پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چگونگی آب و غذا خوردن سگ همراه با قلادۀ الیزابت

چگونگی آب و غذا خوردن سگ همراه با قلادۀ الیزابت
چگونگی آب و غذا خوردن سگ همراه با قلادۀ الیزابت (قسمت دوم)
شما می توانید قبل از غذا خوردن سگ، قلادۀ الیزابت را از گردن حیوان باز کرده و بعد از اتمام غذا دوباره آنرا به گردن سگ ببندید. بیاد داشته باشید در این زمان شما باید سگ را بصورت کامل زیر نظر داشته باشید تا نتواند نخ بخیه یا بانداژ را با دندان بکند و یا بدنش را بلیسد. اگر دامپزشک تجویز کرده است که نباید قلاده را به هیچ عنوان از گردن سگ باز کنید، برای سهولت در غذا خوردن بهتر است از ظرف های غذاخوری استفاده شود که با زمین فاصله دارد.
اگر دامپزشک رژیم غذایی جایگزین و یا مکمل های غذایی خاصی را برای سگ بیمار یا مجروح تجویز کرده است، طبق دستور دامپزشک میزان و تعداد وعده های غذا را آماده می کنید. در غیر این صورت ظرف غذای سگ را به همان روش متداول گذشته در اختیارش قرار می دهید.زمانی که سگ به دلایلی مجبور به استفاده از قلادۀ الیزابت می باشد، بهتر است جیرۀ غذایی سگ را به غذاهای خشک و غذاهای کنسروی (کاملا ریز و له) تغییر دهید، زیرا در این صورت سگ در زمان خوردن غذا، سرگرم نمی شود و برای خورد کردن و پاره کردن تکه های بزرگ غذا، سر خود را به این سو و آن سو حرکت نمی دهد.
روش نظافت و شستشو قلادۀ الیزابت
اغلب این قلاده ها قابل شستشو می باشد. ابتدا قلادۀ الیزابت را از گردن حیوان باز کرده و سپس در ظرفی، محلول آب نیم گرمی و صابون مایع ضد باکتری میریزید و به وسلیۀ ابری که آغشته به آب و صابون شده است آنرا می شوید. سپس قلاده را کاملا با آب شستشو می دهید تا اثرات صابون کاملا از بین برود. و در انتها با یک پارچه و یا حوله ای تمیز قلاده را کاملا خشک کرده و به گردن سگ می بندید.
توجه: بیاید داشته باشید برای شستشوی قلادۀ الیزابت هرگز از شوینده های ظروف و مواد سفید کنندۀ لباس استفاده نکنید زیرا این قلاده به چشم سگ بسیار نزدیک است و همچنین در زمان خوردن آب و غذا زبان حیوان با آن برخورد دارد و استفاده از این مواد می تواند سلامت حیوان را به خطر اندازد و سبب ایجاد مسمومیت و یا آلرژی در سگ شود.
نکته ها: 
1_ قبل از بستن قلادۀ الیزابت به گردن سگ، اطمینان حاصل کنید که لبه های پلاستیکی قلاده تیز و برنده نباشد، در این صورت با استفاده از چسب های پارچه ای پانداژ لبه های تیز را بپوشانید تا آسیبی به حیوان وارد نشود.
2_قبل از بستن قلادۀ الیزابت، سگ را شستشو دهید و موهای بدن را کاملا خشک کنید تا حیوان در طی مدتی که قلاده به دور گردنش وصل است دچار خارش و مشکلات پوستی در اطراف گردن نشود.
3_در مدتی که قلادۀ الیزابت به گردن سگ متصل است صاحبان باید بصورت کامل حیوان را زیر نظر داشته باشد تا هر زمان که شاهد گاز گرفتن قلاده توسط سگ بودند، سریعا مانع این رفتار شده و حیوان را تنبیه کنند.
4_ سگی که قلادۀ الیزابت برایش تجویز شده است را در منزل نگهداری کنید، زیرا بستن این قلاده می تواند سبب کم شدن میدان دید حیوان شود و به علت آن سگ به با موانع و اشیاء برخورد کرده و دچار آسیب های جسمی شود.
5_ هیچگاه برای سهولت در غذا خوردن و دلسوزی با دست به سگی که از قلادۀ الیزابت استفاده می کند، غذا ندهید. زیرا سگ به این روش عادت پیدا کرده و بعد از باز شدن قلاده نیز توقع دارد با دست از صاحبش غذا بگیرد.
6_ اگر سایز قلادۀ الیزابت مناسب انتخاب شود، به هیچ عنوان حیوان در زمان نوشیدن آب، خوردن غذا و خوابیند دچار مشکل نخواهند بود.
7_ هر روز اطراف گردن حیوان که با قلادۀ الیزابت در تماس است را معاینه کنید، در این مناطق نباید اثری از کبودی، تورم، سرخی و ریزش مو وجود داشته باشد. با مشاهدۀ این علائم قلاده را از دور گردن حیوان باز کرده و به دامپزشک مراجعه می کنید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی