پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

پاگ نگهبانی سخت گیر

چهره با مزه پاگ، با چروک های عمیق در اطراف چشمان مشکی و بزرگ در یک صورت گرد و مسطح، قطعا شما را متبسم خواهد کرد. اعتقاد بر این است که نام پاگ از کلمه یا مشت گرفته شده، زیرا صورت او شبیه مشت fist لاتین انسان است. پاگ ها، سگ هایی بازیگوش هستند که همیشه برای بازی آماده اند. آنها بسیار به صاحب خود وابسته و بایستی همواره در کنار او باشند. پاگ ها عاشق این هستند که در مرکز توجه قرار بگیرند و اگر نادیده گرفته شوند، افسرده می شوند.

ساختار بدنی آنها مربعی شــکل و مستحکم بوده و اغلب بیشــتر از 10 کیلوگرم وزن نمی گیرند. سری بزرگ و گرد با چشــمانی بزرگ و گرد بر روی آن از ویژگی های ساختاری مهم اوست. آنها چین هایی عمیق و متمایز بر روی صورتشان دارند. افسانه ها می گویند: چینی ها که پرورش دهنده های اصلــی این نژاد بوده اند، ارزش زیادی برای این چین ها قائل بوده اند زیرا شبیه نمادهای خوش شانسی در فرهنگشان است.  خــال هایی که بر روی گونه های پــاگ وجود دارد، beauty spots یا لکه های زیبا نامیده می شــوند.

پاگ2

پوزه و گوش های او ســیاه رنگ است با یک « علامت شست مانند » که به طور واضح در پیشانی او مشخص است و یک رد سیاه رنگ که در کمر او تا پایین کشیده شده است. گوش ها نرم، سیاه رنگ و مخملی هســتند. فک پایین او بلندتر از فک بالاست و دندان های پایینی او جلوی دندان های بالا قرار می گیرد. دم او نیز یک حلقه زیبا را می سازد. از نظر شخصیتی پاگ ها، حیواناتی شاد و مهربان، با وفا و جذاب، بازیگوش و شیطان هستند. آنها بسیار با هوش بوده در عین حال که می توانند خودسر هم باشند که تربیت آنها را با چالش روبه رو می کند. با اینکه این سگ ها، برای نگهبانی مستعد هستند اما پارس کردن های بلندشان جز خصیصه های آنها به شمار نمی رود. این مورد در زندگی آپارتمانی بسیار با اهمیت است.

پاگ اگر به خوبی تربیت شده و اجتماعی شود، به خوبی با سایر حیوانات و بچه ها ارتباط برقرار می کنند. پاگ یک نژاد کوچک و آرام بوده و زمانی که داخل خانه است به نسبت غیر فعال بوده و به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای نگهداری در آپارتمان به حساب می آید. به دلیل داشتن صورت مسطح،  او نمی تواند به خوبی در شرایط آب و هوایی شدیدا سرد یا گرم بیرون برده شود و باید در خانه بماند.

پاگ ها پوششــی دو لایه و کوتاه دارند و به شدت مستعد ریزش مو هستند.

« اگر با یک پاگ زندگی می کنید، به دنبال یک جارو برقی با کیفیت باشید»!

نکات مهم در مورد نژاد پاگ :
پاگ ها ممکن اســت لجباز باشند و تربیت آنها برای ادرار کردن در مکان مشخص سخت باشد. می توانید از پارک (محدود کننده های حیوان) برای آموزش این موارد استفاده نمایید.

پاگ ها نمی توانند گرمــا و رطوبت را به دلیل پوزه کوتاه خود تحمل کنند (هوا زمانیکه از بینی ســگی با پوزه بلندتــر عبور می کند، قبل از رســیدن به ریه خنک تر می شــود) . زمانیکه یک پاگ بیرون از خانه است، مراقب علایم گرمازدگی باشید! پاگ ها قطعا سگ خانگی محسوب شده و نباید بیرون از خانه نگه داشته شوند.

برخلاف موهای کوتاه، پــاگ ها ریزش موی زیادی دارند.
با صدای بلند خس خس و خرخر می کنند.
به دلیل بزرگ بودن چشــم ها، مســتعد جراحات چشمی هستند.
در خوردن حریص بوده و در صورت به دست آوردن موقعیت مناسب، بســیار پرخور خواهند بود. بایستی مراقب تغذیه سگ خود باشید زیرا آنها به شدت مستعد اضافه وزن هستند و به راحتی چاق می شوند.
پاگ ها نیاز به همراهی همیشــگی انسان دارند. اگر شــما صاحب یک پاگ هستید، می توانید از او انتظار داشته باشید که داخل خانه شما را دنبال کند، روی پایتان بنشیند و در رختخواب با شما بخوابد.
مراقبت
برخــلاف بازیگوش و بــی قانون بودن، پــاگ همراه بی دردسری به حساب می آید که آنها را ایده آل برای صاحبان مسن می سازد. آنها همراهانی پر انرژی هســتند که به راحتی با اســباب بازیهایشان سرگرم می شوند اگر زمانی برای بیرون رفتن و یا بازی نداشته باشند. همانطور که اشاره شد پاگ نژادی است که به گرما و رطوبت بسیار حساس است. پس اگر در آب و هوایی گرم و مرطوب زندگی می کنید، مراقب پاگ خود باشید که زیاد بیرون نرود.

پاگ ها خرخر مــی کنند، پس اگر خواب ســبکی دارید حتمــا به دنبال گوشگیرباشید.

غذا دادن
مقدار پیشــنهاد شــده روزانه :  1 تا 1/2 پیمانه به صورت روزانه، از غذای با کیفیت که به دو وعده تقسیم شود.

مقدار غذای روزانه سگ شما بستگی به سایز، سن، ساختار بدنی، متابولیسم و ســطح فعالیت او دارد. ســگ ها نیز مانند انســان ها، به صــورت فردی به مقادیــر متفاوتــی از غذا نیــاز دارند و کاملا مشخص است که سگی با فعالیت بسیار بالا و سگی کاملا بدون فعالیت به مقدار غذای یکسانی نیاز ندارند. کیفیت غذایی که به او می دهید نیز بســیار با اهمیت اســت. هرچه غــذا با کیفیت تر باشــد، به دلیل تراکم بالاتر، مقادیر کمتری از آن نیازهای ســگ شــما را تامین می کند.

پاگ3

با اینکه پاگ ها عاشق توجه انسان ها هســتند اما غذا دومین عشق آنهاست. عشق آنها به غذا در کنار ساختار کوچک بدنی، آنها را مســتعد چاقی می کند. به عنوان صاحب این ســگ ها بایستی سخت گیر و محتاط باشید. مقدار غذا، تشویقی و ورزش ســه رکن مهم برای کنترل وزن حیوان شماست، پس مراقب باشید.

بهداشت و گرومینگ
با وجود کوتاه بودن پوشش، پاگ ها به شدت مســتعد ریزش مو به ویژه در تابستان هستند. پوشــش بدن آنها دو لایه، نرم و حنایی با لکه های سیاه رنگ است. شانه کشیدن روزانه و حمام کردن ماهیانه می تواند میزان این ریزش را به حداقل برساند. برخلاف نژادهای فعال که در بیرون از خانه ناخن هایشان ساییده می شود، نیاز به کوتاه کردن ناخن هایشان دارند. گوش های او را نیز چند هفته یکبار تمیز کنید. توجه ویــژه ای را به چیــن های او داشته باشید چون محلی بسیار مناسب برای رشد باکتری ها و عفونت است. بعد از حمام حتما چین ها را خشک نمایید.

همچنین به صورت روزانه این چین ها را با دستمال مرطوب مخصوص پاک نمایید. مراقب چشم های او نیز باشید. به دلیل سایز بزرگ چشم ها، مستعد جراحت و تخریش ناشی از صابون و مواد شیمیایی است.

ارتباط با کودکان و دیگر حیوانات
پاگ ها عاشق بچه ها هستند و بر خلاف نژادهای مینیاتوری که بسیار کوچک و ظزیف هستند، این نژاد انتخاب مناسبی برای خانواده های بچه دار اســت. اما اگــر برای بچه خود به دنبال یک سگ فعال و بازیگوش هستید که توپ را بیاورد، نژاد دیگری را انتخاب کنید.

تربیت و اجتماعی کردن مناســب، تاثیر مهمی در روابط آینده آنها با سگ ها، گربه ها، خرگوش و دیگر حیوانات دارد.

سگ های نژاد پاگ مستعد چه بیماری هایی هستند؟
آتوپی
شاید بتوان گفت یکی از شــایع ترین عارضه هایی که در سگ های نژاد پاگ دیده می شود و موجب آزردگی حیوان و صاحبش می گردد، آتوپی های رایج پوستی در این نژاد است. آتوپی در حقیقت نوعی ازدیاد حساسیت و واکنش بیش از حد بدن در برابر مواد آلرژی زای موجود در محیط می باشــد که بصورت خارش، ایجاد قرمزی در پوســت و حتی بروز عفونت ثانویه باکتریایی در محل زخم های حاصل از خارش، خود را نشان می دهد.

بطور کلی آتوپی در 10% از جمعیت سگها دیده می شود و ســگ هایی که در فصول تابستان و پاییز به دنیا می آیند، بیشتر در معرض این عارضه هستند. برخی معتقدند که جنسیت، تأثیری در میزان شیوع ابتلا به این عارضه ندارد، در حالیکه برخی دیگر ذکر می کنند میزان بروز این عارضه در سگ های ماده بیشتر است.

ویروس پاپیلوما
بیماری ویروسی است که باعث ایجاد ضایعات زگیل مانند در مخاط دهان می شــود و معمولا همراه با تیره رنگ شدن و تغییــر رنگ مخاط دهان در محل این ضایعات مشــاهده می شود.

دیابت ملیتوس (دیابت شیرین)
احتمال بروز دیابت ملیتوس نیز در سگ های این نژاد زیاد اســت. این بیماری معمولا در ســنین بین 4 تا 14 سال در این سگها دیده می شود و اوج بروز آن در 7 تا 9 سالگی می باشد.

سگ های ماده عقیم نشــده مسن بیشتر در معرض این بیماری هستند.

شانت پورتوسیستمیک مادرزادی
این بیمــاری یک عارضه مادرزادی اســت که در آن یک ارتباط اضافی و نابجا در سیستم عروقی کبد وجود دارد و موجب اختلال در عملکرد طبیعی کبد می شود. ســگ های نژاد پاگ مســتعد بروز این عارضه هســتند و علایم بالینی آن معمولا در سگ های زیر یک سال دیده می شود.

در رفتگی مفصل زانو
از جمله بیماری های مفصلی شــایع در این نژاد است که میزان وقوع آن در نژادهای خالص 3.3  برابر بیش از نژادهای مخلوط است.

عوارض چشمی
سگ های این نژاد چشمان تقریبا بیرون زده ای دارند و از این رو وقوع بیماری های چشمی در آنها به نسبت شایع است. از جمله عوارض چشمی که در این نژاد زیاد دیده می شود می توان به کاتاراکت( آب مروارید) اشاره کرد. از دیگر عوارض چشــمی در ســگ های نژاد پاگ التهاب ملتحمــه و قرنیه اســت. همچنین عارضه مادرزادی رشــد نابجا مژه به ســمت داخــل پلکنیز در این نــژاد زیاد دیده می شود.

سخت زایی
ســگ های نژاد پاگ به دلیل داشــتن کانال لگنی باریک و جنین هایی با ســر بزرگ، مســتعد ابتلا به ســخت زایی انســدادی در هنگام زایمان هســتند و حتما باید در زمان آبستنی تحت نظر بوده تا در صورت نیاز عمل سزارین در آنها انجام گیرد.

مشکلات تنفسی
ســگ های نژاد پاگ به دلیل آناتومی خاص ســر، جزو نژادهای براکیوسفال محسوب می شوند و دارای تنفس صداداری می باشــند. این سگ ها ممکن اســت به دلیــل اختلال و تغییر شــکل در آناتومی صورت خود دچار سندرم براکیوســفالیک مجاری هوایی فوقانی تنفس شوند. علایم بالینی این عارضه معمولا در سنین 1 تا 4 سال بروز پیدا می کند.

پاگ4

مشکل تنفســی رایج دیگری که در ســگ های نژاد پــاگ دیده می شود، کلاپس نای به دلیل اختلالاتی است که منجر به اختلال در عملکرد غضروف نــای می شــوند. این عارضه معمولا بصورت اکتسابی در سگ هایی با سنین بالا دیده می شود ولی می تواند بصورت مادرزادی نیز رخ دهد. برونشیت عارضه دیگری است که خیلی در این نژاد شایع نیست ولی می تواند بصورت ثانویه و به دنبال بیماری های مزمن ریوی اتفاق افتد. این بیماری معمولا در سگ هایی با سن متوسط یا بالا دیده می شود.

 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی