پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گربه خوشبوی من

گربه خوشبوی من
یکی از ناراحتی‌ها و مشکلات کسانی که در خانه گربه نگه می‌دارند، بوگرفتن خانه از بوی مدفوع و ادرار گربه است. بویی آزارنده و البته گریزناپذیر که با روش‌هایی می‌شود مقدارش را کم و به حداقل رساند. یکی از این راه‌ها، به عنوان مثال عقیم‌کردن گربه است؛ چراکه بخش زیادی از بدبویی ادرار و مدفوع گربه با عقیم‌کردن او از بین می‌رود و با این کار هم به گربه کمک کرده‌اید، هم خودتان. البته با این روش گرچه بخشی از بو کم می‌شود اما کامل از بین نمی‌رود و لازم است روش‌های دیگری را هم با آن همراه کنید تا به وضعیتی متعادل‌تر و کمتر آزارنده برسید.

خاک را تمیز نگه دارید
منظور از تمیز نگه‌داشتن خاک این نیست که روزبه‌روز کل خاک را بیرون بریزید و خاک تازه برای گربه بگذارید. منظور انجام کاری است که ممکن است برایتان چندان خوشایند نباشد اما ضروری است؛ تمیز کردن خاک از مدفوع حیوان. اگر حالتان از بوی بد خانه و خاک گربه بد است، چاره‌ای جز این کار ندارید. بهتر است روزی دوبار بعد از اینکه حیوان کارش را انجام داد، مدفوع را با بیلچه مخصوص از خاک جدا کنید. این کارتان باعث می‌شود خاک کمتر بو به خودش بگیرد و فرصت تولید باکتری‌های مضر و بدبو را از دست بدهد. البته اگر توانایی مالی مناسبی دارید، می‌توانید به جای اینکه خودتان دست به کار تمیز کردن خاک شوید، از ظروف مخصوصی که به صورت اتوماتیک محل را تمیز می‌کنند خریداری و استفاده کنید. این ماشین‌ها حدود 20دقیقه بعد از اینکه دفع انجام شد، چیزی مانند شن‌کش را روی خاک به حرکت در می‌آورند و مدفوع را به داخل ظرفی هدایت می‌کنند.
 
استفاده از تهویه
بسته ‌بودن فضای بستر خاک گربه اگرچه باعث می‌شود بو کمتر در خانه پخش شود اما بوی بد بیشتر در آن می‌ماند و فضا را برای گربه ناراحت و ناسالم می‌کند. برای حل این مسئله می‌توانید ظرف خاک را در جایی نزدیک پنجره قرار دهید که هم خاک را زود خشک کند و هم بخارات را به بیرون بکشد. ضمنا می‌توانید آستین بالا زده و خودتان یک تهویه درست کنید. به این ترتیب که بستر او را سربسته انتخاب کنید که بو در داخل خانه منتشر نشود. اما در عوض برای تخلیه بو از داخل محیط بسته آن، لوله‌ای خرطومی و پلاستیکی مانند لوله هود تهیه کنید و یک سرش را وارد این فضا کرده، سر دیگرش را به بیرون از خانه هدایت کنید. در محل قرار گرفتن سر خارج از خانه لوله، یک مکنده هوا یا تهویه نصب کنید تا هوای داخل را به بیرون اتاقک بستر بکشد. این روش به‌خصوص برای زمانی که برای چندروزی در خانه نیستید تا جایش را تمیز کنید و گربه تنهاست، بسیار مناسب است.
 
استفاده از جوش‌شیرین و خاک‌های مناسب 
جوش‌شیرین یکی از موادی است که می‌تواند بوی بد را به خود جذب کند. هربار که خاک گربه را عوض می‌کنید، مقداری از این ماده یا مواد دیگری که خورنده بو هستند، داخل خاک بریزید. استفاده از خاک‌هایی که رطوبت را به خود نمی‌گیرند یا حتی خودشان معطرند را هم در اولویت خرید‌هایتان برای گربه قرار دهید. برخی خاک‌ها قیمت پایین دارند اما هم گردوخاک‌هایی مضر برای حیوان دارند و هم کثیفی را به تن او می‌گذارند و این مسئله بوی بد را بیشتر نشان می‌دهد. در عوض مواد خاک‌هایی مثل مکسی و پیورا یا خاک‌هایی که از روزنامه درست و به راحتی جذب محیط‌زیست می‌شوند، مثل فلامینکو wood bedding، خاک‌هایی نسبتا با کیفیت‌ترند که هم به دست و پای گربه نمی‌چسبند و هم کمتر بو می‌گیرند. خاک‌های کریستالی مثل ژل سیلیکا که حاوی سدیم‌سیلیکات متخلخل در شکل ذرات گرانول هستند هم جزو خاک‌های گران اما سالم و در نتیجه کمتر جاذب و مولد بو به حساب می‌آیند. قیمت هر بسته 3تا 4لیتری این خاک‌ها حدود ۳۵هزار تومان به بالاست اما با جداکردن مدفوع، تا زمانی که رنگشان تغییر نکرده قابل استفاده‌اند.
 
 
بسترهای خاکی با دستگاه تهویه 
 اگر خودتان اهل ساخت‌وساز نیستید، از بسترهای خاکی با فضای بسته و دارای دستگاه تهویه که در بازار وجود دارد استفاده کنید. البته این بستر‌ها قیمت بالایی دارند اما در عوض می‌توانند هوای نامطبوع را تصفیه و گندزدایی کنند. خرید یکی از اینها برایتان هزینه‌ای حدود ۳۰۰هزار تومان خواهد داشت. استفاده از اسپری‌های خوشبو و ضدعفونی‌کننده روشی ارزان‌تر و ساده‌تر است و کمک موثری هم در این راستا محسوب می‌شود. هرچند که استفاده از اینها اصل مسئله را از بین نخواهد برد اما آن را پوشش خواهد داد! این اسپری‌های دئودورانت و آنتی‌باکتریال در انواع و قیمت‌های مختلف در بازار وجود دارد که باید به صورت روزانه روی خاک و حتی فضای اطراف بستر اسپری شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی