پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درک نیازهای روزانه گربه شما


گربه ها به همراه یک رژیم مغذی، برای سالم ماندن و حفظ وزن ایده آل، نیاز به ورزش روزانه دارند. چاقی در گربه ها یک بیماری جدی بوده و می تواند منجر به مجموعه ای از مشکلات شامل: فشار خون بالا، استئوآرتریت، دیابت و کاهش طول عمر می شود.

و امّا چاقی از کجا آغاز می شود؟ در ادامه نکاتی برای کمک به درک فعالیت های روزانه گربه شما و چگونگی ترغیب او به ورزش منظم آورده شده است.

ورزش و بازی
به همان اندازه که بازی از جنبه ورزشــی برای گربه شــما ضروری است، برای حفظ سلامت ذهنی او نیز مهم می باشد. سعی کنید هر روز 15 دقیقه برای بازی با گربه خود اختصاص دهید. شــما می توانید از اسباب بازی های قالب مانند، موش اسباب بازی، یک نخ آویخته یا یک توپ غلتان از کاغذ بر روی زمین استفاده کنید. یک کیسه کاغذی باز شده یا یک جعبه مقوایی، اســباب بازی غیر قابل مقاومت برای اکتشاف و بازی برای گربه ها اســت. فلش لایت و لیزر هم می تواند گربه شما را ترغیب به دویدن در اطراف اتاق کند. همچنین اسباب بازی های بسیاری وجود دارند که گربه شما را به بازی در غیاب شما تشویق می کنند، این اسباب بازی ها به خصوص برای افرادی مناسب است که ساعت های بسیاری را در خارج از خانه سپری می کنند. ساختن یک محیط زندگی پر نشاط برای هدایت انرژی گربه ها، به حفظ تونوسیته عضلانی و وزن ایده آل آنها کمک کرده و انرژی او را به سمت فعالیت های سالم هدایت می کند.

ورزش-و-بازی-گربه

خواب:
گربه ها دو نوع بسیار متفاوت از خواب دارند. خواب عمیق تا زمانیکه بچه گربه ها حدوداً 2 ماهه هستند، طبیعی است. سپس آنها شروع به جایگزین کردن خواب سبک با خواب عمیق می کنند.

همان گونه که صاحبــان گربه ها می دانند، آنها دوست دارند که مدت زمان زیادی را بیشــتر از 16 ســاعت در روز بخوابند. گربه ها حیوانات crepuscular هســتند، به این معنی که آنها در نیمه روشــن ســپیده دم و غروب بیشترین فعالیت خود را دارند. گربه ها دو نوع بسیار متفاوت از خواب دارند. خواب عمیق تا زمانیکه بچه گربه ها حدوداً 2 ماهه هســتند، طبیعی است. سپس آنها شــروع به جایگزین کردن خواب سبک با خواب عمیق می کنند. در خواب ســبک گربه شما دوره های 15 تا 30  دقیقه ای چرت می زند همزمان که گوش خود را عقب داده و آماده عکس العمل در لحظه مورد نیاز هســتند. خواب سبک به طور متناوب بــا دوره های 5 دقیقه ای خواب عمیق همراه است تا زمانیکه گربه آماده بیدار شدن شود.

خواب-گربه
تماشا کردن از ســطحی بالاتر یا از زیر یک پوشش:
 گربه ها به طور طبیعی به دنبال یافتن ســطوح بالاتر بوده و زیر پوشــش را دوست دارند. بر اساس تمایل طبیعی آنها به درخت یــا زیر بوته ها. گربه ها تمایل دارنــد که بالا بروند تا بتوانند اطرافشان را تماشا کنند. بعضی از آنها ممکن است یافتن فضاهای کوچک برای پنهان شــدن را ترجیح داده و به طور غریــزی برای محافظت، خود را در فضاهای تنگ و باریک جا دهند. این یک ویژگی رفتاری گربه هاســت و زمانیکه آن ها حس ترس یا ناامنی داشــته باشند معمولاً فرار کرده و پنهان می شوند. اگر گربه شــما نقاط بالا را دوست دارد، مدل های متفاوتی از مبل گربه در فروشگاه های حیوانات خانگی موجود است که میتواند به شــما در دسترسی دادن به گربه تان به یک نقطه بالاتر کمک کند. اگرچه گاهی اوقــات بهترین نقاط، آنهایی هستند که به سادگی در دسترس هستند مانند فضای بالای قفسه کتابهای شما….!! گربه ها معمولاً بر روی این قفســه هــا راه می روند، زمان غذا خوردن در آشــپزخانه حضور دارند و به طور مرتب از یک نقطه به نقطه دیگر می روند. اگر شــما تغییر ناهنجاری را در رفتار گربه خود مشاهده کردید حتماً با دامپزشک خود مشورت نمایید.

نگاه-گربه

نکاتی که باید به آنها توجه کرد:
بازی منظم گربه ها را از نظر ذهنی فعال نگه داشته و ورزش سالم را برای آنها فراهم می نماید.
به خاطر بسپارید که چرخه خواب گربه ها از دوره های کوتاه خواب عمیق و دوره های طولانی تر خواب سبک تشکیل شده است.
گربه هایی که احساس اضطراب داشته و یا ترسیده اند، جایی را برای پنهان شدن پیدا می کنند.
 

چگونه محیط زندگی گربه شما بر عادت های غذایی او تاثیر می گذارد ؟
گربه ها عاشق غذایشان هستند و احتمالاً شما متوجه این مسئله شده اید که گربه تان معمولاً تا آخرین قسمت غذای خود را می خورد. در عین حال زمان هایی وجود دارد که گربه ها غذا نمی خورند و هیچ چیز نمی تواند آنها را تشویق به خوردن نماید… آیا مشکل از غذاست یا از جای دیگر؟

فاکتورهایی که بر عادت هــای غذا خوردن حیوانات تاثیر می گذارد:
در ادامه عللی که گربه شــما ممکن اســت از غذا خوردن دست بکشد را بیان می کنیم :

بد غذایی:
واقعیت این است که گربه ها در زمان غذا خوردن انتخابی عمل می کنند. اغلب ما به عنوان صاحب گربه این مشکل را بد تفسیر می کنیم که گربه ما بدون هیچ دلیل مشخصی غذا نمی خورد. گربه شما میلیون ها جوانه چشایی دارد که نقش بزرگی در انتخاب غذای او ایفا می کنند. بافت غذا همچنین می تواند بر عادت هــای غذایی گربه ها تاثیر بگذارد. تغییر در بافت غذا ( ژله یا آبگوشت ) یا بو می تواند به این معنی باشد که گربه شما از خوردن دست بکشد.

مدت غــذای مانده:
آیا غذا از بهتریــن تاریخ مصرف خود گذشته، رطوبت گرفته، کهنه شده، بسیار سرد است یا زمان زیادی اســت که باز شده؟ گربه ها این موارد را سریعتر از شما متوجه می شوند، زیرا آنها حس بویایی بسیار قوی تری دارند. در برخی موارد، چنین مسائلی می تواند موجب مشکالت دستگاه گوارش که منجر به اسهال و استفراغ شود هم گردد.

بیماری:
اگر گربه شــما بیمار اســت، ممکن است به درستی نتواند غذا بخورد. بیماری کلیوی، عفونت ها، مشکالت روده ای و پانکراتیت می تواند موجب دست کشیدن گربه ها از غذا شــود. اگر گربه شما بیش از 24 ساعت غذا نخورده (و بیماری قبلی ندارد)، سریعتر او را به دامپزشک ارجاع دهید تا بتوانید از نظر سلامتی مطمئن شوید.

مشکل دندانی:
اگر گربه شما دندان افتاده ای دارد، لثه های متورم، یک زخم یا عفونت دهانی یا آبسه دندانی دارد، غذا خوردن دردناک خواهد بود. بهترین راه برای چک کردن کمک گرفتن از دامپزشک است.

دیگر منابع غذایی:
برخی از گربه ها تمایل به پرســه زدن دارند و ممکن است غذای سگ یا گربه همسایه را بخورند یا حتی داخل زباله ها را بگردند. اگر گربه شــما غذا نمی خورد، شــاید غذایی در بیرون از خانه پیدا کــرده و این عمل نباید تکرار شود.

تنوع طلبی:
گربه ها به طور ذاتی غذایشــان را بر پایه بو و بافت بیشــتر از مزه انتخاب می کننــد. بنابراین اگر شما اخیراً تنوع یا برند غذا را تغییر داده اید، می تواند بر اشتهای گربــه شــما تاثیر بگذارد.

فاکتورهای محیطی موثر بر اشتهای گربه
آیا می دانید که محیط گربه به اندازه سایر موارد گفته شده بر اشتهای او تاثیر می گذارد؟ در ادامه تعدادی از فاکتورهای محیطی که بر غذا خوردن گربه ها تاثیر می گذارد، آورده شده است.

غذای-گربه
محیط اجتماعی:
گربه ها قلمرو طلب هســتند و اگر گربه های زیادی از یک ظرف غذا استفاده می کنند می تواند منجر به ساختارهای سلسله مراتبی غذا خوردن شــود. گربه های غالب اول غذا می خورند در حالی که ضعیف ترها در آخر غذا خورده یا اگر غذا تمام شــود چیزی برای خوردن پیدا نخواهند کرد. اگر شما تعدادی گربه هم خانه دارید، پیشنهاد می کنیم که غذا را در بخشــهای مختلفی از خانه قرار دهید.

ثبات در محیط زندگی:
تغییرات مداوم در محل ظرف غذای حیوان شــما می تواند موجب خودداری برخی گربه ها از غذا خوردن شــود. ثبات در محل غذا خوردن بسیار مهم است جایی باشد که گربه شما احساس امنیت کند.

بهداشت:
گربه ها به شدت تمیز هســتند و مکان و ظرف آلوده می تواند آنها را از غذا خوردن پشیمان کند. برخی اعمــال مانند قرار دادن غــذای تمیز در ظرف غذای کثیف می تواند به این معنی باشــد که گربه شما از غذا خوردن دست بکشد. تلاش کنید با تمیز نگه داشتن و شســتن مداوم ظروف غذا این مسئله را برطرف نمایید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)