پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مسواک زدن گربه

مسواک زدن گربه نباید برای شما یا گربه‌تان کار سخت و دشواری باشد. در عوض باید آن را تبدیل به کاری بسیار هیجان‌انگیز کنید. اگر در ابتدا به آرامی شروع کنید و به او تشویقی و جایزه بدهید، هردوی شما مشتاق زمان‌های مسواک زدن گربه خواهید بود. اما ابتدا، نیاز است تا سایل مورد نیاز را تهیه کنید.


 خمیر دندان و شویندۀ دهان
امروزه در بازار، خمیردندان مخصوص حیوانات خانگی زیادی موجود است. توجه داشته باشید که حتماً از خمیردندان مخصوص حیوان خانگی استفاده کنید. خمیر دندان‌های مخصوص انسان‌ می‌توانند موجب ناراحتی معدۀ گربه شوند.

خمیردندان‌های مخصوص حیوانات‌ خانگی ممکن است حاوی چندین مادۀ فعال باشند. بسیاری از داندنپزشکان حیوانات خانگی، خمیردندان‌ها، ژل‌ها و شوینده‌هایی را که حاوی کلرهگزیدین، هگزامتافسفات یا گلوکونات روی هستند را توصیه می‌کنند.

دامپزشکان ممکن است برای گربه‌هایی که بیماری دهان و دندان داشته‌اند، فلوراید تراپی یا خمیردندان‌ حاوی فلوراید تجویز کنند. (لطفا از هیچگونه خمیر دندان حاوی فلوراید مخصوص انسان را برای گربه استفاده نکنید.) خمیردندان‌های طعم‌دار می‌تواند برای حیوانات خانگی مطلوب‌تر باشند.

  مسواک، اسفنج و پد
فایدۀ اصلی در مسواک زدن گربه ، ناشی از تاثیرات مکانیکی مسواک است. امروزه وسایل مختلفی از جمله انواع مسواک و اسفنج و پد شست و شوی دهان برای حیوانات وجود دارد. انتخاب از میان این وسایل بستگی به لثه‌های گربه تان ،میزان همکاری آن‌ها در مسواک زدن و توانایی شما در مسواک زدن دارد.

از مسواک‌های مخصوص حیوانات خانگی استفاده کنید زیرا آنها کوچکتر، نرم تر و شکل ظاهری مناسب‌تری دارند. استفاده از مسواک‌های انگشتی که فاقد دسته می‌باشند، ممکن است برای بعضی از افراد آسان‌تر باشد. برای بعضی از گربه‌ها، شروع مسواک زدن با اسفنج یا پدهای مخصوص دندان ممکن است مفید و راحت باشد، چراکه منعطف‌تر هستند.

استفاده از اسفنج و پدهای بهداشتی دهان می‌توانند جرم باقیمانده بر روی دندان و لثه را از بین ببرند. اما تاثیر مکانیکی که مسواک زدن‌ دارد را پدها نمی‌توانند داشته باشند.

از کجا شروع کنیم؟
قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که مسواک زدن باید برای شما و گربه‌ تان یک تفریح باشد. عجله نکنید اما پرانرژی باشید. خیلی گربه تان را اجبار نکنید. زمان مسواک زدن را کوتاه و مثبت نگهدارید. در حین انجام کار او را دائماٌ تشویق کنید. برای آنکه در مسواک زدن گربه موفق عمل کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

اجازه دهید گربه تان به طعم خمیردندان عادت کند. خمیردندان‌های مخصوص گربه معمولا طعم مرغ یا تن ماهی می‌دهند که برای گربه ها مطلوب‌تر باشد. کمی خمیردندان روی دستتان بریزید و بعد اجازه دهید که گربه تان آن را بلیسد تا به بافت و طعم خمیردندان عادت کند. در هنگامیکه گربه مشغول لیسیدن است به او یکی از تشویقی‌های محبوبش را بدهید. اگر گربه طعم خمیر دندان را دوست نداشت؛ طعم‌های دیگر را امتحان کنید. این مرحله را برای چند روز، تا زمانیکه گربه برای لیسیدن انگشتتان مشتاق است ادامه دهید.
اجازه دهید گربه با لمس شدن دندان و لثه‌اش احساس راحتی کند. مقداری خمیردندان روی دست خود بریزید و بعد آن را روی دندان های جاویی گربه تان بمالید. دندان‌های جلویی یکی از آسان‌ترین دندان‌ها برای شروع آموزش است. کم کم آن را به دندان های دیگرش نیز بزنید. در این هنگام او را تشویق کنید و با کمی تشویقی خوشمزه یا تشویق‌های دیگر مثل دادن یک اسباب‌بازی، با او ارتباط برقرار کنید.
بعد از اینکه گربه تان به طعم خمیردندان و وجود آن روی دندان و لثه اش عادت کرد، آن را به مسواک و پد شست و شوی دهان عادت دهید. باید او را به استفاده از همۀ این ها عادت دهید. برای این کار اجازه دهید کمی با مسواک بازی کند و با بافت آن آشنا شود و آن را لیس بزند. این مرحله نیز حدود یک هفته طول می‌کشد.
اکنون که گربه تان به طعم خمیردندان، مسواک و وجود چیزی در دهانش عادت کرده زمان آن است که مسواک زدن را آغاز کنید. در هنگام مسواک زدن با گربه تان صحبت کنید و سعی کنید او را آرام کنید. در ابتدا لب بالایی گربه تان را به آرامی بالا بکشید و تنها دو دندان جلویی را مسواک کنید و سعی کنید خیلی نرم با زاویه 45 درجه مسواک را به عقب و جلو حرکت دهید. نیازی نیست که پشت دندان‌ها را مسواک کنید. زیرا که حرکات زبان آن‌ها به طور طبیعی باعث از بین رفتن نسبی پلا‌ک‌های سطح داخلی دندان گربه می‌شود .
در نهایت که گربه تان همۀ این مراحل را طی کرد. از این به بعد، در هر بار تعداد دندان‌های بیشتری را مسواک کنید. طوری رفتار کنید که انگار یک بازی است و هر دو از آن لذت می‌برید.
با انجام دادن این مراحل برای یک مدت، مسواک زدن را به یک کار روزانه تبدیل کنید. به یاد داشته باشید که شروع کردن مسواک زدن گربه سخت‌ترین قسمت این کار است. اما این کار به سلامت گربه‌تان بسیار کمک می‌کند.  اگر روزانه نمی توانید برایشان مسواک بزنید، یک روز در میان این کار را انجام دهید. این امر همچنان تاثیر مثبتی روی سلامتی دهان گربه شما خواهد گذاشت.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی