پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سرما و سگ ها

هنگامی که دمای هوا افت می‌کند و زمین با برف سفید پوش می‌شود، برای حفظ شادابی، امنیت و راحتی حیوان خانگی‌تان باید کمی برنامۀ روزانه‌اش را تا فرارسیدن فصل شکوفه‌ها تغییر دهید. مراقبت از حیوان خانگی‌تان در طول دورۀ زمستان نیازمند یکسری ملاحظات و آماده‌سازی‌هاست. این هفت نکتۀ مراقبت از سگ در زمستان را بخوانید تا این زمستان را به بهترین زمستان برای حیوان‌خانگی‌تان تبدیل کنید.


1. مراقب پنجه های سگ خود باشید.
طبق نظر دامپزشکان پا ها، دم و گوش های سگ بیشتر از بقیه اعضای بدنش حساس به سرما (سرمازدگی) هستند. با این حال برای گرم نگه داشتن گوش‌ها و دم سگ کار زیادی نمی توان انجام داد. تنها سعی کنید که مدت  پیاده‌روی‌های خود را کوتاه و در طول ساعات روز انجام دهید.

برای مراقبت از پنجه ی سگ می‌توانید از چکمه های مخصوص سگ استفاده نمایید تا پاهای او را برای مدتی گرم نگه دارد. همچنین این کفش‌ها می‌توانند پای سگ شما را در برابر مواد شیمیایی مانند ضدیخ حفظ کنند. مراقب باشید در صورتیکه سگ بعد از برخورد پایش به ضد یخ  شروع به لیسیدن آن نماید، ممکن است مریض شود. برای سگ هایی که از کفش استفاده نمی‌کنند می‌توانید یک حولۀ آماده داشته باشید تا بلافاصله بعد از پیاده روی پای آن‌ها را تمییز کنید.

2. میزان کالری داده شده به سگ را با میزان فعالیتش تنظیم کنید.
رژیم غذایی سگ، توسط دامپزشک طوری تنظیم شده است که همه‌ی ویتامین ها، مواد معدنی و کالری‌های مورد نیازش را به او برساند. اما هنگامی که میزان فعالیت سگ تغییر آشکارایی می‌کند، مانند فصل زمستان، باید از رسیدن مواد مغذی کافی به بدن سگ اطمینان حاصل کنید. اگر سگ شما عاشق برف بازی است و در طول روز چند بار برای بازی بیرون می‌رود باید کالری بیشتری به او برسانید، اما اگر سگ شما از دسته‌ای است که در هنگام زمستان حتی برای دستشویی هم بیرون نمی‌رود، به میزان کالری کمتری نیاز دارد چراکه فعالیت کمتری دارد. اگر میزان مناسب کالری برای سگ خود در فصل زمستان را نمی‌دانید از دامپزشک خود مشورت بخواهید.

3. فعالیت آن‌ها را با بازی‌‌های غذایی بالا ببرید.
هنگامی که حرف از چگونه غذا دادن به سگ می‌شود، روش‌های هیجان‌انگیز و خلاقانه‌ای برای سیرکردن و در عین حال بالا بردن فعالیتشان وجود دارد. برای سگ هایی که غذا انگیزه‌شان است، می‌توانید غذایشان را در چند جای خانه قرار دهید و یا تکه هایی از غذایش را پرت کنید تا سگ‌تان برای دستیابی به آن بدود و تحرک داشته باشد. بازی‌های ذهنی سگ راه مناسبی برای به حرکت دراوردنشان است با اسباب بازی‌های غذایی، پازلی یا اسباب بازی هایی که هم کنشی(نیاز به تعامل سگ دارد)می‌توانید سرگرمی و فعالیت خوبی برای او دست و پا کنید.

4. دسترسی به منابع گرمایشی را محدود کنید.
سگ ها و بیشتر از آن‌ها، گربه ها معمولا دنبال نقاط گرم خانه می‌گردند،تا در آنجا یک کش و قوسی به خود بدهند و یا یک چرت سریع بزنند. اما به خاطر داشته باشید که منابع گرمایشی ممکن است باعث سوختن پوست حیوانات شوند، زیرا که حیوانات نمی‌دانند تا چه میزان گرما می‌توانند دریافت کنند. مثلا گربه ها ممکن است سعی کنند تا در کنار یک رادیاتور لم بدهند و یا بر روی یک بخاری بپرند. بنابراین دسترسی حیوان خانگی‌تان به این نقاط را محدود کنید.

5. از بیرون رفتن سگ بدون قلاده پرهیز کنید.
حتی اگر سگ شما عاشق دویدن در اطراف خانه بدون استفاده از قلاده است، این کار در مواقع سرما خطر زیادی به همراه دارد و برای مراقبت از سگ در زمستان باید از آن اجتناب کرد. همچنین در فصل زمستان بدلیل یخ زدگی معابر احتمال زمین خوردن سگ ها ، و حتی تصادف وسائط نقلیه با سگ ها بسیار بیشتر است.

6. فواصل بین حمام‌ها را زیاد کنید.
کرم‌های مرطوب‌کننده در فصل زمستان برای جلوگیری از خشکی پوست ما بسیار مناسب هستند. اما با وجود اینکه حمام کردن پوست حیوانات خانگی را نیز درست مانند پوست ما خشک می‌کند، آن‌ها راهکارهای مقابله با آن را ندارند.

اگرچه خشکی پوست معضل خیلی بزرگی برای حیوان خانگی به‌ وجود نمی‌آورد اما می‌تواند موجب ناراحتی و رنج آن‌ها گردد.  در فصول زمستان قطع کامل حمام سگ ها توصیه نمی‌شود، چراکه علاوه بر دلایل واضح مثل بو گرفتن حیوان، برخی حیوانات آلرژی دارند و نیاز است که مرتب حمام شوند. در زمستان بهترین کار این است که تعداد دفعات حمام را کاهش داده و فاصلۀ میان آن‌ها را بیشتر کنید. خوب است که با دامپزشک خود برای گرفتن یک شامپوی مخصوص با رطوبت رسانی بالا، مشورت نمایید.

7. مراقبت از سگ در زمستان های بحرانی
اگر در قسمتی از کشور زندگی می‌کنید که احتمال کولاک شدید در آن قسمت وجود دارد،یک لیست از ملزومات حیوان خانگی خود آماده داشته باشد. با این کار خیالتان راحت است که در صورت گیر کردن در برف همه‌‌ی لوازم مورد نیاز حیوان خانگی‌تان را دم دست دارید. این لیست تقریبا مشابه لیست ملزوماتی است که برای خود جمع می‌کنید. این لیست شامل پتو، چراغ قوه، آب شرب، مقداری غذا، داروهای اولیه، و وسیله‌ای برای سرگرمی می‌شود. این وسایل را درون یک ساک آماده بگذارید تا در زمان کولاک زمان را از دست ندهید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی