پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چرا سگ ها پارس می کنند؟

سگ ها ‬صداهای‭ ‬مختلف‭ ‬دیگری‭ ‬مانند‭ ‬زوزه،‭ ‬ناله،‭ ‬غرش‭ ‬نیز‭ ‬از‭ ‬خود‭ ‬تولید‭ ‬می‌کنند‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬بیشتر‭ ‬مواقع‭ ‬کاملا‭ ‬طبیعی‭ ‬است‭. ‬سگ‌ها‭ ‬به‭ ‬وسیله‭ ‬پارس‭ ‬کردن (‭ ‬(Dog Barkingو‭ ‬تولید‭ ‬این‭ ‬گروه‭ ‬از‭ ‬صداها‭ ‬با‭ ‬افراد‭ ‬و‭ ‬هم‌نوعان‭ ‬خود‭ ‬ارتباط‭ ‬برقرار‭ ‬کرده‭ ‬و‭ ‬احساساتشان‭ ‬را‭ ‬بیان‭ ‬می‌کنند‭. ‬گاهی‭ ‬اوقات‭ ‬ما‭ ‬می‌خواهیم‭ ‬که‭ ‬سگ،‭ ‬تنها‭ ‬به‭ ‬منظورهشدار‭ ‬دادن‭ ‬از‭ ‬خطر،‭ ‬محافظت‭ ‬از‭ ‬ما‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬جلوگیری‭ ‬از‭ ‬ورود‭ ‬افراد‭ ‬غریبه‭ ‬به‭ ‬محدوده‭ ‬زندگی‭ ‬پارس‭ ‬کند‭. ‬با‭ ‬این‭ ‬علت‭ ‬پارس کردن‭ ‬بی‭ ‬علت‭ ‬و‭ ‬بیش‭ ‬از‭ ‬حد‭ ‬یک‭ ‬مشکل‭ ‬رفتاری‭ ‬محسوب‭ ‬می‌شود‭. ‬حال‭ ‬راه‭ ‬حل‭ ‬چیست؟

قبل‭ ‬از‭ ‬اینکه‭ ‬شما‭ ‬بخواهید‭ ‬از‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ‭ ‬جلوگیری‭ ‬به‭ ‬عمل‭ ‬آورید‭ ‬باید‭ ‬به‭ ‬دلیل‭ ‬پارس‭ ‬کردن‭ ‬سگ‭ ‬خود‭ ‬پی‭ ‬ببرید‭ ‬و‭ ‬به‭ ‬یاد‭ ‬داشته‭ ‬باشید‭ ‬که‭ ‬آنها‭ ‬برای‭ ‬آزار‭ ‬شما‭ ‬و‭ ‬همسایه‭ ‬ها‭ ‬پارس‭ ‬نمی‌کنند‭ ‬و‭ ‬دلیل‭ ‬پارس کردن‭ ‬تنها‭ ‬برای‭ ‬بیان‭ ‬ناراحتی‭ ‬و‭ ‬خشونت‭ ‬نیست‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬تنها‭ ‬به‭ ‬این‭ ‬علت‭ ‬که‭ ‬می‌توانند‭ ‬پارس‭ ‬کنند،‭ ‬پارس‭ ‬نمی‌کنند‭!!‬

برخی‭ ‬از‭ ‬نژادها‭ ‬بیش‭ ‬از‭ ‬دیگر‭ ‬نژادها‭ ‬پارس‭ ‬می‌کنند‭ ‬و‭ ‬برخی‭ ‬به‭ ‬علت‭ ‬پارس ‬کردن‭ ‬زیادشان‭ ‬برای‭ ‬نگهبانی‭ ‬پرورش‭ ‬داده‭ ‬می‌شوند‭ ‬اما‭ ‬در‭ ‬این‭ ‬میان‭ ‬نژادی‭ ‬مانند‭ ‬باسنجی‭ (‬Basenji‭)‬هم‭ ‬وجود‭ ‬دارد‭ ‬که‭ ‬اصلا‭ ‬پارس‭ ‬نمی‌کند‭ ‬اما‭ ‬این‭ ‬به‭ ‬این‭ ‬معنی‭ ‬نیست‭ ‬که‭ ‬هیچ‭ ‬صدایی‭ ‬از‭ ‬خود‭ ‬تولید‭ ‬نمی‌کند‭. ‬صدای‭ ‬نژاد‭ ‬باسنجی‭ ‬مانند‭ ‬ناله‭ ‬و‭ ‬زوزه‭ ‬است‭. ‬اگر‭ ‬شما‭ ‬با‭ ‬دقت‭ ‬به‭ ‬انواع‭ ‬پارس‭ ‬کردن‭ ‬سگ‭ ‬خود‭ ‬توجه‭ ‬کنید‭ ‬منظور،‭ ‬مفهوم‭ ‬و‭ ‬علت‭ ‬آن‭ ‬را‭ ‬متوجه‭ ‬خواهید‭ ‬شد‭. ‬درک‭ ‬علت‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ‭ ‬اولین‭ ‬قدم‭ ‬برای‭ ‬کنترل‭ ‬آن‭ ‬است‭.‬

شایع‌ترین‭ ‬دلایل‭ ‬پارس‭ ‬کردن‭ ‬سگ‌ها
اخطار‭ ‬و‭ ‬اطلاع‭ ‬رسانی

بازی‌گوشی‭ ‬و‭ ‬هیجان

جلب‭ ‬توجه

اضطراب‭ ‬و‭ ‬نگرانی

کسالت‭ ‬و‭ ‬خستگی

پاسخ‭ ‬به‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ‌های‭ ‬دیگر

اخطار‭ ‬و‭ ‬اطلاع‭ ‬رسانی با پارس کردن
این‭ ‬نوع‭ ‬از‭ ‬پارس کردن ها‭ ‬کاملا‭ ‬طبیعی‭ ‬است‭. ‬زمانی‭ ‬که‭ ‬فرد‭ ‬غریبه‌ای‭ ‬درب‭ ‬منزل‭ ‬را‭ ‬می‌زندو‭ ‬به‭ ‬خانه‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬ماشین‭ ‬شما‭ ‬نزدیک‭ ‬می‌شود‭ ‬این‭ ‬نوع‭ ‬پارس کردن‭ ‬به‭ ‬علت‭ ‬ایجاد‭ ‬احساس‭ ‬تهدید‭ ‬در‭ ‬سگ‭ ‬است‭. ‬که‭ ‬در‭ ‬این‭ ‬زمان‭ ‬سگ‭ ‬با‭ ‬پارس کردن‭ ‬اعلام‭ ‬می‌کند‭ ‬که‭ ‬حمایت‭ ‬و‭ ‬کنترل‭ ‬این‭ ‬محیط‭ ‬را‭ ‬در‭ ‬اختیار‭ ‬دارد‭. ‬این‭ ‬پارس کردن‭ ‬همراه‭ ‬با‭ ‬صدایی‭ ‬تیز،‭ ‬بلند‭ ‬و‭ ‬محکم‭ ‬است‭. ‬آموزش‭ ‬و‭ ‬تربیت‭ ‬این‭ ‬احساس‭ ‬غریزی‭ ‬می‌تواند‭ ‬از‭ ‬سگ‭ ‬یک‭ ‬محافظ‭ ‬عالی‭ ‬برای‭ ‬خانه‭ ‬و‭ ‬خانواده‭ ‬بسازد

بازی‌گوشی‭ ‬و‭ ‬هیجان با پارس کردن
این‭ ‬نوع‭ ‬پارس کردن‭ ‬در‭ ‬توله‌ها‭ ‬و‭ ‬به‭ ‬خصوص‭ ‬در‭ ‬سگ‌های‭ ‬جوان‭ ‬رایج‭ ‬می‌باشد‭. ‬بسیاری‭ ‬از‭ ‬سگ‌ها‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬بازی‭ ‬با‭ ‬افراد‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬سایر‭ ‬سگ‌ها‭ ‬پارس‭ ‬می‌کنند‭. ‬صدای‭ ‬این‭ ‬پارس کردن‭ ‬ریتم‌دار‭ ‬و‭ ‬خوش‭ ‬صداست‭ ‬و‭ ‬فقط‭ ‬به‭ ‬علت‭ ‬شادی‭ ‬و‭ ‬هیجان‭ ‬زیاد‭ ‬سگ‭ ‬ایجاد‭ ‬می‌شود‭. ‬بعضی‭ ‬از‭ ‬سگ‌ها‭ ‬برای‭ ‬بیرون‭ ‬رفتن‭ ‬از‭ ‬منزل،‭ ‬گردش‭ ‬روزانه‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬بازگشت‭ ‬صاحب‭ ‬به‭ ‬منزل‭ ‬بسیار‭ ‬هیجان‭ ‬زده‭ ‬شده‭ ‬و‭ ‬پارس‭ ‬می‌کنند‭.‬جلب‭ ‬توجه با پارس کردن
در‭ ‬اکثر‭ ‬مواقع‭ ‬وقتی‭ ‬شما‭ ‬صدای‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬می‌شنوید‭ ‬به‭ ‬او‭ ‬توجه‭ ‬می‌کنید‭ ‬تا‭ ‬متوجه‭ ‬شوید‭ ‬علت‭ ‬پارس کردن‭ ‬چیست‭. ‬سگ‭ ‬با‭ ‬این‭ ‬پارس کردن‭ ‬به‭ ‬شما‭ ‬می‌گوید‭: ‬به‭ ‬من‭ ‬نگاه‭ ‬کن‭! ‬من‭ ‬اینجا‭ ‬هستم‭! ‬صدای‭ ‬این‭ ‬نوع‭ ‬پارس کردن‭ ‬همراه‭ ‬با‭ ‬ناله‭ ‬و‭ ‬صدایی‭ ‬پایین‭ ‬است‭.‬

اضطراب‭ ‬و‭ ‬نگرانی با پارس کردن
پارس‭ ‬کردنی‭ ‬که‭ ‬از‭ ‬روی‭ ‬اضطراب‭ ‬انجام‭ ‬شود‭ ‬به‭ ‬نظر‭ ‬می‌رسد‭ ‬باعث‭ ‬تسکین‭ ‬حالت‭ ‬مضطرب‭ ‬سگ‭ ‬می‌شود‭. ‬صدای‭ ‬این‭ ‬پارس کردن‭ ‬اغلب‭ ‬محکم‭ ‬و‭ ‬پشت‭ ‬سر‭ ‬هم‭ ‬و‭ ‬گاهی‭ ‬همراه‭ ‬با‭ ‬ناله‭ ‬است‭. ‬در‭ ‬ترس‭ ‬از‭ ‬تنهایی‭ ‬نیز‭ ‬این‭ ‬نوع‭ ‬پارس‭ ‬در‭ ‬سگ‌ها‭ ‬مشاهده‭ ‬می‌شود‭.‬

کسالت‭ ‬و‭ ‬خستگی با پارس کردن
پارس کردن‭ ‬یک‭ ‬سگ‭ ‬بی‭ ‬حوصله،‭ ‬مثل‭ ‬این‭ ‬می‌ماند‭ ‬که‭ ‬پارس ‬می‌کند،‭ ‬که‭ ‬فقط‭ ‬خودش‭ ‬بشنود‭. ‬اگرچه‭ ‬این‭ ‬کار‭ ‬آزاردهنده‭ ‬است‭. ‬چون‭ ‬صدای‭ ‬این‭ ‬پارس‭ ‬بسیار‭ ‬غمگین‭ ‬می‌باشد‭. ‬سگ‭ ‬بی‭ ‬حوصله‭ ‬اغلب‭ ‬پارس‭ ‬می‌کند‭ ‬تا‭ ‬انرژی‭ ‬بیش‭ ‬از‭ ‬حد‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬تخلیه‭ ‬کند‭ ‬و‭ ‬گاهی‭ ‬علت‭ ‬این‭ ‬پارس کردن‭ ‬تنهایی‭ ‬سگ‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬می‌خواهد‭ ‬دیگران‭ ‬را‭ ‬از‭ ‬آن‭ ‬آگاه‭ ‬سازد‭. ‬معمولا‭ ‬این‭ ‬گروه‭ ‬نیاز‭ ‬به‭ ‬فعالیت‌های‭ ‬ورزشی‭ ‬روزانه‭ ‬و‭ ‬داشتن‭ ‬همراه‭ ‬و‭ ‬همدم‭ ‬هستند‭.‬

پاسخ‭ ‬به‭ ‬پارس‭ ‬سگ‌های‭ ‬دیگر
این‭ ‬نوع‭ ‬پارس کردن‭ ‬برای‭ ‬صاحبان‭ ‬سگ‭ ‬یک‭ ‬سناریوی‭ ‬آشناست‭. ‬سگی‭ ‬در‭ ‬خیابان‭ ‬شروع‭ ‬به‭ ‬پارس کردن‭ ‬می‌کند‭ ‬و‭ ‬از‭ ‬هر‭ ‬خانه‌ای‭ ‬که‭ ‬سگی‭ ‬دارد‭ ‬صدای‭ ‬پارس کردن ‬به‭ ‬گوش‭ ‬می‌رسد‭.‬

چگونگی‭ ‬کنترل‭ ‬پارس‭ ‬بیش‭ ‬از‭ ‬حد‭ ‬سگ‭ ‬را‭ ‬بیاموزید
‭ ‬در‭ ‬روند‭ ‬آموزش‭ ‬صبور‭ ‬باشید‭ ‬و‭ ‬فرمان‌ها‭ ‬را‭ ‬با‭ ‬آرامش‭ ‬بیان‭ ‬کنید‭. ‬به‭ ‬جزئیات‭ ‬آموزش‌ها‭ ‬توجه‭ ‬داشته‭ ‬و‭ ‬بدانید‭ ‬کنترل‭ ‬این‭ ‬ناهنجاری‌ها‭ ‬نیاز‭ ‬به‭ ‬طی‭ ‬زمانی‭ ‬طولانی‭ ‬دارد‭. ‬سگ‭ ‬شما‭ ‬نیاز‭ ‬به‭ ‬درک‭ ‬این‭ ‬دارد‭ ‬که‭ ‬چه‭ ‬زمانی‭ ‬باید‭ ‬پارس‭ ‬کند‭ ‬و‭ ‬چه‭ ‬زمانی‭ ‬باید‭ ‬ساکت‭ ‬باشد‭. ‬شما‭ ‬باید‭ ‬برای‭ ‬آموزش‭ ‬این‭ ‬مفهوم‭ ‬به‭ ‬سگ‭ ‬خود‭ ‬تلاش‭ ‬کنید‭ ‬و‭ ‬در‭ ‬اسرع‭ ‬وقت‭ ‬شروع‭ ‬به‭ ‬تربیت‭ ‬او‭ ‬نموده‭ ‬و‭ ‬این‭ ‬مشکل‭ ‬رفتاری‭ ‬را‭ ‬بر‌طرف‭ ‬سازید‭. ‬هرچه‭ ‬دیرتر‭ ‬برای‭ ‬رفع‭ ‬مشکل‭ ‬پارس‭ ‬کردن‭ ‬سگ‭ ‬خود‭ ‬اقدام‭ ‬کنید،‭ ‬جلوگیری‭ ‬از‭ ‬آن‭ ‬سخت‭ ‬و‭ ‬سخت‌تر‭ ‬می‌شود‭. ‬آموزش‭ ‬ساکت‭ ‬ماندن‭ ‬می‌تواند‭ ‬ایده‭ ‬خوبی‭ ‬برای‭ ‬کنترل‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ‭ ‬باشد‭.‬

روش های‭ ‬آموزش‭ ‬ساکت‭ ‬کردن سگ هنگام پارس کردن
پارس کردن

میزان‭ ‬سختی‭ ‬آموزش‭:‬متوسط

زمان‭ ‬مورد‭ ‬نیز‭ ‬برا‭ ‬تمرین‭: ‬۱۵‭-‬۱۰‭ ‬دقیقه‭ ‬۱‭ ‬یا‭ ‬۲‭ ‬بار‭ ‬در‭ ‬روز‭ (‬ممکن‭ ‬است‭ ‬در‭ ‬سنین‭ ‬بالای‭ ‬۳‭ ‬ماهگی‭ ‬چندین‭ ‬هفته‭ ‬زمان‭ ‬ببرد‭)‬

کلمات‭ ‬فارسی‭ ‬پیشنهادی‭ ‬برای‭ ‬این‭ ‬فرمان‭: ‬هیس،‭ ‬ساکت،‭ ‬بسه

روش‭ ‬اول

هر‭ ‬زمان‭ ‬و‭ ‬در‭ ‬هر‭ ‬شرایطی‭ ‬که‭ ‬سگ‭ ‬پارس‭ ‬کرد‭ ‬با‭ ‬دست‭ ‬زدن،‭ ‬سوت‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬هر‭ ‬صدای‭ ‬مشابه،‭ ‬نظر‭ ‬سگ‭ ‬را‭ ‬به‭ ‬سمت‭ ‬خود‭ ‬جلب‭ ‬کرده‭ ‬و‭ ‬در‭ ‬این‭ ‬زمان‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ‭ ‬متوقف‭ ‬می‌شود‭ ‬و‭ ‬بلافاصله‭ ‬فرمان‭ (‬ساکت‭) ‬را‭ ‬با‭ ‬صدایی‭ ‬آرام‭ ‬بیان‭ ‬کنید‭ (‬صدای‭ ‬شما‭ ‬باید‭ ‬قابل‭ ‬شنیدن‭ ‬و‭ ‬بدون‭ ‬تحکم‭ ‬باشد،‭ ‬با‭ ‬مهربانی‭ ‬همراه‭ ‬باشد‭) ‬و‭ ‬هم‌زمان‭ ‬خوراکی‭ ‬تشویقی‭ ‬در‭ ‬اختیار‭ ‬سگ‭ ‬قرار‭ ‬دهید‭. ‬این‭ ‬تمرین‭ ‬را‭ ‬هر‭ ‬روز‭ ‬و‭ ‬در‭ ‬هنگام‭ ‬پارس کردن ‬سگ‭ ‬انجام‭ ‬دهید‭ ‬اما‭ ‬جلسات‭ ‬آموزشی‭ ‬باید‭ ‬کوتاه‭ ‬باشد‭.‬

روش‭ ‬دوم

برای‭ ‬سگ‭ ‬های‭ ‬بالغ‭ ‬و‭ ‬بالای‭ ‬یک‭ ‬سال بعد‭ ‬از‭ ‬پارس کردن‭ ‬ابتدا‭ ‬نام‭ ‬سگ‭ ‬را‭ ‬بیان‭ ‬کرده‭ ‬تا‭ ‬حیوان‭ ‬متوجه‭ ‬شما‭ ‬شود،‭ ‬سپس‭ ‬فرمان‭ ‬نه‭ ‬یا‭ ‬ساکت‭ ‬را‭ ‬با‭ ‬تحکم‭ ‬ادا‭ ‬کرده‭ ‬زمانی‭ ‬که‭ ‬بدن‭ ‬سگ‭ ‬در‭ ‬حالت‭ ‬ترس‭ ‬قرار‭ ‬گرفت‭ (‬قرار‭ ‬گرفتن‭ ‬دم‭ ‬بین‭ ‬پاها‭ ‬و‭ ‬خم‭ ‬کردن‭ ‬کمر‭) ‬با‭ ‬اسپری‭ ‬آب‌پاش‭ ‬آب‭ ‬را‭ ‬به‭ ‬صورت‭ ‬سگ‭ ‬اسپری‭ ‬می‌کنید‭.‬

چندین‭ ‬راهکار‭ ‬مناسب‭ ‬برای‭ ‬جلوگیری‭ ‬و‭ ‬توقف‭ ‬پارس کردن‭ ‬بیش‭ ‬از‭ ‬حد
هنگامی‭ ‬که‭ ‬علت‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ‭ ‬مشخص‭ ‬شد‭ ‬شما‭ ‬می‌توانید‭ ‬شروع‭ ‬به‭ ‬کنترل‭ ‬رفتاری‭ ‬سگ‭ ‬کنید‭.‬

در‭ ‬ابتدا‭ ‬سعی‭ ‬کنید‭ ‬هرگونه‭ ‬علتی‭ ‬که‭ ‬می‌تواند‭ ‬باعث‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ‭ ‬شود‭ ‬را‭ ‬از‭ ‬بین‭ ‬ببرید
زمانی‭ ‬را‭ ‬در‭ ‬طی‭ ‬روز‭ ‬برای‭ ‬ورزش‭ ‬مشخص‭ ‬کنید‭ ‬و‭ ‬فعالیت‭ ‬بدنی‭ ‬سگ‭ ‬را‭ ‬افزایش‭ ‬دهید‭. ‬زمانی‭ ‬که‭ ‬انرژی‭ ‬سگ‭ ‬تخلیه‭ ‬شود‭ ‬پارس کردن‭ ‬او‭ ‬نیز‭ ‬کمتر‭ ‬می‌شود‭.‬
سگ‭ ‬را‭ ‬زمان‭ ‬طولانی‭ ‬تنها‭ ‬رها‭ ‬نکنید‭ ‬تا‭ ‬در‭ ‬صورت‭ ‬پارس کردن،‭ ‬بتوانید‭ ‬اشتباه‭ ‬بودن‭ ‬رفتارش‭ ‬را‭ ‬به‭ ‬او‭ ‬تذکر‭ ‬بدهید‭.‬
اگر‭ ‬علت‭ ‬پارس کردن‭ ‬سگ،‭ ‬خواستن‭ ‬چیزی‭ ‬مانند‭ ‬غذا،‭ ‬بازی،‭ ‬خارج‭ ‬شدن‭ ‬از‭ ‬منزل‭ ‬است،‭ ‬هرگز‭ ‬خواسته‭ ‬او‭ ‬را‭ ‬فراهم‭ ‬نکنید‭ ‬چون‭ ‬در‭ ‬این‭ ‬زمان‭ ‬سگ‭ ‬تصور‭ ‬می‌کند‭ ‬به‭ ‬علت‭ ‬پارس کردن‭ ‬مورد‭ ‬تشویق‭ ‬قرار‭ ‬گرفته‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬با‭ ‬پارس کردن‭ ‬می‌تواند‭ ‬به‭ ‬خواسته‌هایش‭ ‬برسد‭.‬
در‭ ‬زمانی‭ ‬که‭ ‬سگ‭ ‬پارس‭ ‬می‌کند‭ ‬شما‭ ‬برای‭ ‬آرام‭ ‬کردن‭ ‬حیوان‭ ‬داد‭ ‬نزنید‭ (‬به‭ ‬خصوص‭ ‬با‭ ‬صدای‭ ‬زیر‭) ‬این‭ ‬عمل‭ ‬باعث‭ ‬می‌شود‭ ‬سگ‭ ‬با‭ ‬شما‭ ‬در‭ ‬حالت‭ ‬محاوره‭ ‬قرار‭ ‬گرفته‭ ‬و‭ ‬بیشتر‭ ‬پارس‭ ‬کند‭.‬
هرگز‭ ‬به‭ ‬عنوان‭ ‬تنبیه‭ ‬از‭ ‬قلاده‌های‭ ‬شوک‭ ‬استفاده‭ ‬نکنید‭. ‬این‭ ‬روش‭ ‬نه‭ ‬تنها‭ ‬دردناک‭ ‬و‭ ‬همراه‭ ‬با‭ ‬نامهربانی‭ ‬است،‭ ‬بلکه‭ ‬بعد‭ ‬از‭ ‬مدتی‭ ‬سگ‭ ‬یاد‭ ‬می‌گیرد‭ ‬تنها‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬نبود‭ ‬قلاده‭ ‬پارس‭ ‬کند‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬حتی‭ ‬ممکن‭ ‬است‭ ‬به‭ ‬قلاده‭ ‬عادت‭ ‬پیدا‭ ‬کرده‭ ‬و‭ ‬با‭ ‬وجود‭ ‬آن‭ ‬نیز‭ ‬به‭ ‬پارس کردن‭ ‬ادامه‭ ‬خواهد‭ ‬داد‭.‬
سعی‭ ‬کنید‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬پارس کردن ‬سگ‭ ‬با‭ ‬صدایی‭ ‬مانند‭ ‬کف‭ ‬زدن‭ ‬یا‭ ‬سوت،‭ ‬مسیر‭ ‬توجه‭ ‬سگ‭ ‬را‭ ‬از‭ ‬چیزی‭ ‬که‭ ‬باعث‭ ‬پارس‭ ‬کردنش‭ ‬شده‭ ‬است‭ ‬دور‭ ‬سازید‭. ‬برای‭ ‬اجرای‭ ‬این‭ ‬روش‭ ‬می‌توانید‭ ‬از‭ ‬پرتاب‭ ‬اسباب‭ ‬بازی‭ ‬مورد‭ ‬علاقه‭ ‬سگ‭ ‬یا‭ ‬خوراکی‭ ‬تشویقی‭ ‬نیز‭ ‬استفاده‭ ‬کنید‭.‬
هر‭ ‬روز‭ ‬آموزش‌های‭ ‬اطاعت‭ ‬پذیری‭ ‬و‭ ‬تحت‭ ‬کنترل‭ ‬بودن‭ (‬فرمان‌های‭ ‬مقدماتی‭) ‬را‭ ‬با‭ ‬سگ‭ ‬تمرین‭ ‬کنید‭.‬
اجازه‭ ‬ندهید‭ ‬سگ‭ ‬همیشه‭ ‬در‭ ‬حیاط‭ ‬و‭ ‬یا‭ ‬اطراف‭ ‬منزل‭ ‬رها‭ ‬باشد‭ ‬چون‭ ‬این‭ ‬عمل‭ ‬باعث‭ ‬می‌شود‭ ‬سگ‭ ‬با‭ ‬عوامل‭ ‬پارس کردن‭ ‬بیشتر‭ ‬ارتباط‭ ‬پیدا‭ ‬کرده‭ ‬و‭ ‬به‭ ‬صورت‭ ‬مداوم‭ ‬پارس‭ ‬کند‭ ‬و‭ ‬به‭ ‬آن‭ ‬عادت‭ ‬پیدا‭ ‬کرده‭ ‬و‭ ‬این‭ ‬رفتار‭ ‬می‌تواند‭ ‬سبب‭ ‬شکایت‭ ‬همسایه‌سگها‭ ‬شود‭. ‬
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)