پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پرواز کبوتر در آزادي ممنوعيك روز بعد از مسابقه استقلال – تراكتور، نه حضور 40 هزار نفر از طرفداران تيم تبريزي در ورزشگاه آزادي اهميت داشت و نه از دست رفتن اولين فرصتي كه مديران باشگاه استقلال براي متحول ساختن تيم به صمد مرفاوي داده بودند. يكي از خبرگزاري‌ها تصويري از اين مسابقه منتشر كرد كه وسعتش از حوزه ورزش بيرون مي‌زد. تصوير كبوتري سر بريده روي پيست دووميداني ورزشگاه آزادي حاشيه‌اي بود كه متن اين مسابقه فوتبال را تحت تاثير قرار داد.
جريان از اين قرار بود كه كبوتري به رنگ قرمز از سمت هواداران تراكتور به سمت هواداران استقلال پرواز كرده بود. از بخت بد، اين كبوتر به دست‌ يكي از هواداران بي‌رحم استقلال افتاده بود و اين هوادار در يك حركت عجيب و غريب سر كبوتر قرمز را از تن جدا كرده و روي پيست پرتاب كرده بود. گرچه وقوع چنين حادثه‌اي در ورزشگاه اتفاقي جديد نيست اما گرفتن عكس از بدن بي‌جان كبوتر هياهويي در حوزه‌هاي خارج از ورزش ايجاد كرد.

حاشيه‌هاي ناامن
گاهي تشخيص برايمان سخت مي‌شود. اين هم از آن داستان‌هايي است كه نمي‌دانيم اصل و فرع قصه كجاست و به خودمان مي‌آييم و نگاه مي‌كنيم حاشيه‌ها برايمان جذاب‌ترند.
اما بهاي اين جذابيت‌ها را به جنجالي بودن‌شان نمي‌بخشيم و ماجرا از همين نقطه سر درازي پيدا مي‌كند. عصر جمعه گذشته اگر طرفدار يكي از تيم‌هاي استقلال يا تراكتورسازي تبريز بوديد حتما صحنه جدا شدن سر كبوتري قرمز را به دست طرفداران آبي ديده ايد اگر هم اهل فوتبال نباشيد باز سر و صداي جدا شدن سر از بدن اين كبوتر اين قدر در هفته گذشته زياد بوده كه خبر‌ها به گوش‌تان رسيده باشد.
جنجالي شدن مرگ اين پرنده به خاطر عكس‌هايي بود كه لحظه به لحظه حادثه را ثبت كرده بود. مهدي ابراهيمي عكاس 19 ساله‌اي بود كه لنز دوربينش به موقع زوم شد روي پرنده‌اي كه نگاه را با خودش برده بود.
به گفته اين عكاس اين اتفاق بارها در مسابقات مختلف در ورزشگاه آزادي رخ داده است اما اين بار خودش هم نمي‌داند چرا بريدن سر اين پرنده كه از نگاه دوربين پنهان نشده تا اين حد دل همه را به درد آورده. «بعد از گل استقلال بود كه طرفداران تراكتور سازي از شادي كبوتر قرمزي را در هوا رها كردند.كبوتر از سنگيني رنگ روي بال‌هايش نتوانست پرواز كند. در هوا زيگ زاگ بال مي‌زد و من هر طور بود دنبالش كردم و در نهايت آن عكس‌ها را از كنده شدن سرش گرفتم.»

پرنده بي‌پرنده
اين اما تنها آغاز ماجرا بود. دوستداران حيوانات كه شايد چندان در حال و هواي ورزشگاه‌ها نبودند، با منتشر شدن عكس‌هاي كبوتر سر بريده تازه در جريان يك فاجعه قرار گرفتند. در هفته گذشته واكنش‌ها به اين اتفاق كم نبود.
انجمن حمايت از حيوانات ايران كه عضو جامعه جهاني حمايت از حيوانات است در گذشته هم به موقع حضور خود را نشان داده بود. البته اين انجمن نيازي به بهانه ندارد كه با ديدن چنين صحنه‌هايي از مرگ يك پرنده وارد عمل شود.روز بعد از اين بازي بود كه بيانيه‌اي از طرف اين انجمن به دست مسئولان باشگاه استقلال،نيروي انتظامي و مسئولان ورزشگاه آزادي رسيد و اين حركت را از طرف حاميان حيوانات محكوم كرد. رئيس اين انجمن- دكتر سيد جاويد آل‌داوود استاد دامپزشكي دانشگاه تهران- در اين بيانيه از كبوترها به عنوان نمادي از صلح و دوستي در دنيا نام برد و سازمان برگزار كننده ليگ و كميته انضباطي فوتبال را كه خودشان را متعهد به اجراي منشور اخلاقي مي‌دانند موظف دانست از تمام توان خود براي جلوگيري از چنين اتفاق‌هايي استفاده كنند.
در بخشي از اين نامه آمده: «آيا به راستي نيروهاي محترم انتظامي كه توانايي كنترل ده‌ها هزار تماشاگر و ورود ترقه را دارد نمي‌تواند از ورود اين كبوتران به ورزشگاه جلوگيري كند؟» با طرح اين سوال در ذهن‌ها بود كه صحبت‌ها به سردار
علي بابايي - فرمانده تيپ پاسداران ناجا و مسئول امنيت و برگزاري بازي‌ها - رسيد.

آسمان امن و امان است
«در ورزشگاه آزادي طرفداران تيم‌ها در بازي‌هاي مهم و حساس در دو مرحله بازرسي بدني مي‌شوند؛ يك بار زمان خريد بليت‌ها و بار ديگر جلوي در ورودي تونل ها. هر وسيله‌اي هم قابليت پرتاب شدن يا آتش زدن را داشته باشد مثل بطري آب و ميوه و روزنامه از تماشاچيان گرفته مي‌شود.» اينها گفته‌هاي سردار بابايي درباره مسائل امنيتي ورزشگاه آزادي است، اما وقتي صحبت از كبوترهاي آزادي شد كه عمرشان از 90 دقيقه زمان فوتبال هم كمتر است بابايي از اين اتفاق براي اولين بار در ورزشگاه آزادي ياد كرد و گفت هيچ وقت قبل از اين حادثه‌هايي از اين دست را نداشته‌اند و در آينده هم اين اتفاق تكرار نمي‌شود. البته دليل قاطعيت سردار بابايي در اعلام اين خبر هم مشخص است: «از اين به بعد با آوردن پرنده‌ها به ورزشگاه برخورد جدي مي‌شود.» به اين ترتيب ورود پرنده‌ها به ورزشگاه هم ممنوع مي‌شود. اين البته خواسته‌اي بود كه انجمن حمايت از حيوانات از نيروي انتظامي داشت.

آزادي كبوتر براي برد
با توجه به بيانيه سازمان حمايت از حيوانات در اين بين باشگاه استقلال هم ساكت نماند و با گذاشتن مطلبي در سايت رسمي اين باشگاه واكنش خود را نسبت به اين جريان نشان داد و اين حركت را غيراخلاقي و از سر بريدن اين پرنده به جرم رنگي بودن بال‌هايش ابراز تاسف كرده و حتي در اين مورد خطاب به مردم گفت: «شرمساريم!» با اين همه جريان پرواز كبوتران در آزادي شكل ديگري به خود گرفته است. بازيكنان استقلال به جبران حركت زننده يكي از هوادارانشان، در مسابقه با استيل آذين در دست‌هاي خود كبوتر داشتند و در آغاز بازي به جاي گل آنها را به سمت هوادارانشان فرستادند. استقلال آن بازي را برد و از بحران خارج شد. ظاهرا اين آزاد كردن كبوتر براي آبي‌ها خوش يمن بود و آنها قصد دارند اين حركت را در بازي روز چهارشنبه 14 بهمن مقابل پرسپوليس هم تكرار كنند و پيروز از زمين خارج شوند.
به‌هرحال با توجه به واكنش‌هاي طرفداران محيط‌زيست و حرف‌هاي سردار بابايي، بايد ديد بار ديگر پرواز كبوتران در آزادي را مي‌بينيم يا ورود كبوتر به آزادي تا هميشه ممنوع شده است.
حالا كه هنوز در حال و هواي كبوتران آزادي هستيد، مي‌شود به حرف‌هاي عبدالرضا باقري، مدير روابط عمومي انجمن حمايت از حيوانات رسيد كه جلوگيري از كشتارسگ‌هاي ولگرد و طرح عقيم سازي گربه‌ها براي كنترل تعدادشان به خرج اين ngo را يادمان مي‌آورد.
باقري فعاليت ngoها را در ايران با اين روند بسيار سخت توصيف مي‌كند: «در مقابل اين اتفاق‌ها انجمن قدرت اجرايي ندارد و تمام تلاش خود را براي فرهنگ‌سازي در اين زمينه‌ها مي‌كند اما بدون حمايت مسئولان روز به روز فعاليت‌ها با مشكلات بيشتري جلو مي‌رود.»
باقري نگاهي هم به جايگاه پرندگان و حفاظت از آنها در دنيا داشت: «در تمام دنيا گونه‌هاي مختلف پرنده و حيوانات را مثل سرمايه‌هاي ملي‌شان حفاظت و حمايت مي‌كنند و هيچ وقت اجازه نمي‌دهند كه اتفاق‌هايي از اين دست براي حيوانات بيفتد اما متاسفانه در ايران حتما بايد صحنه به صحنه سر بريدن پرنده‌اي را جلوي چشم هزاران نفر ببينيم تا كمي به خودمان بياييم و وارد عمل شويم.»

باقري روش درست برخورد با اين دست حادثه‌ها را جلوگيري از آوردن كبوتر به ورزشگاه‌ها نمي‌داند: «بايد مردم براي پرندگان و حيوانات ارزش بيشتري قائل شوند و همه آنها از حقوق حيوانات دفاع كنند. شايد اين تنها راه ممكن براي بقا باشد.»
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی