پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

پلت یا دانه؛ کدام برای تغذیه ی پرنده مناسبتر است؟(ترجمه)


تصمیم گرفتن برای خرید یک پرنده ی خانگی یک مسئله ی بسیار حائز اهمیت است و وقتی که شما تصمیم میگیرید یک پرنده را به خانه ی خود دعوت کنید، اولین گام بزرگ انتخاب نوع و گونه ی پرنده ی مورد نظر شماست، که این میتواند تصمیم گیری را کمی برای شما سخت بکند. صدها گونه پرنده ی مختلف وجود دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا هستند. با این حال یکی از راه هایی که برای محدود و ساده تر کردن گزینه های شما وجود دارد این است که از خود بپرسید به پرنده های کوچک، متوسط و یا بزرگ جثه علاقه دارید؟ بنابراین اگر علاقه مند به نگهداری از یک پرنده ی کوچک هستید، در زیر میتوانید از صفات و ویژگی های کلی پرندگان کوچک جثه آگاه شوید تا با آشنایی بیشتر با آنها انتخاب یک پرنده ی کوچک برایتان یک انتخاب مناسبِ شرایط شما باشد.

  پلت یا دانه؛ کدام برای تغذیه ی پرنده مناسبتر است؟(ترجمه)


پرندگان کوچک به فضای زیادی نیاز ندارند

در حالی که تقریبا تمام پرندگان دیگر نیاز به یک اتاق کامل برای بازی و فعالیت دارند، اما پرندگان کوچک جثه محتاج فضایی به بزرگی فضای پرندگان بزرگتر نیستند. بنابراین بعد از خرید، در ابتدا میتوانید آنها را در یک قفس نسبتا متوسط قرار دهید (نگهداری هیچ پرنده ای در قفسهای بسیار کوچک توصیه نمیشود) و بعد از مدتی، میتوانید یک محوطه ی کوچک و چند متری در اطراف قفس برای بازی و فعالیت آنها فراهم آورید، که البته نسبت به فضای مورد نیاز پرندگان بزرگتر بسیار کمتر است. بسیاری از کسانی که در آپارتمان یا خانه های کوچک زندگی میکنند از نگهداری و بازی کردن با گروه پرندگان کوچک که در محوطه ی نسبتا کوچکی به فعالیت میپردازند بسیار لذت میبرند، بدون اینکه احساس کنند خانه ی آنها تنگ یا شلوغ شده است.

پرندگان کوچک بسیار باهوش اند

تمام پرندگان، چه بزرگ و چه کوچک باهوش هستند. بسیاری از این گونه های باهوش و با استعداد جزو پرندگان کوچک محسوب میشوند؛ برای مثال، باجریگارها یکی از این پرندگان هستند که هم توانایی صحبت کردن را دارند و هم میتوانند به خوبی با شخصیت های انسانی ارتباط برقرار کنند. حتی برخی از آنها موفق شده اند تا صدها کلمه را نیز در حافظه ی خود بگنجانند و به زبان بیاورند و برخی نیز دستورات و ترفندهای آموزشی پیچیده را به خوبی بیاموزند. علاوه بر باجریگارها پرندگان کوچک دیگری مانند مرغ عشق ها (love birds) و کاکاتیل ها نیز توانایی ها و هوش استعداد بالایی دارند. بنابر این موضوع اگر علاقه مند به آموزش دادن انواع ترفندها به پرندگان هستید، این پرنده های کوچک جثه هم میتوانند برای شما حیوان خانگی و دوستی مناسب باشند.

برخی از پرندگان کوچک نسبتا کم سر و صدا هستند

یکی از مهم ترین مزایای انتخاب یک پرنده ی کوچک به عنوان حیوان خانگی این است که بسیاری از گونه های پر طرفدار آنها پرندگانی نسبتا کم سر و صدا و آرام محسوب میشوند. بنابراین فنچها، باجریگارها، و حتی کاکاتیلها و برخی دیگر، نسبت به همتایان بزرگتر از خود آرامتر و ساکت تر هستند. اگرچه همه آنها به هر حال سر و صدای خاص خود را دارند، اما نمیتوانند جیغ ها و فریادهایی به بلندی پرندگان بزرگتر بزنند و صدای آنها نیز آرام تر است. و برای همین فریادهای بلند هست که برخی دنبال پرندگانی میگردند که صدای آرامتری داشته باشند و اغلب نیز به سراغ پرندگان کوچک میروند.

  پلت یا دانه؛ کدام برای تغذیه ی پرنده مناسبتر است؟(ترجمه)


نگهداری از پرندگان کوچک میتواند آسانتر از پرندگان بزرگتر باشد

به چند دلیل مراقبت و نگهداری از یک پرنده ی کوچک نسبت به همتایان بزرگترش آسانتر میباشد؛ اول از همه پرندگان کوچکتر، قفس نسبتا کوچکتر و فضای کمتری برای فعالیت در اختیار دارند و این یعنی اینکه تمیز کردن قفس و محوطه ی بازی آنها به علت کوچکتر بودن ساده تر است. (نویسنده:) به عنوان کسی که تجربه ی نظافت قفس همه نوع پرنده و مدفوع آنها را دارم میتوانم به شما بگویم که تمیز کردن مدفوع یک پرنده ی کوچک نیز نسبت به مدفوع یک پرنده ی بزرگ بسیار آسانتر است! دوما، پرندگان کوچک غذای کمتری میخورند (البته تنوع غذای آنها باید مثل تمام پرندگان زیاد باشد) و تهیه ی غذای آنها کمی آسانتر و ارزانتر تمام میشود. میتوان گفت هزینه ی تهیه ی اسباب بازیهای آنها نیز کمتر است زیرا که آنها دیرتر اسباب بازیهای جویدنی خود را از بین میبرند و بنابر این نیازی به خرید یا ساخت مداوم اسباب بازی ندارند. توجه کنید که مسائل کوچکی مثل این میتوانند برای انتخاب یک پرنده ی خانگی بسیار پر اهمیت باشند.

پرندگان کوچک نیز میتوانند به مدت نسبتا طولانی زندگی کنند

با این حال که بعضی از طوطی های بزرگ میتوانند عمری تا نزدیکی 100 سال نیز داشته باشند، پرندگان کوچکتر نمیتوانند به این زیادی عمر کنند و به همین دلیل عمر آنها کوتاه تلقی میشود. اما باز هم در واقع عمر آنها خیلی هم کوتاه نیست؛ برای مثال بعضی از باجریگارها و فنچها در صورت نگهداری صحیح میتوانند تا 10 سال یا بیشتر نیز عمر کنند و یا کاکاتیلها نیز به سن 20 سال برسند و مرغ عشقها گاهی بیشتر از 15 سال. اگر کمی فکر کنید متوجه میشوید که 10 یا 20 سال به هیچ عنوان مدت کوتاهی نیست و بنابراین این پرندگان کوچک میتوانند برای مدتی طولانی در کنار شما زندگی کنند، و بخاطر داشته باشید که همیشه نیز مسئول مراقبت و سالم و شاداب نگهداشتن آنها شما هستید.

پرندگان و طوطی های کوچک جثه ای که بیشتر به عنوان پرنده ی خانگی نگهداری میشوند اغلب شامل: باجریگارها، فنچها، قناریها، مرغ عشقها، کاکاتیل ها و برخی گونه های کوچک کانرها هستند و ویژگی های ذکر شده برای آنها کلی بوده و هر کدام ممکن است ویژگی های خاص تری نیز داشته باشند.


مترجم: ToOoTi

منبع: birds.about


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread146548.html#ixzz36OXQX9Or 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی