پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

یخورده در باره گربه ها

از ۹۵۰۰ سال پیش گربه ها به زندگی انسانها وارد شدند و انسانها عاشق آنها شدند . امروزه بیش از ۸۰ میلیون گربه در خانه های آمریکایی ها زندگی میکنند ، آمارها نشان میدهد به ازای هر سگ ، ۳گربه روی سیاره زمین زندگی میکنند ! با اینحال هنوز چیزهای زیادی وجود دارند که ما در مورد گربه ها نمیدانیم ، حتی نمیدانیم آنها در مورد ما چه فکری میکنند ! جان برادشاو ، متخصص رفتار شناسی گربه ها از دانشگاه بریستون ، سالها در مورد گربه های خانگی تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده که گربه ها ، مثل سگها ما را درک نمیکنند !

یخورده در باره گربه ها

از ۹۵۰۰ سال پیش گربه ها به زندگی انسانها وارد شدند و انسانها عاشق آنها شدند .

امروزه بیش از ۸۰ میلیون گربه در خانه های آمریکایی ها زندگی میکنند ، آمارها نشان میدهد به ازای هر سگ ، ۳گربه روی سیاره زمین زندگی میکنند ! با اینحال هنوز چیزهای زیادی وجود دارند که ما در مورد گربه ها نمیدانیم ، حتی نمیدانیم آنها در مورد ما چه فکری میکنند !
جان برادشاو ، متخصص رفتار شناسی گربه ها از دانشگاه بریستون ، سالها در مورد گربه های خانگی تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده که گربه ها ، مثل سگها ما را درک نمیکنند !
برادشاو اخیرا با یکی از شبکه های مستند مصاحبه ای داشته که در زیر نگاهی به آن می اندازیم :

- چرا سراغ رفتار شناسی گربه ها رفتید ؟
در ۲۰ سال اولیه شغلم ، در مورد حس بویایی حیوانات تحقیق میکردم ، من واقعا تحت تاثیر دنیایی قرار داشتم که حیوانات از طریق بویایی در آن زندگی میکردند ، بویابی اساسا خصیصه سگهاست بنابراین من شروع به تحقیق روی سگها کردم ولی خیلی زود عاشق گربه ها شدم و تحقیقاتم را در مورد اینکه دید آنها به دنیا چگونه است شروع  کردم .

 

- شما در تحقیقاتتان دقیقا چه کاری انجام میدهید ؟
ما گربه های زیادی را زیر نظر داریم ، گروه های گربه را بررسی میکنیم و اینکه رفتارهای اجتماعی آنها باهم چگونه است . در مورد گربه هایی در یک مکان زندگی میکردند ، وقتی یک عضو جدید به آنها اضافه میشد رفتارهای جالبی داشتند .
من چیزهای دیگری را هم بررسی کردم ، مثل طریقه بازی کردن گربه ها با اسباب بازی هایشان و یا رفتار آنها در ساعات مختلف شبانه روز . ماهمچنین رفتار گربه ها با صاحبانشان را بررسی کردیم و همچنین با صاحبان گربه ها درمورد اینکه چگونه نیازهای حیوان را برآورده میکنند مصاحبه کرده ایم .

 

- چرا میگویید درک گربه ها از ما با درک سگ ها متفاوت است ؟
ما تحقیقات زیادی در مورد سگها و اینکه چگونه با انسانها ارتباط برقرار میکنند انجام داده ایم . مشخصا درک سگها از ما این است که ما با آنها تفاوت داریم . سگها به محض اینکه یک انسان میبینند ، رفتارشان را تغییر میدهند . روشی که یک سگ با انسان بازی میکند کاملا با روشی که با یک سگ دیگر بازی میکند متفاوت است .  
درمورد گربه ها این نظریه وجود دارد که وقتی با ما مواجه میشوند ما را در یک جعبه جداگانه قرار میدهند ، قطعا میدانند که ما از آنها بزرگتر هستیم ولی رفتار خاصی در مقابل ما انجام نمیدهند ! رفتار آنها در مقابل ما ، مثلا  بالا گرفتن دمشان ، مالیدن خودشان به پاهای ما و یا نشستن در کنار ما و لیس زدن ما ، دقیقا واکنشی است که در مقابل گربه های دیگر انجام میدهند !

 

- من در یکی از مقالات شما خواندم که گربه ها به ما به چشم گربه هایی احمق و بزرگ نگاه میکنند ! آیا این حقیقت دارد ؟
نه ، در آن کتاب من بیان کردم که گربه ها در مقابل طوری رفتار میکنند که در مقابل گربه های دیگر رفتار میکنند . اکثر آدمها به سمت گربه ها میروند ولی گربه ها زیاد به سمت انسانها نمی آیند . ولی من فکر نمیکنم که گربه ها به ما به چشم موجوداتی احمق نگاه میکنند .

 

- آیا ما میتوانیم بفهمیم گربه ها واقعا چه فکری در مورد ما میکنند ؟
هنوز باید تحقیقات بیشتری در این مورد صورت گیرد . این بحثی است که تحقیقات زیادی در موردش انجام نگرفته است . گربه ها حیوانات وحشی نیستند به همین دلیل بعضی ها آنها را جزو گروه حیوانات قرار نمیدهند !

 

- چه چیزی در تحقیقاتتان موجب تعجب شما شده است ؟
اینکه آنها در وجود گربه های دیگر چقدر تنش دارند و این تنش ذهن و سلامت آنها را تحت تاثیر قرار میدهد و صاحبان حیوانات متوجه این مسئله نمیشوند . اکثر گربه ها با هم نوع های خودشان کنار نمی آیند و بجز ویزیت های ماهیانه ، دلیل اکثر مراجعه ها به دامپزشکی زخم هایی است که گربه ها در دعوا با گربه های دیگر برمیدارند . 
اکثر گربه ها بطور عجیبی دچار بیماری های درماتیسم و یا عفونت هایی میشوند که بر اثر استرس های روحی ایجاد میشوند . به عنوان مثال ، التهاب دیواره مثانه بخاطر هورمونی است که در موقع استرس در خون گربه ترشح میشود . 
یک روش درمانی بررسی شرایط اجتماعی گربه بجای خوراندن دارو به اوست . مثلا میتوانید دو گربه را که باهم نمیسازند در دو قسمت جداگانه منزل قرار دهید که باهم روبرو نشوند ، معمولا این کار باعث حل مشکلات میشود .

 

- ما یک سری سوالات داریم که از طرف صاحبان گربه ها دریافت کرده ایم . اول اینکه ، چرا یک گربه وقتی در یک اتاق تنهاست غرش میکند ؟
گربه ها میفهمند وقتی یک صدای خاص تولید میکنند، صاحبانشان چه عکس العملی نشان میدهند ، پس گربه با خودش فکر میکند حالا که میخوام صاحبم را از اتاق دیگر به اینجا بکشانم باید این صدا را بشنود ! آنها خیلی زود این چیزها را یاد میگیرند .

 

- چرا گربه ها همیشه نسبت به یکی از افراد خانواده رفتار متفاوتی نشان میدهند ؟
گربه ها موجودات کوچکی هستند و ما آنها را دست کم میگیریم ولی آنها به راحتی یاد میگیرند با هرکسی چه رفتاری داشته باشند ، آنها میدانند که کدام یک از افراد خانواده صبح زودتر از همه بیدار میشود و به او غذا میدهد و براساس این معیارها رفتار متفاوتی دارد .

 

- چرا گربه ها خودشان را برای ما لوس میکنند ؟
آنها همان واکنشی که در مقابل مادرشان انجام میدهند ، در برابر ماهم انجام میدهند . این رابطه مثل یک رابطه مادر و فرزندی است . بچه گربه ها دمشان را بالا میگیرند ، خودشان را به مادرشان میمالند و خر خر میکنند و مادرشان در مقابل آنها را لیس میزند ، پس گربه ها اینکارها را انجام میدهند که با ما ارتباط برقرار کنند .

 

- آیا میتوان گربه ها را تربیت کرد ؟
بله ، گربه ها میتوانند در مورد کارهایی که نباید انجام دهند تربیت شوند . اگر گربه شما عادت دارد که روی اپن آشپزخانه بپرد و یا هر عادت بد دیگری دارد ، شما میتوانید با روش هایی او را محدود کرده و از این کارش جلوگیری کنید . شما میتوانید یک اسپری آب تهیه کنید و وقتی گربه روی آپن آمد رویش آب اسپری کنید ، در مقابل اینکار گربه سریعا به پایین خواهد پرید . بعد از چندبار ، دیگر اینکار را انجام نخواهد داد.

 

- صاحبان گربه ها باید چه چیزهایی درباره گربه شان بدانند ؟
باید بدانند که گربه ها به اندازه سگ ها اجتماعی نیستند . بعضی صاحبان گربه ها با خودشان فکر میکنند اگر گربه دیگری به خانه بیاورند گربه آنها میتواند تفریح کند ولی اصلا اینطور نیست . اگر میخواهید گربه دیگری را به خانه بیاورید ، با احتیاط اینکار را انجام دهید و اگر نتیجه نگرفتید آنها را از هم دور کنید. 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی