پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

حضور پررنگ حیوانات در خنده‌دارترین تحقیقات علمی امسال!

حضور پررنگ حیوانات در خنده‌دارترین تحقیقات علمی امسال! دیده بان حقوق حیوانات: دانشگاه هاروارد میزبان مراسمی برای اهدای جوایز نوبل ایگ به خنده‌دارترین و مضحک‌ترین مطالعات علمی سال بود.

براساس گزارش لايو‌ساينس، جایزه ایگ‌نوبل نسخه‌اي طنزآمیز از جایزه نوبل است که سالانه به ۱۰ موفقیت برتر علمي که ابتدا باعث خنده و سپس به فکر فرورفتن مردم شود اعطا می‌شود. این جایزه توسط مجلهٔ طنز علمی سالنامه تحقیقات نامحتمل 

سازمان‌دهی می‌شود. مراسم این جایزه، که در سالن تئاتر ساندرز دانشگاه هاروارد برگزار می‌شود، و اجراي آن به عهده گروهی از برندگان جایزه نوبل است.

در ليست برندگان امسال ايگ‌نوبل پروژه‌هاي عجيب‌و‌غريبي به چشم مي‌خورند كه در مورد موضوعاتي شگفت‌انگيز، از پوشك كثيف بچه گرفته تا جاي گاز گرفتگي گربه و نقاشي‌هاي زشت تحقيق شده‌است. در ادامه ليستي از برندگان نهايي اين جايزه علمي را مشاهده مي‌كنيد.سرخوردگي روي پوست موز: محققان ژاپني پس از مطالعه روي 12 نوع مختلف از پوست موز تحت نيروي كفش كه روي پوست به سوي جلو رانده مي‌شد، دريافتند پوست ليز اين ميوه ميزان اصطكاك را در مقايسه با ميزان اصطكاكي كه ميان كفش و پوشش‌هاي مصنوعي كف اتاق وجود دارد، يك پنجم كاهش مي‌دهد. اين اصطكاك كاسته شده كه ضريب اصطكاك ناميده مي‌شود با ميزان اصطكاكي كه ميان كفش و سطحي ليز و لغزنده وجود دارد، مانند اسكي روي زمين برفي، قابل مقايسه است.


ديدن چهره‌ها: ايگ‌نوبل علوم اعصاب به گروهي از محققان رسيد كه روي فرايند مغزي مطالعه مي‌كردند كه منجر به ايجاد پديده پاريدولياي چهره، ديدن چهره در اجسام، در انسان مي‌شود. در اين تحقيق كه هراه بااسكن‌هاي مغزي بوده‌است،‌محققان دريافتند مقصر اصلي اين رويداد،‌انتظارات انسان است، زماني كه فردي انتظار ديدن يك چهره را مي‌كشد، اين انتظار منطقه‌اي از مغز را كه با پردازش چهره‌ها در ارتباط است روشن مي‌كند.

حضور پررنگ حیوانات در خنده‌دارترین تحقیقات علمی امسال!

گرايش‌هاي جنون‌آميز: افرادي كه شب‌ها ديرهنگام مي‌خوابند،‌نسبت به افراد سحرخيز كه به موقع مي‌خوابند، رواني‌تر هستند. به گفته محققان افرادي كه شب‌ها ديرتر مي‌خوابند نسبت به افرادي كه زود به خواب مي‌روند، راحت‌تر تحت تاثير قرار مي‌گيرند و خودشيفته‌تر هستند. اين تحقيق موفق به كسب جايزه ايگ‌نوبل در بخش روانشناسي شد.جنون كركي‌ها: محققان دريافته‌اند كه گاز گرفتگي گربه‌ها مي‌تواند عامل ابتلا به بيماري‌هاي متعددي باشد، براي مثال آن را با ابتلا به افسردگي ارتباط داده‌اند. به گفته محققان، گزيدگي توسط گربه‌ها به ويژه زنان را در معرض ابتلا به افسردگي قرار مي‌دهد. دلايل اين ارتباط نيز جالب توجهند: زيرا فرد گربه‌را به عنوان همدم و دوست خود انتخاب كرده‌است. گربه‌ها همچنين ناقل انگلي به نام توكسوپلاسما گوندي به صاحب خود هستند كه مي‌تواند مغز فرد را تغيير دهد. درحقيقت اين انگل با اختلالات رواني از قبيل اسكيزوفرني و وسواس در ارتباط است.سگ‌ها و ميدان مغاطيسي: دانشمنداني از جمهوري چك در بخش زيست‌شناسي با كشف اين موضوع كه سگ‌ها علاقه عجيبي به ميدان مغناطيسي زمين دارند و به تغييرات آن واكنش نشان مي‌دهند،‌به شكلي كه در هنگام مدفوع بايد بدن خود را در راستاي محور شمالي جنوبي تنظيم كنند، توانستند ايگ‌نوبل زيست‌شناسي را از آن خود سازند.


نگاه دردناك: نگاه كردن به آثار هنري نازيب مي‌تواند دردناك باشد. كشفي كه براي محققان ايتاليايي جايزه ايگ‌نوبل را به همراه داشت. محققان با مقايسه ميزان دردي كه افراد به واسطه پرتو متمركز ليزري در حين نگاه كردن به نقاشي‌هاي زشت و زيبا احساس مي‌كردند، دريافتند نگاه كردن به نقاشي‌هاي زشت همراه با درد است.پول خلاق: ايگ‌نوبل اقتصاد امسال به موسسه ملي آمار دولت ايتاليا رسيد زيرا اين موسسه براي بهبود بخشيدن به اقتصاد ملي، سود ناشي از درآمد‌هاي كثيفي مانند قاچاق مواد مخدر و ديگر دادوستد‌هاي غيرقانوني را نيز در درآمد‌هاي كشور سهيم كردند.

فوايد گوشت خوك: محققان آمريكايي دريافتند مي‌توان با كمك تكه‌اي از گوشت خوك، خونريزي غير‌قابل كنترل ناشي از ابتلا به بيماري خوني گلانزمان را كنترل كرد و بند آْورد. در اين درمان از گوشت نمك‌سود‌شده خوك به عنوان بازدارنده‌اي كه درون حفره بيني قرار 

مي‌گيرد، استفاده مي‌شود و با اين‌كار خونريزي بلافاصله قطع مي‌شود.

گوزن‌ها و خرسها: در بخش قطب شمال، محققان با كشف اين موشوع كه گوزن‌هاي سالبارد نسبت به انسان‌هايي كه لباس خرس قطبي به تن دارند، مشابه خرس‌هاي قطبي واكنش نشان مي‌دهند، موفق به كسب ايگ‌نوبل شدند.
علوم غذايي: در اين بخش محققاني كه توانسته بودند نوعي باكتري مقاوم در برابر فرايند تجذيه اسيدي معده را كشف كنند، موفق به كسب نوبل ايگ شدند.


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread150105.html#ixzz3EVBPFFXf 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی