پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

عقیم سازی در سگ ها

عقیم سازی به فرآیند جراحی گفته می‌شود که در آن اندام‌های تولید مثل حیوان برداشته می‌شود. برای توله سگ‌ها و بچه‌ گربه‌ها انجام این عمل قبل از سن بلوغ (حدودا پنج ماهگی) توصیه می‌شود. عقیم سازی منجر به جلوگیری از بارداری ناخواسته در حیوان خانگی‌تان می‌گردد. همچنین مزایای رفتاری و سلامتی زیاد و بسیار مهمی برای حیوان دارد.


عقیم سازی حیوان ماده نسبت به حیوان نر کار پیچیده‌تری است.

عقیم سازی چیست؟
عقیم سازی فرآیند حذف ارگان‌های تولیدمثلی در سگ‌ها و گربه‌هاست. عقیم سازی در جنس ماده شامل خارج‌سازی رحم و تخمدان و در جنس ماده تخلیه بیضه‌ها می‌باشد. به این فرآیند گاهی “استریل کردن” یا “تثبیت” نیز گفته می‌شود.

عقیم سازی در دو جنس ماده و نر باید توسط دامپزشک صورت بگیرد. در این عمل بیهوشی عمومی مورد نیاز است. علت پیچیده تر بودن عقیم سازی در جنس ماده این است که اندام مورد نظر داخلی است.

اگرچه تمام عمل‌های جراحی ریسک‌های خودشان را دارند اما عقیم سازی یکی از رایج ترین عمل‌های جراحی در میان حیوانات است و اکثر سگ‌ها و گربه‌ها خیلی خوب از پس آن برمی‌آیند. حتما دستورالعمل منع غذایی و آشامیدنی را قبل از جراحی رعایت کنید. حوب است بدانید که بعد از عمل لازم است که حیوان شما در بیمارستان بماند از چند ساعت گرفته تا چند روز. و این مدت زمان به سن، اندازه، جنسیت، وضعیت و قوانین بیمارستان بستگی دارد.

تمامی توصیه‌های بعد از عمل و مراقبت‌های در خانه مانند استفاده از داروهای مسکن را به خوبی انجام دهید.

حیوانات خانگی می‌توانند در سن‌های پایین حدودا 8 هفتگی نیز عقیم شوند و بسیاری از پرورش دهندگان آن‌ها قبل از فروش یا واگذاری این کار را انجام می‌دهند. در غیر این صورت به طور کلی، سن قبل از رسیدن به بلوغ توصیه می‌گردد.

مزایای عقیم سازی
یکی از بهترین دلایل برای عقیم سازی حیوانات، غلبه بر مشکل ازدیاد بیش از حد جمعیت حیوانات خانگی است. روزانه هزاران توله سگ یا بچه گربه به دنیا می‌آیند در حالیکه برای همه آن‌ها خانه مناسب وجود ندارد. خوب است بدانید که در جهان هر ساله بیش از چند میلیون سگ و گربه تولید می‌شود که به علت زیادی تولید بیش از نیمی از آن‌ها را یوتانایز [1] می‌کنند. بسیاری از این حیوانات کاملا جوان و سلامت هستند.

اما عقیم سازی منافعی برای خود شما و حیوان‌تان نیز دارد. حیوان شما احتمال کمتری دارد که به مشکلات سلامت متعددی که می‌توانند تهدید کننده زندگی او باشند دچار شود. مانند سرطان‌های پستان، رحم و بیضه.

یک حیوان عقیم شده کمتر احتمال دارد که از خانه فرار کند و در بیرون پرسه بزند. حیوان عقیم نشده بیشتر درگیر دعوا می‌شود و احتمال ضربه خوردن در یک تصادف با ماشین برایشان بیشتر است.

گربه‌های نر عقیم شده به احتمال زیاد دیگر قلمروشان (خانه شما) را با ادرار کردن و نشانه گذاری در اطراف مشخص نمی‌کنند.

همچنین عقیم سازی حیوانات خانگی ماده از پریود شدن و جذب جفت آن‌ها پیشگیری می‌کند. حیوانی که پریود است بیشتر سر و صدا می‌کند و ممکن است لک خون نیز بر روی لوازم منزل و فرش نیز مشاهده کنید. سگ یا گربه در دوران فحل بیشتر سگ یا گربه‌های نر ناخواسته را به سمت خود جذب می‌کند. برخی از مشکلات رفتاری تهاجمی حیوانات خانگی با عقیم سازی رفع می‌شوند.

نگرانی های رایج در خصوص عقیم سازی
آیا حیوان خانگی من دچار افزایش وزن می‌شود؟
شما به راحتی می‌توانید با تغذیه نکردن بیش از حد و تشویقی ندادن زیاد از چاق شدن حیوانتان پیشگیری کنید. همچنین از ورزش دادن او غافل نشوید. راه رفتن منظم (برای سگ‌ها) و بازی کردن (با گربه‌ها) سبب متناسب ماندن دوستانتان می‌شود.

آیا این عمل هزینه زیادی دارد؟
عقیم سازی یک سرمایه‌گذاری مادام‌العمر برای سلامتی حیوان‌تان در خصوص بعضی بیماری‌هاست. این عمل به نسبت سایر عمل‌ها از نظر مهارت مورد نیاز دامپزشک و داروهای مورد نیاز آن، عمل ارزانی است.

برای درک بهتر هزینه عمل عقیم سازی را با این هزینه‌ها مقایسه کنید. هزینه‌های نگهداری از یک حیوان باردار و سپس مادر شیرده، بزرگ کردن توله سگ‌ها یا بچه گربه‌ها ( از جمله واکسن‌های الزامی و انگل زدایی آن‌ها) و تغذیه این کوچولوها تا زمانیکه بتوانند واگذار شوند. به جز این هزینه‌ها در حیوان عقیم نشده هزینه‌ بیماری های جدی و مشکل فرار آن‌ها نیز وجود دارد.

آیا حیوان خانگی ماده را باید بعد از یکبار تجربه فحل عقیم کرد؟
عقیم کردن حیوانات خانگی قبل از حتی یکبار فحل شدن آن‌ها باعث کاهش احتمال مشکلات سلامتی برای اعضاء تولید مثلی آن‌ها خواهد شد. این کار باعث کاهش احتمال بارداری و دست و پنجه نرم کردن حیوان با وضعیت حاملگی و مشکلات زایمان می‌شود.

اگر سگ‌ها و گربه‌های خانگی کمتری تولید شوند. تعداد بیشتری از آن‌ها خانه خواهند یافت و تعداد کمتری یوتانایز می‌شوند.

توضیحات:
Euthanasia[1] (یوتانایز)
به فرآیندی گفته می‌شود که در آن معمولا دامپزشکان (در موارد مورد نیاز و به عنوان آخرین راه حل) از پنتوباربیتال یک داروی تشنج استفاده می‌کنند. دوز زیاد این دارو به سرعت حیوان را بیهوش می‌کند و مغز و قلب او را معمولا در عرض یک تا دودقیقه از کار می‌اندازد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی