پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اموزش ادرار به خرگوش

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی با این سناریو درگیر هستند: “خرگوشی که همیشه به طور عالی و بدون خطا از جعبه خاکش استفاده می‌کرده است و حالا به طور ناگهانی بر روی مبل می‌جهد و بر روی آن ادرار می‌کند.” این شرایط، یک وضعیت ناامیدکننده است و به هر حال در محیط خانه ما اتفاق افتاده است. خرگوش ها مکان‌هایی را که شما اغلب بر روی آن می‌نشینید(مانند مبلمان و تخت) را علامت گذاری می‌کنند تا به شما بگویند در این رابطه من غالب هستم و فضای تو اکنون در اختیار من است. با مشاهده ادرار نابه‌جای خرگوش تان بر روی مبل، تخت یا فرش ممکن است کاملا مستاصل شوید. ادرار نابه‌جا می‌تواند به سرعت عادت استفاده از جعبه خاک خرگوش‌تان را تغییر دهد و تمام آسایش شما را با اضطراب درباره‌ی ادرار نابه‌جای بعدی او از بین ببرد. در این مقاله در مورد علت این رفتار صحبت می کنیم و به صاحبان خرگوش‌ها چند راه حل برای توقف ادرار نابه‌جای خرگوش پیشنهاد می‌دهیم:


خرگوش‌ها به طور طبیعی حیوانات تمیزی هستند. در نتیجه اگر خرگوش شما  از جایی به‌ جز جعبه خاکش استفاده می‌کند، مهم است که علت این رفتار او را بفهمید تا بتوانید تغییرات لازم برای متوقف کردن او را اعمال کنید. این رفتار می‌تواند علل بسیاری داشته باشد. از جمله دلایل رایج آن می‌توان به تغییراتی در خانه‌تان که باعث شکسته شدن عادت استفاده از جعبه خاک او می‌گردد، نشانه‌گذاری قلمرو خود از یک فضای مشترک، تغییرات روانی مانند بی‌اختیاری ناشی از بیماری یا بلوغ در خرگو‌ش‌های جوان می باشد. اگر خرگوش شما شروع به ادرار و مدفوع کردن در اطراف خانه‌تان کرد، دستپاچه نشوید. این چیزیست که ممکن است هر چند وقت یکبار اتفاق بیفتد. در این مقاله ما راهکارهای  بسیاری که حاصل تجربه ی صاحبان خرگو‌ش‌هاست را برای برگرداندن اوضاع خانه‌تان به حالت معمولش ارائه کرده‌ایم.

در این شرایط چه اقداماتی باید انجام دهید؟
اگر در وسط این کار( ادرار نابه‌جای خرگوش ) او را مشاهده کردید، بسیار مهم است که بلافاصله عکس العمل نشان دهید. هرگز بلند فریاد نزنید و یا با خشونت دست‌هایتان را به هم نزنید. آنها قدرت شنوایی بسیار حساسی دارند و این کار شما باعث به وجود آمدن استرس زیادی در آن‌ها می‌شود. هرگز خرگوش خود را نزنید و یا با زور او را نرانید. آنها به آسانی منظور شما را متوجه نمی‌شوند. این قبیل از اقدامات تربیتی بیشتر برای سگ‌ها رایج است و در یک دوره‌ی طولانی مدت تنبیه‌های سخت می‌تواند آن‌ها را نسبت به شما ترسو و یا حتی تهاجمی کند. در عوض نام آن‌ها را بیاورید و با صدایی محکم بگویید نه! و حتی آن را چند بار تکرار کنید. آنها را از زمین بلند کنید و به محفظه یا محیطی که آنها نتوانند دوباره به اتاقی که در آن بودند برگردند، منتقل کنید. این کار به آن‌ها آموزش می‌دهد که اگر این کار را دوباره تکرار کنند از برخی چیز ها محروم خواهند شد و همچنین به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید آن محل را  تمیز کنید. اگر شما برای بیش از چند ثانیه آن‌ها‌ را به حال خودشان رها کنید و سپس این اقدامات را انجام دهید، خرگوش شما هرگز متوجه نمی‌شود که چرا تنبیه شده و این موضوع می‌تواند اثرات سوء بسیاری داشته باشد. بسیار مهم است که هر گونه بو در محلی که ادرار نابه‌جا صورت گرفته را از بین ببرید. در غیر این صورت خرگوش به رفتن به همانجا و ادرار کردن در آن نقطه ادامه خواهد داد. اگر تنها چند فضله افتاد آنها را به جعبه خاک منتقل کنید و محل را به سرعت با استفاده از اسپری خوشبو کننده و یک پارچه تمیز کنید. اگر لکه‌ی بسیار کوچکی است بسیار مهم است که هرگونه روکش قابل جدا شدن را بشوریید، هرجایی که مرطوب شده است را در آب بخیسانید و دوباره سطح را با اسپری خوشبو کننده تمییز کنید.

نشانه گذاری (Marking) محدوده ی قلمرو :
خرگوش‎ها نیز مانند سایر حیوانات خانگی دوست دارند که محدوده‌ی محل زندگی‌شان در بین ما را مشخص کنند. محل‌هایی از خانه شما که خرگوش شما مجاز به وارد شدن نیست و یا محل هایی که شما به مدت طولانی در آن حضور دارید: مانند مبل یا تخت، اولین مکان‌ها به هدف نشانه‌گذاری است. زمانی که خرگوش شما به این محل ها دسترسی پیدا کند( مخصوصا زمانی که شما حضور نداشته باشید )، آنها تمایل داریند این محل ها را با بوی خودشان نشانه گذاری کنند و یکی از راه های شدید آن ادرار یا مدفوع کردن در آن محل می باشد. اگر این مورد اتفاق افتاد بسیار مهم است که هر گونه بو را به طور کامل از بین ببرید تا از بازگشت و نشانه گذاری بیشتر خرگوش جلو گیری به عمل آورید. انجام این کار برای دور نگه‌داشتن خرگوش از محل تا زمانیکه این موضوع را فراموش کند بهترین راهکار است. سپس با نظارت کامل او را می‌توانید به محلی که ادرار نابه‌جا رخ داده است، راه دهید.

تغییراتی در خانه‌تان می‌تواند آموزش‌های استفاده از جعبه خاک را برهم زند :
اگر شما به خانه جدید آمده‌اید، یا محل جعبه خاک خرگوش را تغییر داده‌اید و یا فضای بیشتری از خانه‌تان را با خرگوش‌تان شریک شده‌اید؛ تمامی این تغییرات می‌تواند باعث گیج شدن او شود. حتی گاهی جابه‌جا کردن مبلمان و وسایل خانه می‌تواند اثر تمام آموزش های استفاده از جعبه ی خاک خرگوش شما را از بین ببرد. اگر آنها نتوانند به راحتی محل جعبه خاک خود را پیدا کنند ممکن است در صدد مشخص کردن قلمرو جدیدی برآیند. درصورتیکه فکر می‌کنید ادرار نابه‌جای او به این علت است می‌توانید این راهکارها را امتحان کنید:

اگر شما با این موضوع که خرگوش‌تان خودش محل جعبه خاکش را تعیین کند مشکلی ندارید، یک جعبه خاک ثانی در محل جدیدی که برای فضولات خود تعیین کرده است قرار دهید. احتمال دارد که آن‌ها به طور ناگهانی جعبه خاک قبلی خود را رها کرده و شما بتوانید آن‌ را به مرور زمان حذف کنید.

اگر به تازگی به خرگوش خود فضای بیشتری از خانه‌تان را برای گشتن و پرسه زدن داده‌اید و محل جعبه خاک از بعضی نقاط این فضا دور به حساب می‌آید؛ می‌توانید برای کاهش ادرار نابه‌جای خرگوش ، دو جعبه خاک در دو انتهای فضای او قرار دهید. در صورتیکه خرگوش آموزش‌های خود را فراموش کرده بود باید دوباره از ابتدا آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش بدهید. مطمئن شوید که به طور پیوسته خرگوش خود را به سمت جعبه خاک هدایت می‌کنید و مقداری غذا در کنار جعبه خاک برایش قرار می‌دهید تا او را به گذراندن زمان بیشتر در آن محل تشویق کنید. همچنین به طور کامل اثر هرگونه فضولات و ادرار نابه‌جا را پاک کنید.

عقیم سازی برای کاهش ادرار نابه‌جای خرگوش :
بلوغ در خرگش‌های جوان می‌تواند تاثیرات منفی بر روی عادات توالت رفتن آن‌ها بگذارد و در خرگوش های عقیم نشده ممکن است مشکلات ادراری ظاهر شود. در اکثر موارد عقیم کردن آن‌ها باعث به وجود آمدن عادات پایدار در استفاده از جعبه خاک می‌گردد. به همین دلیل و بسیاری دلایل دیگر که باعث ماندگاری سلامت و شادابی خرگوش شما می‌شود، عقیم سازی آن‌ها را به شما توصیه می‌کنیم.

هشیار باشید :
پیش‌بینی کردن ادرار نابه‌جای خرگوش تان می‌تواند در زمانیکه او در حال یاد گرفتن محل جعبه خاک خود است مفید واقع شود. برای مثال اگر خرگوش شما برای مدت طولانی بیرون از خانه بوده احتمالا وقت آن است که از جعبه خاک خود استفاده کند. چشم از او برندارید. اگر او بعد از آن که شما از روی مبل بلند شدید بر روی مبل پرید و به طرف گوشه‌ی آن، در جایی که کوسن‌ها قرار دارند رفت و پشت خود را به طرف گوشه‌ی مبل کرد و حالتی که در جعبه‌ی خاک می گیرد را داشت، شما باید وارد عمل شوید. زمانیکه احساس می‌کنید موقع ادرار کردن اوست بهترین کار هدایت خرگوش به سمت جعبه خاک است. جعبه خاک را در نزدیکی خود قرار دهید. بدین ترتیب می‌توانید خرگوش خود را سریع‌تر به آنجا هدایت کنید.

راه دیگر برای تشویق خرگوش‌تان این است که هر زمان که او را در حال استفاده از جعبه خاک دیدید، از یک اصطلاح تشویقی استفاده نمایید. بدین ترتیب هر وقت که برای ادرار کردن در جعبه خاک نبود و خواستید او را به آنجا هدایت کنید، در طول مسیر آن اصطلاح را تکرار کنید و این به خرگوش شما کمک می کند تا متوجه شود قصد شما از جابجا کردن او چیست. به مقدار کافی برای آموزش او زمان صرف کنید. با صبر و آموزش به اندازه کافی خرگوش یاد می‌گیرد که در صورتیکه به توالت احتیاج داشت با پای خودش به آنجا برود. به طور طبیعی خرگوش شما دوست دارد که محل توالتش را خودش انتخاب کند. در نتیجه زمانیکه برای این موضوع خودتان شخصا تصمیم می‌گیرید مقداری زمان می‌برد که مطمئن شوید خرگوش نیز همان مکان را در ذهن دارد. در غیر این صورت نقاط دیگری که دوست دارد را انتخاب خواهد کرد و ادرار نابه‌جای خرگوش را به دنبال خواهد داشت.

جعبه خاک خرگوش

همیشه جعبه خاک او را در محلی مقابل یک دیوار یا در یک گوشه که خرگوش‌تان در آنجا آشفته نشود و احساس اطمینان کند قرار دهید. اگر یک محیط بسته درون خانه‌تان مخصوص خرگوش است، این محل بهترین نقطه برای قرار دادن جعبه خاک است. همچنین قرار دادن ظرف غذا در کنار جعبه خاک و علوفه خشک در بالای آن میتواند مفید باشد زیرا خرگوش می تواند در آن بنشیند و مشغول خوردن شود. زمانی که خرگوش شما درون جعبه خاک قرار دارد مطمئن شوید که همیشه از تحسین، کلمات محبت آمیز و تشویقی برخوردار است.

تغییرات در عادات استفاده از جعبه خاک می‌تواند به علت مشکلات سلامتی ناشی از بالا رفتن سن باشد :
مشکلات در استفاده از جعبه خاک و ادرار نابه‌جای خرگوش می‌تواند ناشی از تغییرات ویژه‌ی کهولت سن و کند شدن طبیعی خرگوش مسن باشد. در این موارد انتخاب جعبه خاک بزرگتر با لبه‌های کوتاه‌تر و اطمینان از دسترسی آسان خرگوش به آن می‌تواند مفید واقع شود. اگر شما بیشتر نگران این موضوع هستید یک دامپزشک متخصص نیز می‌تواند به شما توصیه‌هایی داشته باشد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)