پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

جمام برای بچه گربه ها چطور و چگونه

اگرچه بیشتر گربه‌ها به طور غریزی خود را تمیز نگه‌ می‌دارند اما گاهی بچه گربه‌ها به کمک احتیاج دارند. بچه گربه‌ها ممکن است در جعبه خاکشان یا هنگام غذا خوردن کثیف شوند. همچنین بعضی از بچه گربه‌ها که مشکلات پوستی مانند عفونت دارند باید بیشتر مراقبت شوند. در این مطلب به ذکر چند نکته و روش برای حمام کردن بچه گربه پرداختیم.

بک حمام سریع به بچه گربه‌ها کمک می‌کند تا تمیز و سالم بمانند. بچه گربه‌ها چربی لازم برای کنترل دمای بدنشان را ندارند. اگر در طول مدت یا بعد از حمام سردشان شود، بیشتر در معرض بیماری یا عفونت قرار می‌گیرند. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از حمام کردن بچه‌ گربه‌تان با دامپزشک مشورت کنید.

تمیز و خشک نگه داشتن بچه گربه‌ها بسیار مهم است. باید متعادل بود و درعین توجه به حساس بودن آن‌ها، اهمیت حمام را نیز در نظر گرفت.

حمام کردن بچه گربه را به آرامی شروع کنید.
اولین ماه‌های زندگی گربه‌ها دوران بحرانی اجتماعی شدن آن‌هاست. اگر زمان حمام کردن برای آن‌ها مانند شوک و ناخوشایند باشد این موضوع می‌تواند توانایی آن‌ها در برقراری ارتباط با انسان‌ها در آینده را دچار مشکل کند.

قبل از اینکه حتی به درون وان قرار دادن گربه‌تان فکر کنید باید مطمئن شوید که بچه گربه را در حالت خشک می‌توانید کاملا کنترل کنید و او در دستان شما احساس راحتی می‌کند.

بعد از اینکه از راحتی او مطمئن شدید می‌توانید با یک پارچه نمدار شروع کنید. پارچه را به آرامی بر روی پنجه‌ها بکشید. سپس به سمت بالای پنجه‌ها و پای گربه بیایید. در نهایت بر روی بدن او با دستما مرطوب بکشید.

زمانیکه احساس کردید بچه گربه به رطوبت و دستمال روی پوستش عادت کرده، می‌توانید حمام کردن را آغاز کنید.

فراموش نکنید کلید موفقیت شما فقط آهسته پیش رفتن است. اجازه دهید بچه گربه صدای جریان آب را بشنود. با او بازی کنید و به او نشان دهید که در امنیت است.بی دریغ به او محبت کنید،غلغلک‌اش بدهید و در طول مدت حمام به او تشویقی بدهید.

هر چه حمام کردن آرام تر و آهسته تر باشد، شما آرامش بیشتری خواهید داشت. گربه‌ها احساسات ما را درک ‌می‌کنند. اگر ما مضطرب باشیم آن‌ها متوجه می‌شوند.

از قبل آماده باشید.
البته اگر فقط یک چیز احتیاج داشته باشید آن چیز، صبوری است.

علاوه بر آن به یک مکان برای شستشوی گربه، شامپوی مخصوص گربه‌ها و یک فنجان برای ریختن آب بر روی او و تعدادی حوله تمیز، گرم و لطیف.

در صورتیکه روشویی شما خیلی کوچک است یا وان حمام‌تان خیلی بزرگ است، یک تشت پلاستیکی حدودا به اندازه‌ی یک جعبه خاک گربه می‌تواند به کار بیاید. به اندازه‌ی چند سانت آب ولرم درون آن بریزید. همچنین اتاقی که تشت در آن بچه گربه را می‌شورید نیز باید گرم باشد.

حمام کردن بچه گربه را با گذاشتن پنجه‌هایش در آب شروع کنید. بعد از آنکه احساس کردید با آن راحت است یک حوله تا شده در کف تشت یا وان قرارا دهید. وقتی گربه احساس راحتی کرد او را روی پاهای خودش درون آب قرار دهید.

وجود حوله در کف آن باعث می‌شود گربه بتواند به چیزی چنگ بزند و خود را نگه دارد. این چنگ زدن به گربه احساس امنیت می‌دهد و شانس شما را برای تجربه یک حمام ردن آرام بالا می‌برد. در تمام طول حمام بسیار مراقب باشید که سر گربه خارج از آب باشد تا از خفه شدن او پیشگیری کنید. یک فنجان آب به شما در شستن نواحی از بدن گربه که نمی‌توانید زیر آب بگیرید و بشورید کمک می‌کند.

از شامپوی مخصوص برای گربه استفاده کنید.
برای حمام کردن بچه گربه از شامپویی استفاده کنید که به طور واضح بر روی آن عبارت “مخصوص بچه‌ گربه‌ها” قید شده باشد. از شامپوی انسان‌ها یا سگ‌ها به هیچ وجه استفاده نکنید. مواد شیمیایی درون آن‌ها ممکن است باعث خشکی پوست بچه گربه شود. حتما از برندهایی استفاده کنید که شامپوی بدون بو تولید می‌کنند. گربه ها شامه بسیار قوی دارند استفاده از شامپوی رایحه دار مانند آن است که گربه را درون شیشه عطر انداخته باشید. هرگز ماده شوینده را مستقیم بر روی پوست او نریزید. مقداری آب و شامپو را با هم مخلوط کنید و از کف آن برای شستشو استفاده نمایید. در هنگام شستشوی آن‌ها به هیچ وجه از دستکش استفاده نکنید. پوشیدن دستکش باعث می‌شود حس لامسه خود را از دست بدهید. به همین خاطر به سختی متوجه می‌شوید که گربه را چقدر محکم در دست گرفته‌اید.

اگر احساس کردید زمان خوبی برای حمام کردن بچه گربه نیست و می‌ترسید که گربه چنگتان بزند، اجازه بدهید تا برود. حتی اگر ممکن است در خانه کثیف کاری کند. قطعا پاک کردن کثیفی از مراجعه به دکتر برای دستتان راحت تر است.

خوب آب بکشید و خشک کنید.
از آب و شامپو در حوالی چشم‌ها و صورت خودداری کنید. از یک پارچه نمدار برای این نواحی استفاده کنید. اطراف مقعد را با پارچه تمیز نکنید، چراکه باعث ایجاد حساسیت و آزردگی در این ناحیه می‌شود.

گربه را سه بار آب بکشید تا هیچ ماده شوینده‌ای بر روی او باقی نماند. چراکه باقی ماندن این مواد سبب ایجاد حساسیت در پوشت آن‌ها می‌شود.

وقتی حمام تمام شد بلافاصله گربه را با حوله‌های تمیز و گرم خشک کنید. بسیار مهم است که تا جاییکه ممکن است گربه را سریع خشک کنید و گرم نگهدارید. از سشوار استفاده نکنید. باد گرم پوست حساس آن‌ها را می‌سوزاند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی