند باشد.

 

همچنین میتوانید لوله های پلاستیکی مخصوص را از فروشگاه حیوانات خانگی محل زندگی خود تهیه کنید. دقت داشته باشید که این لوله ها باید به اندازه ای باشند که چینچیلا امکان ورود و بازی در داخل آنها را داشته باشد. این لوله ها امکان اتصال به یکدیگر را دارند و میتوانند با ایجاد محیط جذابی در داخل خود، فضایی بسیار جالب و محیطی قابل کشف و تجسس در اختیار چینچیلا قرار دهند.

 

 

رول های دستمال توالت / رول های مخصوص فرش

 

زمانی که چینچیلای شما این لوله ها را در دهان گرفته و در حال جست و خیر در اطراف است و سعی در دزدیدن آنها و بردن به داخل لانه دارد صحنه های جذاب و جالبی را میتوان مشاهده کرد. به بیان دیگر میتوان گفت اگر در تمام لحظاتی که چینچیلا در حال بازی کردن با این لوله هاست بر آن نظارت دقیق نداشته باشید یا قسمتی از لوله را از قبل، نشکافته باشید ممکن است یکباره با صحنه ای روبه رو شوید که چینچیلا سعی در وارد کردن سر خود به داخل لوله کرده و دیگر توانایی خارج شدن از آن را ندارد. اگر این اتفاق رخ دهد و شما بر چینچیلای خود نظارت نداشته باشید اینگونه حوادث میتواند مشکلات جدی ایجاد کند از جمله امکان بروز شکستگی گردن یا آسیب به سر وجود دارد.

 

همه انواع لوله ها، این عادت طبیعی چینچیلاها به حفر کردن را افزایش داده و همچنین میتوانند به عنوان مخفیگاهی مناسب برای آنها محسوب شوند.

 

 

 

بلوک های چوبی

 

بلوک های چوبی که از جنس «چولا» هستند و در واقع از کاکتوس خشک شده ساخته شده اند یکی از گزینه های مناسبی هستند که میتوانید برای چینچیلا، از فروشگاه حیوانات خانگی محل زندگی خود تهیه کنید. چوب های چولا فقط جنبه بازی و تفریح برای چینچیلا را ندارند (به عنوان یک تاس برای بازی داخل قفس) بلکه یک سوهان مناسب برای دندان های چینچیلا نیز به شمار میروند. این چوب ها نیز دارای پوست خاصی هستند که میتواند به عنوان جویدنی مناسب برای چینچیلا و نیز برای آویزان کردن در قسمت مختلف داخل قفس، مناسب باشد.

 

 

 

چوب های دسته ای

 

چوب های دسته ای یکی از بهترین لوازم تفریح و بازی برای چینچیلاها به شمار میروند. آنها شاخه هایی هستند که از داخل به وسیله سیم به هم متصل شده اند و به اشکال مختلفی از جمله شیب دار، آرک، خانه و مخفیگاه ساخته میشوند. چوب های دسته ای اسباب بازی های مناسب و ایمنی هستند که میتوانید از فروشگاه حیوانات خانگی محل خود، آنها را خریداری کنید.

 

 

 

نردبان

 

وقتی که سطوح مختلفی داخل قفس چینچیلا وجود داشته باشد برخی از صاحبان چینچیلاها، از نردبان استفاده میکنند. در این مورد باید مراقبت های خاصی صورت گیرد زیرا هر نردبانی برای چینچیلا مناسب نیست و نردبان های مخصوص چینچیلا نیز وسایلی نیستند که همواره در دسترس شما باشند. ضمنا نردبان هایی که مخصوص چینچیلا نباشد معمولا ایمنی لازم را دارا نیستند. یک نردبان مخصوص چینچیلا باید دارای قسمت پشتی کاملا مستحکمی باشد تا در صورتی که حیوان دچار لغزش شد از بین آن سقوط نکرده و درون قفس پرتاب نشود.

 

 

 

سنگریزه / صخره های بزرگ

 

شما میتوانید از سنگ ها و صخره ها برای بازسازی محیط طبیعی زیست چینچیلا استفاده کنید و بدین شکل غریزه طبیعی آنان برای جویدن سنگ ها و صخره ها و «سوهان کشیدن دندان با یک جسم سخت» را تحریک کنید. میتوانید این سنگ ها و صخره ها را در قسمت های مختلف قفس قرار داده و جا به جا کنید تا تنوع موقعیت داشته و کنجکاوی چینچیلا را بیشتر تحریک کنید. میتوانید گاهی اوقات به کلی آنها را از داخل قفس بردارید تا محیطی شنی شبیه به ساحل در داخل قفس ایجاد گردد. قبل از اینکه هر قطعه سنگ یا صخره ای را در اختیار چینچیلا بگذارید باید آن را کاملا ضدعفونی کرده و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

ضمنا مطمئن شوید که وزن بیش از حد به داخل قفس تحمیل نکرده باشید و وزن وسایل و سنگ ها و صخره ها، به اندازه میزان مقاومت قفس بوده و امکان سقوط و فروپاشی قفس وجود نداشته باشد.

 

 

 

استخوان ماهی مرکب

 

این استخوان های داخلی شکننده ماهی مرکب یک اسباب بازی و وسیله سرگرم کننده بسیار مناسب برای چینچیلا به شمار میروند و یکی از موارد لازم و از ملزومات ضروری داخل قفس چینچیلا است. این استخوان ها غنی از کلسیم بوده و در صورتی که سوراخ شوند، میتوانند به کناره های قفس آویزان شوند. این وسیله را نیز میتوانید از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید

 

 

 

جعبه های مقوایی

 

این وسیله را به سادگی و بدون کمترین هزینه ای میتوانید از سوپرمارکت محل تهیه کنید. این جعبه ها میتوانند در صورتی که به درستی در محل مناسب قرار داده شوند که چینچیلا بتواند به سادگی وارد آنها شده و از آن خارج شود، اندازه قفس را بزرگتر کنند. با توجه به جنس نه چندان محکم، این جعبه ها میتوانند به سرعت توسط چینچیلا تخریب شوند و بدین شکل شما باید به سرعت، این جعبه را با یک جعبه نو تعویض کنید. پیش از استفاده از جعبه ها، مطمئن شوید که هیچ جوهری (چاپ شده) بر روی جعبه وجود نداشته باشد.

 

 

 

ساخت اسباب بازی دستی برای چینچیلا

 

برخی از صاحبان تصمیم میگیرند که خودشان برای چینچیلا خود، شروع به ساخت اسباب بازی و لوازم کنند و در صورتی که شما امکان این کار را داشته باشید میتوانید اسباب بازی های جالب و سرگرم کننده ای برای چینچیلای خود بسازید. تنها نکته ای که باید مدنظر داشته باشید این است که برخی از انواع چوب ها و وسایل، برای چینچیلاها مضر محسوب میشوند و در صورتی که چینچیلا اقدام به جویدن آنها کند دچار مشکلات سلامتی خواهد شد.

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی