پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مسمومیت در سگ ها

سگ ها متاسفانه در اغلب نژادها اجسام مختلف اطراف خود را در دهان قرار می دهند.که این خصوصیت رفتاری می تواند در اکثر موارد خطر ناک و مسمومیت زا می باشد. این مورد میتواند در حد انباشتگی مواذ غیر قابل هضم در معده که یا برای حیوان مشکل زا می شود یا اینکه سبب بروز آسیب های دهانی ،ایجاد مسسمومیت های خفیف که با اقدامات اورژانس درمان شده یا در بعضی موارد نیز متاسفانه غیر قابل درمان می باشد که موجب از بین رفتن حیوان می گردد.


 مسمومیت در سگ ها

علامت بالینی در مسمومیت ها بستگی به مواد سمی دارد.که شامل بی حالی،تلوتلو خوردن،ضعف،اسهال و استفراغ و بروز علائم دستگاه گوارش  نظیر دلدرد یا حالت تهوع و در بعضی موارد پیشرفته از پا افتادن حیوان تغییر رنگ مخاطات و زخم در ناحیه دهان همچنین در اورژانس های کلیوی که متاسفانه در کشور ما امکانات اورژانس(دیالیز) در این موارد بسار ضعیف می باشد منجربه مرگ حیوار بعلت ایجاد نارسایی حاد کلیوی می باشد..

اقدامات اولیه

اغلب موارد صاحبان حیوان با سگ یا گربه زمین گیر یا بی حال مواجه شده که بی اطلاع از بلع مواد سمی توسط حیوان می باشند.مطلبی که بسیار مهم است این است که می توانید با بررسی سریع منزل و مشاهده پس مانده دارو یا اجسام بلعیده شده توسط حیوان کمک بسزایی به دامپزشک اورژانس نمایید ،نکته بسار مهم این است که همیشه باید یک مرکز اورژانس شبانه روزی را شناسایی نموده و اولین گام شما مشاوره از دامپزشک اورژانس باشد.دامپزشکان اورژانس اصولا" مهارت خاصی در مدیریت بیماران در زمان کوتاه دارند و وظیفه ایشان تثبیت بیمار و ارجاع آنها به متخصص داخلی جهت برسی های تخصصی ثانویه می باشد، چرا که در اغلب موارد مسمومیت ،تاثیرات ثانویه داروها و مواد سمی روزها و هفته ها بعد خود را نشان می دهند.این مهم که حتما حیوان بعد از رهایی از مرگ و تثبیت توسط دامپزشک کشیک اورژانس باید زیر نظر متخصص داخلی باشد امری اجتناب نا پذیر می باشد.

 

معرفی بعضی از مواد سمی موجود در منزل با ترکیب هیدروکربن

لوله باز کن ها و تمیز کننده های فضلاب

گاز پاک کن

تمیزکننده های سرویس بهداشتی

گرانول ها و قرص های ماشین ضرفشویی

ضدعفونی کننده ها و مایع لباس شویی

نفت

بنزین

تینر نقاشی

پاک کننده های رنگ و پولیش

آب قلیایی

انواع پولیش ها

سود سوزآور

وایتکس و محلول های کلره

محافظ چوب

براق کننده های گیاهان

نفتالین

 

در صورتی که حیوان به این مواد دسترسی پیدا کرد

 

آرامش خود را حفظ کرده و فورا" با مرکز اورژانس تماس بگیرید راهنمایی های تخصصی تر را بسته به نوع ماده شیمیایی را به شما خواهند داد

حیوان را از محیط دور نموده و فورا دهان و بدن حیوان را با آب سرد بشویید

 تنفس حیوان را کنترل کرده و در صورت عدم وجود تنفس حیوان را احیا نمایید

اگر حیوان دچار لرزش و تشنج شد فورا " به محیطی آرام منتقل کرده و  لوازم منزل و هرآنچه که امکان آسیب رساندن به حیوان را دارد از وی دور نمایید.

همیشه در اسرع وقت حیوان را به مرکز اورژانس مجهز منتقل نمایید.چراکه شستشوی معده و اقدامات تخصصی که از جذب سموم جلوگیری می کند می تواند به حیات حیوان کمک کند.

 

دستورالعمل برای مسمومیت با اسید، قلیایی و فرآورده های نفتی:

 

در صورتی که حیوان خانگی شما موادی سوزاننده (اسید یا باز ) را بلعید. هرگز اقدام به خوددرمانی نظیر خنثی سازی این مواد را در منزل نکنید.چرا که این عمل خود می تواند واکنش شیمیایی نشان داده و در آینده برای حیوان خود خطر ناک باشد. فلاش کردن شستشوی دهان با دوش  حمام و شیر سینک ظرفشویی 15 تا 20 دقیقه با آب سرد می تواند کمک کننده باشد بشرطی که داخل د هان فرو برده نشود. که خود می تواند سبب ورود آب به ریه ها ، خفگی یا پنومونی استنشاقی گردد.

هرگز اقدام به القاء استفراغ در منزل نکنید. چراکه آنچه شما برای نجات حیوان انجام می دهید می تواند برا او خطر ناک باشد. در صورت نیاز دامپزشک مرکز اورژانس شما را راهنمایی خواهد کرد

 

سوختگی ها ی دهان مدت زمانی طول می کشد تا علائم بالینی نشان دهد لذا در ابتدا اگر مشاهده نکردید بدین معنی نیست که آسیب وارد نشده و  همچنین ممکن است آسیب در ناحیه حلق و مری اتفاق بافتد.ُ

اگر حیوان نا آرام یا  بی حال  است فورا" دامپزشک او را در جریان قرار دهید یا با مرکز شبانه روزی تماس بگیرید

همانگونه که گفته شد در موارد بلع مواد نفتی نیز هرگز خود اقدام به القاء استفراغ نکنید.چرا که بالقوه این موارد خطر پونومونی استنشاقی را افزایش می دهند. و وضع حیوان بد تر خواهد شد.

در صورتی که حیوان  حتی اقدام به زبان زدن به مواد نفتی یا سمی نمود اولین کار شما شستشو با آب  سرد می باشد.

 

نکات مهم دیگر که باید در نظر گرفته شود:

در صورتی که دامپزشک شما ،پیشنهاد القاء استفراغ را داد حتما از پیروکسید اکسیژن تازه استفاده نمایید،هرگز از محلول تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید. از محلول های تهوع آور یا محلول نمک که در منزل یافت می شود هرگز سرخود استفاده نکنید چرا که براحتی وضع حیوان را بدتر خواهید کرد.

از تجویز خودسرانه ذغال فعال جدا " خودداری فرمایید.چراکه شما هرگز نمی توانید در درمان بدون نظر دامپزشک خود موفق باشید

در صورتی که دامپزشک شما در دسترس نمود با تلفن اورژانس شبانه روزی  22843643   تماس بگیرید.

 

 

راه کار های پیشگیری

 

سگ شما دقیقا" همچون کودک بسیار کنجکاو می باشد

لذا آموزش دادن به حیوان بهترین راه کار جهت جلوگیری از اینگونه حوادث می باشد.

سگ ها همیشه محل زندگی خود را دقیقا" بررسی می کنند ،بنابراین شما همیشه باید از اینکه هیج ماده یا وسیله خطرناکی در دسترس آنها نباشد یقین داشته باشید. از جمله قرار دادن تمام مواد سمی در کمد مخصوص، دور کردن داروها از دسترس و بینی حیوان.

هرکز به حیوان اجازه بازی در محل هایی که مواد شیمیایی وجود دارد را ندهید.

پارکینگ خودرو از بنزین  و مشتقات نفتی پاک نگهدارید.همچنین محلول ضد یخ را که بسیار شیرین و مورد علاقه سگ هاست را دور از دسترس قرار دهید.نشتی مایع رادیاتور خودرو را در اسرع وقت بگیرید.

جدا کردن داروهای انسان از حیوانات بسار مهم می باشد چراکه گاهی به اشتباه ممکن است مصرف شود.

هرگز داروها را در کیسه پلاستیکی نگهداری نکنید.براحتی سگ ها کیسه ها را باز می کنند و محتویات آن را می بلعند.

قوطی های داروی هفتگی خود را گرچه عموما" دربسته می باشند از دسترس دور نگهدارید

 

 

در پایان امید است با رعایت اصول ایمنی و حفظ شرایط مناسب از آسیب دیدن حیوان خانگیتان جلوگیری بعمل آید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی