پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قرص سرماخوردگی در سگ ها

همه ما با دارویی به نام سرما خوردگی بزرگسال یا Adult Cold آشنا هستیم و بی آنکه ترکیبات این دارو را بشناسیم و یا شناختی نسبت به عملکرد آن داشته باشیم از آن استفاده می‌کنیم بدون آنکه نگران باشیم، چون اطمینان داریم دارویی را که مصرف می‌کنیم فاقد هرگونه عارضه احتمالی برای ما خواهد بود. ولی آیا واقعاً چنین است؟ در این مبحث سعی شده به این سؤال پاسخ داده شود.

داروی سرماخوردگی چیست و چه ترکیباتی در آن وجود دارد؟
, که در اینجا اشاره کنیم بیماری سرماخوردگی به طور خاص نیازی به مصرف آنتی بیوتیک نداشته و حتی در مواردی استفاده نابجا از آنتی بیوتیک‌ها در این بیماری می‌تواند همراه با عوارض جبران ناپذیری نیز باشد چرا که این بیماری یک بیماری ویروسی است که داروهای آنتی باکتریال هیچگونه تأثیری در بهبود آن نخواهند داشت، مصرف آنتی بیوتیک در این بیماری تنها زمانی مجاز است که یک بیماری باکتریایی نیز همزمان بیمار را درگیر سازد که این نیز تنها به تشخیص پزشک معالج امکان پذیر می‌باشد. لازم به یادآوری است که داروی Adult Cold نیز تنها به کنترل علائم بیماری کمک می‌کند و در درمان آن بی تأثیر است.

حال به طور اجمالی ترکیبات سرماخوردگی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:
Acetaminophen: همانطور که در مباحث قبل به آن اشاره شد استامینوفن یک داروی ضد درد متوسط می‌باشد که به عنوان یک ضد تب نیز به کار می‌رود. در مورد این دارو باید توجه داشت که از مصرف سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند دیکلوفناک، ایبوپروفن، ایندومتاسین و یا ناپروکسن همزمان با استامینوفن بیش از چند روز جداً باید خودداری کرد چرا که احتمال عوارض کبدی و کلیوی دارو را افزایش خواهد داد.
در صورت بروز هرگونه حساسیت به این دارو از قبیل کهیر، بثورات پوستی باید از ادامه مصرف آن خودداری گردد.
اگر چه داروی استامینوفن به عنوان یک داروی Safe (امن) در دنیای فارماکولوژی شناخته شده است ولی باید توجه داشت که مصرف طولانی مدت این دارو هم منجر به عوارض کلیوی غیرقابل جبران خواهد گردید.

Phenylephrine Hc: این دارو به شکل خوراکی تنها به صورت ترکیب در قرص سرماخوردگی وجود دارد و فرم خوراکی آن به تنهایی وجود ندارد. ترکیب این دارو در قرص سرماخوردگی به دلیل اثر ضد احتقانی آن می‌باشد، که موجب می‌شود علائم احتقانی سرماخوردگی از قبیل گرفتگی بینی سریعاً برطرف گردد.
این دارو در بیماران مستعد به گلوکوم با زاویه بسته (در سنین بالای ۶۰ سال) باید با احتیاط مصرف شود، علاوه بر این در بیماران قلبی به این دلیل که می‌تواند سبب افزایش فشار خون شود باید از مصرف مقادیر بالای آن خودداری گردد. همینطور مصرف این دارو تعریق بدن را افزایش خواهد داد.
از عوارض دیگر این دارو می‌توان به تحریک پذیری، اضطراب، افزایش قند خون، ضربان بالای قلب، سرگیجه، سردرد، بی اشتهایی و تهوع اشاره نمود.

Chlorpheniramine Maleate: این دارو از گروه داروهایی است که به آنتی هیستامن‌ها مشهورند و اثر خود را از طریق مهار گیرنده هایی موسوم به گیرنده‌های H1 در بدن اعمال می‌کنند. اضافه شدن این دارو به ترکیب داروی سرماخوردگی سبب مهار کلیه علائم آلرژی از قبیل ترشحات بینی، عطسه و التهابات بینی و … می‌شود.
این دارو سبب خشکی دهان و به دنبال مصرف دراز مدت آن احتمال بیماری های دهان و دندان را افزایش می‌دهد. در بیماران مبتلاء به صرع، بزرگی پروستات، احتباس ادرار و گلوکوم و بیماران کبدی نیز باید با احتیاط مصرف گردد. عارضه شایع این دارو خواب آلودگی است که در مصرف کنندگان داروی Adult Cold به وضوح مشاهده می‌گردد. تاری دید نیز در اثر مصرف این دارو بروز می‌نماید لذا توصیه می‌شود همزمان با مصرف این دارو از کارهایی که نیاز به دقت دارند خودداری گردد.

ازمصرف همزمان این دارو با داروهای تضعیف کننده سیستم اعصاب مرکزی باید خودداری کرد. برای کاهش علائم گوارشی این دارو توصیه شده که همراه با غذا، آب یا شیر مصرف شود.
حال که با ترکیبات داروی Adult Cold آشنا شدیم باید در نظر داشته باشیم که اگر با وجود استفاده از این دارو علائم بیماری بعد از ۱ هفته بهبود نیافت سریعاً به پزشک مراجعه کنیم.
این دارو از راه دستگاه گوارش به خوبی جذب شده و طول اثر آن ۳-۴ ساعت می‌باشد.
باید توجه داشت که مصرف این دارو در کودکان زیر ۶ سال ممنوع می‌باشد، همینطور در بیمارانی که داروهای ضدافسردگی سه حلقه ای یا داروهای کاهنده فشار خون مصرف می‌کنند باید توجه داشته باشند که مصرف این دارو با مشاوره پزشک معالجشان صورت گیرد. این دارو در دوره بارداری با احتیاط فراوان و فقط در صورت ضرورت قابل استفاده است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی