پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کاهش وزن در سگ و گربه

کاهش وزن در سگ و گربه
کاهش وزن در حالیکه کاهش وزن کنترل و برنامه ریزی شده تحت نظر یک دامپزشک یا متخص تغذیه حیوانات خانگی به صورت فوق العاده‌ای می‌تواند برای حیوانات دارای اضافه وزن مفید باشد اما حالت‌های خاصی از کاهش وزن در حیوانات وجود دارد که می‌تواند جای نگرانی باشد.اگر نیاز باشد تا حیوان خانگی برای کاهش وزن اضافه‌اش رژیم غذایی خاصی داشته باشد در این حالت معمولا توصیه‌ی دامپزشکان کاهش 1 تا 2 درصدی وزن در هر هفته می‌باشد. تا زمانیکه حیوان خانگی شما در رژیم کاهش وزن است هرگونه کاهش وزنی باید مورد توجه قرار گیرد و زمینه‌یابی شود.

کاهش وزن ناگهانی یا سریع می‌تواند نشانه‌ی یک بیماری جدی باشد. در اینجا دلایل رایج کاهش وزن ناخواسته در حیوان را آورده‌ایم:

انگل‌ها
مواردی که کاهش وزن حیوان ناشی از انگل‌ها است دیگر مانند قبل زیاد نیست. چراکه بیشتر حیوانات خانگی از داروهای محافظت در برابر کرم‌های قلب استفاده می‌کنند اگرچه تمام داروها به طور یکسان در برابر تمام کرم‌ها عمل نمی‌کنند.

خصوصا کرم‌های نواری توسط بسیاری از داروها از بین نمی‌روند. این مشکل در سگ‌ها شایع‌تر از گربه است و معمولا حیوان با خوردن یا آشامیدن غذا یا آب آلوده به آن مبتلا می‌شود. از دیگر علائم انگل روده‌ای در حیوانات در کنار کاهش وزن، استفراغ (مداوم یا متناوب)، مدفوع نرم، اسهال و/یا کاهش اشتها است. استفاده از طیف گسترده‌ای از داروهای ضد کرم یکی از اولین اقدامات دامپزشکان برای سگی با علائم ذکر شده است.

سرطان
سرطان روده(لنفوم و/یا لنفوسارکوم) یکی از دلایل کاهش وزن در سگ و گربه‌ است. با این حال این بیماری در سگ‌های مسن بیشتر از گربه‌ها دیده می‌شود و نیازمند تشخیص تخصصی و جدی است. تومور ممکن است درون معده، روده یا رکتوم تشکیل شود. سایر علائم آن : استفراغ، کم اشتهایی و دردهای شکمی است. بعلاوه هر نوع فرآیند سرطانی می‌تواند منجر به کاهش وزن شود. مانند سرطان دشتگاه گوارشی، کبد، کیسه صفرا و کلیه.

بیماری کلیوی
برخلاف سایر بیماری‌های ذکر شده، که کاهش وزن یکی از علائم آن‌هاست ، بیماری های کلیوی بلافاصله باعث افت وزن نمی‌شوند. اگر بیماری کلیوی بعد از مشاهده‌ی کاهش وزن در حیوان تشخیص داده شد، احتمالا زمان زیادیست که به این بیماری مبتلا است.

همین امر درباره پرکاری تیروئید نیز صادق است. کاهش وزن در این بیماری یکی از علائم وجود بیماری در گربه هاست ولی برای سگ‌ها اینگونه نیست. تفاوت آن: حیوانات خانگی با بیماری کلیوی زیاد می‌نوشند و ادرار زیادی نیز دارند در حالیکه گربه‌های مبتلا به کم کاری تیروئید بیش از حد غذا می‌خورند و تشنگی بیش از حد نیز دارند و به پرادراری مبتلا هستند.

بیماری قلبی پیشرفته
مانند بیماری کلیوی، حیوانات خانگی مبتلا به بیماری قلبی بلافاصله بعد از ابتلا به بیماری دچار کاهش وزن نمی‌شوند. در حقیقت گاهی حتی برخی سگ‌ها علی رغم بی اشتهایی (ناشی از نفخ)، وزن اضافه می‌کنند.

به طور کلی کاهش اشتها ساده‌ترین راه برای تشخیص این است که ببینید کاهش وزن حیوان خانگی‌تان جای نگرانی دارد یا نه. اگر کاهش وزن ناخواسته و اندکی مشاهده کردید کمی کالری به غذایشان اضافه کنید. اگر بیشتر خوردند و وزن اضافه کردند احتمالا بیماری خاصی ندارند. علاوه بر این از اینکه از غذای او سایر حیوانات خانگی‌تان نمی‌خورند مطمئن شوید. این کار باید کنترل شده صورت بگیرد. یعنی از سر میز غذای خودتان به او اضافه‌تر غذا ندهید و یا بیش از حد به او تشویقی ندهید.

بیماری‌های دندانی
دردهای دهان و دندان ممکن است منجر به کاهش شدید وزن در حیوانات خانگی شود. چراکه سگها و گربه‌ها در زمان ابتلا به آبسه یا سایر مشکلات لثه‌ای در تکه کردن و جویدن غذایشان با سختی روبرو می‌شوند. در این حالت درمان بیماری‌های دهان و دندان باید به حل شدن مسئله کاهش وزدن شدید در حیوان خانگی کمک کند با این حال اشتهای حیوان خانگی‌تان را تحت نظر داشته باشید تا از برگشتن آن به حالت اولیه مطمئن شوید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی