پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نژاد های سگ و بیماری ها متداول در سگ ها

بیماری دریچه میترال در نژاد سگ Cavalier King Charles Spaniel
این مشکل در اغلب سگ های کوچک مسن شایع است اما در کاوالیرها اغلب در کوچکی خود را نشان میدهد . 
در بیماری دریچه میترال دریچه بین دهلیز و بطن به خوبی بسته نمیشود و باعث نشت خون به سمت عقب در زمانی که قلب در حال پمپاژ است میشود و باعث ایجاد فشار بر قلب مشود .
علائم آن شامل بی حالی و سرفه است . با نظارت و استفاده از داروهای مناسب یک سگ مبتلا به بیماری دریچه میترال میتواند با علائم کم و برای سال ها زندگی کند .

==================

بیماری دریچه میترال در نژاد سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

 

آئورت از عروق خونی بزرگ است که وظیفه حمل خون غنی از اکسیژن را از قلب به بدن دارد . تنگی آئورت باعث ایجاد فشار بر روی قلب شده و به مرور زمان باعث میشود که ریتم قلب نامنظم شود . 
هنگامی که تنگی آئورت خفیف است ممکن است هیچ علامتی دیده نشود اما در موارد شدیدتر سگ ضعیف شده و به راحتی خسته میشود . متاسفانه تنگی آئورت باعث کوتاه شدن عمر سگ میشود اما با استفاده از دارو تا حدودی میتوان مشکلات مربوطه را کاهش داده و مدیریت کرد .

===================

 

 

شکلات و بیماری های چشمی در پاگ :
پاگ ها با صورت صاف و چشم های محدبشان در معرض ابتلا به مشکلات چشمی هستند . جدیترین خطر بیرون زدگی چشم از جای خود است که ممکن است در اثر ضربه یا جدال با سگ دیگر اتفاق بیفتد . اگر این اتفاق افتاد چشم را با یک پارچه مرطوب تمیز و لطیف سر جای خود ببندید و به سرعت به دامپزشک مراجعه کنید . دامپزشک میتواند چشم را به درستی به جای اولش برگرداند اما برگشت بینایی و میزان آن کاملا به شدت آسیبی که به چشم وارد شده بستگی دارد .

===================

بیماری portosystemic shunt یا PSS در نژاد سگ یورکشایر تریر

 

Pss نقص یک رگ خونی از بدو تولد است که در نژادهای کوچک مانند یورکی ها شایع است . ورید پورتال حامی سمومی است که از روده به کبد میرود و نقش پاکسازی خون را بر عهده دارد .
در pss رگ کبد را دور میزند و سموم به کبد نمیرسند و باعث اختلال و ضعف در رشد و استفراغ و گیجی و تشنج میشود . بسیاری از موارد pss را میتوان با جراحی درمان کرد و سگ را به زندگی عادی و طبیعی خود برگرداند .

===========================

 

 

سرطان در نژاد سگ باکسر Boxer

 

باکسر ها نسبت به سایر نژادها در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به انواع خاصی از سرطان از جمله لنفوم و تومرهای سلولی ماست سل قرار دارند . لنفوم سرطان لنفاوی و ماست سل یک نوع سرطان پوست است . در هر دو مورد این سرطان ها اغلب یک توده یا برآمدگی غیر معمول بر روی بدن سگ خود احساس میکنید . هر دوی این سرطان ها ممکن است قابل درمان باشد به شرطی زود تشخیص داده شود . بنابراین اگر شما یم باکسر دارید همیشه او را چک کنید و مطمئن شوید که توده غیر طبیعی روی بدن او وجود ندارد

======================

 

مشکل چاقی در نژاد سگ لابرادور رتریور Labrador Retriever
همه سگ ها میتوانند به اضافه وزن مبتلا شوند اما لابرادورها بسیار مستعد تر هستند و درست مانند انسان ها چاقی آن ها با سلامتشان رابطه رابطه مستقیم دارد . لابرادور ها باید روزانه ورزش های سنگین و منظم انجام دهند . 
اگر لابرادور شما مدام در حال گدایی کردن غذا است سعی کنید که هویج خام و لوبیا سبز و سیب را به عنوان میان وعده در اختیارش قرار دهید چون همیشه پیشگیری بهتر از درمان است . 
با دامپزشک برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب برای لابرادورتان مشورت کنید .

======================

عفونت گوش در نژاد سگ کوکر اسپانیل

 

سگ هایی مثل کوکر اسپانیل ها که دارای گوش های بلند و پر مو هستند مستعد ابتلا به عفونت های مکرر گوش هستند . بهترین راه برای جلوگیری از عفونت گوش تمیز کردن مرتب گوش ها ست و اینکه هر چند هفته گوشها را طوری ببندید که هوا به داخل گوش برسد به قولی گوش ها بتوانند تنفس کنند .
همچنین تراشیدن موهایی که در قسمت زیرین گوش رشد میکنند به خشک ماندن کانال گوش کمک میکند و تمیز نگهداشتن آن تعداد دفعات ابتلا به عفونت را به حداقل میرساند و از ایجاد مشکلات و عفونت های عمده در قسمت های عمیق کانال گوش جلوگیری میکند .

================================

 

بیماری 

قلبی در نژاد سگ دوبرمن پینچر

 

گشاد شدن کادیومیوپاتی (dcm) یک مشکل جدی قلبی است که در آن بطن های قلب گشاد شده و نمیتوانند به خوبی عمل پمپاژ خون را انجام دهند .
اکثر شاحبان دوبرمن ها متوجه بیماری آنها نمیشوند تا جایی که سگشان زمین گیر میشود . به همین دلیل معاینه سالانه دوبرمن ها توسط دامپزشک بسیار ضروری است .
داروهای برای تنظیم ضربان قلب و بهبود توانایی قلب برای پمپاژ وجود دارد اما هیچ درمان کاملی برای DCM وجود ندارد .

 

==================================

 

بیماری افتادگی نای در نژاد سگ شی هواهوا

 

آیا شیواوای شما هنگامی که هیجان زده میشود صدای عجیبی از گلوی خود بیرون میدهد ؟
این مشکل در نژادهای عروسکی خصوصا در شیواوا هاست . سگ شما ممکن است دچار افتادگی نای شده باشد . افتادگی نای به دلیل داشتن غضروف ضعیف و مسطح نای است .
بعد از افتادگی نای بعضی سگ ها تا آخر عمر به همان صورت و بدون هیچ مشکلی زندگی میکنند و برخی دیگر ممکن است نیاز به دارو داشته باشند و در موارد حاد برای سر پا نگهداشتن نای باز به جراحی نیاز باشد .

 

=======================================

مشکل ریزش مو در نژاد سگ پامرانیان

 

 

امرانیان ها مستعد بیماری های غده آدرنال به نام کچلی (Alopcia X) هستند که باعث ریزش مو میشود . آلوپسی X معمولا زمانی که یک سگ کوچک است آغاز میشود . اگر سگی که دچار آلوپسی X است سالم و عقیم باشد اغلب اوقات باعث میشود که مو دوباره رشد کند . (ممکن است ریزش مو به دلیل تولید بیش از حد هورمون های جنسی باشد) . مکمل های ملاتونین نیز میتواند به درمان و کاهش ریزش مو کمک کند .

 

===========================

بیماری های متداول در نژاد سگ Boston Terrier باستن تریر

این نژاد با داشتن صورت پهن گاهی اوقات دچار مشکل در تنفس می شود خصوصاً در هوای خیلی گرم یا سرد. همچنین خس خس و خور و پف کردن در این نژاد طبیعی می باشد. اکثراً ماده ها به علت بزرگی سر توله ها و باریک بودن دهنه رحم مشکل داشته و به سزارین نیاز دارند. تومارهای قلبی و پوستی و بیماریهای چشم نیز شایع می باشد.

بوستون ها به دلیل داشتن چشم های بیرون زده مستعد ابتلا به بیماری های چشمی از جمله چشم گیلاسی هستند .
در چشم گیلاسی غدد تولید اشک از پشت پلک سوم بیرون میآید و نام گیلاس به این دلیل است که این غده گرد و به رنگ قرمز روشن است .
چشم گیلاس را میتوان با عمل جراحی ترمیم کرد . علاوه بر آن بوستون ها در معرض ابتلا به خشکی چشم و آب مروارید نیز هستند .

==================================

 

بیماری های متداول در نژاد سگ Golden Retriever گلدن رت ریور

مستعد برای بیماریهای لگن و همچنین عفونت چشمی است. مشکلات و نارسائی های قلبی و همچنین آلرژی پوست در این نژاد شایع است که در صورت مشاهده باید سریعاً به دامپزشک مراجعه کرد.

گلدن ها مانند انسان ها که هنگام حساسیت عطسه میکنند زمانی که حساسیت دارند تمایل به خاراندن پوست و لیسیدن خود و خارش و جویدن نقاط داغ (نقاط قرمز و گرم و زخم های تاول مانند ) دارند . برای تسکین خارش سگ خود را با شامپو مخصوص حمام کرده و امگا 3 و جو دوسر به رژیم غذایی اش اضافه کنید و مطمئن شوید که کک در پوشش سگتان وجود ندارد .

===============================

 

 

بیماری های متداول در نژاد سگ Dashhound

دچار مشکلات دیسک کمر می شود. مشکلات ادرار و بیماریهای قلبی نیز قابل ذکر می باشد. دیابت و اضافه وزنی که یکی از مشکلا ت بزرگ در سلامتی داشهوند به شمار می رود.

داشهوند ها به دلیل داشتن بدنی طولانی بیشتر مستعد ابتلا به آسیب های ستون فقرات و دیسک ستون فقرات هستند و بهترین راه برای حفظ سلامت آنها این است که وزن او را متعادل نگهدارید . اضافه وزن باعث ایجاد فشار بر روی ستون فقرات میشود و نیز او را از برای بالا و پایین رفتن از پله ها و پریدن از روی مبل محدود کنید .

 

===========================

 

بیماری های متداول در نژاد سگ Chihuahua

بخاطر داشتن بینی کوچک معمولاً خس خس و خر و پف می کند. چشم های آن مساعد خشک شدن است و همچنین بیماری گلوکوم قابل ذکر می باشد. مشکلات لثه ، سرما خوردگی ، استرس و رماتیسم. هرگز به او اجازه لیسیدن اجناس شیمیایی را ندهید. همیشه از رژیم غذایی سبک استفاده کرده و از دادن شکلات به حیوان خودداری کنید. توله این نژاد در هنگام تولد سر بزرگی دارد و به شدت حساس و آسیب پذیر است و باید با آنها با دقت و ملایمت رفتار شود.

افتادگی نای : این مشکل در نژادهای عروسکی خصوصا در شیواواها بروز میکند . سگ شما ممکن است دچار افتادگی نای شده باشد . افتادگی نای به دلیل داشتن غضروف ضعیف و مسطح نای است .
بعد از افتادگی نای بعضی سگ ها تا آخر عمر به همان صورت و بدون هیچ مشکلی زندگی میکنند و برخی دیگر ممکن است نیاز به دارو داشته باشند و در موارد حاد برای سر پا نگهداشتن نای ونای باز به جراحی نیاز باشد .

================================

یماری های متداول در نژاد سگ Doberman Pinscher

یماری های رایج نژاد سگ دوبرمن : وجود مراقبت های مناسب و شیوه پرورش استثنائی ,تعدادی بیماری و مشکلات سلامتی در دوبرمن ها وجود دارند که بهتر است با انها اشنا باشید.متاسفانه همه بیماری ها قابل پیشگیری نیستند,حتی اگر شما صاحب بسیار خوبی برای دوبرمن تان باشید ,نمی توانید مانع بروز برخی از بیماری ها شوید.با این حال,شما می توانید با شناخت بیماری های شایع در دوبرمن , از تشدید ان ها جلوگیری کنید.گاهی بیماری انقدر شدید می شود که دیگر قابل درمان نیست.شما با شناخت بیماری های شایع و علائم ان ها در حیوان خانگی تان می توانید به موقع بیماری را تشخیص دهید و برای درمان اقدام کنید.

سرطان:
درست مانند انسان ها,سرطان یکی از شایع ترین مشکلات مربوط به سلامتی دوبرمن هاست.بسیاری از سرطان ها را می توان با مشاهده برامدگی هایی که در اثر این بیماری در سطح پوست به وجود می ایند ,تشخیص داد.با نظافت مرتب حیوان,می توانید اختلالات به وجود امده را شناسایی کنید.

به نظر می رسد سرطان استخوان به دوبرمن ها بیشتر از نژاد های دیگر اسیب می رساند.در سرطان استخوان,برامدگی ها(غده) در پاها و شانه های سگ قابل مشاهده هستند.سرطان سینه قاتل شماره یک دوبرمن های ماده است(به خصوص دوبرمن هایی که عقیم نشده اند).سرطان پروستات نیز در دوبرمن های نر شایع می باشد.

اگر در روز های اول بتوانید سرطان را تشخیص دهید,شیمی درمانی می تواند برای درمان سگ کافی باشد اما گاهی اوغات عمل جراحی لازم است.اگر دوبرمن های مسن به سرطان مبتلا گردند علاوه بر شیمی درمانی باید بیشتر عمر خود را استراحت کنند.


کم کاری تیروئید:
بروز کم کاری تیروئید در دوبرمن پینچر ها شایع است.تیروئید مسئول تولید هورمون های مهم است که بسیاری از ارگان های بدن سگ به این هورمون ها وابسته اند.هورمون ها همیشه به اندازه مناسب و طبیعی ترشح می شوند اما کمبود ید در رژیم غذایی می تواند در ترشح هورمون ها اختلال ایجاد کند.علائم این بیماری عبارتند از:چاقی یا کاهش وزن,کم خونی,بیحالی,خشک شدن پوست,افسردگی ,ضعیف شدن مفاصل و کند شدن ضربان قلب.

کم کاری تیروئید(هیپوتیروئیدی) با ازمایش خون تشخیص داده می شود و با مصرف دارو به صورت روزانه درمان می گردد.ازمایش تیروئید برای تمامی دوبرمن ها لازم است(سالی 1 بار).


اتساع معده:
این وضعیت بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث مرگ سگ شود.در این بیماری معده در اثر تجمع مایع و گار متورم می شود که باعث درد شدید در ناحیه معده می شود.علل این بیماری هنوز ناشناخته است اما در دوبرمن ها شایع است.جراحی یکی از گزینه ها برای درمان است که باید خیلی سریع صورت بگیرد.

دیسپلازی هیپ:
این بیماری در این نژاد شایع نیست اما در برخی از دوبرمن ها دیده شده.این بیماری هشدار دهنده باعث لنگش و درد شدیدی در ناحیه مفصل ران می شود.نژاد های بزرگ اغلب از دیسپلازی مفصل ران رنج می برند.با وزرش مناسب و رژیم غذایی غنی و متعادل,می توان تا حدی از بروز این بیماری جلوگیری کرد.

علل بروز این بیماری معمولا محیط زندگی نامناسب,مشکلات ژنتیکی و رژیم غذایی نامناسب است.

اسهال پاروو ویروسی(یا عفونت پاروو):
عفونت پاروو نیز یکی از بیماری های شایع در دوبرمن ها به حساب می اید.این یک بیماری ویروسی است که دستگاه گوارش سگ را تحت تاثیر قرار می دهد و در توله سگ ها بیشتر رخ می دهد.استفراغ,اسهال خونی و ضعف نشانه هایی از عفونت هستند.این بیماری بسیار خطرناک و جدی است که باید فورا توسط دامپزشک درمان گردد.

معمولا برای درمان این بیماری آنتی بیوتیک و متوکلوپرامید تجویز می شوند.

مسمومیت با مس:
این بیماری زمانی رخ می دهد که بدن سگ توانایی حذف مس از بدن را نداشته باشد.مس ممکن است به وسیله اب یا رژیم غذایی وارد بدن سگ شود.وجود مقدار زیادی از مس در بدن سگ می تواند باعث بروز بیماری های کبدی شود.علائم مسمومیت با مس عبارتند از:کم خونی,از دست دادن اشتها,تورم کبد,استفراغ,کاهش وزن ,یرقان.در مواقع حاد ممکن است خونریزی از بینی یا سایر نقاط بدن نیز رخ دهد(خونریزی بیشتر در دوبرمن های ماده رخ می دهد).

برای جلوگیری از افزایش مس در بدن حیوان باید اب عاری از مس نبوشد.همچنین وجود روی در رژیم غذایی می تواند به بدن سگ برای از بین بردن مس در بدن کمک کند.

========================

بیماری های متداول در نژاد سگ Boxer باکسر

برخی از بیماریها مانند سرطان ، مشکلات لگن و صرع قابل ذکر می باشد. برخی از سن 8 سالگی به بعد دچار تومور می شوند که این بیماری در مقایسه با سایر نژادها بیشتر می باشد. آلرژی ، مشکلات قلبی و مشکل گرفتگی بینی و خر خر کردن نیز در این نژاد مشاهده می شود. برخی از باکسِرهای سفید ممکن است ناشنوا باشند.


باکسر ها نسبت به سایر نژادها در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به انواع خاصی از سرطان از جمله لنفوم و تومرهای سلولی ماست سل قرار دارند . لنفوم سرطان غدد لنفاوی و ماست سل یک نوع سرطان پوست است . در هر دو مورد این سرطان ها اغلب یک توده یا برآمدگی غیر معمول بر روی بدن سگ خود احساس میکنید . هر دوی این سرطان ها ممکن است قابل درمان باشد به شرطی که زود تشخیص داده شود . بنابراین اگر شما یک باکسر دارید همیشه او را چک کنید و مطمئن شوید که توده غیر طبیعی روی بدن او وجود ندارد .

========================================

 

بیماری های یورکشایر تریر 

برخی از آنها در سنین پایین دچار پوسیدگی دندان می شوند. مشکل در هضم غذا ، فرم غیر طبیعی استخوان جمجمه که در آن اندازه جمجمه از 20 س.م کمتر می شود. معمولاً ماده ها زایمان مشکلی دارند در تغذیه آنها از غذای خشک استفاده کنید تا دندانهایشان سالم و تمیز باقی بماند. باید بطور منظم برای چک کردن به دندان پزشک مراجعه کرد تا از عفونت و ریختن دندانها جلوگیری شود.


Pss نقص یک رگ خونی از بدو تولد است که در نژادهای کوچک مانند یورکی ها شایع است . ورید پورتال حامی سمومی است که از روده به کبد میرود و نقش پاکسازی خون را بر عهده دارد .
در pss رگ کبد را دور میزند و سموم به کبد نمیرسند و باعث اختلال و ضعف در رشد و استفراغ و گیجی و تشنج میشود . بسیاری از موارد pss را میتوان با جراحی درمان کرد و سگ را به زندگی عادی و طبیعی خود برگرداند .

====================================

بیماری های متداول در نژاد سگ Poodle پودل

طول عمر زیاد دارد. بیماریهای ژنتیکی شایع است. بیماری شبکیه چشم پیش رونده که می تواند موجب نابینایی گردد. آلرژی پوستی در این نژاد شایع است بخصوص حساسیت به شامپو ، قیچی و رنگ مو (برای نمایش). از دیگر بیماریها می توان به عفونت چشم و بینی اشاره کرد که با ریزش آب از بینی همراه می باشد. دیابت و بیماری قلبی نیز شایع است.

پودل ها از نژاد های انگشت شماری هستند که در معرض ابتلا به بیماری های جدی چشم هستند . گلوکوما باعث تجمع مایع در چشم است که باعث فشار و درد و در نهایت کوری میشود . گلوکوما اگر زود تشخیص داده شود میتواند با دارو درمان شود . اما در برخی موارد ممکن است نیاز به جراحی و حتی برداشتن چشم درگیر باشد .


====================================================

 

بیماری های متداول در نژاد سگ Maltese مالتز

گاهی اوقات دچار آفتاب سوختگی می شود. مشکلات پوستی ، بیماریهای چشمی و مشکلات دندان قابل ذکر می باشد. برخی دارای مشکل در گوارش و هضم غذا هستند. نسبت به گرما حساسیت دارد ، همچنین خیلی سریع سرما می خورد. نباید در آب و هوای مرطوب نگهداری شود و بهتر است به او آموزش داد تا در داخل توالت و را روی روزنامه دستشویی کند تا در آب و هوای نا مناسب بیرون نرود.

سندرم لرزش کوچک سفید : این اسم به این دلیل است که سگ میلرزد و در سگ های کوچک سفید رنگ رخ میدهد . (ممکن است سگ های با رنگ تیره نیز مبتلا شوند) .
و دلیل آن التهاب در مخچه است که باعث تکان های شدید میشود به طوری که سگ به سختی فادر به راه رفتن خواهد بود .
اما خبر خوب این است که با کورتیکو استروئیدها قابل درمان است و برای سگ ها دردناک نبوده و بعد از چند هفته فروکش میکند 

============================================

سگها و نژاد های مختلف از لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به برخی از بیماری ها هستند و نژاد شیتزو نیز از این قاعده مستثنی نیست.اگر شما مشکلات و بیماری های شایع سگ خود را بدانید می توانید قبل از اینکه خیلی دیر شود به سگ کمک کنید و جلوی بروز بسیاری از مشکلات را بگیرید.
شایع ترین مشکلات سلامنی و بیماری ها در شیتزو عبارتند از:مشکلات چشم:
شیتزو ها چشم های بزرگ و برجسته دارند و بیشتر از نژاد های دیگر مستعد ابتلا به بیماری های چشمی هستند.همچنین مو های بلند ان ها می تواند باعث تحریک چشم هایشان شود به همین دلیل موهای اطراف چشم سگ باید به طور مرتب کوتاه شوند.بیماری های چشمی شایع در شیتزو ها به شرح زیر است:خشکی چشم:
هنگامی که غدد اشکی چشم سگ به اندازه کافی اشک ترشح نکند,بیماری خشکی چشم رخ می دهد.اگر متوجه خشکی چشم شیتزو تان شدید باید به دامپزشک مراجعه کنید تا با یک ازمایش ساده دلیل خشکی چشم سگتان را بفهمید.این بیماری را جدی بگیرید زیرا ممکن است باعث کوری سگ شما شود.

اب مروارید:
اب مروارید بیماری ژنتیکی است که معمولا در سگهای جوان رخ می دهد.اگر پدر یا مادر سگی که انتخاب می کنید سابقه این بیماری را داشته اند ,ممکن است سگ شما نیز به بیماری اب مروارید دچار شود.

چشم گیلاسی:
در این بیماری غدد اشکی پلک سوم متورم شده و به صورت یک برامدگی صورتی رنگ در اطراف چشم ظاهر می شود که به راحتی قابل مشاهده است.دلیل چشم گیلاسی می تواند ارثی و یا ژنتیکی باشد.خوشبختانه این برامدگی با یک عمل جراحی ساده از بین می رود.

دیسپلازی هیپ:
در این بیماری سر استخوان ران از مفصل جدا می شود و پای سگ دچار تورم غیر عادی می شود.بروز این بیماری به سن سگ نیز بستگی دارد.

لغزش زانو:
این وضعیت باعث می شود زانو در محل اتصال به لغزش در بیاید و سگ احساس درد و ناراحتی کند..اگر به پای سگ فشار وارد شود حیوان در اثر درد بیش از حد جیغ می کشد.زانو سگ باید در هنگام راه رفتن به درستی عقب و جلو شود اما اگر متوجه شدید سگ پای خود را روی زمین می کشد باید به دامپزشک مراجعه کنید.

مشکلات دندانی:
در دهان شیتزو ها فضای زیادی وجود ندارد و دندان های کج و نا مرتب در این نژاد غیر معمول نیست.این سگ ها به دلیل نداشتن فضای کافی در دهان خود از مشکلات دندانی رنج می برند.دیگر مشکلات دهان و دندان عبارتند از:پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه(التهاب لثه و عفونت لثه) و دندان.بهتر است چند بار در هفته دندان های سگ را به وسیله مسواک تمیز کنید.همچنین به یاد داشته باشید که دندان های سگ باید حداکثر سالی یک بار توسط دامپزشک چک شوند.

==================

بیماری های متداول در نژاد سگ Labrador Retriever لابرادور رتریور

 

کلا این لابرادور ها سگ های سالمی محسوب میشوند اما موارد و مشکلاتی که بیشترین گزارش را داشتند عبارتند : مشکلات مفصلی مانند جابجایی مفصل لگن و آرنج و بعضی مشکلات چشمی مانند آتوپی قرنیه.


همه سگ ها میتوانند به اضافه وزن مبتلا شوند اما لابرادورها بسیار مستعد تر هستند و درست مانند انسان ها چاقی آن ها با سلامتشان رابطه مستقیم دارد . لابرادور ها باید روزانه ورزش های سنگین و منظم انجام دهند .
اگر لابرادور شما مدام در حال گدایی کردن غذا است سعی کنید که هویج خام و لوبیا سبز و سیب را به عنوان میان وعده در اختیارش قرار دهید چون همیشه پیشگیری بهتر از درمان است .
با دامپزشک برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب برای لابرادورتان مشورت کنید .

=================================

 

بیماری های متداول در نژاد سگ Shih Tzu شیتزو

خس خس و خر و پف ، مشکلات چشم و گوش ، دیسک کمر بعلت داشتن ستون فقرات بلند و پاهای کوتاه قابل ذکر می باشد. دندانها باید بطور منظم چک و تمیز شوند چراکه دندانها در این نژاد دچار پوسیدگی زود رس می شوند. از دادن غذای اضافه پرهیز کنید چراکه این نژاد استعداد خوبی در فربه شدن دارد.

در رفتگی کشکک در نژادهای کوچک به خصوص شیتزوها بسیار شایع است . گاهی بر اثر جست و خیز مفصل استخوان پاتلا زانو از محل اصلی خود خارج میشود و این باعث ناله های سگ و لنگش او میشود . برای جا انداختن آن زانو را کمی به عقب کشیده و به جای خود هدایت میکنند .(هیچ گاه این کار را خودتان در منزل اتجام ندهید ) و در موارد حاد برای رفع مشکل و جلوگیری از ورم مفصل ممکن است نیاز به جراحی باشد .

============================

 

بیماری های متداول در نژاد سگ Beagle بیگل

شایع ترین بیماری ها در نژاد بیگل عبارتند از بیماریهای قلبی ، صرع ، بیماریهای چشمی و مشکلات کمر .

صرع یک نوع اختلال مغزی است که باعث تشنج میشود و در بیگل ها نسبت به سایر نژادها بیشتر خود را نشان میدهد . در سگ مبتلا به صرع اولین تشنج بین 6 ماهگی تا 3 سالگی خود را نشان میدهد . اگر چه صرع را نمیتوان به طور کامل درمان کرد اما داروهایی وجود دارد که تشنج های مکرر (بیش از یک ماه) را تحت کنترل در میاود

================================

بیماری های متداول در نژاد سگ German Shepherd : ژرمن شپرد

مشکلات کپل ( در رفتگی لگن ) و آرنج در آنها شایع است بنابراین قبل خرید توله سگ از سلامت والدین نسبت به این بیماری اطمینان حاصل نمایید. بیماریهای خونی ، مشکلات هضم غذا ، صرع ، اگزما و کوتاه ماندن اندام قابل ذکر می باشد.

دیگر بیماری دیسپلازی مفصل ران هست که بسیاری از نژادهای بزرگ مستعد ابتلا به این مشکل مفصلی هستند . در دیسپلازی مفصل استخوان ران با برجستگی کشکک زانو متناسب نیست و به درستی جفت نمیشود که باعث درد و ورم مفاصل و مشکل در راه رفتن میشود .

زمانی که قصد خرید یک توله ژرمن شپرد دارید ار پرورش دهنده آن در مورد پدر و مادر آن سوال کنید . والدین سالم احتمال بیشتری برای تولید توله های سالم دارند .

=========================

بیماری های متداول در نژاد سگ Pug پاگ

پاگ نسبت به سرما و گرما حساسیت دارد و به سادگی دچار سرما خوردگی می شود. آلرژی ، مشکلات پوستی و تنفسی ، ریزش آب از چشمها وبینی نیز قابل ذکر می باشد. اکثراً توله ها توسط عمل سزارین بدنیا می آیند. خس خس کردن و خر و پف در پاگ ها شایع است. از دادن غذای اضافی به آن خودداری کنید چراکه استعداد زیادی در فربه شدن دارد چاقی باعث کاهش طول عمر سگ می شود.

پاگ ها با صورت صاف و چشم های محدبشان در معرض ابتلا به مشکلات چشمی هستند . جدیترین خطر بیرون زدگی چشم از جای خود است که ممکن است در اثر ضربه یا جدال با سگ دیگر اتفاق بیفتد . اگر این اتفاق افتاد چشم را با یک پارچه مرطوب تمیز و لطیف سر جای خود ببندید و به سرعت به دامپزشک مراجعه کنید . دامپزشک میتواند چشم را به درستی به جای اولش برگرداند اما برگشت بینایی و میزان آن کاملا به شدت آسیبی که به چشم وارد شده بستگی دارد .

=============================

بیماری های متداول در نژاد سگ بولداگ English Bulldog

مشکلات تنفسی و دید ضعیف در این نژاد شایع است بولداگ به هوای گرم و فضاهای بسته مثل ماشین و یا اتاق در بسته بسیار حساس می باشد. هوای سرد را نمی تواند تحمل کند. توله ها بعلت داشتن سر پهن غالباً با سزارین به دنیا می آیند. سیستم گوارشی بسیار فعالی دارد که می تواند باعث ایجاد گاز معده زیاد شود. عفونت های پوستی و مشکلات کپل و زانو نیز قابل ذکر می باشد. 

باید اضافه شود که بولداگ ها سوراخ های بینی کوچک - کام نرم طویل و نای باریک دارند که باعث خرناس کشیدنشان میشوند و همچنین بیش از حد گرم شدن و خسته شدنشان تهدیدی جدی برای زندگی به شمار میرود . به همین دلیل بسیار بسیار مهم است که در تابستان آنها را خنک نگهدارید و هرگز آنها را وادار به انجام دادن حرکات ورزشی سنگین و فعالیت زیاد نکنید .


================================

بیماری های متداول در نژاد سگ سیبرین هاسکی Siberian Husky

صولاً سگ سلامتی است. مشکلات کپل (در رفتگی مفصل لگن) ، بیماریهای چشمی همانند آب مروارید و ورم پوستی ناشی از کمبود روی (Zinc) قابل ذکر می باشد.


سیبرین هاسکی ها مستعد ابتلا به انواع اختلالات خود ایمنی هستند که بسیاری از آن در پوست خود را نشان میدهند . این شرایط اغلب باعث ایجاد زخم و ریزش مو بخصوص در ناحیه صورت میشود . یکی دیگر از اختلالات ایمنی بدن بر روی چشم تاثیر میگذارند و میتواند منجر به مشکلاتی همچون آب سیاه و آب مروارید شود .

درمان : استفاده از کورتیکو استروئیدها برای مهار اختلالات سیستم ایمنی بدن

===================================

 

بیماری ها و عوارض رایج در نژاد سگ روتوایلر Rottweiler :
دقت داشته باشید که منظور از رایج بودن این بیماری ها به آن معنا نیست که تمامی این سگ ها به این بیماری ها مبتلا میشوند. در واقع این بیماری ها رایج ترین بیماری های دیده شده در این نژاد می باشد.

رایج ترین عارضه و بیماری ها : بیماری قلبی مادرزادی، بدشکلی آرنج، تنگی آئورت، استئوسارکوما (تومور بدخیم استخوان)، پیچ خوردگی معده ، در رفتگی استخوان لگن
نگرانی کم اهمیت تر: مشکلات خلقی و اضطراب، برگشتگى پلک به درون یا بیرون چشم، اختلال در انعقاد خون، تورم استخوان
گاهی دیده میشود: آتروفی پیش رونده شبکیه چشم، آب مروارید، غش
آزمایشات پیشنهادی: لگن، آرنج، قلب، خون ،چشم

سرطان استخوان:
سرطان یکی از علت های عمده مرگ رتوایلر هاست.سرطان استخوان(استئوسارکوم) در رتوایلر ها شایع تر است.با اینکه این بیماری (سرطال استخوان) در سگهای بالغ یا مسن به وجود می اید ,اما گاهی در رتوایلر های بسیار جوان نیز دیده شده است.

سرطان , چه در رتوایلر ها و چه در نژاد های دیگر باید فورا درمان گردد زیرا زندگی حیوان در معرض خطر خواهد بود.رایج ترین درمان برای سرطان استخوان قطع عضو است اما قبل از درمان,شدت بیماری و نقاط اسیب دیده باید توسط دامپزشک تشخیص داده شوند.

برای تشخیص دو ازمایش جداگانه یعنی ازمایش بیوپسی و اشعه ایکس انجام می گیرد.معمولا سگ نسبت به نقطه یا نقاط اسیب دیده بسیار حساس است و این موضوع تشخیص را برای دامپزشک اسان تر می کند.

دیسپلازی:
دیسپلازی یک بیماری خطرناک و فلج کننده است که در رتوایلر های نر و ماده شایع می باشد.این بیماری باعث التهاب مفاصل می شود(مانند ارتریت) که دلیل بروز ان می تواند مشکلات ژنتیکی باشد.

رتوایلر هایی که پدران و مادرانی مبتلا به دیسپلازی داشته اند ممکن است مدتی بعد به این بیماری دچار شوند.مطالعات نشان داده که عوامل محیطی نیز نقش بسیار زیادی در تشدید و بروز این بیماری دارد.

دیسپلازی ارنج و ران در رتوایلر ها بسیار شایع است که کلید درمان هردو بیماری , تشخیص و درمان سریع است.سگهای جوان مبتلا به این بیماری معمولا با عمل جراحی بهبود میابند اما برای سگهای مسن تر باید گزینه های درمانی دیگری را در نظر گرفت زیرا عمل جراحی باعث کاهش طول عمر انان می شود.


بیماری های قلبی:
بیماری مادرزادی قلبی(CHD) , اختلالات قلبی و اختلالات رگهای قلب و ... در بعضی نژاد ها شایع است.اما بیماری تنگی آئورت شایع ترین بیماری قلبی در رتوایلر ها می باشد.دامپزشکان بر این باورند که بیماری های قلبی باعث نقص ژنتیکی نسل های بعد می شود.

بیماری قلبی,رایج ترین دلیل تولد توله ها (توله های رتوایلر) با نقص ژنتیکی یا بیماری SAS است.تنها راه برای کاهش بیماری تنگی آئورت(SAS) پرورش رتوایلر های سالم و بی نقص است.

بیماری های قلبی معمولا خیلی دیر علائم را بروز می دهند که ممکن است برای درمان سگ دیر شده باشد.توصیه دامپزشکان به شما این است که سگ خود را مرتبا برای چکاب و انجام ازمایشات لازم به کلینیک دامپزشکی ببرید تا از سلامت کامل حیوان خانگی خود اطمینان حاصل کنید.

به یاد داشته باشید که تشخیص به موقع و درمان مناسب در بهبودی رتوایلر نقش بسیار مهمی دارند.


====================

مشکلات و بیماری های رایج در نژاد شیتزو Shih Tzu

 

سگها و نژاد های مختلف از لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به برخی از بیماری ها هستند و نژاد شیتزو نیز از این قاعده مستثنی نیست.اگر شما مشکلات و بیماری های شایع سگ خود را بدانید می توانید قبل از اینکه خیلی دیر شود به سگ کمک کنید و جلوی بروز بسیاری از مشکلات را بگیرید.
شایع ترین مشکلات سلامنی و بیماری ها در شیتزو عبارتند از:مشکلات چشم:
شیتزو ها چشم های بزرگ و برجسته دارند و بیشتر از نژاد های دیگر مستعد ابتلا به بیماری های چشمی هستند.همچنین مو های بلند ان ها می تواند باعث تحریک چشم هایشان شود به همین دلیل موهای اطراف چشم سگ باید به طور مرتب کوتاه شوند.بیماری های چشمی شایع در شیتزو ها به شرح زیر است:خشکی چشم:
هنگامی که غدد اشکی چشم سگ به اندازه کافی اشک ترشح نکند,بیماری خشکی چشم رخ می دهد.اگر متوجه خشکی چشم شیتزو تان شدید باید به دامپزشک مراجعه کنید تا با یک ازمایش ساده دلیل خشکی چشم سگتان را بفهمید.این بیماری را جدی بگیرید زیرا ممکن است باعث کوری سگ شما شود.

اب مروارید:
اب مروارید بیماری ژنتیکی است که معمولا در سگهای جوان رخ می دهد.اگر پدر یا مادر سگی که انتخاب می کنید سابقه این بیماری را داشته اند ,ممکن است سگ شما نیز به بیماری اب مروارید دچار شود.

چشم گیلاسی:
در این بیماری غدد اشکی پلک سوم متورم شده و به صورت یک برامدگی صورتی رنگ در اطراف چشم ظاهر می شود که به راحتی قابل مشاهده است.دلیل چشم گیلاسی می تواند ارثی و یا ژنتیکی باشد.خوشبختانه این برامدگی با یک عمل جراحی ساده از بین می رود.

دیسپلازی هیپ:
در این بیماری سر استخوان ران از مفصل جدا می شود و پای سگ دچار تورم غیر عادی می شود.بروز این بیماری به سن سگ نیز بستگی دارد.

لغزش زانو:
این وضعیت باعث می شود زانو در محل اتصال به لغزش در بیاید و سگ احساس درد و ناراحتی کند..اگر به پای سگ فشار وارد شود حیوان در اثر درد بیش از حد جیغ می کشد.زانو سگ باید در هنگام راه رفتن به درستی عقب و جلو شود اما اگر متوجه شدید سگ پای خود را روی زمین می کشد باید به دامپزشک مراجعه کنید.

مشکلات دندانی:
در دهان شیتزو ها فضای زیادی وجود ندارد و دندان های کج و نا مرتب در این نژاد غیر معمول نیست.این سگ ها به دلیل نداشتن فضای کافی در دهان خود از مشکلات دندانی رنج می برند.دیگر مشکلات دهان و دندان عبارتند از:پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه(التهاب لثه و عفونت لثه) و دندان.بهتر است چند بار در هفته دندان های سگ را به وسیله مسواک تمیز کنید.همچنین به یاد داشته باشید که دندان های سگ باید حداکثر سالی یک بار توسط دامپزشک چک شوند.

=======================================

باکسر ها سگهای المانی هستند که در طول قرن 19 برای مبارزه پرورش داده میشدند .بر اساس گزارشات امریکن کنل کلاب سرطان و تومور های ریه در این نژاد به صورت قابل توجهی زیاد شده است .علت این پدیده هنوز ناشناخته است اما تصور میشود دلیلش جهش ژنتیکی باشد .

اگر نژاد خاصی را در نظر نگیریم در سگها معمولا همه نوع سرطانی یافت میشود.علت حدود 75% از سرطان های ریه در سگها یک شکل از تومور است که به سرعت رشدش را از ریه ها اغاز میکند تا به ارگان ها ،غدد لنفاوی و چشم ها برسد .این بیماری برای باکسر ها،گلدن ریتریور ها و مانتیان برمه ها به صورت یک استعداد ژنتیکی در امده که شما میتوانید از طریق شجره ی نامه ی توله مطمئن شوید که این بیماری در نسل توله سگتان نبوده .

علائم
تشخیص سرطان ریه و تومور های ان از روی علائم قابل مشاهده و مستقیم بسیار سخت است اگرچه نشانه ی مشترک در میان باکسر ها بوی بد دهان است .در بیشتر موارد نیز بر اثر تومور های ریه باکسر سست میشود ،وزنش کم میشود و عضلاتش شل میشوند .در کنار بوی بد دهان ،ترشحات خون الود هم از دهان تولید میشود .در شرایطی که سرطان پیشرفت کند حیوان به وضوح دردش را بروز میدهد و معمولا صورت و فکش را به زمین میمالد .اسیت نیز معمولا بر اثر سرطان ریه ایجاد میشود .اسیت یک توده ی مایع شکلی است که در ناحیه ی لگن روی سطح خارجی بدن جمع میشود و وجودش محسوس است .

درمان
علت دقیق سرطان ریه در باکسر ها مشخص نیست اما بر اساس تحقیقات ام دی پت این بیماری میتواند با قرار دادن سگ در محوطه ای که دود سیگار و دخانیات در ان جریان دارد ،ایجاد شود .از لحاظ درمانی ،باید حیوان را شیمی درمانی کرد و معمولا از همان دارو هایی استفاده میشود که برای انسان مبتلا به سرطان ریه استفاده میشود .در موارد حاد نیاز است که باکسر را در بیمارستان بستری کنید .

=============================

کری و نژاد ها سگ 

تحقیقات دکتر دامپزشک آقای (جورج م. کرنش) محقق برجسته در علل ناشنوایی سگ و استاد علم اعصاب در دانشکدۀ دامپزشکی دانشگاه ایالتی لوییزیانا بر روی ناشنوایی مادرزادی سگها ثابت کرده است که 89 نژاد بیشتر از دیگر نژادها دچار این نوع ناشنوایی می شوند.

تحقیقات نشان داده است که با 30 درصد ناشنوایی در یک یا هر دو گوش، توله های نژاد دالمیشن بیشتر در معرض خطر ناشنوایی مادرزایی می باشند.
علاوه بر دالمیشن نژادهایی چون….در این گروه قرار دارند.
بول تریر (bull terrier)
اینگلیش ستر (English setters)
سگ گلۀ استرالیایی (Australian cattle dog)
کاتا هولا (catahoula leopard dog)
ویپت (whippets)
جک راسل (jack russell terrier)
جورج کرنش می گوید: اگرچه محققان هنوز مطمئن نیستن علل اصلی ناشنوایی مادرزایی در سگها چیست، اما متفق القول هستند که سگهایی که سفید هستند و یا دارای سری به رنگ سفید می باشند بیشتر دچار ناشنوایی مادرزایی می شوند.
عدم وجود رنگدانه در سر باعث می شود که سلول های رنگدانه در گوش داخلی توسعه یابند و یا کاملا فاقد آن شوند.

کرنش معتقد است که عدم وجود سلولهای رنگدانه باعث مرگ سلولهای عصبی می شود و این نیاز به تحقیق بیشتری دارد، زیرا نمی توان این حالت را در تمام سگها مشاهده کرد. مثلا در نژادهایی مانند ساموئید و اشپیتز با وجود داشتن رنگ سفید هیچ مشکل شنوایی مادرزایی در آنها وجود ندارد و این بسیار عجیب است.

=================================

حاملگی کاذب در پاگ : 

سئودوسیسیس،یا بارداری کاذب،یک وضعیت پزشکی است که میتواند تمام سگهای ماده،از جمله پاگ ها را تحت تاثیر قرار دهد. با بوجود آمدن بارداری کاذب،سگ ماده علائمی مبنی بر بارور بودن مانند شیر دهی خود نشان میدهد، و این درحالیست که هیچ توله ای تولید نمیشود.بارداری کاذب در سگ ها حدود 6 تا 12 هفته بعد از چرخه های استروسی یا گرمایی رخ میدهد.بسته به شدت وضعیت علائم این نوع بارداری میتواند تا 90 روز ادامه داشته باشد.طبق گزارشات وبسایتPetPlace ،فعالیتهای هورمونی مهم ترین عامل بارداری کاذب در سگ سانان است که در این هنگام پروژسترون ها (هورمون مربوط به قبل از دوره حاملگی) کاهش و پرولاکتین ها (این هورمون اثر افزایشی برای شیرحیوانات ماده دارد) افزایش میابد.


مشکلات ای که ممکن است در مورد این عارضه سگ از خود نشان دهد :
لانه سازی
سگ پاگ شما ممکن است در فواصل بارداری کاذب، به لانه سازی تمایل نشان دهد.لانه سازی جزو علائم اولیه ی بارداری سگ سانان، چه کاذب و چه واقعی، محسوب میشود.در زمان لانه سازی، سگ دنبال مکانی پرت میگردد و سپس شروع به ساختن یک لانه ی طبیعی میکند که بتواند در آن بچه هایش را به دنیا آورده و از آنها مراقبت کند. پاگ شما ممکن است با پاره کردن کاغذ ها،پتو ها و حوله ها سعی در ساختن لانه اش در داخل خانه داشته باشد؛ و یا ممکن است شما سگ خود را درحال کندن زمین در حیاط پشتی خانه تان و قرار دادن چوب هایی در چاله ای که کنده مشاهده کنید.

رفتارهای مادرانه برای اشیا
طی بارداری کاذب، سگ ها به لحاظ اینکه فکر میکنند توله ها را به دنیا آوردند یا در شرف وضع حمل هستند، ممکن رفتارهایی مادرانه از خود نشان دهند.به همین دلیل، آنها اغلب اشیا جامد را به فرزندی قبول کنند و سعی میکنند برایشان مادری کنند.شما در این دوران ممکن است سگ خود را در حال جمع آوری اشیایی مانند تلفن های همراه،عروسک های پارچه ای یا جوراب های گلوله شده و انتقال آنها به مکان لانه سازی اش ببینید.او در این دوران از آنها مانند توله های خودش مراقبت میکنند و حتی ممکن است آنها را زمانی که لانه اش را ترک میکنند با خود حمل کرده و ببرد.

شیردهی
در برخی موارد، ممکن است پستان های پاگ شما شروع به شیر دهی کند.از آنجا که غدد پستانی در صورت لمس شدن تحریک میشوند، در صورتی که سعی کنید مقدار شیردهی را کم کنید یا به او اجازه دهید آنها را بلیسد، ممکن است سگ شما به شیردهی ادامه دهد.ممکن است نیاز شود که به سگتان یک قلاده ی الیزابتن ببندید – قلاده ی الیزابتن قلاده ایست بزرگ و مخروطی شکل که به حیوان اجازه ی لیسیدن خودش را نمیدهد. در صورتی که کاری به غدد پستانی نداشته باشید و آنها را تحریک نکنید، این عمل باعث افزایش سرعت بارداری کاذب و توقف شیردهی حیوان میشود.

بیماریها
بالا آوردن غذا،افزایش وزن،ترشحات مخاطی شکل از مهبل و دل پیچه از دیگر علائم بارداری کاذب به حساب می آیند. هرچند که، اگر سگ شما این علائم را نشان داد، و یا اگر افسرده و بیحال به نظر رسید، شما باید او را سریعا برای یک درمان قطعی به دامپزشک ببرید.اگر علائم بالا همراه با افسردگی و بیحالی بودند، ممکن است علامت یک وضعیت پزشکی به غیر از بارداری کاذب باشد؛مانند عفونت رحمی.در صورتی که در درمان صحیح بارداری کاذب و یا سایر وضعیت های پزشکی با شکست مواجه شدید، ممکن است حیوان خانگیتان را از دست بدهید.

===============================

 

نظرات کاربران
  • 0
    ارتباط داروي الكارينيتين با بيماري قلبي
  • 0
    سلام،درموردبیماری نژاد سگ پیت بول مطلبی گفته نشده ،لطفا بیماری شایع در این نژاد را برایم ایمیل کنید.متشکرم
  • 0
    سلام،هیچ مطلبی در مورد بیماری در نژاد پیت بول گفته نشده،یعنی نژاد پیت بول بیماری شایعی ندارند،تشکر
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

قابل

تربیت

تولد

تشنج

صرع

بيماري

درمان

بدن

غذای

چشم

گیلاسی

مرگ

مورد

سگها

عکس

موقع

نژادهای

نگهداری

حیوان

شیتزو

یورکشایر

بیماری

تریر

مشکلات

بیماریهای

مانند

پودل

پاگ

دارو

ایران

رشد

اشپیتز

ی

گوش

آيــا

استرالیایی

باکسر

هاسکی

Dog

قلب

بین

نژاد

مناسب

دلایل

باشد

رژیم

توله

سگهای

انتقال

گلدن

راه

باعث

ترین

چند

جراحی

غذایی

دامپزشک

بارداری

نشانه

سوم

پرشین

درد

دست

پکینیز

دندان

روش

رنگ

عفونت

آسیب

بینی

گلوی

خرید

سرطان

بهترین

عمل

کبد

غدد

دریچه

کاذب

پروستات

جمع

داشتن

کمر

هوا

پاهای

اسهال

شکلات

تنفسی

خطرناک

لثه

ضروری

رایج

پلک

ژنتیکی

تنفس

ریه

افسردگی

کمبود

کوری

علت

بولداگ

بوی

شکل

عدد

میشود

ژرمن

مختلف

کامل

دیسک

بیرون

مدل

خسته

متداول

تورم

عارضه

زايمان

اساس

پای

ژنتیک

غده

شدید

نقص

کچل

دهد

دهنده

پاي

موی

بردن

قلو

وزن

اطلاعات

مشکل

حالت

قطره

چشمی

دلیل

ضعف

پوستی

رحم

سریع

مروارید

ریزش

چیست

ترمیم

استخوانی

کودکی

جمله

رفتگی

شنوایی

سگی

مبتلا

داروی

زانو

بدنش

غضروف

علایم

داروهایی

سالگی

اطلاعاتی

مان

تومور

هورمون

زود

ممكن

مفاصل

مستعد

راهنمایی

انداختن

ستون

فقرات

میتوان

امراض

حالی

درسگ

ران

شامپو

پومرانین

مریضی

راسل

بزرگی

سگم

بدی

نداشتن

نژادی

شایع

خارش

لرزش

لگن

دوبرمن

میرود

کوکر

حاملگی

دهانش

بره

جلوی

س

بیماریهایی

مفصلی

شپرد

افتادگی

برداشتن

میکنه

عضوی

پومرانیان

پامرانیان

واوا

هــــا

تنگی

ترشح

خونگی

Cattle

یکــــــ

بـه

میکشد

آب

سر

نر

است

جا

سگه

مس

دار

پا

پامرانین

اب

رت

Chihuahua

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی