پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تیپ های مختلف گربه ها

در دنیای گربه ها همه شبیه هم نیستند و تفاوت های رفتاری و در نتیجه شخصیت های متفاوت و نیاز های متفاوتی باهم دارند. این تفاوت ها اغلب در گربه های با نژاد مختلف بیشتر دیده می شود و هم نژادها را تحت یک عنوان شخصیتی می شناسند. مثلا یک نژاد را به آرامی و صبوری و نژادی دیگر را به شیطنت می شناسند. اما درست مانند سگ ها، در میان هر کدام از این نژاد ها، انواع دیگر شخصیتی هم ممکن است دیده شود. بنابر این اگر قصد دارید یک گربه با ویژگی های شخصیتی خاص به منزل بیاورید، به انتخاب از روی نژاد بسنده نکنید و شخصا ویژگی های رفتاری او را مدنظر قرار داده و بررسی کنید تا به انتخاب مورد نظرتان برسید.
تیپ های مختلف گربه ها
گربه ها در 3 دسته شخصیتی و تیپ آلفا، بتا و گاما دسته بندی می شوند. بیشتر ویژگی های آنها ذاتی و ژنیتیکی است و البته بسته به نوع تربیت و شرایط زندگی و تجربیاتی که از سر می گذرانند، رفتار های متفاوتی نشان می دهند. ما در این مقاله به بررسی تیپ شخصیت آلفا و بتا میپردازیم.

گربه های آلفا :
آنها مایلند تمام محیط اطرافشان را بشناسند. آنها را دستکاری کرده، و جوری که خودشان صلاح می دانند، بچینند. شانس آورده ایم عواملی مانع قدرت گرفتن زیاد آنها می شود. چیزهایی مثل نداشتن انگشت شصت و چرت زدن های پیاپی گربه ای! این تیپ از گربه ها اگر چه موجودات بسیار شگفت انگیزی هستند اما هر کسی نمی تواند با آنها کنار بیاید. زمان تولگی گربه های آلفا تازه متوجه خواهید شد چرا کابینت ها و چیز های دیگر در یا قفل کودک دارند، و گرنه این جناب سراغ هر چیزی که بتواند درش را با دکمه، فشار دادن و .... باز کرده و به آن ها سرک بکشد، خواهد رفت. این گربه ها بسیار کنجکاو و ذهنشان سریع است، در تنیجه مدام دنبال کشف چیزها و دخالت در امور هستن.
گربه های آلفا ترجیح می دهند کارها را خودشان انجام دهند. مثلا دلشان می خواهد در قوطی غذا را خودشان باز کنند اما چون محدودیت ها چنین اجازه ای بهشان نمی دهد، این کار را به صاحبشان واگذار می کنند. اما نه با این معنی که اجازه دهند چیدمان اشیاء را هم صاحب بر عهده بگیرد و جا به جا کردن خرت و پرت ها و چینش اسباب و وسایل را خودش انجام خواهد داد. بارها دیده شده گربه آلفا با پشتش ظرف بستر را به مکانی که خودش دوست داشته هل داده است.

کنجکاوی این گربه ها همچنان که گفته شد، بسیار زیاد است. این قدر که اگر شما در اتاقی مشغول انجام یک کار هیجان انگیز باشید، حتی اگر بسیار گرسنه باشد، نمی تواند از بازرسی اتاق بگذرد. دهانش را پر از غذا کرده و با اتاق شما و همکاری در آن کار هیجان انگیز می آید. بنابراین آنها ترجیح می دهند هنگام انجام کارهای تازه در کنار شما باشند، آن هم نه به این شکل که به نگاه کردن قناعت کنند، بلکه می خواهند دستی بر آتش ببرند. بنابراین اگر دوست ندارید گربه آلفایتان سراغ کارها و تزئینات و دکور خانه شما برود و آنها را آن طور که خودش می خواهد درست کرده و بچیند (یا داغان کند)،bv مخصوص او تهیه کنید. چیزهایی که به نوعی شبیه کارها و وسایل شما باشند. به این ترتیب زمانی که کار می کنید، او هم با وسایل خودش مشغول خواهد شد و به وسایل شما کاری نخواهد داشت. گربه های آلفا دلشان می خواهد در کانون توجه شما باشند و معمولا با همین کنجکاوی شان کار های با مزه و خنده داری می کنند که ستایش و توجه شما بگیرند. یکی از مشکلات نگهداری این تیپ گربه ها، نیاز آنها به سرگرم شدن در خانواده است. آنها می خواهند با دیگر حیوانات هم معاشرت کنند اما همه سلسله مراتب اجتماعی را ندید می گیرند. گربه های ترسو از توجه زیاد این گربه به خودشان وحشت زنده خواهند شد و سگ های آرام و متعادل از اینکه او با آنها را می رود، بدشان می آید.

بنابراین اگر قصد نگهداری یکی از گربه ها را دارید، حواستان باشد لازم است نیاز های اجتماعی او را هم فراهم کنید. این گربه ها را وقتی توله هستند، از روی این ویژگی هاشان می توانید آن ها را شناسایی کنید. آنها با نگاهی خیره به شما یا چیزی که دست شماست نگاه می کنند، به گونه ای که معلوم است قصد دارند به هدف مورد نظرشان برسند. این حیوانات در پناهگاه ها افرسده و پژمده می شوند. بنابراین اگر به چنین محیطی برای انتخاب گربه می روید، احتمالا آن افسرده ها و پژمده های قفس، گربه آلفا باشد بیشتر است. علت این فسردگی این است که آنها نیاز به تحرک دارند و در فضای قفس این امکان فراهم نیست. کافی است به او چند چیز تازه نشان دهید تا برق کنجکاوری را در چشمانش ببینید. خواسته های او را فراهم کنید و ببینید چطور بهتان توجه و محبت خواهد کرد. احتمال پیدا کردن این تیپ از گربه ها بین گربه های سیامی و رکس بیشتر است. در واقع آنها با همین ویژگی شناخته می شوند.

گربه بتا
به عهده گرفتن سرپرستی گرب بتا عین این است که در خانه تان یک دکتر واتسون(همراه و همکار شرلوک هولمز) داشته باشید. آنهای همراهان متواضع، مودب ، ستایشگر و رفیق شما خواهند بود. این گربه ها همیشه به کارهایی که می کنید، علاقه مندند و تلاش شما را ستایش می کنند اما مانند گربه های آلفا دخالتی در کارتان نخواهد کرد. گربه های بتا به شما اعتماد دارند و به شما به چشم آدمی نگاه می کنند که قرار است محیط را به شکلی که آنها می خواهند درست کند. برای همین هم سخنگو های خوبی هستند تا به شما نیازشان را بگویند. اگر خیلی اهل حرف زدن نباشند، به بهترین و زیبا ترین روشی که می توانند راه می روند تا توجه شما را به خود جلب کنند و به سمتی بکشانندتان که مورد نظرشان است. به همین خاطر هم هست که ظرف بستر آنها هیچ وقت غیر قابل استفاده نخواهد شد یا ظرف غذاشان خالی نمی ماند. چون نیازشان را بهتان گوشزد خواهند کرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی