پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اقدامات اولیه در هنگام برخورد با شکستگی

اقدامات اولیه در هنگام برخورد با شکستگی شکستگی در استخوانهای مختلف حیوانات خانگی اغلب در اثر تصادف با وسایل نقلیه(75% تا80%) ،سقوط از ارتفاع ،قرار گرفتن حیوانات کوچک در زیر دست و پا ، اصابت گلوله و سایر حوادث رخ می دهد. چگونگی حمل دام تا زمان رسیدن به درمانگاه دامپزشکی و اقدامات اولیه انجام شده تاثیر زیادی در پیش آگهی و بروز عوارض احتمالی دارد. در صورت حمل نامناسب یک شکستگی ساده و بسته با حداقل جابجایی قابل تبدیل به شکستگی ای باز همراه با جابجای شدگی استخوانها است.

 

اقدامات اولیه در هنگام برخورد با شکستگی

شکستگی در استخوانهای مختلف حیوانات خانگی اغلب در اثر تصادف با وسایل نقلیه(75% تا80%) ،سقوط از ارتفاع ،قرار گرفتن حیوانات کوچک در زیر دست و پا ، اصابت گلوله و سایر حوادث رخ می دهد. چگونگی حمل دام تا زمان رسیدن به درمانگاه دامپزشکی و اقدامات اولیه انجام شده تاثیر زیادی در پیش آگهی و بروز عوارض احتمالی دارد. در صورت حمل نامناسب یک شکستگی ساده و بسته با حداقل جابجایی قابل تبدیل به شکستگی ای  باز همراه با جابجای شدگی استخوانها است.

آنچه در زیر می آید صرفا اقدامات اولیه ای است که با یدتوسط افراد غیر متخصص جهت به حداقل رساندن این عوارض انجام شود.

برای درک بهتر مطلب ضروری است تا به اختصار برخی اصطلاحات تعریف شود.

1 – شکستگی بسته : شکستگی ای که در آن استخوانها با محیط بیرون تماسی نداشته باشد وبه عبارتی پوست سوراخ نشده با شد.

2_ شکستگی باز : شکستگی ای که در آن قطعات شکسته استخوان پس از سوراخ شدن و پارگی پوست با محیط بیرون در تماس باشند . در این گونه از شکستگی ها احتمال آلودگی و ایجاد عفونت بسیار بیشتر است.

3 – شکستگی کامل : شکستگی ای که در آن استخوانها بطور کامل شکسته و قطعات آن از یکدیگر کاملا جدا شده باشند.

4 _ شکستگی ناقص : در این نوع از شکستگی فقط بخشی از ضخامت استخوان شکسته و بخشی هنوز سالم است. بهبود در این گونه از شکستگی ها با حداقل عوارض همراه است به شرط آنکه قبل از اقدامات در مانی این گونه از شکستگی ها به شکستگی کامل تبدیل نشود.

درهنگام برخوردبا حیوانی که به هر دلیل دچار شکستگی شده است مهمترین کار حفظ خونسردی است چراکه هر گونه تصمیم عصبی می توتند منجر به اعمالی شود که مشکلات را تشدید می کند.

در بسیاری از موارد حیوانات مبتلا به شکلی غریزی در مکانهای تاریک و کوچک پناه می گیرند . خارج کردن حیوانات از چنین مکانهایی باید با کمال احتیاط باشد در غیر این صورت این عمل می تواند برای حیوان و نیز فرد کمک کننده خطرناک باشد. در بسیاری از موارد ممکن است با کمی صبر حیوان از حالت عصبی اولیه خارج شده و بتوان او را به راحتی خارج کرد. خوراندن داروهای آرام بخش پس از مشورت با دامپزشک و استفاده از حوله جهت مهارکردن گربه ها وسگهای کوچک می تواند مفید باشد.

در هنگام جابجایی حیوان باید کمترین فشار را به اندام شکسته وارد کرد. هرگونه فشار و کشیدگی بر روی اندام آسیب دیده می تواند منجر به پارگی بیشتر اعصاب، عروق ،عضلات و پوست شود. قرار دادن حیوان بر روی یک پتو یا حوله و جابجا کردن بیمار بکمک گرفتن چهار گوشه پتو ویا قرار دادن حیوان در باکس مخصوص حمل دام از بهترین و ساده ترین راه های جابجا کردن می باشد . در صورت وجود خونریزی باید جریان خون را از بالاتر از محل خونریزی با قرار دادن یک شریان بند یا قطعه ای کش ضخیم ویا طناب متوقف کرد.

در صورت وجود زخم باید با قرار دادن مقداری پماد آنتی بیوتیک و پوشاندن زخم با قطعه ای گاز استریل ویا در صورت در دسترس نبودن به کمک پارچه ای تمیز زخم را پوشاند.

در شکستگی های مشهود و متحرک در استخوانهای طویل در قسمت پایین آرنج ( در دست) و پائین مفصل مچ    ( در پا ) می توان باقرار دادن دو قطعه چوب یا نوار آلومنیومی و ثابت کردن  انها بکمک باند می تواند از جابجا شدن قطعات استخوان پیشگیری  کرد.

مراجعه هرچه سریعتر به کلینیک دامپزشکی یا بیمارستان دامپزشکی مجهز به امکانات رادیولوژی  و جراحی   می تواند ضمن پیشگیری از وخیم تر شدن عوارض ، پیش آگهی اقدامات درمانی را به نحو چشمگیری بهبود بخشد. با گذشت زمان با ایجاد بافت فیبروزه در اطراف قطعات شکستگی جا انداختن شکستگی و جراحی احتمالی بسیار مشکل تر شده و احتمال تشدید عوارض ونیز عدم موفقیت جراحی بیشتر می شود.

اقدامات اولیه در هنگام برخورد با شکستگی

شکستگی در استخوانهای مختلف حیوانات خانگی اغلب در اثر تصادف با وسایل نقلیه(75% تا80%) ،سقوط از ارتفاع ،قرار گرفتن حیوانات کوچک در زیر دست و پا ، اصابت گلوله و سایر حوادث رخ می دهد. چگونگی حمل دام تا زمان رسیدن به درمانگاه دامپزشکی و اقدامات اولیه انجام شده تاثیر زیادی در پیش آگهی و بروز عوارض احتمالی دارد. در صورت حمل نامناسب یک شکستگی ساده و بسته با حداقل جابجایی قابل تبدیل به شکستگی ای  باز همراه با جابجای شدگی استخوانها است.

آنچه در زیر می آید صرفا اقدامات اولیه ای است که با یدتوسط افراد غیر متخصص جهت به حداقل رساندن این عوارض انجام شود.

برای درک بهتر مطلب ضروری است تا به اختصار برخی اصطلاحات تعریف شود.

1 – شکستگی بسته : شکستگی ای که در آن استخوانها با محیط بیرون تماسی نداشته باشد وبه عبارتی پوست سوراخ نشده با شد.

2_ شکستگی باز : شکستگی ای که در آن قطعات شکسته استخوان پس از سوراخ شدن و پارگی پوست با محیط بیرون در تماس باشند . در این گونه از شکستگی ها احتمال آلودگی و ایجاد عفونت بسیار بیشتر است.

3 – شکستگی کامل : شکستگی ای که در آن استخوانها بطور کامل شکسته و قطعات آن از یکدیگر کاملا جدا شده باشند.

4 _ شکستگی ناقص : در این نوع از شکستگی فقط بخشی از ضخامت استخوان شکسته و بخشی هنوز سالم است. بهبود در این گونه از شکستگی ها با حداقل عوارض همراه است به شرط آنکه قبل از اقدامات در مانی این گونه از شکستگی ها به شکستگی کامل تبدیل نشود.

درهنگام برخوردبا حیوانی که به هر دلیل دچار شکستگی شده است مهمترین کار حفظ خونسردی است چراکه هر گونه تصمیم عصبی می توتند منجر به اعمالی شود که مشکلات را تشدید می کند.

در بسیاری از موارد حیوانات مبتلا به شکلی غریزی در مکانهای تاریک و کوچک پناه می گیرند . خارج کردن حیوانات از چنین مکانهایی باید با کمال احتیاط باشد در غیر این صورت این عمل می تواند برای حیوان و نیز فرد کمک کننده خطرناک باشد. در بسیاری از موارد ممکن است با کمی صبر حیوان از حالت عصبی اولیه خارج شده و بتوان او را به راحتی خارج کرد. خوراندن داروهای آرام بخش پس از مشورت با دامپزشک و استفاده از حوله جهت مهارکردن گربه ها وسگهای کوچک می تواند مفید باشد.

در هنگام جابجایی حیوان باید کمترین فشار را به اندام شکسته وارد کرد. هرگونه فشار و کشیدگی بر روی اندام آسیب دیده می تواند منجر به پارگی بیشتر اعصاب، عروق ،عضلات و پوست شود. قرار دادن حیوان بر روی یک پتو یا حوله و جابجا کردن بیمار بکمک گرفتن چهار گوشه پتو ویا قرار دادن حیوان در باکس مخصوص حمل دام از بهترین و ساده ترین راه های جابجا کردن می باشد . در صورت وجود خونریزی باید جریان خون را از بالاتر از محل خونریزی با قرار دادن یک شریان بند یا قطعه ای کش ضخیم ویا طناب متوقف کرد.

در صورت وجود زخم باید با قرار دادن مقداری پماد آنتی بیوتیک و پوشاندن زخم با قطعه ای گاز استریل ویا در صورت در دسترس نبودن به کمک پارچه ای تمیز زخم را پوشاند.

در شکستگی های مشهود و متحرک در استخوانهای طویل در قسمت پایین آرنج ( در دست) و پائین مفصل مچ    ( در پا ) می توان باقرار دادن دو قطعه چوب یا نوار آلومنیومی و ثابت کردن  انها بکمک باند می تواند از جابجا شدن قطعات استخوان پیشگیری  کرد.

مراجعه هرچه سریعتر به کلینیک دامپزشکی یا بیمارستان دامپزشکی مجهز به امکانات رادیولوژی  و جراحی   می تواند ضمن پیشگیری از وخیم تر شدن عوارض ، پیش آگهی اقدامات درمانی را به نحو چشمگیری بهبود بخشد. با گذشت زمان با ایجاد بافت فیبروزه در اطراف قطعات شکستگی جا انداختن شکستگی و جراحی احتمالی بسیار مشکل تر شده و احتمال تشدید عوارض ونیز عدم موفقیت جراحی بیشتر می شود.

 اقدامات اولیه در هنگام برخورد با شکستگی

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی