پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بهترین روش برای آراستن گربه هیمالین

نژاد های محبوب و دوست داشتنی زیادی وجود دارند که هیچکدام از ان ها به پای گربه هیمالین نمیرسند.این گربه های دلربا حاصل جفت گیری گربه سیامی و پرشین میباشد و محبوبیتشان فقط به آرام و بی سر و صدا بودن انها محدود نمیشود علاوه بر این گربه های این نژاد دارای پوششی فوق العاده میباشد. این پوشش موجب زیبا و با شکوه تر شدن این نژاد شده اما مراقبت از این پوشش نیاز به مراقبت زیادی هم دارد. بچه گربه های این نژاد دارای پوششی طبیعی مانند بقیه گربه ها هستند ولی در حوالی سن شش ماهگی تغییرات زیادی در پوست ان ها ایجاد میشود که ان هارا فوق العاده دوست داشتنی می نماید،پوشش خاص و نرمی بر روی پوست این نژاد،در ماه اول زندگیشان رو به رشد است.این زمانی است که شانه کردن موی گربه امری ضروری میشود تا از گره خوردن موی گربه جلوگیری کند.
بهترین روش برای آراستن گربه هیمالین

نژاد های محبوب و دوست داشتنی زیادی وجود دارند که هیچکدام از ان ها به پای گربه هیمالین نمیرسند.این گربه های دلربا حاصل جفت گیری گربه سیامی و پرشین میباشد و محبوبیتشان فقط به آرام و بی سر و صدا بودن انها محدود نمیشود علاوه بر این گربه های این نژاد دارای پوششی فوق العاده میباشد. این پوشش موجب زیبا و با شکوه تر شدن این نژاد شده اما مراقبت از این پوشش نیاز به مراقبت زیادی هم دارد.
بچه گربه های این نژاد دارای پوششی طبیعی مانند بقیه گربه ها هستند ولی در حوالی سن شش ماهگی تغییرات زیادی در پوست ان ها ایجاد میشود که ان هارا فوق العاده دوست داشتنی می نماید،پوشش خاص و نرمی بر روی پوست این نژاد،در ماه اول زندگیشان رو به رشد است.این زمانی است که شانه کردن موی گربه امری ضروری میشود تا از گره خوردن موی گربه جلوگیری کند.
شانه زدن باید به صورت روزانه انجام گردد اگر از زمان کودکی گربه را به شانه زدن عادت دهید در بزرگسالی ظاهری زیباتر پیدا میکنم همچنین کار را برای گربه و صاحب ان راحت تر میکند در حقیقت گربه هیمالین هنگام تیمار شدن ارامش بسیار زیادی را احساس میکند.
هنگام شانه کردن باید بسیار مراقب باشید زیرا باید تمام قسمت های بدن گربه را شانه کنید.

بهترین روش برای آراستن گربه هیمالین


لوازم مورد نیاز:
بهتر است برای خریدن ابزار تیمار کردن گربه مقدار بیشتر هزینه کنید و ابزار با کیفیت و دوام بیشتری بخرید.شانه ها و بروس های کم کیفیت معمولا زودتر از بین می روند، خرید این وسایل یک اشتباه است زیرا مجبور به خرید ابزاری با کیفیت بالاتر هستید تا جایگزین ابراز بی کیفیت کنید.ابزار مورد برای تیمار گربه عبارت اند از:
* یک شانه فلزی با دندانه پهن
* یک شانه نرم و لطیف برای موهای زیرین
* یک شانه فلزی با دندانه ریز
* یک جفت خوب قیچی – ترجیحا یک قیچی با تمام امکانات
* یک حصیر پلاستیکی
* مقدار زیادی تشویقی خوش مزه و سالم برای گربه
این بسیار مهم است که بعد از تیمار کردن و نظافت پوست،گوش،ناخن ها و... به گربه جایزه ای بدهید میتوانید از تشویقی های خوشمزه و سالم استفاده کنید.

بهترین روش برای آراستن گربه هیمالین

تیمار روزانه

روش های زیادی برای بهتر شانه کردن روزانه موی گربه وجود دارد،که شامل مواردی ذیل می باشد :
مراقب کک ها باشید
بررسی کنید بدن گربه دارای زخم و برآمدگی خاصی نباشد 
خارج کردن موهای سست و مرده کمک زیادی به گره نخوردن موها میکند
شما نمیخواهید که در خانه روی مبل ها،پرده ها و فرش ها موی گربه زیادی پیدا کنید
با شانه کردن منظم گربه شما همیشه موهایی درخشانی خواهد داشته باشد
شانه کردن گربه در فصل تابستان و همراه با گرمتر شدن هوا مسئله ای بسیار مهم است زیرا در این فصل موهای ضخیمشان ممکن است باعث کمی پرخاشگری در آنها شود.شانه کردن و خارج کردن کلی موهای گربه به موهای نازک کمک میکند تا جای موهای ضخیم را بگیرند و دوست گربه ای شما احساس راحتی بیشتری کند.

بهترین روش برای آراستن گربه هیمالین

آراستن بچه گربه زندگی را برای ان ها راحت تر میکند

چنانچه در قبل یاداوری شده که تیمار کردن هیمالین ها در کودکی که ارام هستن بسیار مهم است اگرچه در ابتدا موهای ضخیمشان رشد انچنانی ندارد.اما آراستن گربه در سنین کودکی به طور منظم موجب راحتی و آرامش گربه در طول زندگی خواهد شد. 

چگونگی تیمار کردن گربه

همیشه تیمار کردن گربه ها وقتی روی میز نشسته اند بسیار اسان تر است ترجیحا گربه خود را روی حصیری پلاستیکی بگذارید تا مانع به خواب رفتن گربه شود.به این منظور سطح بالا را برای تیمار کردن گربه شما پیشنهاد یکنیم تا به پشت شما اسیبی وارد نشود.وقتی شما گربه را روی میز تیمار میکنید کنترل بیشتری روی ان ها دارید تا اینکه روی زمین این کار را انجام دهید چون روی زمین ممکن است گربه فرار کند و قایم شود.
از شانه نرم برای خارج کردن موهای مرده و جلوگیری از گره خوردن پشم گربه عزیزتان استفاده کنید.
اگر گره ای پیدا کردید بهتر است ان را با دست باز کنید ولی اگر گره محکم و غیر قابل باز کردن با دست بود، نگران نباشید گره را با یک قیچی خوب ببرید ترجیحا با یک برش کامل این کار را انجام دهید این کمک میکند تا از اسیب زدن به دوست گربه ایتان جلوگیری شود.
به اندازه ای شانه بزنید که تمام موهای سست به شانه بیاید و خالی از هرگونه گره یا توده ی مو شود سپس شانه با دندانه های پهن را بردارید و یکبار دیگر گربه را شانه کنید هنگام شانه کردن مراقب گره های اطراف گوش،ارنج و دم باشید.
سپس شانه دندانه ریز را بردارید و دوباره گربه را شانه کنید
در اخر،این مهمترین قسمت تیمار کردن است،به یاد داشته باشید که برای داشتن لحظات خوش به گربه عزیزتان تشویقی های خوشمزه و سالم جایزه دهید.دفعه بعد که گربه را تیمار می کنید، مطمئنا گربه برای گرفتن تشویقی از شما لحظه شماری می کند.
شما باید هر هفته گوش گربه خود را چک کنید تا مطمئن شوید هیچ چیز خطرناکی داخل گوش گربه نباشد.این شامل مشاهده موم چسبناک داخل گوش میباشد.مراقب باشید که در صورت مشاهده هرگونه نشانه از انگل یا بوهای نا مطلوب که نشان از عفونت میباشد باید سریع به دامپزشک مراجعه کنید.توجه کنید که فقط نقاطی را که میبینید را تمیز کنید تا باعث اسیب زدن به دوست عزیزتان نشوید.
اگر فکر میکنید که گوش گربه تان عفونت کرده یا هر مشکل دیگری دارد باید به دامپزشکتان مراجعه کنید تا دارو های مورد نیاز را تجویز کند.

چکاپ دندان ها

چک کردن دندان ها به طور هفتگی نیز بسیار مهم است بهتر است گربه را از سنین پایین تر به این کار عادت دهید زیرا ممکن است در سنین بالاتر که گربه بالغ شود درمقابل چکاپ دندان ها مقاومت کند با این حال اگر شما به هر دلیلی یک گربه هیمالین بالغ را به سرپرستی گرفتید بهتر است برای چکاپ دندان گربه را نزد دامپزشکتان ببرید تا گربه شما را به طور تصادفی گاز نگیرد!

نتیجه

گربه های هیمالین گربه های فوق العاده با پوششی بسیار زیبا هستند ولی در مقابل این زیبایی شما باید به طور روزانه گربه خود را تیمار کنید.شانه کردن گربه به طور روزانه نه تنها به حفظ ظاهر گربه کمک میکند بلکه باعث میشود تا موهای ناپایدار از موهای گربه به روی شانه بیایند و از گره خوردن موها جلوگیری میکند همچنین این توجه شما باعث میشود که رابطه شما با گربه بهتر شود و گربتان شما را بیشتر از همیشه دوست بدارد.

بهترین روش برای آراستن گربه هیمالین

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread153237.html#ixzz3NHxhF1fM 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی