پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چاقی و گربه ها

چاقی و گربه ها حدود ۲۵% گربه ها از نظر کلینیکی و با توجه به وزن استاندارد چاق هستند و بدان معنی است که از نظر وزن ایده آل و متناسب ۱۵% اضافه وزن دارند. چاقی بیش از حد خطرناک بوده و سبب بروز مشکلات قلبی، دیابت، بیماری مفاصل و بخش پایین دستگاه ادراری خواهد شد. لذا لازم است برای درمان چاقی و جلوگیری از اضافه وزن گربه سریعا اقدام نمود.
چاقی و گربه ها

به صورت متوسط و میانگین وزن گربه ها بین ۲/۵ – ۸ کیلوگرم است و میزان وزن تا حدودی زیادی وابسته به نژاد و خصوصیات ژنتیکی است. معیارهای تناسب وزن و پیدا کردن وزن استاندارد براساس اندازه گیری نسبت پهنای کمر و سینه با شکم به دست می آید. گربه ها چربی اضافی بدن خود را بیشتر در ناحیه کشاله ران ذخیره می کنند که یک حالت متورم و برآمده در آن ناحیه تشکیل می شود و علامت چربی اضافی بدن است. شما می توانید به صورت منظم و با برنامه ریزی قبلی وزن گربه خود را به صورت مرتب اندازه گیری نموده و از اضافه یا کاهش وزن گربه خود مطلع شوید و بدین صورت از افزایش وزن او و بروز مشکلات بعدی پیشگیری نمایید. گاهی به واسطه علاقه بیش از حد شما و عدم جلوگیری از غذا خوردن اضافی افزایش وزن برای گربه پیش می آید لذا بحث احساسات و برخورد منطقی برای کنترل وزن مواردی هستند که باید به آن توجه کنید و به خاطر سلامتی گربه خود او را از خوردن اضافی منع کنید


علل بیماری:
خوردن بیش از حد غذا و پرخوری
کاهش فعالیت و تحرک
اختلالات متابولیکی
علائم بیماری:
افزایش وزن
کاهش سطح فعالیتآن چه شما ودکتر دامپزشک می توانید انجام دهید:
لازم است در اولین مرحله گربه از نظر بیماری های سیستمیک که سبب افزایش وزن می شود و خارج از بحث غذا خوردن اضافی است بررسی گردد این بیماری ها عبارتند از هیپوتیروئیدیسم، بیماری های قلبی، دیابت و بیماری های کبدی.
برای کنترل و کاهش وزن گربه می توان از غذاهای آماده که برای لاغری و کنترل چاقی در نظر گرفته شده اند و استاندارد می باشند استفاده نمود. این نوع مواد غذایی دارای پروتئین و فیبر زیاد هستند ولی درصد وجود چربی در آن ها پایین است. در مرحله اول شما می توانید حداکثر ۱۵% از وزن گربه را کاهش دهید. در این مدت سعی کنید با اندازه گیری وزن به صورت مرتب کاهش وزن را محاسبه نمایید.
بهتر است تعداد وعده های غذایی را برای گربه های چاق افزایش داد و به ۶ دفعه رسانید. با افزایش تعداد وعده های غذایی متابولیسم در گربه افزایش یافته و سبب تحریک سوختن کالری بیشتر خواهد شد.
از خوردن اضافی و باقی مانده غذایی سفره غذا برای تغذیه گربه خود استفاده نکنید. خوردن تنقلات و غذاهای مختصر گاهی علت اصلی چاقی هستند لذا بهتر است این نوع مواد را کاهش داده و فقط به میزان ۵% آن ها را در جیره غذایی گربه خود وارد کنید. برای کاهش وزن و پر کردن معده گربه خود می توانید از مارچوبه، هویج، ذرت بو داده بدون نمک یا سیب در جیره غذایی او استفاده کنید.
خورانیدن مواد فیبری و افزایش آن در جیره غذایی گربه سبب تجمع معده و ایجاد حس سیری کاذب برای او خواهد شد.
لازم است فعالیت و تحرک گربه خود را افزایش دهید برای این کار می توانید او را با خود به پیاده روی ببرید یا وادار به بازی کردن و تقلا نمایید. وجود گربه یا حیوان دیگری در منزل ممکن است سبب افزایش تحرک و فعالیت گربه شما شود و وزن او را کاهش دهد. برای افزایش فعالیت بازی کردن به مدت ۱۰ دقیقه و به میزان ۲ بار در روز کافی خواهد بود.
پس از کنترل وزن گربه و رسیدن به وزن ایده آل و مناسب می توان غذاهای رژیمی را کم کم حذف کرد و از آن به بعد با دقت بیشتر و به صورت کنترل شده غذا را در اختیار او گذاشت. با گذشت ۸ هفته اقدام به وزن کردن مجدد نمایید. و از آن به بعد به صورت ماهیانه گربه را به مدت ۶ ماه وزن نمایید. پس از آن بررسی وزن را به صورت فصلی و هر ۳ ماه یک بار انجام دهید.روش وزن کردن گربه :

می توان گربه را ترغیب کرد تا روی وزنه های حمام قرار گیرد ولی گاهی انجام این کار و وادار کردن او سخت خواهد بود. راه حل دیگر این است که گربه خود را بغل کرده و با او روی وزنه قرار بگیرید و وزن کلی را محاسبه کنید. سپس خود را به تنهایی وزن کنید. تفاوت وزن اولیه و ثانویه وزن گربه خواهد بود.افزایش وزن در زمان اخته کردن گربه نر یا عقیم کردن گربه ماده
از طرف دامپزشکان و افراد با تجربه توصیه می شود که گربه خود را عقیم نمایید. در مورد گربه های ماده عقیم کردن و برداشت تخم دان ها و رحم سبب عدم بارداری، حذف دوره های پریود و عدم میل به جفت گیری و جلب گربه های نر خواهد شد. اخته کردن گربه های نر سبب جلوگیری از نزاع آن ها با هم و پیشگیری از مجروح شدن آن ها خواهد شد. باید در نظر داشت که تغییرات هورمونی ایجاد شده در گربه نر و ماده پس از اخته و عقیم کردن سبب تاثیر روی متابولیسم بدن و در نهایت چاقی مختصر در آن ها خواهد شد. در این گونه موارد توصیه می شود از غذاهای رژیمی استفاده نمایید و یا کمتر از میزان متعارف قبل از عقیم کردن گربه خود به او غذا بدهید و سهم غذایی او را کاهش دهید.
درمان های گیاهی:
می توان برای کاهش وزن از پودر یک نوع جلبک دریایی استفاده کرد. استفاده از این جلبک ها در انسان سبب کاهش متابولیسم و درمان چاقی شده است که می تواند برای گربه شما نیز موثر باشد.
درمان با رژیم غذایی:
برای کاهش وزن گربه و درمان چاقی می توان به رژیم غذایی او سبوس گندم یا هویج وسیب رنده شده اضافه نمود
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی