پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

جفتگیری در گربه ها ی نر پرشین

جفتگیری در گربه ها ی نر پرشین
اگرچه ما همیشه بر دوستداران گربه های پرشین تاکید بر این داریم که در وهلهء اول، اقدام برای اخته کردن گربه های خود بکنند.
اگرچه ما همیشه بر دوستداران گربه های پرشین تاکید بر این داریم که در وهلهء اول، اقدام برای اخته کردن گربه های خود بکنند. اما با این وجود تعداد بسیاری از مالکین پرشین ها هنوز دوست دارند که برای گربه های خود جفتی برگزینند. در این میان اون دسته از عزیزانی که از گربهء نر و گربهء ماده باهم در منزل نگهداری میکنند ، به مراتب با مشکلات کم تری مواجه هستند، چون دو گربه از قبل همدیگر را میشناسند و نسبت به هم حالت تهاجمی و تدافعی ندارند. اما معضل اصلی برای آن دسته از عزیزانی هست که صرفاً گربهء نر یا گربهء ماده دارند . در این زمان هست که پروسهء جفت یابی در پرشین ها با مشکلات فراوانی روبرو میشه. عموماً عزیزان با بنده تماس میگیرند و شکایت از این دارند که باوجود تلاش های فراوانی که انجام دادند ، جفت گیری در گربهء آنها با موفقیت انجام نشده. ما در قالب این مقاله سعی میکنیم که اجمالاً به بیان برخی از باید ها و نبایدها در زمینهء جفت یابی گربه های پرشین بپردازیم. توجه به این نکات که حاصل تجربهء ما در زمینهء نگهداری از این حیوانات حساس هست ، از دردسرهای دوستداران پرشین کت در زمان جفت یابی برای گربه هایشان خواهد کاست.
جفتگیری در گربه ها ی نر پرشین
جفت یابی 
۱ – زمان مناسب برای در کنار هم قرار دادنِ گربهء نر و ماده را انتخاب کنید.
یکی از دلایل اصلی عدم موفّقیت در پروسهء جفت یابی در گربه های پرشین اینه که مالکین گربه ها عموماً زمان نامناسبی را برای ملاقات دادنِ دو گربه انتخاب میکنند. زمان بندیِ مناسب در پروسهء جفت یابی پرشین ها ، نکتهء کلیدی در این امره.
دوستان لطفاً توجه داشته باشید. از آنجایی که فحلی در گربه های ماده ، امری هورمونی هست ، بسیار مهمّه که گربهء ماده در بهترین زمان برای جفت یابی باشه و از حیث هورمونی کاملاً آماده باشه. فحلی در گربهء ماده بین ۵ روز تا ۱ هفته طول میکشه. دراین زمان گربهء ماده بی قرار میشه و صاحب گربه تغییرات رفتاری در گربه را به وضوح حس میکنه. بهترین زمان برای اینکه گربهء ماده و نر در کنار هم قرار بگبرند ، نه روز اول و نه روز چهارم و پنجمِ فحلیِ گربهء ماده ست. بهترین زمان ، روز دوّم یا سوّم فحلی هست ، چون در این زمان میزان هورمون ها در خون گربه به بالاترین حدّ خود میرسند. تجربهء ما به ما اثبات کرده که این زمان بهترین زمان برای اقدام به آشنا کردن و در کنارِ هم قراردادنِ گربهء نر و ماده هست.

۲- در طی پروسهء جفت یابی ، گربه ها را نه در کلّ منزل بلکه صرفاً در یگ اتاق نگهداری کنید.
از دیگر نکات مهمّی که ما بر اساس تجربه به اون پی بردیم اینه که در طول پروسهء جفت یابی، بهتر اینه که گربهء نر و ماده را در کلّ منزل رها نکنیم، بلکه آنها را صرفاً در یک اتاقِ آرام نگهداری کنیم. در اون اتاق ، ظرف آب و غذا و ظرف خاک گربه ها را قرار بدید و اونها را به حال خود رها کنید. تجربه به ما اثبات کرده که وقتی گربه ها در کلّ منزل رها هستند در بسیاری از اوقات گربهء غریبه که وارد منزلی جدید شده ، در جایی از منزل گم و یا پنهان میشه و پروسهء جفت یابی در گربه ها به تعویق میافته. پس بهتر اینه که اونها را در قسمتی از منزل و نه در کلّ منزل ، محصور کنید. توصیهء ما همچنین بر اینه که اگر در منزل گربه های دیگری وجود دارند، در طی پروسهء جفت یابی ، جفت مورد نظر را ار مابقی گربه ها جدا نگهدارید.
گربه پرشین جفتگیری جفت یابی
۳- گربه های غیراجتماعی و گوشه گیر را حتّی الامکان جا به جا نکنید.
از پرسش های متداولی که تغریباً همیشه از ما پرسیده میشه اینه که در زمان جفت یابی گربه ها ، کدام گربه را به منزل آن یکی ببرند؟ گربهء نر را جا به جا کنند و به منزل ماده ببرند؟ یا بالعکس ؟ پاسخ ما همیشه یک چیز بوده ; حتّی الامکان گربه های منزوی و غیراجتماعی را جا به جا نکنید.
این یعنی چه ؟ این یعنی فرق چندانی ندارد که گربهء نر را به منزل ماده ببریم یا بالعکس . آنچه مهمّ است این است که گربه ای که منزوی تر و غیراحتماعی تر هست ، حتی الامکان در منزل خود باقی بمانه. این امر دقیقاً به شناخت مالکین گربه ها از گربهء خود برمیگرده. آیا گربهء شما از آن دسته از گربه هایی هست که وقتی فردی غریبه وارد منزل شما میشه به سرعت خودش را پنهان میکنه ؟ آیا گربهء شما وقتی او را به سفر میبرید یا به منزل دوستان و آشنایان میبرید به شدّت میترسه ، دست از غذا خوردن برمیداره و احساس ناراحتی میکنه ؟ اگر پاسخ شما به این پرسش ها مثبته در این صورت در زمان جفت یابی گربهء شما نبایستی جا به جا بشه. تجربه به ما ثابت کرده که احتمال موفقیت در زمانیکه گربه های منزوی جابه جا میشند، تغریباً صفره. پس بهتره که گربه های منزوی را جابه جا نکنید. چه گربهء منزوی نر باشه چه ماده.
۴- از دخالت های بی جهت و غیرضروری در پروسهء جفت یابی گربه ها پرهیز کنید.
یکی دیگر از دلایل عمدهء عدم انجام جفت یابی در گربه های پرشین ، دخالت های بی جا و نادرست مالکین گربه ها در پروسهء جفت یابیه. رفتارهایی مثل توسُل به زور برای نزدیک کردن ها به هم ، که فقط به عدم موفّقیت می انجامه.
دوستان لطفاً توجّه داشته باشید. پرشین کت ها موجوداتی به غایت حسّاس و ظریفند ، چه از حیث روحی چه جسمی . پروسهء جفت یابی در این حیوانات هم امری به غایت حسّاسه ،که به طور طبیعی و غریزی طی خواهد شد. مالکین گربه ها فقط بایستی که شرایط مناسب را برای گربه ها فراهم کنند، و سپس اونها را به حال خود رها کنند ، و بس . هرگونه دخالت انسانها در این پروسه، نادرسته و نتیجه ای جزء عدم موفقیّت به همراه نخواهد داشت.
۵- صبور باشید و زود ناامید نشوید.
همیشه برای طی شدن پروسهء جفت یابی به طور طبیعی در گربه ها ، حداقل سه روز به گربه ها فرصت بدید . ممکنه در بدو ملاقات ، گربه ها حالت تهاجمی نسبت به همدیگر نشان دادند. این نباید موجبات ناامیدی شما را فراهم کنه. به گربه ها فرصت بدید و قبل از طی شدن بازهء زمانیِ سه روزه ، نتیجه گیری نکنید.

۶- هر گربه ای ضرورتاً به جفت یابی گرایش ندارد.
دست آخر بایستی به این نکتهء مهمّ اشاره کنیم که ضرورتاً هر گربه ای به جفت یابی متمایل نیست. این یک حقیقت غیرقابل انکاره.
اتّفاقی که میفته اینه. در برخی از موارد مالک گربه بسیار دوست داره که گربه ش جفت یابی و تولید مثل داشته باش، و در این راستا تلاش های مضاعف میکنه. اما این تلاش ها همگی با عدم موفقیّت روبرو میشند به یک دلیل ساده. این علاقه ای که مالک گربه به تولیدمثل گربه ش داره ، در خودِ گربه نیست. این یک امر کاملاً طبیعیه و در گربه های پرشین به شدّت شایع. پس بپذیریم که هر گربه ای ضرورتاً برای جفت یابی مناسب نیست.


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread162015.html#ixzz3sVJiC82J 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی