پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

با مرگ گربه خود کنار بیایید

برای یک گربه در حال مرگ باید شرایط مناسبی  را فراهم آورد و این مسئله بسیار حائز اهمیت است. شاید اغلب کسانی که در خانه خود گربه نگه می‌دارند درباره زمان پیری گربه و چگونگی نگهداری از یک گربه در حال مرگ و راهکار‌هایی که می‌تواند از درد و عذاب کشیدن او جلوگیری کند اطلاعات کافی نداشته باشید. در این مطلب می‌خواهیم شما را با اقدامات لازمی که هم باعث می‌شود گربه شما راحت باشد و هم شما این زمان را به بهترین نحو در کنار او بگذرانید آشنا کنیم.
پس تا پایان متن همراه ما باشید…

چگونه شرایط مناسب را برای گربه در حال مرگ فراهم کنیم
بخش اول: فضای اطراف گربه را راحت کنیم
وقتی که گربه شما به آخرین روزهای زندگی خود نزدیک می‌شود ممکن است مواجه شدن با این تفکر که او را از دست خواهید داد برای شما سخت باشد. اگرچه می‌توانید با ایجاد کردن فضایی راحت برای گربه در حال مرگ (تا جایی که ممکن است) این زمان را به بهترین نحو ممکن با گربه خود بگذرانید. به جای ناراحت شدن درباره چیزی که می‌دانید اجتناب ناپذیر است از این مدت استفاده کنید.

۱ – فعالیت و سرو صدا را در اطراف گربه خود به حداقل برسانید:
گربه در حال مرگزمانی که گربه شما به آخرین روزهای زندگی خود نزدیک می‌شود برای گربه در حال مرگ راحت بودن در جای خودش بسیار مهم است.در واقع او یک محیط آرام و ساکت نیاز دارد که خالی از فعالیت‌های پرسروصدا و آشفته باشد. به عنوان مثال اگر که شما حیوانات خانگی دیگری دارید ممکن است نیاز به محدود کردن دسترسی آنها به او را داشته باشید. .محل استراحت گربه خود را به بخشی از منزل که فعالیت و صدای زیاد وجود ندارد تغییر دهید. درصورت تغییر محل استراحت گربه خود به اتاقی دیگر ممکن است این جابجایی برای او بیش از یک تغییر باشد! بنابراین شما باید عادات رفتاری خود را با او تنظیم کنید و همانگونه که اورا به عنوان فردی از خانواده خود می‌دانید میزان فعالیت و شلوغی را به خاطر او کاهش دهید.

به گربه خود اجازه دهید تا در صورت امکان جای خواب خود را خودش انتخاب کند. او به طور ذاتی مکانی که آرامش و سکوت لازم را دارد انتخاب می‌کند. اجرا کردن موزیک ملایم با صدای کم احساس راحتی بیشتری به او می‌دهد.به عنوان مثال صدای آواز پرندگان و آب جاری می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اداره کردن فشار و شلوغی زندگی روزمره ممکن است برای گربه شما در آخرین روزهای عمرش خیلی سخت باشد و درواقع می‌تواند بیماری او و یا وضعیت سلامت عمومی او را حتی بدتر کند.

۲- ملافه اضافی در زیر گربه خود قرار دهید:
گربه در حال مرگممکن است استراحت کردن به همان راحتی که نیاز دارد برای گربه در حال مرگ سخت باشد درواقع پتو و ملافه اضافی لایه اضافی را در اختیار او خواهد گذاشت تا به راحتی روی آن دراز بکشد و استراحت کند.

این ملافه اضافی می‌تواند از بروز زخم بستر که در صورت باقی ماندن گربه در یک حالت خوابیده به مدت طولانی اتفاق می‌افتد جلوگیری کند. ملافه اضافی همچنین می تواند گربه شما را گرم نگه دارد زیرا گربه‌های در حال مرگ به سختی دمای بدن خود را تنظیم می‌کنند و به راحتی دمای بدن آنها پایین می‌آید.

گربه شما ممکن است لحاف خود را به دلیل مشکلات ادراری (عدم کنترل مثانه)یا ناتوانی‌های فیزیکی که اجازه رفتن تا جعبه خاک خود را به او نمی‌دهند کثیف کند به همین دلیل ملافه‌هایی را انتخاب کنید که تمیز کردن آنها آسانتر باشد. به یاد داشته باشید ملافه‌های فومی اگرچه راحت‌ترند اما تمیز کردن آنها مشکل است. ملافه را به طور مرتب چک کنید و در صورت نیاز آن را تمیز کنید.

۳ – نور را برای گربه خود تنظیم کنید:
گربه در حال مرگتغییر میزان نور می‌تواند محیط اطراف را برای گربه راحت‌تر کند. در طول روز پنجره‌ها را باز کنید و پرده‌ها را کنار بزنید تا نور کافی به داخل خانه بیاید. زمانی که خورشید غروب کرد برای گربه خود نور ملایم فراهم کنید. هنگامی که می‌خواهید گربه خود را برای خوابیدن ترک کنید چراغ خواب را روشن بگذارید، زیرا او در نور کم بیشتر از تاریکی کامل راحت است.

۴- لوازم ضروری را نزدیکش قرار دهید:
گربه در حال مرگهر قدر که گربه شما به آخر عمرش نزدیک می‌شود ممکن است در بلند شدن و قدم زدن در اطراف مشکل پیدا کند به همین دلیل مسافتی که باید طی کند تا به ظرف آب و غذای خود برسد برای او بسیار زیاد به نظر بیاید. برای به حداقل رساندن زحمت او برای غذا خوردن و غیره لوازم او را نزدیک محل استراحتش قرار دهید. علاوه بر این لوازم وسایل بازی او را نیز نزدیکش قرار دهید.

حتی ممکن است علی‌رغم نزدیک بودن لوازم ضروری گربه شما همچنان در بلند شدن بدون کمک مشکل داشته باشد شما می‌توانید به کمک یک حوله یا پتو طنابی درست کنید (یا آن را به صورت آماده از بیرون تهیه کنید) تا گربه آن را بگیرد و به کمکش از جای خود بلند شود.

گربه در حال مرگ

بخش دوم: تغذیه گربه در حال مرگ
۱-شما ممکن بود در سنین پایین گربه برای حفظ سلامتی او محدودیت‌های غذایی را درنظر می‌گرفتید. اما در این روزهای آخر چرا به او بیشتر نرسیم!؟
گربه در حال مرگپس شما می‌توانید مقدار غذای اورا افزایش دهید. از غذاهای گوشت‌دار می‌توان به بوقلمون اشاره کرد که یکی از انواع غذاهای خوشمزه است. از آن‌جایی که پیاز برای گربه‌ها سمی می‌باشد (باعث تخریب کبد آنها می‌شود)مطمئن شوید غذایی که استفاده می‌کنید پودر پیاز نداشته باشد.

اگر که گربه شما بد غذا است می‌توانید از گورمت (نوعی از غذا که برای گربه‌های بد غذا طراحی شده است) استفاده کنید. علاوه بر اینکه غذای گربه باید لذیذ باشد مطمین شوید که رایحه‌ایی قوی و جذب کننده داشته باشد،گربه شما احتمالا در آخرین روزهای زندگی خود میل و رغبت زیادی به خوردن غذا ندارد اما دادن غذاهایی که بسیار خوش عطر می‌باشند ممکن است اورا تشویق به خوردن بیشتر کند.

۲- غذای گربه خود را برای خوردن ساده‌تر کنید:
گربه در حال مرگگربه شما نه تنها ممکن است اشتهای خود را در روزهای آخر عمرش از دست بدهد بلکه این احتمال نیز وجود دارد که دیگر توانایی فیزیکی برای جویدن مناسب غذای خود را نداشته باشد. بنابراین لازم است شما غذای او را برای خوردن ساده‌تر کنید. برای غذای خشک شما می‌توانید آن را با خرد کن، خرد کنید و سپس به کمک آب خمیر نرمی از آن تهیه کنید. درصورتی که گربه را با غذای بچه تغذیه می‌کنید، می‌توانید آن را با مقداری آب مخلوط کنید تا نرم‌تر شود.

به یاد داشته باشید،گرم کردن غذا نیز می‌تواند خوردن آن را ساده‌تر کند. در صورتی که مطمئن نیستید گربه شما در روزهای آخر عمر خود کدام غذا‌ها را می‌تواند استفاده کند حتما با دکتر دامپزشک خود مشورت کنید.

۳-همواره آب تازه در دسترس گربه خود قرار دهید:
گربه در حال مرگگربه شما در آخرین مرحله زندگی خود ممکن است تمایل چندانی به نوشیدن آب کافی نداشته باشد .به عبارتی،اعصابی که سیگنال‌های تشنگی را منتقل می‌کنند ممکن است به خوبی کار نکنند. بنابراین گربه شما نمی‌تواند تشخیص دهد که به آب نیاز دارد.در واقع سیر آب نگه داشتن گربه در حال مرگ خود کلیدی است برای شاد نگه داشتن او. از نظر دما بهتر است آبی که برای او می‌گذارید متعادل باشد.

در صورتی که گربه شما بسیار ضعیف شده یا درد بسیاری دارد و نمی‌تواند از ظرف آب خود آب بنوشد، شما باید اورا در این کار کمک کنید. این احتمال وجود دارد که او تمایلی به باز کردن دهان خود و نوشیدن آب نداشته باشد، بنابراین شما مجبور هستید تا با استفاده از قطره چکان به او آب بدهید. در حالی که سر او را نگه داشته اید، قطره چکان را در کنار دندان عقبی او در گوشه لبش قرار دهید، هنگامی که دهان خود را باز کرد ،به آرامی آب را در گلویش خالی کنید.

گربه در حال مرگ

بخش سوم: چالش بیماری گربه خود را مدیریت کنید
۱- سطح سلامتی گربه خود را شناسایی کنید:
گربه در حال مرگاگرچه گربه شما در آخرین روزهای عمر خود به سر می‌برد، اما این به این معنی نیست که سطح سلامتی او نباید تعیین شود. در واقع پیدا نکردن مشکل سلامتی او می‌تواند احساس ناراحتی او را بیشتر کند و سرعت زوال او را افزایش دهد. یک قرار با دکتر دامپزشک خود بگذارید تا درباره سطوح مختلف سلامتی گربه خود و اقدامات لازم برای مدیریت آنها گفتگو کنید.

اگر که گربه شما یک بیماری ترمینال همچون سرطان یا بیماری مزمن کلیه دارد، با دکتر دامپزشک خود قراری را ترتیب دهید تا بیماری را کنترل کنید و ناراحتی گربه را به حداقل برسانید.

۲- درد گربه خود را به حداقل برسانید:
گربه در حال مرگبسته به موقعیت بیماری ممکن است درد زیادی داشته باشد. وقتی که او در آخرین روزهای عمر خود می‌باشد، بهتر است کاری کنید تا این درد از بین برود. در این مورد دامپزشک شما می‌تواند داروهای مسکنی که گربه شما را آرام می‌کند تجویز کند. به یاد داشته باشید، در این مرحله از زندگی گربه شما، داروهای مسکن تنها کاری که می‌کنند این است که باعث می شوند احساس راحتی بیشتری کند و جنبه درمانی ندارند.

برای دادن قرص اگر که گربه شما نمی‌تواند دهان خود را باز کند از یک پوپر قرص (وسیله‌ایی برای خوراندن قرص به حیوانات) استفاده کنید. پوپر قرص را نیز همچون قطره چکان در گوشه دهانش قرار دهید و هنگامی که دهان خود را باز کرد پوپر را فشار دهید تا قرص را در انتهای گلوی او رها کند. بعد از این کار چند قطره آب هم بوسیله ی قطره چکان به او بدهید.

۳- مشکلات دفع گربه خود را مدیریت کنید:
گربه در حال مرگگربه پیر شما ممکن است در کنترل کردن مدفوع مشکل داشته باشد. درد، بیماری و یا ضعف عمومی می‌تواند دفع به موقع را برای گربه شما بسیار سخت کند. به همین دلیل دامپزشک شما می‌تواند دارویی برای کنترل بی اختیاری تجویز کند. شما باید اورا به طور مرتب برای مشاهده آثار لکه چک کنید و سعی کنید به آرامی با یک پارچه نرم و آب گرم ناحیه‌های مقعدی و تناسلی را تمیز کنید تا از مشکلات تناسلی و سایر بیماری‌های پوستی جلوگیری کنید.

پوشک کردن گربه نیز امکان پذیر است، اگر که شما با این کار آشنایی کافی ندارید هم می‌توانید به صورت جستجوی اینترنتی و هم با پرسش از دامپزشک خود روش این کار را مطلع شوید. این کار در ابتدا ممکن است به صورت غیر ماهرانه انجام شود اما به مرور آسان خواهد شد.

بخش چهارم: برای مرگ گربه ی خود آماده شوید
۱-با دامپزشک خود درباره ی مرگ آسان (ایجاد مرگ بوسیله تزریق دارو) صحبت کنید.
در زمانی که شما در حال سپری کردن بهترین اوقات با گربه در حال مرگ خود هستید، باید برای واقعیت‌های احتمالی مرگ او که به هیچ وسیله ایی آسان نمی‌شود،آماده شوید. اما بعضی کارها وجود دارد که شما باید انجام دهید. صحبت کردن با دکتر دامپزشک خود می‌تواند باعث شود تا شما به راحتی آمادگی لازم را پیدا کنید.

مرگ آسان یک روش بی درد برای پایان دادن به به زندگی گربه شما است. برای انجام این کار،دامپزشک شما مقدار زیادی از ماده بیهوشی را به او تزریق می‌کند. بعد از مدت کوتاهی به آرامی به خواب عمیقی می‌رود و بعد از آن احتمالا تنفسش قطع می‌شود. هرگز از فکر کردن یا حرف زدن از روش مرگ آسان احساس شرم یا گناه نکنید. بساری از صاحبان حیوانات خانگی با این روش مبارزه می‌کنند اما این روش در اصل برای راحت کردن حیوان می باشد. صحبت کردن با دامپزشک خود می‌تواند کمک کند تا بر احساساتتان غلبه کنید.

۲-تصمیم بگیرید که چه زمانی برای انجام این کار مناسب است:
گربه در حال مرگبعد از مشورت کردن با دامپزشک، تصمیم درباره زمان مناسب برای مرگ آسان کاملا وابسته به شما می‌باشد. توجه کردن به علایم کلینیکی می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا گربه شما در حال درد کشیدن و تحمل آن است یا خیر.پنهان شدن، بیش از حد خوابیدن،گوشه گیری و … از جمله این علایم کلینیکی می‌باشند.

این سوال را حتما از خودتان بپرسید که آیا من گربه‌ام را برای خودم زنده نگه داشته‌ام یا برای خودش؟! (این سوال به این معنی است که اگر گربه شما در حال درد کشیدن است دیگر برای خودش زنده نیست و فقط شما او را به دلیل وابستگی زیاد زنده نگه داشته اید) جواب دادن به این سوال به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بگیریدچه زمانی برای مرگ آسان مناسب است.

اگر که گربه ی شما علی رغم تلاش شما برای کم کردن درد او همچنان در حال درد کشیدن می‌باشد، پس ممکن است زمان آن شده باشد تا او را راحت کنید. با این ایده که چه زمانی برای مرگ آسان مناسب است، دامپزشک شما می‌تواند به شما بسیار کمک کند.

راه‌های زیر می تواند به یک گربه در حال مرگ بسیار کمک کننده باشد
از اطلاعات خود درباره حیوان استفاده کنید از جمله پیشرفت بیماری چرا که می‌تواند هشداری برای شما باشد که آیا حیوان شما در حال درد کشیدن و تحمل آن است یا خیر! این استدلال به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر استفاده از روش مرگ آسان را برای خود و خانواده خود و دیگران توضیح دهید. تصمیم بزرگ گرفتن با داشتن روحیه‌ایی بزرگ بسیار سخت است و داشتن یک نقشه نوشته شده می‌تواند در زمان بی طرفی بیشتر به شما کمک کند تا احساسات را از معادله کنار بگذارید. بنابراین شما می‌توانید حال گربه خود را به صورت روزانه یادداشت کنید در آخر اگر که نتیجه گرفتید که تعداد روزهای بد او بیشتر است می‌توان گفت که زمان آن رسیده تا درباره ی مرگ آسان فکر کنید.

زمانی که تصمیم خود را مبنی بر انجام این کار گرفتید دامپزشک خود را هر چه زودتر مطلع سازید تا قرار ملاقاتی برای شما ترتیب دهد. به تاخیر انداختن این موضوع فقط باعث می‌شود که تصمیم گیری برای شما سخت شود و علاوه بر این ناراحتی و عذاب گربه شما را نیز بیشتر می‌کند.

برخی از دامپزشکان پیشنهاد می‌دهند که این کار در خانه صاحب دام انجام شود. بنابراین از دکتر خود بپرسید که این کار را در کلینیک پیشنهاد می‌دهد یا در خانه شما. اگر که قرار بر انجام گرفتن کار در کلینیک گذاشته شد سعی کنید تا آن را در اول صبح یا اواخر شب که کلینیک خلوت است انجام دهید.

۳-درباره جسد گربه خود نیز تصمیم بگیرید
گربه در حال مرگهمانگونه که لازم بود تا در مورد گربه در حال مرگ فکر کنید لازم است تا برای جسد گربه خود نیز تصمیم بگیرید. شما این گزینه‌ها را دارید که یا او را در جایی دفن کنید یا اینکه آن را به دانشکده‌های دامپزشکی اهدا کنید.

برای انتخاب هر کدام از این روش‌ها احساس فشار نکنید فقظ به این نکته توجه کنید که با کدام یک راحت‌تر هستید.

در آخر امیدواریم بهره لازم را برده باشید
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی